Jak pokračuje život Dominika

MegK  Vydáno: 18.08.10

Narodil se 18.4.2010 a 18.8. bude mít 4 měsíce :) Ještě nedávno to bylo malinké miminko,které sme přivezli s nemocnice jen s 51cm a 3510g.Dnes už má 64cm a váží 6550g
(inf ze středy 11.8. :) ).

chci spinakt

Jsem se probudil a přemýšlím.

Teta se na mě přijela podívat k dědečkovy až s Paříže.

Já nechci být na bříšku a tak so otočím koukej :D

Tati kde jsi byl těch 10 dnů?

Takto se mi spinkalo nejlíp.

Tahle chůva dlouho nevydržela :)

Když byl malinký tak neuměl moc věcí. Kakal, spinkal, papal a usmíval se ze spaní. Nejkrásnější byli chvilky když otevřel očka. A koukal „sice tzv. do blba“, ale koukal. Neměl rád koupáním a při každém neuvěřitelně ječel.

Taky nastaly dny kdy sme si s ním nevěděli rady. Byly mu necelé dva měsíce a skoro celý den proplakal. Trvalo to pár dní. Byl klidný jen u prsa a když se nosil. A taky ty vzácné chvilky co se mu přes den podařilo spinkat.
Zdálo se nám i našim známým, u kterých jsme byli, že nepřibírá. Takže přítel se domluvil v práci že odejde dřív a jelo se k Dr . Přibral jen 70g za necelý týden. Takže nám Dr doporučila BEBU nebo Nutrilon HA … Přešlo 5 dnů s Nutrilonem a kojením zároveň. Dominik byl zase uplakané miminko. Klidný byl jen málokdy a nepomáhalo ani chování ani houpání v sedačce.
Jenže co uděláte v neděli večer? Napadla nás pohotovost… V autě se uklidnil, ale neusnul, což dělával - vždy usnul po tom co jsme vystoupili z auta.
Tak jsme se domluvili, že pojedeme domů a k Dr zajdeme až zítra a kdyby se probudil a plakal tak by jsme se tam vrátili.

„Bolest bříška!“ konstatovala Dr. po tom co byl na váze a zjistilo se že přibral 340g za týden. Dostali jsme kapičky a už na druhý den to bylo lepší.

Postupně se začal dívat kolem sebe a zajímat o dění kolem něj.
Pak se začal usmívat a to je jedna s nejúžasnějších věcí, co umí ten malinký človíček. Krásný den nastal když jsme se na něj usmály a on nám to oplatil.

Zlom s koupáním přišel na Slovensku. Všichni chtěli vidět jak ječí když se koupe. Já, ač nerada, jsem se nechala překecat i když jsem věděla že už je napapaný a odkrknutý. Když jsem ho vysvlékala, bylo ticho, žádný pláč a ani neječel po tom co byl ve vaničce. Sem tam jen kňourl, ale to přikládám tomu, že už chtěl spinkat. Od té doby - první papá a pak se koupe. Konečně je spokojený i v té vaničce :D

Zažili jsme toho hodně, už víme, co kdy potřebuje. Když kňourá chce spinkat. Když pláče, tak má hlad a když mrčí, tak se chce chovat. Taky se už řehtá…

Na ten den nezapomenu. Říkala jsem mu paci, paci… a pleskala jeho ručkama a on se začal řehtat. Jenže jsme byli sami na Moravě u mého taťky a tak to ani neviděl přítel, který tou dobou musel být pracovně tady v Praze.

To bylo poprvé, podruhé ho rozesmála babička na Slovensku. Vydrželo mu to asi 2 minuty. A konečně to viděl i tatínek :)

Zažijeme toho ještě hodně. Budou první příkrmy, první zoubky a první vztekání, ale věřím že to zvládneme i když je to někdy těžké.

Přeju všem maminkám (i jejich partnerům) … aby měli vždy někoho na koho se můžou obrátit … aby měli vždy někoho kdo při nich bude stát a poradí … aby se nikdy necítili samy … aby si vzpomněli na to krásné, až jim bude do pláče … aby je jejich dítko milovalo tak jak oni jeho

Všem přeji krásný den a úsměv na tvářích vašich dětí, protože jen podle toho se dá poznat že je dítě opravdu spokojené.

Líbil se vám deníček? Máte také co říct? Přidejte na eMimino.cz svůj deníček.
Průměrné hodnocení zápisku v deníčku 4.0 bodů
 Váš příspěvek
 
Jura007
Neúnavná pisatelka 18319 příspěvků 19.08.10 18:43

Krásné. Když to vidím, tak si říkám: jste bohatí. Máte Dominika.

 
MegK
Kelišová 7055 příspěvků 19.08.10 22:21

ano to sme …

Vložit nový komentář