Krvácení v těhotenství a Utrogestan

emimino  Vydáno: 14.03.02

Milá Šárko,
jsem po třetí v jiném stavu. Poslední těhotenství proběhlo před deseti lety. Jsem strašně šťastná, ale mám strach. Nyní jsem v 9.-10. týdnu těhotenství. Koncem 7. týdne jsem trošku krvácela. Dostala jsem Utrogestan a beru ho 2× denně. Nebude to mít vliv na miminko?
Moc děkuj ŠHi

Ahoj,
moc blahopřeji k těhotenství a držím palce do dalších měsíců.
Dnes je jen málo těhotenství, které jsou bez komplikací, krvácení patří mezi ty časté a běžné problémy. Utrogestan je hormonální lék, který pomáhá udržet těhotenství a užívají ho nejen ženy, které krvácely, ale i ženy, které podstoupily umělou inseminaci nebo oplodnění (a to z preventivních důvodů). Krvácení ani Utrogestan nemají žádný negativní vliv na pozdější vývoj těhotenství a na vývoj plodu. Jen musíš být na sebe více opatrná - raději sebemenší potíže ihned konzultuj přímo s ošetřujícím gynekologem. Šárka

Líbil se vám deníček? Máte také co říct? Přidejte na eMimino.cz svůj deníček.
Průměrné hodnocení zápisku v deníčku 5.0 bodů
 Váš příspěvek
 
Anonymní  18.03.02 20:39

Úplně na počátku těhotenství se u mě také objevilo krvácení, a to v důsledku lyžování. Moje gynekoložka mi také předepsala Utrogestan s tím, že se mám vyvarovat sportovních aktivit a spíše být v klidu, nejlépe v posteli. Nakonec jsme se dohodly tak, že budu chodit do práce, kde budu sedět za svým stolem a ne běhat s vyřizováním. Tak jsme přečkali v pohodě 10 dní a nyní jsou to už dva měsíce, co jsem Utrogestan přestala užívat.
Petra Jindřichová

Vložit nový komentář