Happy end

emimino  Vydáno: 27.08.02

Milá Šárko,
chtěla bych se s vámi podělit o svůj příběh.
Vše začalo před 4-mi lety, kdy mně po předchozích potížích a následné laparoskopii diagnostikovali těžkou formu endometriózy.

Nebudu zde líčit, čím vším jsem za ty čtyři roky léčby prošla (kdo to poznal, ví, o čem je řeč…), jenom v krátkosti - mám za sebou 3× uměle navozený přechod, 3× laparoskpii atd.

Od letošního března jsme se s manželem začali pokoušet o miminko, přestože nám lékaři moc nadějí na „přirozené“ početí nedávali.
V polovině srpna jsem poprvé navšítivla centrum asistované reprodukce GEST na konzultační pohovor. A teď si představte ten šok - při vstupní prohlídce k zahájení léčby, která měla směřovat k IVF, lékař zjistil, že jsem těhotná!!!!! Zcela přirozenou cestou!!!!!

Teď jsem v 7. týdnu těhotenství (sice rizikového, ale přece…) a jsem snad nejšťastnější člověk pod sluncem.
Proto bych chtěla vzkázat všem, které prochází těmi všemi hormonálními léčbami a laparoskopiemi - má to smysl!!!!
A nebojte se - příroda to vždy už tak nějak zařídí, že se to nakonec povede!!!!! Nám se to povedlo v době, kdy jsme při milování přestali myslet na to, že „vyrábíme“ miminko a upírali se k IVF a GESTu jakožto poslední naději.

Tak vám všem přeji ještě jednou hodně štěstíčka!!!!!!

Pavla, 27 let

Líbil se vám deníček? Máte také co říct? Přidejte na eMimino.cz svůj deníček.
Průměrné hodnocení zápisku v deníčku 5.0 bodů
 Váš příspěvek
 
Tinulka
Povídálka 49 příspěvků 28.08.02 09:33

Ahoj Pavlí,
moc Ti gratuluji ke Tvému štěstí. Je to paráda, že se vám to podařilo. Dávej na sebe pozor a určitě se připoj do diskuse třeba na monáčka, mražáčka nabo kačátka.
Držím palečky. A nezapomeň prskat na monitor, abychom se všichni nakazili těhotenstvím;-)))
Tinulka čekatelka

 
plysak
Nováček 1 příspěvek 29.08.02 17:46

Ahoj Šárko,
odhodlala jsem se odepsat až teď i když tyto stránky navštěvuji už dlouho. Měla jsem stejnou diagnózu jako ty, ale byla mi zjištěna nedávno. Po 1,5 roce snahy o otěhotnění jsem prodělala v červnu laparoskopii. Výsledek byl hodně negativní. Rozsáhlá endometrioza, 1 vejcovod neprůchodny, druhy ztěží, rozrušili mi rozsáhlé srůsty v celé malé pánvi. Ošetřující lékař mi rovnou řekl, že mě po půlroční hormonální léčbě pošle na umělé oplodnění. Snažila jsem se s tím smířit a uklidnilo mě aspoň to, že už vím co mi je. Přestali jsem úplně na miminko myslet a začali se starat o další věci. Jeli jsme na dovolenou, náhodou jsme sehnali větší byt a tak jsme připravovali stěhování. Začala jsem pociťovat určité zdravotní problémy - nevolnosti, nechutenství a bolesti v prsou. Vše jsem přičítala té hormonální injekci, kterou mi na půl roku zastavili menstruaci. Pak mi to ale nedalo a zkusila jsem si udělat těhotenský test. Výsledek byl překvapující, byla tam jedna čárka silná a druhá slaboulinká. Stále jsem to přičítala rozhozené hormonální hladině, ale pro jistotu jsem zašla k lékaři. To překvapení bych přála všem „čekatelkám“. Na ultrazvuku mi lékař sdělit tu nejradostnější zprávu méno života. Jsem těhotná a už v 9. týdnu. Muselo k tomu dojít hned po té laparoskopii a lékař měl z toho také velkou radost. Ano, mohu potvrdit, že opravdu pomůže, když se ženská ve svém myšlení přestane upínat na otěhotnění a psychicky se srovná. Říká se to lehce, když se nám to povedlo, ale poznala jsem při pročítání článků o neplodnosti, že nás s problémy je opravdu hodně.
Takže Šárko, přeji ti, ať všechno dobře dopadne a už se těším na ty naše „uzlíčky štěstí“.
Renata, 26 let

Vložit nový komentář