Jak jsem jela porodit autobusem

elot  Vydáno: 23.04.15

Můj první deníček byl o tom, jak jsem přišla o první mimi. A teď to bude veselejší. Jak jsem skoro nepoznala, že rodím, a přitom to byl můj už čtvrtý porod!

Moje čtvrtý těhotenství byl pro mě šok. Byla jsem čtyři měsíce po porodu naší princezny a s manželem jsme si po delší době udělali hezký večer. Až moc.

Asi 14 dní před tím jsem přestala kojit, a tak jsem čekala, až to prvně po porodu dostanu, ale nic se nedělo celý měsíc. Po vzpomínce na náš večer, kdy se nám stala „nehoda“, jsem si pro jistotu udělala test - a bylo jasno!

Když jsem přežila prvotní šok, tak jsem si říkala, jak to všechno zvládnu - 4letý kluk a pětiměsíční mimi a do toho zase celodenní nevolnosti!

Zkrátím to, přežila a celé těhotenství uteklo hrozně rychle! Asi 14 dní před termínem jsem mela každý den kontrakce, ale moc jsem to neřešila. Pak mě doktorka poslala už na monitor do porodnice, něco se jí nezdálo. Tam většinou první nic moc, a tak mi ho vždy po 2 hodinách natočily znovu. Ten byl dobrý, tak jsem šla domů. Takhle se to opakovalo třikrát.

Dva dny po termínu jsem měla jet zase na monitor. Už od noci jsem cítila nepravidelné kontrakce, ale to už jsem měla 14 dní, tak jsem to nebrala vážně. Děti jsem odvedla na hlídání k sestře a jela autobusem do porodnice. Ještě jsem jí říkala, že na oběd jsem zpátky. Monitor zase nic moc a viditelný dvě kontrakce.

Měla jsem přijít za dvě hodiny znova a jelikož bylo krásně, tak jsem si sedla na lavičku v nemocničním parku a čekala. Najednou jsem si uvědomila. že mám kontrakce docela pravidelně, ale říkala jsem si, že kdyby to byl porod, přece by to bylo poznat na monitoru.

V půl jedné mi natočily monitor a sestřička se nestačila divit, jak mi to tam skáče. Řekla, že už se mě tam nechají. A já jí ještě říkala, že musím ještě domu zajistit děti. A ona na to: „Ale ženská, vždyť už začíná porod.“

Teprve tehdy mi to došlo a volala jsem manželovi, ať přiveze tašku. Mezitím se panu doktorovi nelíbila vystouplá žíla na noze, a tak měještě poslali na internu na vyšetření. To už jsem docela funěla, naštěstí vyšetření bylo v pořádku a řidič sanitky chvátal. Bál se, abych mu neporodila v sanitce.

V půl třetí přijel manžel a ptal se mě, jestli si může jít koupit bagetu, že se nestihl najíst. Byl zvyklý, že porod trvá dlouho.

A pak už to bylo ráz na ráz. Praskly mi ve tři vodu a malý byl na tři zatlačení venku. Byl krásný a zdravý a já šťastná. Vůbec jsem nebyla šitá a za dvě hodiny jsem měla pocit, jako kdybych ani nerodila. A dodnes se my rodina směje, že jsem jela porodit autobusem!

Líbil se vám deníček? Máte také co říct? Přidejte na eMimino.cz svůj deníček.
Průměrné hodnocení zápisku v deníčku 3.1 bodů
 Váš příspěvek
 
JaneDoe
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 23.04.15 06:55

Gratuluju, ale nevím, co je na tom autobuse divného :D :mrgreen:

 
Twin_Star
Ukecaná baba ;) 1074 příspěvků 23.04.15 07:23

Nechápu tento článek. Jaký autobus? A proč jela paní sanitkou z nemocnice do nemocnice? Chtělo by si to po sobě přečíst, než to publikujete.

 
MIŠMA 22
Kecalka 275 příspěvků 61 inzerátů 23.04.15 07:29

Porod dobrý, ale jinak jsem to asi moc nepochopila :?

 
jausenka
Kecalka 465 příspěvků 23.04.15 08:12

Co na tom je k nepochopeni? Pani jela k dr autobusem a nechali si ji tam do porodu. Dr v porodnici ji poslal prevozovou sanitou na internu. Je to normalni a pokud maji oddeleni daleko i pochopitelne. Tezko by tam sla pesky. Jinak gratulace k chlapeckovi

 
svycarka
Kelišová 6339 příspěvků 23.04.15 08:13

Co je na Tom k nepochopeni? Mela slabe kontrakce a to vetsina plasi muze, ze se jede rodit a to povetsinou autem. ;) Prima rychlovka! Gratuluju :kytka:

 
micta
Generální žvanilka 20085 příspěvků 23.04.15 08:50

Řadím se mezi ty, které to pochopily ;) a gratujuji k miminku a rychlému porodu :kytka:

 
Merunka02
Zasloužilá kecalka 986 příspěvků 23.04.15 08:59

Také jsem jela rodit MHD a to dokonce hodinu se 2 přestupama :mrgreen:. Od rána jsem měla poslíčky, ale to už asi 2 týdny, tak jsem to moc neřešila. Jela jsem na kontrolu, mělo se domluvit vyvolání (byla jsem 11 dní po termínu). No a na monitoru kontrakce po 5 min a já na 5cm otevřená :mrgreen:. To už jen doktor řekl, že je to na příjem na porodní sál. Jenže se mi kontrakce zcela zastavily, tak se nejprve čekalo a pak se rozhodli rozjet to píchnutím vody. A za 1,5hod byla malá venku.

 
Kulich_79
Povídálka 23 příspěvků 23.04.15 10:48

Aspoň k tomu svému porodu máš parádní historku :D Hlavně, že jsi to takhle pěkně vychytala a neporodila už po cestě třeba, to by bylo mnohem horší :pankac: Tak si ty tvoje chlapce pěkně užívej ;) :kytka:

 
neznámá známá  23.04.15 11:22

0000000000000­0000000000000000000000000

Příspěvek upraven 02.05.15 v 20:48

 
Raddkka
Ukecaná baba ;) 1227 příspěvků 23.04.15 12:27

Gratuluju a trochu závidím, krásný rychlý porod:)

 
Bibi239
Kelišová 7016 příspěvků 23.04.15 12:37

No teda ten vylet na zkoumani zily nezavidim, ale ono je mozna lepsi, kdyz pak clovek dojde do porodnice fakt jen porodit a aktivni zdravotnici nemaji cas do porodu zasahovat :lol:

@Twin_Star mozna sis to mela precist jeste jednou ty, treba bys byla pozornejsi a zjistila, ze vsechno je zcela srozumitelne

 
Luca10  23.04.15 13:39

Tak to je ten dlouho ocekavany denicek, ktery mel vcera tak dobrou reklamu? :potlesk: :pankac: :D

 
Tapa
Ukecaná baba ;) 1666 příspěvků 23.04.15 18:39

Mám podobný zážitek. Jela jsem hodinu autobusem na kontrolu a monitor do nemocnice a už tam rovnou zůstala. Celkem od nasednutí do autobusu a narození malého uběhly 4 hoďky :mrgreen: :D

 
Jaruschk
Závislačka 3925 příspěvků 23.04.15 18:44

Já jela taky rodit autobusem :-) :mavam:

 
Zuzaa
Neúnavná pisatelka 17453 příspěvků 23.04.15 21:43

A co bylo s tou bagetou, stihl ji ten chudák sníst? :D

 
Cricry
Kecalka 484 příspěvků 23.04.15 21:44

Tak ja nejela busem, ale tramvaji :-) Ale byl to planovany vyvolavany porod po terminu, takze nic zvláštního

 
elot
Ukecaná baba ;) 1109 příspěvků 24.04.15 13:43

@Zuzaa Víš, že ani nevím :think: na sál jí nepřines :mrgreen: Musím se ho zeptat

 
Blešík
Extra třída :D 12013 příspěvků 26.04.15 14:04

:-D pěkný deníček, gratulace k chlapíkovi. Cesta autobusem mě pobavila, Já šla s taškou přes rameno pěšky

 
maminka201  30.01.16 10:43

Pěkný :lol:.Já nejela autobusem, ale autem (bolesti už byli po 5 minutách)byla jsem na 4 cm otevřená :potlesk: :potlesk:.Ještě, že nebydlíme daleko od porodnice :mrgreen:

Příspěvek upraven 30.01.16 v 10:44

Vložit nový komentář
Poslat
nový deníček

Všechny deníčky uživatele