Jak jsem rodila

Porod

Jak jsem dopadla na konci těhotenství a jak jsem rodila. Bylo to v roce 2010. Porod skončil akutním císařem. Matýsek měl 2550 g a 49 cm a narodil se v 7:32.

V pátek 16. 7. 2010 jsem byla objednaná na gynekologii k mému dr. na kontrolu, byla jsem 39+1 tt .Termín jsem měla 22. 7. 2010. Měla jsem nateklou a bolavou nohu - stehno ,nemohla jsem chodit. Pan dr. mě poslal do porodnice se slovy: musíte porodit a léčit se. Ani neřekl, co mi je. Jela jsem s manželem pro věci, brečela jsem, doma se mi chtělo na velkou. Pak jsme dojeli do porodnice a tam mi řekli, že to je asi trombóza, že mě ubytují na gynekologii a že mě pošlou na doppler žil.

Manžel jim řekl, že pan dr. říkal, že mám rodit a oni se mi smáli, že nerodím, tak proč bych měla rodit. Prohlédli mě a že mám čípek 1,5 cm. Byla jsem na ultrazvuku, manžel mě tam musel odvézt sám. Vše bylo v pořádku. Tak mě odvezl zase na pokoj. Ráno jsem musela až do neděle čůrat do kýblu kvůli nějakým testům. Ráno, v neděli se mě sestra ptala, proč jsem nečůrala jen do kyblíku, a já jí řekla, že se mi nechtělo, že málo čůrám.

Taky mi pořád dělali monitor. V neděli mě sestra vycévkovala, byla vizita a doktorka říkala, že mám jít na vyšetřovnu, že se na mě podívá. Měla jsem bolesti. Tam mi řekla, že možná budu krvácet, což se taky stalo. A nález byl pořad stejný. Dala mi čípek na bolest, že když bych nerodila, tak bolesti přestanou. Chodila jsem do sprchy. V noci, v 9 hodin, jsem už nemohla ani ležet, měla jsem bolesti nohy, zad, až do stehen, nohu nateklou.

Odvezli me na sal kde mi delali monitor,a že mam mačkat tlačitko až malej začne kopat ale kopani jsem necitila kvuli bolestem. Dali me na sal kde mi dala pa infuzi,a na spani.ale spat se moc nedalo,lužko bylo nepohodlny,a řvala tam mamina co rodila.mela jsem žizen tak mi pa dala čaj.kapačka pořad blbla,tekla mi do toho krev.měla jsem pozitivniho streptokoka.

Ráno mi říká: jste otevřená na 4 cm, dáme vám oxytocin. Byla jsem na monitoru, sestra mi ani neřekla, jak mám dýchat a to jsem se jí ptala. Malému začaly padat ozvy a mně se blbě dýchalo, dali mi dýchací masku, ale nepomohlo to, přišel dr., který mi píchl plodovku a vyteklo trochu zelené husté vody, malému se tam už asi nelíbilo, ani jsem necítila, že by něco teklo. Začali mě obmotávat nohy a holit, a to jsem byla oholená. Pak ještě podepsat papíry.

Jelo se na sál, ale prvně se mě ptali, jak se bude dítě jmenovat, tak jsem řekla Tereza nebo Matyáš. Manžel tam už čekal. Pak mě odvezli na sál, manžel čekal venku a anesteziolog se mě ptal, co jsem pila a jedla - nic jsem nejedla dva dny, neměla jsem chuť. A dal mi masku a usnula jsem. Pak, když mě budili, tak říkali, ať vyplivnu hleny, bylo to takové divné, když jsem se probudila.

Mluvila jsem s manželem, když me vezli na jip. Ptala jsem se na Matyáše. Na jip za mnou nemohl. Spala jsem, sestra o mě měla strach. Starala se pěkně, byla jako anděl. Paní, co ležela se mnou na pokoji, tak pak byla se mnou i na šestinedělí. Byla fajn. Šestinedělí bylo hrozné, dítě mi dali až 3. den - na jipce jsem byla 2 dny. A to mi malého chtěli dat až v pátek. Nekojila jsem, protože malému dávali lahvičku.

Ani mi nepomohli. V sobotu jsme šli domů, měla jsem zase strašné bolesti nohy, no a 27. 7. jsem skončila na interně s hlubokou žilní trombózou ve stehně a břiše. Kde jsem byla 2,5 týdne bez malého. Staral se o něj můj manžel a tchyně. Taky mi zjistili, že mám mutaci mthfr c677t homozygot. Tak proto jsem měla trombózu.

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
kitri
Ukecaná baba ;) 1653 příspěvků 25.04.11 09:32

uz jsi v poradku? jak to ,ze doktori neprijdou na vse rychleji az to musi zajit tak daleko? mutace… proboha :cry: drzim ti palecky :kytka: :kytka: :kytka:

 
Misula.vdf
Kelišová 5394 příspěvků 25.04.11 10:09

To musel být teda zážitek :-( . Hlavně že je miminko zdravé. Taky jsem si zažila císaře a s kojením byly problémy :-?
Přeju ať se vám s Matyáškem daří a jste zdraví, jinak já mám vybranou taky Terezku a pro kluka podobně Matěj :palec:

 
ashlee
Zasloužilá kecalka 579 příspěvků 25.04.11 19:52

kitri,už jsem v pořadku ale kdybych vedela že mam mutaci mthfr homozygot tak by se to hlidalo a ředila krev.Tak v dalšim tehotenstvi si budu muset pichat injekce na ředení krve.

 
kitri
Ukecaná baba ;) 1653 příspěvků 25.04.11 20:19

jsem rada ,ze jsi ok!!!!! at se ti dari :kytka:

 
DanMaj
Echt Kelišová 8410 příspěvků 25.04.11 20:48

To je síla. A kde jsi rodila??? Jinak gratuluji k miminku :kytka:

 
ashlee
Zasloužilá kecalka 579 příspěvků 25.04.11 21:52

DanMaj-rodila jsem v kyjově

 
marjanka1
Stálice 95 příspěvků 25.04.11 22:40

At jdou uz cesti „specialisti“ do prdele!!!!! A poporodni sestry taky, kdyz nejsou ani schopne pokusit se o kontakt matky a ditete v prvnich hodinach po porodu a zahajit kojeni, to je v dnesni dobe fakt vrchol. OSTUDA NEJVETSI!!!

 
eva valoi
Echt Kelišová 9983 příspěvků 1 inzerát 26.04.11 07:38

Vidéíte Marjanko, v některých porodnicích zase matky nutěj kojit. Stačí se podívat na diskuzu s názvem Mohu v porodnici nekojit a uvidíte, že se některé sestry snaží matky po porodu rozkojit za každou cenu a tyto sestry mnoha maminkám kojení zhnusily. A tydy zase nebyly schopné zajistit matce kontakt s dítětem, aby mohla kojit.
Pořád si je na co stěžovat.
Ne, já vím, že někdy je to opravdu těžké, ale myslím si, že pořád jsme tady na tom docela dobře.

 
martina79
Závislačka 3051 příspěvků 26.04.11 09:42

Já jsem měla taky císaře ,ale malého mi vozili na kojení co 3 hodiny.A jak mně dali JIP na pokoj tak už sem ho měla u sebe a sestřičky chodili kontrolovat jak se přisává a radili jak to dělat a taky sledovali.
Opravdu to nechápu,že tě takhle nechali bez malého.
Přeju hodně zdraví a za chvíli oslavíte rok tak gratuluji! :kytka: :huban:

 
tes
Zasloužilá kecalka 759 příspěvků 26.04.11 10:18

eva valoi - ano možná je to tak, jedny nutí moc, jedny zase vůbec, ale tady jde spíš o to co píše ashlee , ten přístup. Ono je těžké diskutovat jak se měli zachovat zdravotníci správně, ale tady to zašlo opravdu zbytečně daleko a ohrozilo to miminko a maminku , což by se v dnešní době nemělo stávat, kdy si lékaři stojí tolik za svým vysokým vzděláním a vykřikují jak moc by měli být za to co umí a dělají ceněni. Prostě je dobré psát kde to bylo , protože pokud se nebojí napsat jméno dané porodnice , věřím, že něco nebylo v pořádku, jinak by si zřejmě málokdo dovolil pošpinit jejich jméno. Takže Ashlee držím palce a věřím, že pokud se to dostane až k oněm lékařům a sestrám zamyslí se nad svým přístupem , jinak držet pusu a být vděčni za to co je, díky ale je to dost riskantní.

 
bdw  26.12.12 15:24
jak jsem rodila

Řekla bych, že ta tromboza je díky antikoncepci. Mně např. vůbec nechtěli hormon.
antikoncepci předepsat, kvůli křečovým žilám (a to ještě před těhotenstvím jsem křeč. žíly neměla,) :mavam: ale v rodinné anamnéze ano (matka).

 
ashlee
Zasloužilá kecalka 579 příspěvků 28.12.12 12:38

Bdw ja jsem brala antikoncepci jen rok

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama