Kamilčin deníček č.5 aneb vánoce s „ježíškem"a batoletem

Bludicka  Vydáno: 26.12.05

Můj brácha, náš „ježíšek" Janeček právě spí, tak sedím mamce na klíně a čtu si s mamkou v diskuzi na téma vánoční stres. Tak jsem navrhla mámě, ať napíše jak vánoce vypadají u nás. Třeba Vás to milé e-tety pobaví.Příprava:

Bod první - úklid
Doma vysávám a vytírám obvykle 1× týdně, výjmečně 0× až 7× týdně, dle akčnosti našeho batolete, momentálního stavu bourání (přestavujeme dům) a časových dipozic. S vánoci nemá intenzita mého úklidu pražádnou souvislost. Naposled se u nás luxovalo a utíral prach dva dny před vánoci neb se hlavě rodiny povedlo konečně vybourat kus podlahy a zdiva v koupelně na nový odpad, čímž vznikla i v obyváku taková vrstva prachu, že u televize nebylo vidět obrazovku. Co se týče oken, tak ta byla myta naposled v září 2004, protože v zimě okna nemyju a v létě 2005 mělo dojít k výměně oken, tak jsem s nimi neztrácela čas a když bylo koncem října konečně jasný, že výměna se letos nekoná, bylo mi líto oloupat z nich Kamilčinu oblíbenou výzdobu windowcolorkama s motivem sněhuláka, když už budou brzo vánoce.
Bod druhý - cukroví
Obvykle dělám aspoň vanilkový rohlíčky a perníčky. Letos s megatěhubřichem jsem se necítila ani na výrobu těsta, tak jsem koupila těsto na linecký, vyválela jsem plátky a vykrajování jsem pro radost ponechala Kamilce. Ten den co jsme je upekly mi v noci začal porod. Na polívání čokoládou a slepování marmeládou jsme už byli čtyři, teda vlastně tři, protože táta byl v práci. Čokoládou polívala Kamilka (vlažnou ne horkou), já slepovala marmeládou a Janeček spal v šátku u mě na břiše. Vanilkové rohlíčky dodala babička.
Bod třetí - ježíškování
Ježíšek u nás byl od 2 do 5 hodin ráno. Než jsem uspala těšící se batole a mohlo začít zdobení stromečku, spala hlava rodiny jako nemluvně. Přece ho nebudu budit, to zvládnu sama. Hmmm páni ta jedle je ale hovado, je nejmíň o metr větší než já. V jednom člověku se fakt dobře cpe do stojanu. Zdobeníčko jsem si vychutnala, to já ráda, nejdřív světýlka, potom ozdobičky. Ještě dárečky zabalit. Pro Kamilku jich je sedm a pro Janečka dva. Já mám k vánocům od táty funkční vanu a sprchu v koupelně, ale Kamčí přece nemůžu tvrdit, že mi ji dal Ježíšek, notabene když ji montovala s tátou. Tak si ještě honem balím svůj starej deodorant, aby si probůh nemyslela, že jsme s tátou zlobili, když nic nemáme pod stromečkem. A pro tátu čokoládovou kolekci, protože dárek pro něj do vzorkové prodejny klimatexu včas nedodali a leden to jistí:))). Největší dárek pro nás dospěláky je pochopitelně Kamilčin brácha, ale toho na Ježíška nesvedem. Kamilka dobře ví, že je od maminky z bříška.
Bod čtvrtý - štědrovečerní menu
Budíme se až v 11 dopoledne. Jako první počin Kamilka utíká do svého pokoje zjistit jestli tu byl v noci Ježíšek. Byl. Přinesl stromeček a dárečky. Včera večer cinkala na triangl a zpívala Ježíšku přijď, Ježíšku přijď. To aby nás našel. A dneska cinká na triangl a zpívá Ježíšku děkuju. Salátek a řízky připravuje tatínek a já si hraju s dětma. U stolu jsme všíchni táta, máma, Kamilka a Janeček v kočárku. Potom se Kamča konečně dočkala a rozdává a rozbaluje nám dárečky. Janeček se v kočárku budí a poplakává. Kamilka mě dojala větou:„Bácho neplač, vybalila jsem ti dva dálečky, Ježíšek pinesl hlačky!“ A pak si zbytek dne hrajem s dětma a s dárečkama. A večer ještě tím nemytým oknem máváme Ježíškovi a Kamilka znovu šeptá Ježíšku děkuju. A já cítím voňavou jedli, dívám se na světýlka co má Kamilka v očích, na tátu co drží Janka, mám knedlík v krku a jsou Vánoce. A já v duchu šeptám Ježíšku děkuju.

Líbil se vám deníček? Máte také co říct? Přidejte na eMimino.cz svůj deníček.
Průměrné hodnocení zápisku v deníčku 0.0 bodů
 Váš příspěvek
 
Lucici
Zasloužilá kecalka 764 příspěvků 26.12.05 18:38

Bludicko,nadherne jsi to napsala,az se mi z toho lesknou oci.
Moc se tesim,az i u nas budou vanoce s detmi.

Pa Lucici 26tt

 
Nicol001
Ukecaná baba ;) 1242 příspěvků 26.12.05 19:08

Bludicko, krasne napsano, az mi slza ukapla. takhle si predstavuji idealni vanoce. Zadny stres s uklidem, pecenim a jinymi blbostmi, ale hlavni je, aby byla pohoda a uzily si deti:))) A to Kamilka urcite:)))
Preji krasny zbytek roku a hodne stesti v novem roce.
Nicol, 41 tt

 
bergia
Zasloužilá kecalka 763 příspěvků 27.12.05 16:42

Krásné…

Lucie a Vilík (15měsíců)

 
Kac
Kelišová 5049 příspěvků 28.12.05 14:27

Ahoj,
tak jsem si to precetla a je to moc krasne a vtipne napsano:-))
Tak vidim ze jste si to uzili vsichni.
Do Krasu teda letos nedojedeme, Petr az na vyrocku a 12.1. jede na Ohniste s Planivakama-nevim ale s kteryma.
Budu koncit pa Kac+Honzik+Petr

 
Bludicka
Zasloužilá kecalka 918 příspěvků 28.12.05 15:12

Tak krásný nový i Nový rok vám všem třem a holk se uvidíme někdy v roce 2006 :-)))))))
 B+J+K

 
Bludicka
Zasloužilá kecalka 918 příspěvků 28.12.05 15:13

holt nikoliv holk

Vložit nový komentář