Kontrola kočárků: deset z dvanácti ohrožuje děti

Nika29  Vydáno: 01.02.07

Dovoluji si okopírovat článek ze serveru Seznam.cz, který se zabývá testem dětských kočárků, myslím ,že výsledky jsou alarmující. Možná vám pomůže při výběru kočárků pro vaše miminka:-))

Kontrola kočárků: deset z dvanácti ohrožuje děti

Česká obchodní inspekce (ČOI) při kontrole dětských kočárků zjistila, že deset ze 12 odebraných typů kočárků je pro dítě velmi nebezpečných, a to hlavně z mechanického hlediska. Uvedla to televize Nova. Některé kočárky mohou způsobit až zlomení končetin. U pěti kočárků zjistila inspekce až stonásobné překročení povolené hladiny ftalátů. ČOI s okamžitou platností zakázala jejich prodej. Většina nebezpečných kočárků přitom pochází ze zemí EU.

1.2. 2007 20:47

PRAHA -„Výsledek je děsivý. Můžu říct, že z 12 odebraných výrobků deset nevyhovělo a jsou tam tak závažná zjištění, že všechny výrobky jsou nebezpečné,“ řekl Nově ústřední ředitel ČOI Jiří Pěkný. Inspektoři našli u kočárků například ostré hrany, otvory, kde mohou uvíznout dětské končetiny, nebo nedokonalé zajištění, které způsobovalo samovolné složení konstrukce.

U výrobků Tako City Voyager, Style AT BéBéCar, Sojan Exclusiv, Platon 3 AIR a Scout x Classic našla inspekce folie nebo popruhy obsahující stonásobky povoleného množství ftalátů. Ty mohou u dětí způsobit hormonální poruchy. Nejhorší výsledek zaznamenali u kočárku Style AT BéBéCar. „Zde je obsah ftalátů víc jak 330krát větší, než má být. Tento výrobek je bohužel ze země Evropské unie, z Portugalska,“ řekl Pěkný. Z mechanického hlediska vyšel jako nejhorší Tako City Voyager.

Nebezpečné kočárky

název kočárku (země původu )

Sojan exclusive (Polsko)

Tako City Voyager (Polsko)

Platon 3 AIR (Německo)

Style AT + set 665 M BéBéCar (Portugalsko)

Scout Classic (Slovensko)

golfové hole KENDY (Čína)

hluboký Cosing (Polsko)

sportovní Tech Rider (Čína)

sportovní golfové hole Neonato typ N 755 (Itálie)

Deltim X Lander AA  (Polsko)

zdroj: TV Nova

Líbil se vám deníček? Máte také co říct? Přidejte na eMimino.cz svůj deníček.
Průměrné hodnocení zápisku v deníčku 0.0 bodů
 Váš příspěvek
 
Lesina
Echt Kelišová 9857 příspěvků 01.02.07 22:43

Diskuse na toto téma je zde:
http://emimino.cz/modules.php?…  

Lesina

Vložit nový komentář
Poslat
nový deníček