Cesta vlakem – nadlouho poslední

neumisa  Vydáno: 22.03.11

Příhoda stará už půl roku, ale třeba to vysvětlí mou nechuť k využívání služeb Českých drah… a když nevysvětlí, tak se aspoň zasmějete.

Tak jem se rozhodla, že potěším své milované rodiče na Moravě a strávím podzimní prázdniny u nich. Rozhodla jsem se, že potěším své milované děti a pojedeme k prarodičům vlakem. Netušila jsem, jak strašně pitomý nápad to byl.

Plánování jsem zvládla na jedničku. S pomocí internetu jsem nalezla vhodné spojení. Kvůli nedostatku inkoustu v tiskárně byla stránka odeslána manželovi do práce - ten byl tak dokonalý a úžasný, že stránku vytiskl a dokonce i dovezl domů. :-) V dostatečném předstihu (týden před odjezdem) jsem dorazila na nádraží a svedla slovní boj s paní za přepážkou - nebyla schopná pochopit, proč chci jednu a půl jízdenky a TŘI místenky k tomu. No nic, po půl hodině jsm odcházela se správnými jízdenkami a místenkami a se šťastným úsměvem na rtech. Tím skončila ta klidná a pohodová část plánu.

Dva dny před odjezdem jsem začala být nervózní a přepadaly mě parádní noční můry, kupodivu se všechny odehrávaly ve vlaku nebo blízkém okolí. Když jsem nespala, řešila jsem, jak sbalím sebe a dvě děti na pět dní do jednoho batohu. Vyhrála krosna z dob studentských - do té se vždycky všechno vešlo. Vlezlo se i teď - jen hračky a bačkůrky si musel Kuba sbalit do svého vlastního batohu. I pro Matese.

V den odjezdu jsem do krosny přibalila jídlo a pití pro mé kobylky - a zjistila jsem, že krosna je asi nafukovací, ale těžká jako kráva. Letmým pohledem na internet těsně před odchodem na nádraží jsem málem dostala infarkt. Na našem nádraží spadlo trakční vedení, vlaky nejezdí a jen tak nepojedou. Bytem proběhlo několik slov, které slušná žena nikdy nevypustí z úst a neslušná žena je používá až po 22. hodině.

Naštěstí manžel ještě neodjel do práce (neboť mi musel nutně sdělit, že jsem paranoidní, když si před odjezdem hledám stav trati), takže nás naložil do auta a všechny dopravil do Prahy k metru B s tím, že už musí jít pracovat a na Hlavní že se určitě metrem dostaneme. Času jsme měli dost, takže jsme v klídku zakoupili jízdenky, nastoupili do soupravy - a zjistili, že na Florenc pojedeme na stojáka na jedné noze a to ještě ne na vlastní. Zato s krosnou na zádech a mladším synem v náručí. No nic.Přestup na Florenci jsme bravurně zvládli, i jezdící schody jsme přežili bez úrazu, ba dokonce přesun na Hlavní nádraží (pro neznalé z Florence je to jedna zastávka metrem) jsme dokázali.

Že se Hlavní nádraží rekonstruuje, jsem věděla. Ale i tak mi současná situace mírně vyrazila dech. Hledání záchodů bylo velice vtipné - to vyjedete podle značení od knihkupectví k odjezdovým tabulím, dáte se podle šipky doleva, za novinovým stánkem sjedete dolů ke knihkupectví a dáte se doprava po schodech nahoru - a tam je ona vytoužená místnost, kde si za desetikačku můžete splnit tajné přání.

Poté jsme se opět kolem knihkupectví dopravili zpět k odjezdovým tabulím a sedíce na kovovém rantlu u Burger kingu jsme čekali, až nám přidělí nástupiště. Nutno podotknout, že v přilehlém pekařství vaří vynikající kafe na stojáka. Zhruba po deseti minutách bylo jasné, že pojedeme z nástupiště 4 - popadla jsem krosnu, předvedla Otu Zarembu a jeho vítězný pokus v nadhozu a šlo se.

Vlak jsme nalezli, i vagón jsme nalezli, dokonce i místa jsme našli - jenže ve vagónu nebyla kupéčka! Děti seděly celou cestu na zadku (4 hodiny), protože se nebylo kde projít. Vlak nacvakaný až po střechu … už z Prahy jsme měli 10 minut zpoždění, v Ostravě jsme se vyšplhali na krásnou půlhodinu. Naštěstí se děti chovaly slušně (to ony na veřejnosti skoro vždycky :-D) - dílem proto, že kolem byla spousta cizích lidí, dílem taky proto, že pořád jedly :-).

Ve zkratce: odjížděli jsme ráno v 7:30, do cíle jsme dorazili v 15:00, já s migrénou a odepsanými zády, děti najezené, špinavé a usezené.

A má milovaná matka mi při příjezdu suše oznámila, že jsem divná, že mám pořád nějaký problém!

Zpět si nás odvezl manžel, který pochopil, že pokud si nás nevyzvedne, děti a milovanou ženu jen tak neuvidí.

Líbil se vám deníček? Máte také co říct? Přidejte na eMimino.cz svůj deníček.
Průměrné hodnocení zápisku v deníčku 4.4 bodů
 Váš příspěvek
 
KačuliKačka
Neúnavná pisatelka 17162 příspěvků 22.03.11 07:37

Ahojky,

tak deníček mě teda velmi pobavil a přiznám se, že takovou odvahu jako ty - jet vlakem Praha-Ostrava, bych asi neměla, pokud by to nebylo slavně pendolíno :lol:
My jeli naposled vlakem před 2,5 lety v Adršpachu, kde to je výhodné a při dvou zastávkách fakt nic nehrozí :-D

Chtěli jsme loni do Prahy - ale… 2 dospělí + 13 leté dítě = neskutečná cena, vyšší než plná nádrž nafty, takže autíčko vyhrálo ;-)

Dávám plný počet bodíků :palec: :palec: :palec:

 
Timura
Kecalka 403 příspěvků 22.03.11 08:15

Super deníček, moc jsem se zasmála a chápu … :lol: . Několik let jsem do práce jezdila vlakem a nedávno mě taky napadla taková nostalgická myšlenka ( rozuměj blbá ), že v létě si se synem uděláme hezký výlet a pojedeme k babičce vlakem ( aby měl kluk taky nějaký „zážitek“ ). No, asi raději pojedeme zase „nudně“ autem. :mavam:

 
Uživatel je onlineme2dova
Závislačka 2935 příspěvků 22.03.11 08:39

Zvláštní, já jezdím s dětmi vlakem poměrně často, sama, od jejich nejútlejšího věku a nikdy mě nenapadlo, že by to měla být tak hororová záležitost. Je fakt, že si cíleně vybírám místa v kupé pro maminky s dětmi…
Je to prima možnost pro nás, co neřídíme, abychom se podívali dál, než za humna. Kdybych měla s každým výletem čekat, až se manžel urve z práce, moc bychom toho nezažili.
Tak autorce přeji, jestli ještě někdy sebere odvahu, aby její příští zážitky byly veselejší:-)

 
lulushka
Extra třída :D 10178 příspěvků 22.03.11 08:42

:lol: :lol: tak jsem se po ránu pobavila, ale teda chápu, že pro tebe to v danou chvíli rozhodně zábavné nebylo, no hlavně, že to dobře dopadlo…
ještě, že nejezdím vlakem :mrgreen:

Příspěvek upraven 22.03.11 v 08:43

 
Lomnacka
Kecalka 310 příspěvků 22.03.11 08:59
Cesta vlakem...

Ahoj, nevím, jak to napsat, abych se Tě nějak nedotkla, ale já takhle cestuji celkem často. Do OV nejezdím, ale ještě dál k slovenským hranicím. Poprvé jsem takto cestovala s 8 týdenním miminkem. Někdo to snáší líp, někdo hůř. Mě tenhle způsob cestování vůbec nevadí…Zažila jsem i 2 hodinové zpozdění, ale bohužel to k tomu patří. Chápu, s dvěma dětma to jde asi hůř.

Příspěvek upraven 22.03.11 v 09:01

 
JanaK88
Závislačka 4281 příspěvků 22.03.11 09:01

Já zastávám názor, že vlakem maximálně 1:15 dojezd, jinak je to k nepřežití :mrgreen: Ještě že máš chápavého manžela, zkus si představit tu cestu zpátky 8-o :mrgreen:

 
neumisa
Neúnavná pisatelka 18032 příspěvků 22.03.11 09:12

pro ty, které mají pocit, že jsem rozmazelná fňukna: během života jsem toho najezdila vlakem dost - ať už s rodiči přes celou republiku do nemocnice nebo jen kousek na výlet nebo do školy opět přes celou republiku - opravdu nejsem zhýčkaná, jen zjišťuji, že už jsem na některé věci opravdu stará. Vadí mi sedět se dvěma dětmi na patníku, zatímco lavičku zabírají bezďáci, vadí mi, že návštěvou WC ve vlaku si koleduji o nějakou zajímavou nemoc, vadí mi, že cena „levného lidového“ cestování je vyšší než to neekologické ježdění autem … ano, klidně zaplatím za vlak tolik, kolik si řeknou, ale ve svém věku chci za své peníze odpovídající kvalitu. Pendolinem nejezdím, nemám si tam kam složit nohy a vlaky EC a IC svou kvalitou opravdu neodpovídají ceně jízdenky. Takže tolik k mé nechuti. A co se zpoždění týče, pamatuji jednu jízdu, kdy vlak v Košicích zapadl sněhem, do Ostravy přijel s šestihodinovým zpožděním (ano, uznávám, že to trvá, než ho vyhrabou) a trasu Ostrava - Pardubice jsme jeli dalších šest hodin, ač v Čechách nespadla jediná vločka … Ne, opravdu se vlakům vyhýbám jako čert kříži. Ale o to nejde. Článkem jsem si nechtěla postěžovat, jen pobavit čtenáře (čtenářky) příhodou ze života. Pokud se mi to nepovedlo, omlouvám se.

Příspěvek upraven 22.03.11 v 09:23

 
derenka
Kecalka 374 příspěvků 22.03.11 09:18

chapu že v danou chvili ti vubec do smichu nebylo :) :palec:

 
jancab
Závislačka 3363 příspěvků 22.03.11 10:24

Ahoj! Já jsem taky jako studentka strávila ve vlaku spoustu času a na vlaky nedám teoreticky dopustit. Ale už skoro 3 roky bydlíme v Liberci, kam nevede ani jedna elektrifikovaná trať a do Zlína i do Chebu, kde máme rodiče, je to vlakem minimálně 6 hodin cesty - když jede vše na čas… 2 dospěláci přežijí i několikahodinové čekání na zpožděný přípoj v Ústí nad Labem nebo v Pardubicích na to patníku, ale představa, že takhle vláčím ubrečené miminko a spoustu jeho věcí, nás přinutila ke koupi auta… Kdybychom bydleli na korodirové trati, tak t asi nějak zvládneme, ale do Liberce se nechystá jezdit žádná konkurence ČD, takže vylepšení úrovně cestování je v nedohlednu. Ale třeba do Ostravy začnou jezdit žluté vlaky a bude líp :palec: Když mám jet autobusem z Liberce do Prahy, tak si taky raději půl hodinu počkám na žlutý autobus, protože je prostě pohodlnější… Takže konkurenci zdar a třeba se časem všichni sejdeme ve vlacích i s dětmi :palec:

 
Jankaxx
Závislačka 2868 příspěvků 23 inzerátů 22.03.11 10:31

Neumím si představit cestovat s prckama takovou dálku - jsi odvážná :palec:
Já vlakem jezdila cca 7 let do škol a práce, ale dost často mě to strašně deptalo. Stále nějaká sekera, viděla jsem mtrvolu na kolejích, přecpané vlaky v létě s nefunkční klimou a neotevíratelnýma oknama! WC jsem naštěstí nevyužívala. Taky záleží kdy člověk jezdí (ráno s pracanty a studenty, nebo někdy v nefrekventovaný čas), kam jezdíte a jak často a jakými vlaky!!! Né vždy to tady jde srovnávat. Já už vlakem nejezdím, ale neznám nikoho kdo by si míň, nebo víc nestěžoval :-D No myslím, že něco jde těžko měnit, ale určitě by se něco vylepšit dalo - ale to asi tady všude kolem nás :kytka:
Všem cestovatelkám přeji příjemné zážitky z výletů a cest…

 
xangel87
Kelišová 6555 příspěvků 22.03.11 11:32

Naprosto tě chápu, též jsem se zařekla, že vlakem v životě už nejedu..A to ho mám zadarmo, přesto raději natankuju do auta a těch 200 km k rodičům s ním dojedu.
Když jsem jela naposled k našim, v 8.měsíci, vybrala jsem si schválně vlak EC a předpokládala, že si oproti osobáku polepším..Cesta měla trvat 3 hodky do Prahy, kde jsem to měla navázané na přestup další vlak..No, nasedla jsem tedy do EC, nejdřív jsem měla co dělat, abych si vůbec sedla, pak jsem zjistila, že jsem nejspíš jediná Češka ve vlaku.Šla jsem na záchod, o kterém jsem také doufala, že bude lepší jak v osobáku.No, tak to jsem se přepočítala, po celé podlaze moč, málem sem se :poblion: Dobrý no, takže holt nebudu celou cestu čůrat, to jsem rovnou mohla jet busem (a jela bych, nebýt věčně čůrající těhule).Když jsme se konečně blížili k Praze, začal vlak zastavovat až zastavil…Půl hodina čekání a já netušila, co se děje…Začla jsem být hodně netrpělivá, protože jsem nestíhala druhý vlak.Konečně začlo hlášení, co se děje a jaké bude zpoždění.No co myslíte - celej vlak při češtině krafal, nebylo slyšet ani slovo ! Za to jakmile se ozvalo hlášení v němčině, okamžitě ticho :cert: Grr, měla jsem chut začít jim do toho křičet, aby taky slyšeli h…o. :pocitac: No nějak jsem po 5-ti hodinách dojela k rodičům, hotová, vytočená, s bolehlavem.
Už nikdy, natož s dítětem :cert:

 
Veveří
Ukecaná baba ;) 1492 příspěvků 22.03.11 12:22

Náš pan doktor má šest vlastních krásných dětiček, tu a tam si kupuje skupinovou jízdenku a vyráží s početnou rodinou na jednodenní výlety vlakem napříč celou ČR. Posledně jeli z Valašska do Prahy. Nesmírně ho obdivuju a jeho děti taky. Neumím si představit, že bych toto absolvovala s našimi dvěmi temperamentními ratolestmi.

Příspěvek upraven 22.03.11 v 12:23

 
asha
Nadpozemská drbna 29460 příspěvků 22.03.11 13:45

Cha, jsi dobra :D
Nejdriv jsem se zdesila, protoze neco podobnyho mam v planu tento patek…ale mam to vychytanejsi:
Sbalim a bagaz pripravim ke dverim manzelovi, ktery ji za nami doveze (normalne mame narvany kombik az po strechu, na zada bych to asi nedostala :D ) .
Ja budu mit jen batuzek vpredu i vzadu, v jednom nejmladsi dite, protoze nerisknu ani kocar.
Starsaci si vezmou svoje proprietky do svych batuzku. A hlavne: pojedu zasadne detskym vagonem. Sice jedem jen z Prahy do Plzne, ale z tech vsech cestovnich poteseni s detmi uz jsem nadobro vylecena
(naposled Pendolinem do Bratislavy, deti 4 a pul a rok a pul, absence kupicek byla celkem udesna.)

A delam to tez jen kvuliva detem, to bude radosti! :mrgreen:

 
Sany80s
Závislačka 3430 příspěvků 22.03.11 14:23

Abych řekla pravdu, čekala jsem mnohem šťavnatější zážitky. Toto je nepříjemné, ale nic hrozného , co by se člověku nestalo prakticky při většině cest, jsem nenašla.
Mám mnohem „lepší“ zážitky s cestováním vlakem. Pokud budu mít jinou možnost, tak už s ČD nechci mít nic společného.
Ale obdivuju, já bych ses malými dětmi na tak dlouhou cestu vlakem asi nevydala.

 
aleachimka  22.03.11 17:32

za vlaky IC a EC se žádný příplatek neplatí, takže cena je stejná jako u běžné jízdenky.

 
faldy
Zasloužilá kecalka 594 příspěvků 22.03.11 21:35

:lol: :lol: :lol: se me to ale smeje, co? Ale jinak ti rozumim. Ceske drahy jsou des, nedavno jsem mela s nimi taky problem, bohuzel tak vtipne podat to neumim, ale aspon jsem zavolala na stiznosti a docela se me ulevilo. Tak hodne stesti na cestach :pankac:

 
JaSe  23.03.11 00:13

Ahoj,
mám také veselý zážitek z cestování vlakem. V roce 2009 jsem se vypravila s dětmi (dvojčata, tehdy 3,5 roku) na návštěvu k příbuzným na Hálamky (na hranicích s Rakouskem). Když jsme jeli domů, měla jsem na zádech batoh 9kg, na břiše batoh 5kg a v každé ruce jedno dvojče (kluk a holka). Měla jsem trochu nerva, že nám ujede rychlík z Veselí nad Lužnicí, ale osobák přijel včas jen chvilku čekal před Veselí, než jsme mohli vystoupit na nástupišti. Vylezli jsme s dětmi z vlaku (bylo půl třetí odpoledne a bylo přes 25st. C.) a slyšeli hlášení, že rychlík do Prahy z technických důvodů nejede. Pak jsme se dozvěděli, že vůbec nic od Prahy nejede. Autobus do Prahy také žádný nejezdí. Tak jsme čekali na nějaké zprávy a na nějaký vlak, který by nás odvezl do Prahy. Jenomže problém byl v tom, že když nic nepřijelo od Prahy, tak také nic nemohlo odjet do Prahy.
Nikdo nic nevěděl, ani železničáři. Jen věděli, že se něco stalo, ale nikdo nevěděl, co.
Náš rychlík měl odjet po půl třetí. Nakonec okolo půl čtvrté přijel rychlík od Prahy. Vlezli jsme do vlaku a asi za půl hodiny odjeli. Pohoda, měli jsme s dětmi kupé jen pro sebe, rychlík frčel, děti spaly a byla docela pohoda.
Před Benešovem přisel průvodčí a řekl nám že před Senohraby vykolejil náklaďák plný kamenů. Smůla byla, že tam byla průjezdná jen jedna kolej a na ní stál vykolejený vlak, ze kterého se vysypaly kameny a aby toho nebylo málo, tak se to stalo v místě, kam se nemohla dostat žádná vyprošťovací technika. Tak jsme si museli v Benešově přesednout do osobáku, jet do Senohrab a tam přesednout na autobus. Povedlo se mi pro děti urvat jedno místo k sezení,autobusem jsme jeli asi 45 minut. Dovezl nás do Stránčic. Tam už čekaly dva pantografy, ale nebylo absolutně možné zjistit, který odjede dřív. Naštěstí jsme se strefili a jeli jako první. Po 19 hodině jsme vylezli na hlavním nádraží v Praze a ploužili jsme se na Masarykovo nádrží. Když jsme tam dolezli, tak zrovna hlásili, že vlak, kterým jsme během 20ti minut měli jet domů, má 45 minut zpoždění na příjezdu. Zavolala jsem bráchovi, aby pro nás přijel do Holešovic autem, jinak mě klepne. Nakonec jsme vylezli z auta v okamžiku, kdy ten zpožděný vlak brzdil u nás v zastávce. Byla jsem úplně mrtvá. Naštěstí mám hodné děti a ty to zvládly bevadně. Vyjeli jsme z Hálamek ve 13 hodin a doma jsme byli ve 21 hodin.
Kdyby všechno jelo tak, jak mělo, tak bychom byli doma v půl šesté.
Ale tohle mě nemůže odradit. Mám slabost pro vláčky. Už od dětství .

 
varanka
Nováček 7 příspěvků 23.03.11 06:14

Ahoj…tak mě to teda silně připomíná mojí cestu z Prahy do Nymburka za kamarádkou…to jsem se ještě navíc „já kráva naivní“ vypravila s kočárkem a roční malou. Cesta tam proběhla na chotbičce u dveří, jelikož sme se s kočárkem dál nedostali. Podruhé už jsem si vzala naštěstí Golgky, takže až na to spoždění docela v pohodě…Přeji hodně štěstí při dalších odvážných výpravách za dobrodružstvím…my se v létě chystáme ve třech na víkend…zase vlakem :-D

 
kate02
Nadpozemská drbna 26078 příspěvků 23.03.11 08:42

Může být hůř :-D My jsme takhle jednou půl cesty Pardubice - Brno stáli (pravda, místenku jsme nekoupili, protože jsme prostě nevěděli dopředu, jakým vlakem pojedem :lol: ), malýmu jsme teda rozdělali kočár, ale chlápek s občerstvením (jeli jsme ECčkem) se hrozně divil, že v tom kočáru jako sedí dítě… :lol: A byl naprdlej, že nemůže projet. :-)
Sice byly dvě kupéčka úplně prázdný, ale „určeno pro personál“, na místech pro děti fakt někdo s dětma byl (nečekaně… :-D ). Logika věci by mi trochu napovídala, že když se tam průvodčí musel protahovat kolem toho vozíku s občerstvením a rozdělanýho kočáru, mohl by třeba jedno to prázdný kupéčko otevřít, ale kdepak… :roll: V půlce cesty pak někomu došlo, že v tom kočáru opravdu to dítě sedí a pustili nás nakonec sednout, kočár se složil, hodil se nahoru do kupéčka a (skoro) všichni byli spokojení.
Každopádně to byla naše poslední cesta vlakem do doby, než jsme jeli k manželovejm rodičům pro auto, co jsme tam kupovali… :lol: A teď už nás asi dlooouho žádná čekat nebude… Ještě že tak :-D

Jinak mám i dobrý zkušenosti, že dokonce bylo kam si sednout a cestování s prckem bylo v pohodě, ale pár špatnejch zkušeností (že průvodčí napřed řekne, že na zpožděnej vlak další, navazující počká a dvě stanice před přestupní stanicí řekne, že ten vlak čekat nebude = 2 hodiny čekání na další vlak :lol: atd. ) a taky přemrštěný ceny z nás udělali v(d)ěčný autocestovatele :lol:

Český dráhy prostě často mají Času Dost a Časem s něma Dojedeš, kam potřebuješ, ale z mojí zkušenosti platí, že ani 3 nebo 4 hodinová rezerva s půlhodinama na přestupy kolikrát nestačí na to, aby člověk přijel včas tam, kam potřebuje :lol: (naivně jsme si mysleli, že stihneme povinnou přednášku ve škole a ještě se cestou stavíme hodit věci na koleje, pohodička, klídek - do doby, kdy jsme zjistili, že to buď nestihnem vůbec nebo přijedem na posledních 20 minut - to jsme naštěstí stihli :-D )

Příspěvek upraven 23.03.11 v 08:44

 
Arietiska
Ukecaná baba ;) 1405 příspěvků 26.04.11 23:34

:mrgreen: Prosím o další a další deníčky, fakt se bavím! :-)
Vlakem jsem jela se synem minulý týden a víc jak hodinu mu nedopřeju. Asi jsme měli málo jídla. :mrgreen:

 
mroe
Extra třída :D 12342 příspěvků 27.04.11 11:16

Ja se taky rozhodla jet do Plzne verejnou dopravou… puvodne jsme chteli jet busem, MHD jsme na Zlicin jeli pres pul Prahy, dojeli s dostatecnou rezervou a zjistili, ze neblizsi volny bus jede za tri hodiny :mrgreen: behem cesty zpet na Smichov nam ujel vlak, na dalsi jsme cekali skoro hodinu…absovovali jsme navstevu nejspinavejsich zachodku ve stredni Evrope..
vlak nastesti prijel vcas a za necele dve hodinky jsme byli v Plzni… suma sumarum celodenni vylet…do Plzne jsem dojela sedrena z tahani mladsi dcery a tasky a vycerpana zabavovanim obou deti behem dvouhodinove cesty, kdy ani jedna nezavrela oko ani na minutu.....
uznavam, ze za to mohlo me spatne planovani(jezdila jsem busem s mladsi dcerou bezne a vzdy bez problemu, bohuzel nelze koupit detsky listek pres internet, takze to lepe naplanovat asi neslo)
Zpatky uz jsem neriskovala a jeli jsme rovnou drazsim vlakem, ktery jede do Prahy dvakrat tak dlouho..
Nicmene priste se uz zrejme radsi odvazim jet autem…
asi je to fakt vekem, protoze kdyz se narodila mladsi dcera, auto jsme nemeli a verejnou dopravou jezdili normalne… ted s dvema detmi uz je to pro me asi moc adrenalinovy zazitek…

 
dzeini
Povídálka 14 příspěvků 03.05.11 19:32

Pěkný a já teda chápu. Já jsem nucená jezdit vlakem v týdnu aspoň jednou a pokaždé to má aspoň 5 minut zpoždění a když je výluka, tak to už si radši zamlouvám auto, abych nemusela na nádraží čekat půl hodiny a pak celou cestu stát na jedné noze. Nedávno jsem jela jenom do města, které je vzdálené 7 km, kde jsem měla přesedat na autobus, který mě odvezl tam, kam jsem potřebovala, tak si teda nastoupím na nádraží ještě 10 minut před příjezdem vlaku který mi měl jet 9:41. Samozřejmě nepřijel, tak si říkám ještě pohoda, když přijede do 9:50, autobus v 10 ještě stihnu. Takže bylo 10 hodin a vlak nikde. To už jsem byla tak naštvaná, že jsem se vytočila na patě a šla domů. A mám to pěknej kousek, kolem kolejí, takže jsem v 10:10 viděla, jak si to vláček šine na zastávku :zed:

 
lamira0155  15.05.11 09:15

Při hledání…kam vzít vnuky v deštivé Ostravě… jsem narazila na tento článek a nedá mi, abych se k tomu nevyjádřila. Mám možnost vídat cestovní podmínky i jinde, než doma. Vždycky každému říkám ,jestli chceš poznat jak se v dané zemi žije a jací jsou v ní lidé, kup si lístky na místní dopravu a týden jí používej.Sleduj jak se chovají řidiči, jak jsou čisté či nečisté dopravní prostředky a hlavně jak se uvnitř toho všeho k sobě chovají lidé. Kdyby se hodnotil národ podle cestování vlakem s dvěma dětma, neuspěli bychom nejlépe. Ale tím nechci říct,že by se nenašly některé spoje, které by dostaly dobrou známku. Například Frýdlant nad Ostravicí - Ostravice kraťoučké, ale milé :-)

 
lenkabu
Extra třída :D 13702 příspěvků 15.05.11 21:03

Jsi nesmírně odvážná žena :mrgreen: Já se za zbabělce nepovažuju ale cestu vlakem a takhle dlouhou......ne nikdy. Jeden semestr jsem dojížděla z Pardubic do Prahy..je to hlavní trasa,železniční uzel a přesto nefungovalo nikdy nic, můj život se odehrával ve vlaku a od té doby nesnáším vlaky,nádraží,bez­domovce,průvod­čí,výpravčí a prostě všechno co souvisí s vlakovou dopravou..

 
Aladina
Echt Kelišová 7584 příspěvků 16.05.11 00:37

Mě deníček náhodou super pobavil.

Vložit nový komentář