Můj druhý porod

Niki22  Vydáno: 14.06.11

Celé těhotenství jsem si naplno užívala, ale docela jsem se bála, jak bude probíhat porod. Sice jsem věděla, co mě čeká, ale stejně, každý porod je vždy jiný a může být třeba i horší. Naštěstí tomu tak nebylo…

Porodní sál

Péťa :)

Pár minut po produ...

...

Už doma s bráškou Martínkem
3 komentářů

První termín jsem měla 18. února podle ultrazvuku a podle MS až 23. února… Poslední měsíc těhotenství jsem si pravidělně užívala poslíčků a pořádných! Byla jsem z toho už vedle, říkala jsem si, jak tedy poznám porod? U prvního těhu jsem nic takového neměla, protože když bolesti začaly, tak skončily porodem Martínka.

V den termínu jsem byla objednaná do poradny v porodnici. Byla tam moc milá paní doktorka, řekla mi, že jsem na dva prsty a prcek, že má odhad na 4 kg. Pak se mně zeptala, jestli chci provést Hamiltona: Hned jsem souhlasila! :) Měla jsem sice strach, ale byl to jen takový silnější tlak na spodek, ale vše proběhlo rychle a chvíli nato už jsme s příťou Peťou jeli domů.

Hned po příjezdu domů mě zase začal pobolívat podbříšek a docela pravidelně po 15 minutách, nic, co by se nedalo zvládnout, navíc poslíčky jsem měla taky pravidelné. Asi v 18.00 byli střídavě po 8 a po 5 minutách, ale slabounké, takže jsem si v klidu koukala na televizi a stopovala čas :) Přítel po mně nervózně pokukoval, jestli už nepojedem, já mu na to řekla, že né, že to určitě zase přejde… A že pokud mi nepraskne voda, nikdo mě z domu nedostane.

Ve 21.30 si jdeme lehnout a já počítám s tím, že vstaneme až ráno, a po bolestech nebude ani památky. Omyl! Uteklo 10 minut, převaluji se a v tom tichu a tmě si uvědomuji, že to bolí o dost víc… „Tak už konečně pojedeme?“ ptá se přítel s tím, že pokud usne, nikdo už ho z postele nedostane.

Kontroluji si tašku do porodky a všechny doklady. „Tak teda jedeme!“ 22.45 zvoníme u vchodu porodnice, otevřít nám přišla straší sestřička… Zapína přístroj na ozvy a usedá k počítači, přítel mi drží věci a já se pokládám na lehátko. Ležím, diktuji údáje sestřičce a bolesti zatím žádné, až jsem se lekla, že už je po nich… A najednou jeden kopeček a za 5 minut další, a tak to pokračuje půl hodinky. Sestřička kouká na papír a že teda půjdeme na porodní sály.

Tam si mě přebíra porodní asistentka a vede mě na vyšetřovnu a přítele posílá do čekárny, kde už sedí jeden „budoucí“ tatínek. Do vyšetřovny přichází lékař, do toho příbíha jiná PA a volá na něj, že se rodí, takže oba vyběhnou a já tam sedím sama. Sedím si tam, rozhlížím se po místnosti a do toho šílený řev, ale tak šílený, jako by tam někoho řezali zaživa. Jsem se nemohla hrůzou ani nadechnout a s vytřeštěnýma očima jsem čekala co bude. Přichází lékař a když mě vídí, tak mi s usměvem říká, že tohle byl úžasný příklad toho, jak porod nemá vypadat… (přítel mi pak vypravěl, jak slyšel ten řev v čekárně a že nevěděl jestli to sekne dříve s ním nebo s tím chlapem vedle).

Dr. mě prohlíží a dělá mi ultrazvuk, jsem teda na 4 cm otevřená a prcek bude mít kolem 4 kg a že to vidí na dýl. Jdeme na porodní sál, je pěkný, modře vymalovaný a mám k dispozici krásnou koupelnu, pohodlné křeslo a míč na hopsání. Po přípravě mi začínají pořádné kontrakce a za chvíli přichází přítel v krásně prusvitném modrém plášt. Koukám na hodiny, je 1.30 ráno, kontrakce prodýchávám jak se dá, ale pořád se připravuj i na nejhorší a počítám s tím, že se prcek narodí určitě až odpoledne.

Ve 3 hodiny ráno přichází na kontrolu doktor, jsem na 5 cm a prý to pěkně pokračuje. Mně ale přijde, že s takovým tempem tu strávím Vánoce. Střídám sprchu s míčem i to pohodlné křesílko, přítel mě obskakuje a je vidět, že je dost unavený. Bolesti mi přijdou stále silnější, a tak ho prosím, ať dojde pro pa, že chci něco na bolest, protože jestli to takhle půjde třeba další 10 hodin nevím jak to zvládnu (jsou skoro 4 hodiny ráno). PA se mně ptá, co chci, že buď nějaký silný „oblbovák“ a nebo epidural, chci epidural. Že tedy dojde pro doktora, ať mě vyšetří a že uvidíme. Dr. mě prohlédne s tím, že na epi už je pozdě. Tak mi píchne to první a k mému údivu zjišťuji, že kontrakce skoro nebolí a že můžu chvilkami i spát.

5.30 hodin, „oblbovák“ přestává účinkovat a já se snažím vzbudit Petra, aby mi mohl masírovat záda, za chvíli už mi ani to nepomáhá a uvažuji, že půjdu do sprchy. Jenomže začínám citít, jak se prcek začína cpát dolů, šílený tlak. Snažím se co můžu, abych netlačila a Péťa utiká pro PA. Nakonec přibíhá s novou a moc sympatickou mladou porodní asistentkou. Ta mi říká, že jsem na 7 cm a že mi trošku pomůže a zaroveň vysvětluje Péťovi na který zvonek má zavonit, až začnu rodit (ten je mimochodem úplně mimo).

Další velká kontrakce, nejde netlačit, PA volá na Petra ať zvoní… A už to začíná, plno lídí, zvedají mi nohy a běhají okolo. „Ták a tlačíme“, zavírám oči a tlačím, do toho slyším, jak říkají Péťovi, ať si raději sedne, mrknu na něj a on hrdě kouká do stropu a tiskne mi ruku. Další velká kontrakce, už se nemužu ani nadechnout, přijde mi, že je nekonečně dlouhá, tlačím jak nejvíc to jde… Najednou obrovská úleva, otevírám oči a koukám na Péťu, třepe se mu brada a po tváři mu teče slza. Koukám si na bříško a na něm leží ten můj malinky chlapeček s hlavičkou plnou vlásků, moc nepláče, tak mi ho hned berou na ošetření, ale za chvíli už kříčí na celý sál a my jsme nejšťastnější rodiče…

Dominiček se narodil 23. února v 6.30 (měřil 51 cm a vážil 3950 g) ve Fakultní nemocnici v Porubě.

Líbil se vám deníček? Máte také co říct? Přidejte na eMimino.cz svůj deníček.
Průměrné hodnocení zápisku v deníčku 5.0 bodů
 Váš příspěvek
 
kalinichta
Kecalka 411 příspěvků 14.06.11 00:52

Moc krasny a pohodovy porod. Hodne mi pripomina muj, jen trosku delsi. Preju vam krasny dalsi spolecny zivot :-)

 
lucinka000
Závislačka 2678 příspěvků 14.06.11 06:28

Verunko moc pěkně jsi to napsala :huban:

 
moni81
Zasloužilá kecalka 567 příspěvků 14.06.11 07:00

Moc hezky napsané :potlesk: ,mě za chvilku čeká taky druhý porod tak jsem na něj zvědavá,gratuluju k miminku a přeju hodně zdravíčka a štěstíčka. :hug:

 
Staninka30
Extra třída :D 10052 příspěvků 14.06.11 08:00

Gratuluji k takovému krásnému výkonu jak si užít krásnej porod.
Fakt super.
A maličký je uplně krásnej z těma vláskama :kytka: :kytka: .
A moc moc Gratuluji. :lol:

 
Lotynka
Stálice 93 příspěvků 14.06.11 08:51

Moc gratuluju k Dominickovi! :kytka:
Jen mi neda nezeptat se - Jak ten doktor zminuje v souvislosti s revem, ze takhle porod nema vypadat - to bylo jen kvuli tomu revu? Doufam tedy, ze ne, ale neda mi to se nezeptat, jsem hrozna stoura :wink:

 
Alyss
Extra třída :D 10418 příspěvků 14.06.11 09:16

Krásné:-) Taky gratuluji :kytka:

 
henculka
Kecalka 332 příspěvků 14.06.11 09:45

Krásný až mi z toho taky ukápla slzička.Gratu­luji.Za dva měsíce rodím také po druhé

 
Niki22
Zasloužilá kecalka 562 příspěvků 14.06.11 10:48

Moc vám děkuji za komentáře :hug: :srdce:
Lotynka: Myslel tím, že paní trošku histerčila, prý se nedělo nic tak hrozného aby tak křičela (Ale řekl chlap no) :-)

 
Leonika
Povídálka 25 příspěvků 14.06.11 11:15

Krasny denicek :palec: -uplne jsem to prozivala s tebou a ke konci mi taky ukaplo par slz. GRATULUJI :kytka:

 
barbara21
Echt Kelišová 7711 příspěvků 14.06.11 12:52

:srdce: uronila jsm slzu mooc pěkný deníček :lol: takovou pohodičku by jsem si taky přála.

 
Niki22
Zasloužilá kecalka 562 příspěvků 14.06.11 13:22

Moc děkuju. :hug:
Ten strach z porodu jsem měla velký a když už se blížil, tak jsem se na něj snažila těšit, pořád dookola jsem si představovala ty poslední okamžiky porodu a jak už mi ukazujou chlapečka a tu úlevu :srdce: … Ale z jedné strany, jsem za ten strach před porodem ráda, protože jsem pořád čekala na nejhorší a najednou bylo po všem a nejhorší se nekonalo… :dance: :roll:

 
kitri
Ukecaná baba ;) 1653 příspěvků 14.06.11 13:38

Moc dojemny denicek :cry: preji vam hodne stesticka a zdravicka :srdce:

 
NatyJBC
Nováček 7 příspěvků 14.06.11 14:14

Ahoj, také dodatečně gratuluji :wink:
Já u prvního porodu taky řvala a že mě bylo slyšet tutově až ve vedlejším městě :roll:
No a - každej prožíváme bolest jinak a když to někomu pomůže, tak proč néé.
Během 3 týdnů mám také rodit po druhé a to po 11.letech :-?

 
Niki22
Zasloužilá kecalka 562 příspěvků 14.06.11 14:21

Naty: Já si u prvního porodu taky trošku zakřičela, ale tohle býl fakt mázec… Držím ti palečky ať máš porod bezproblémový a rychlý :kytka:

 
NatyJBC
Nováček 7 příspěvků 14.06.11 14:21

:nevim: třeba pan Mudr. ví jak bolí křížové bolesti, já si je užívám každou menzes :-( a nejlepší je když kritizuje chlap něco co v životě nezažil :zed:

 
NatyJBC
Nováček 7 příspěvků 14.06.11 14:25

Moc díky a tebe obdivuji-tak velké mímo :oops:
Já měla syna 3750g a 53cm tak taky nebyl nejmenší, ale teď čekáme holčičku, tak snad bude menší :think:
taky mě pobolívá bříško a malá se furt mele, takže poslíčci asi, to jsem u syna taky neměla.Přesně jak píšeš-snažím se těšit, přeci jen trochu vím co mě čeká. :kytka:

 
Karinkaaa
Ukecaná baba ;) 1475 příspěvků 14.06.11 15:28

Gratuluji !!Měli sme stejný termín ale já porodila 18.2.Viděla sem tě jak si jela na šestinedělí po porodu s přítzelem .Ať ti malinký krásně roste je nádherný :andel:

 
Niki22
Zasloužilá kecalka 562 příspěvků 14.06.11 21:14

Děkuju Karin :hug:
Ať vám prcek taky prospívá :srdce: , docela mě mrzí, že jsme se pak v porodce ještě nepotkaly :)

 
Katerinula
Stálice 88 příspěvků 14.06.11 21:58

Hezky napsany,dneska mam termin,ale jeste porad nic…Rozesmala jsi me s tim revem :-) Gratukuji k mimcu!

 
Karinkaaa
Ukecaná baba ;) 1475 příspěvků 15.06.11 02:44

Jojo díky. :hug: :andel:

 
chica.p.
Kelišová 5813 příspěvků 15.06.11 18:37

Tak moc krásný deníček,až mě dojal k slzičkám a pak jsem začala psát :-) Krásné,tak ať se daří a jste zdraví.Snad budeme mít také v pohodě porod :-)

 
Barbulka
Závislačka 2751 příspěvků 17.06.11 14:56

krásný deníček, gratuluji :kytka:

 
Niki22
Zasloužilá kecalka 562 příspěvků 18.06.11 01:19

Moc vám děkuju :kytka: :hug:

 
evcav
Závislačka 4435 příspěvků 19.06.11 21:58

Moc hezky napsané a gratuluji k mimískovi. Jsou s bráškou oba moc krásní :kytka: :kytka: :kytka:

 
Andreika  13.04.12 16:37

Tak jsem si přečetla oba tvé deníčky o porodu a superní, krásné :-) V Porubě jsou ty pokoje krásné a personál byl taky moc super :-) Tak přeji ať se daří tobě i dětem :-) :kytka:

Vložit nový komentář
Poslat
nový deníček

Všechny deníčky uživatele