Nebojte se polních podmínek aneb typy na dovolenou

emimino  Vydáno: 17.09.02

Verunka měla tři týdny, když probíhal v Náměšti na Hané největší folkový festival Zahrada.
Loni jsme se tou dobou plahočila a potila a funěla s batohem na zádech po Korsických velehorách, letos jsem měla tou dobou rodit, jenže osud chtěl jinak - Verunka už byla na světě a já koketovala s myšlenkou vyrazit s celou rodinkou na festival.

Napřed jsem si nadávala do šílenců - jak tam chceš přebalovat, kojit a vůbec - s nedonošeným miminkem tak daleko! Jenže venku tak krásně svítilo sluníčko a Verunka spokojeně spinkala…Zmínila jsem se manželovi.
Zvažujeme pro a proti. Nakonec vyštracháme svatební dar - dosud nepoužitou dětskou sedačku. A balíme plínky, karimatku, spacáky, jídlo…
Cestou Verunka spinká, stavujeme se u jedné spolutrpitelky z porodnice. Půlhodinu před koncertem vystupujeme v Náměšti z auta. Verunka pořád ještě spinká. I když jsem měli původně v plánu jen pozdravit známé a odjed zase domů, zůstáváme na celý koncert.
Během pestré hudební produkce třikrát kojím a dvakrát přebalujeme. Poslední kojení v autě před odjezdem. Celkové pocity z akce - Verunka absolvovala vše v pohodě, my dva jsme lehce ospalí.

Verunka byla přesně 44 dnů na světě, když manžela napadlo zajet se podívat na chatu. No nevím, nevím - drsná Vysočina, žádná elektřina, topí se v kamnech, pro vodu se musí chodit… Jeli jsme.
Koupání proběhlo v sobotu před odjezdem a v neděli po příjezdu. Verunka spinkala v tašce od kočárku. Noční kojení ve spacáku za svitu čelové baterky jsme měli natrénované už ze Zahrady. Nový poznatek - čerstvý vzduch uspává nejen utahané rodiče a co nezvládne čerstvý vzduch, dokoná drndání přes kořeny.

Koncem srpna odjíždíme na dovolenou taktéž na chatu. Verunka má dva a půl měsíce. Koupeme ve na sluníčku ve vaničce před chatou nebo u strejdy v umyvadle. Pečeme kuře na ohni. Kojím v křesle před chatou, při čemž předčítám manželovi Jirotkova Saturnina a proč bychom se netopili od Zdeňka Šmída.
Už se ve mě dme pýcha - jsem na nás hrdá a statečná jak to pěkně vládáme. Ovšem do té doby než jdeme navštívit letní indiánský tábor. Spí se v týpkách, vaří se v kamnech, koupe se v rybníku. Je tam jedna mamina se čtyřmi dětmi z čehož jsou dvě sedmiměsíční dvojčátka. Spadla mi čelist. Jsem máčka, příští rok jedeme na tábor!

Alice

Líbil se vám deníček? Máte také co říct? Přidejte na eMimino.cz svůj deníček.
Průměrné hodnocení zápisku v deníčku 0.0 bodů

Nikdo zatím tento deníček nekomentoval. Buďte první!

 Váš příspěvek