19 - 21 měsíc

emimino  Vydáno: 04.09.01

Další čtvrtletí je rychle za mnou a za další tři měsíce budu zase o rok starší.

Musím říci, že na to jak jsem maličká, už mám plno nápadníků. Tedy Honzíka, který bydlí v Břeclavi a Kubíka, který bydlí v Šumperku hned vedle mojí babičky. A tak jsem již v brzkém mládí poznala, co je to chlapské objetí nebo zamilovaná pusa. Občas jsme taky šla s nimi pěkně za ručičku, ale to jim moc nešlo, hned se pouštěli a začali mi dělat různé schválnosti.

V čem dělám velké pokroky to je být samostatná - když chci, dokážu se sama najíst (a je jedno, jaké konzistence jídlo je), dokážu se sama vyzout a někdy i sama obout, dokážu si sama umýt ruce mýdlem a utřít si je do ručníku, umím si sama vyčistit zoubky, včetně vypláchnutí pusinky (plivání mi jde ohromně). Oblékání jde zatím ztuha - umím si sama obléct čepici nebo klobouk, umím si sundat ponožky a obléknout bundu, ale zipem dozadu.

V čem zatím odolávám snaze mých rodičů, je chození na nočník - občas si na něj sednu, aby měli trošku radost, ale „nadílku“ si vždy schovám do plínky.

Obstojně mi jde také mluvení - jen k tomu občas potřebuji tlumočníka, aby mi ostatní rozuměli:

  1. zcela bezchybně říkám máma, táta, babi, děda, teta, šáša, mimi, houpy, děti, sýr, bonbón, bus, kytí,…
  1. trošku zkomoleně pak šaši (sedět=hačí), jeji (ležet=hají), eňuňu (auto=enenen), vovo (voda), boba (bota), bababu (bábovka), Veji (Veri=Verunka), žiži (židle), bumbum (pít=bumbat), my (myš nebo mýt), pám (pán),…
  1. vím jak dělá ovečka (bé), kravička (bú), koza (mé), pejsek (bafbaf), kočička (mjú), had (sss), kačenka (gagaga), ježek (funění nosem), slepička -(koko), ptáček (pípí), kohoutek (kyký), kuře (pípí), prasátko (chjochjo), koník, čert (blll), vláček (hú), auto (enenen),…
Líbil se vám deníček? Máte také co říct? Přidejte na eMimino.cz svůj deníček.
Průměrné hodnocení zápisku v deníčku 1.0 bodů

Nikdo zatím tento deníček nekomentoval. Buďte první!

 Váš příspěvek