Nikdy není tak zle, aby nemohlo být hůře

Snažení

Ráda čtu vaše deníčky a jako každou zvědavou ženskou mě mrzí, když nevím, jak ty příběhy dopadnou. 13. 5. jsem vám psala svůj deníček já a abych si zase ulevila a nenechala příběh otevřený, tak píši pokračování.

V minulém deníčku jsem se s vámi loučila v situaci, kdy jsem oplakávala smrt tatínka a pečovala o umírající maminku. V té době jsme měli zasebou 2× neúspěšné IVF.

Nyní, o šest měsíců později, je situace jiná a podle dnešního dne ještě horší. Maminka rakovině v 51 letech podlehla. Ztráta to byla pro nás veliká, ale ve skrytu duše jsem tak nějak doufala, že je to začátek nového života. Dopřáli jsme si dlouhou netradiční dovolenou. A v září jsme šli do třetího pokusu. Potom začal ráj i peklo dohromady. Nejprve se mi po transferu rozjel hyperstimulační syndrom, což sice bylo příšerné, ale bylo mi řečeno, že když se rozjede až po ET, tak jsem 100% těhotná, takže to člověk rád vydržel.

Dva dny poté co mě pustili z nemocnice mě čekala další hospitalizace, tentokrát podezření na slepé střevo a laparoskopie, v té době už bylo těhotenství potvrzeno. Slepé střevo to bohužel nebylo (jak ráda bych to vyměnila), ale měla jsem těžký zánět v malé pánvi - infekce tam byla zanesena při OPU. V té době už lékaři říkali, že zachraňují jenom mě a s bobánkem se musíme rozloučit.

Antibiotika nezabírala. A světe div se, stal se zázrak, já se začala sama zlepšovat a embryo stále rostlo a sílilo. Po měsíci v nemocnici jsem na tom byla docela dobře, tak mě chtěli propustit, ale na kontrolním ultrazvuku objevili velký hematom - 4× větší než embrijko. Opět nám nedávali šanci a zase mě nechali v nemocnici. Za týden se začal hematom zmenšovat a bobánek byl v pořádku.

Následovala další UZ kontrola, kde už mě zařadili do normálního těhotenství. V tu chvíli jsem byla nejšťastnější člověk a věřila jsme, že vše bude v pořádku. Vzhledem k dobrému stavu jsme šli na kontrolu až za tři ýdny - 12. TT, a tady nastal konec všeho. Miminko stále žilo, ale byl zjištěn únik plodové vody - ani jsem si ničeho nevšimla. No a to je neslučitelné s jeho životem, tak jdu na revizi.

Chápu, že jsou věci, které neovlivníme a musíme se s nimi smířit. Jen si říkám, s čím vším se dokážu smířit já a co ještě unesu? Teď nemám vůbec žádnou vizi do budoucnosti, nic mě nebaví a nevidím žádný cíl. Nevím, jak začít žít a ne jenom přežívat.

Promiňte mi negativní zprávy, pevně věřím, že jednou napíšu deníček s dobrým koncem.

Hodnotilo 12 lidí. Score 4.9.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
x-juliet
Zasloužilá kecalka 605 příspěvků 01.12.11 00:17

Je mi to moc lito,posilam obejmuti

 
Miruše
Echt Kelišová 9870 příspěvků 01.12.11 00:29

Bello to je teda příšernej rok! :,( Vizi do budoucna momentálně sice nemáš, ale víš jak to v životě chodí, vždy když dřeme hubou o dno, přijde doba, kdy se zvedneme, z těch hrůz se oklepeme, protože my ženy jsme silné osobnosti! a půjdeme dál už s vizí a třeba s pomocí malého zázraku. S každý těžkým pádem se stáváme do budoucna silnějšími a i když teď je ti na nic a máš obrovskou bolest v srdíčku, věř mi, že ta doba, kdy se zase zhluboka nadechneš a vykročíš s hlavou vzhůru, PŘIJDE! Opři se o partnera a o to, co ti v životě dělá radost a ta doba přijde sama a možná dřív, než si teď myslíš. Posílám pohlazení a kousek síly přes písmenka. :hug:

Příspěvek upraven 01.12.11 v 00:42

 
Corinaa  01.12.11 03:19

Moc mě to mrzí, doufám, že Ti to někdo (nebo něco) všechno vynahradí a to co nejdříve. Jr to hrozné, když si život takhle s někým zahrává … Držím palce, moc ráda bych si od Tebe přečetla deníček s dobrým koncem!

 
Kalla1412
Echt Kelišová 8537 příspěvků 01.12.11 07:56

Miri, to jsi řekla opravdu krásně, souhlasím naprosto. Je mi to také moc líto, uplně se mi udělalo špatně, jak je to nespravedlivé. Nedovedu si představit jak musí být vysilující žít stále v blízkosti smrti, v téhle zátěžové zkoušce jsi ale statečná a určitě obstojíš, budeš odměněna malým zázrakem v podobě nádherného zdravého dítěte.Na každého je naloženo jen tolik, kolik unese a já tomu věřím, i když to tak teď určitě nevypadá.Posílám obejmutí a sílu.

 
Magnificata
Ukecaná baba ;) 1463 příspěvků 01.12.11 08:32

Jsi silná ženská, že jsi to všechno vydržela, tak se drž dál, teď bude už vše dobré! :srdce:

 
Peitra
Ukecaná baba ;) 1421 příspěvků 01.12.11 09:42

Četla jsem i tvůj předchozí deníček a uplně mě mrazilo. Už nevim kdo, ale napsal to tu moc hezky, že každému je naloženo jen tolik, kolik unese. Jsi silná ženská, že si vše ustála. A budeš ještě silnější. Věř tomu, že ze dna už se můžeš jedině odrazit. A miminko se příště určitě povede a bude zdravé. Myslím, že tam nahoře už budeš mít tolik andělu, že se o to postaraji. Drž se :hug:

 
MajdaT27
Kecalka 111 příspěvků 01.12.11 09:47

Bello,teda to je fakt smula,ale jaka k certu s ni.Je mi moc lito,cim si prochazis,drzim ti fakt pesticky at se to povede jeste jednou a ma to dobry konec. :palec: :* :kytka:

 
Kamča.dalmatinka
Hvězda diskuse 46984 příspěvků 01.12.11 10:35

Ahoj Bello.Také žiju v těsném kontaktu ze smrtí.za poslední dva roky sem pohřbila jedny s ěch nejcenějších lidí v mém životě(s toho jedno 6 leté dítě),zjistila sem že vlastnim možná smrtelnou nemoc a v jednu chvilku sem musela bojovat o život i nenarozeného miminko abych mu vydupala šanci na život.
Tohle vše ti píšu aby si věděla jak ti rozumim,jak vim že je to těžké.Ty právě vize do budoucna máš a pořád ti tvé cíle zustali..
Věřím že vždy se život alespon o trochu otočí aby jsme se s toho nezbláznili a brzo poznáš i ty pěkné chvilky :hug: .Drž se a brzo se ode dna odraž.

Já zjistila že i když je to s prominutím kolikrát svinstvo že vše má svuj duvod,že osud je napsanej a také má dvě strany a ty už sis tu špatnou ted vybrala.Drž se a bojuj,nenech se tim semlít.Je jen na nás jak náš boj uchopíme a já věřim že až tě přejde na chvilku to smutnění že budeš bojovat jakoo lvice! :hug:

 
Eduarda
Kecalka 418 příspěvků 01.12.11 11:01

Bello, moc mě mrzí, čím procházíš a jaká utrpení jsi si musela prožít. Ale nezbývá než se pořádně vybrečet a začít zase bojovat. Kdo nebojuje, nevyhraje. Moc držím pěstičky, aby jsi začala v příštím roce šťastnější etapu svého života. E.

 
ZeLu
Neúnavná pisatelka 19886 příspěvků 5 inzerátů 01.12.11 12:14

Je mi to moc líto, držím palečky a doufám že vše zládneš :hug:

 
sofie 27
Nováček 9 příspěvků 01.12.11 14:00

To je opravdu moc smutné,pro mě byl minulí rok také pravé peklo,smrt otce měsíc před vánoci pak týden před silvestrem teta,dvakrát odběr plodové vody,vysoce rizikové těhotenství a do finále mi při porodu praskla děloha,kterou mi odstranili což mi řekli až po probuzení z narkozi,s čímž se nedokáži psychycky ztotožnit jelikož jsme plánovali ještě miminko proto jsme se rozhodli pro adopci a dát tak šanci nějakému dětátku na život v milující rodině..Ted když jsem přečetla Váš článek tak si uvědomuji jaké mám štěstí,že je malí vpořádku a že porod poznamenal jen mě i když už do konce života.Vaší situace je mi moc líto,ale přeji Vám z celého srdce at Vás život také obdaří tím úžasným darem stát se matkou,přeji mnoho štěstíčka:-))) :hug:

 
TerkaD
Kecalka 478 příspěvků 01.12.11 14:27

Preju hrozne moc sily a uz jen same zdravi!!!! Jsi silna zenska jako hrom..jak tu nekdo rekl, ze dna uz muzes jit jen nahoru, tak hlavu vzhuru, ono to prijde..musi.

 
jitka 11
Neúnavná pisatelka 17966 příspěvků 4 inzeráty 01.12.11 15:18

Drž se Bello, posílám moře lásky :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: a hodně andílků :andel: :andel: :andel: :andel: :andel: :andel: :andel: :andel: :andel: :andel: :andel: :andel: :andel: :andel: :andel: :andel: :andel: :andel: :andel: :andel: :andel: :andel: :andel: :andel: :andel: :andel: :andel: :andel: :andel: :andel: :andel: :andel: :andel: :andel: :andel: :andel: :andel: :andel: :andel: :andel: :andel: :andel: :andel: :andel: :andel: :andel: :andel: :andel: :andel: :andel: :andel: :andel: :andel: :andel: :andel: :andel: :andel: :andel: :andel: :andel: :andel: :andel: :andel: :andel: :andel: :andel: :andel: :andel: :andel: :andel: :andel: :andel: :andel: :andel: :andel: , aby se Vám co nejdříve zadařilo a za chvíli jste chovali v náručí zdravé miminko. :* :* :* :* :* :* :* :* :* :* :* :* :* :* :* :* :* :*

Příspěvek upraven 01.12.11 v 15:18

 
skritek Petra
Kelišová 5505 příspěvků 01.12.11 15:34

Bello, jsi velmi statecna, jak to zvladas a clovek si rika, proc ty zkousky vsechny, kolik jeste toho muzes zvladnout … ale jsi velmi silna holka a proste jednou to stesti v podobe miminka prijde, zcela URCITE … tak drzim palec do dalsich dnu a doufej, ze 2012 je Tvuj rok! :)

 
Lajka09
Závislačka 4650 příspěvků 01.12.11 17:36

Čert se vždycky vysere na největší hromadu…chjo…chudák dívčina, snad jednou bude šťastná a spolní se jí všechna přání! :andel:

 
iva2009
Kelišová 6379 příspěvků 01.12.11 17:53

Bože holka jak to zvládáš že ještě nejsí šílená ? 8o Máš můj hluboký obdiv. Říká se že když jsi na dně tak nezbývá než se odrazit. Nedokážu si představit že bys mohla ještě „hloubějí“ teď už musí být jenom líp :hug:

 
darla
Kelišová 5035 příspěvků 01.12.11 18:13

Bello- me taky umrela mamka ve 49 letech na rakovinu :( je to hrozne,ale casem to bude lepsi…
tento rok je pro me taky hrozny :cert:
muj nev.otec ted lezi v nemocnici a malem prisel o nohu,pak musi na operaci michy,uz vubec nechodi :!
tchan je po operaci baypasu srdce,ale ma tezkou cukrovku,tak se to nehoji a je znovu na Jipce.
synovec (5)od pritele,dostal mrtvici a jenom lezi,nic nevnima :,(
ja mam syna (7.mesicu) a taky ted musel zustat v nemocnici na pozorovani…

tak se porad desim,co nas letos jeste ceka :think:

 
Emina
Kecalka 337 příspěvků 01.12.11 18:21

Belo, ani si nedovedeš představit, jak ti rozumím. Teké jsem zažila, jeké to je před revizí, tak i před laparoskopií na odstranění mimoděložního těhotenství. A když jsem potřebovala psychicky podpořit, tak se na mě téměř všichni vykašlali.
Hrozně moc ti přeji, aby konečně přišli chvíle radosti. Myslím na tebe. :hug:

 
žanule
Kecalka 130 příspěvků 01.12.11 20:05
:hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :kytka: :kytka: :kytka:
 
lulje
Kelišová 5527 příspěvků 01.12.11 21:49

Bello a Darlo, držte se!!! Tyhle těžké zkoušky nás mají jen posílit. Vydržte! Určitě bude líp!!!!

 
faldy
Zasloužilá kecalka 594 příspěvků 01.12.11 22:17

Tak to si pis, ze Ty nam ten krasny a stastny pribeh napises!!! :hug: :hug: :hug:

 
JanaJanicka
Ukecaná baba ;) 1042 příspěvků 01.12.11 23:20

Velmi smutný příběh. Říká se do třetice všeho dobrého a zlého.. Ty máš teď za sebou tři velmi ošklivé a smutné i když do života patřící věci a teď by zas měli přijít tři dobré věci a události… Přeju Ti pevné nervy a mnoho štěstíčka při tvorbě nového života… :andel: :andel: :andel: :andel: :andel: :andel: :andel: :andel: :andel: :andel: :andel: :andel: :andel: :andel: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug:

 
luuuu
Závislačka 4123 příspěvků 1 inzerát 02.12.11 08:15

Tak tohle je opravdu ,,silné kafe,,
Je mi to všechno hrozně moc líto,člověk by se těžko vyrovnal z jednou ztrátou rodičů a ty sis musela vytrpět ještě mnohem víc :?
Hrozně moc Ti přeji aby jsi co nejdříve mohla znovu otěhotnět a tentokrát to všechno určitě dobře dopadně,posílám velké obejmutí a máš mojí velkou poklonu jak to zvládáš!!!Držím palečky ať už je jen a jen dobře :kytka: :kytka: :kytka: :kytka: :kytka:

 
evcav
Závislačka 4435 příspěvků 02.12.11 08:54

Bello je to tak strašně smutný deníček :,( . Moc držím palečky, ať se to brzo povede a najdeš // :hug: :hug: :hug:

 
MarketaHavrankova
Ukecaná baba ;) 1236 příspěvků 02.12.11 09:03

Bello je mi to moc líto, ale neboj začne být lépe. Vše se spraví a už se začne jen dařit. Držím moc palečky aby smula uz byla vybrána a ty měla vytoužene miminko :hug: . Tyto deníky me vždy rozpáčou , ale myslím že pak příjde ten krásny happy-end a bude vše jak má být. Hodně štestíčka :hug:

 
estrea
Zasloužilá kecalka 992 příspěvků 02.12.11 12:08

Milá Bello, láska je silnější než smrt :hug: a ty ji máš ve svém srdci ještě spusty. Věř že i ty se dočkáš a budeš skvělou maminkou :srdce:

 
MeloryNox
Kelišová 5558 příspěvků 02.12.11 14:54

Věřím, že příští Vánoce budete trávit ve třech (aspoň v bříšku).

 
misar
Ukecaná baba ;) 1993 příspěvků 02.12.11 19:40

Jste statečná a držím palečky, ten nahoře to vidí a nenechá to tak, nenechá nás trápit.

 
VrtulkaG
Povídálka 13 příspěvků 02.12.11 20:48

Je mi to líto,nějak nemohu najít slova…Jistě se jednou zadaří a budeš šťastná a to ti přeji z celého :srdce:

 
ladun
Kelišová 6540 příspěvků 02.12.11 23:42

Bello, tak moc mě to mrzí :( :( :( :( . Je to hrozně nespravedlivé…Ale máte ještě další šanci, a nadále se Ti již neštěstí vyhne a dočkáte se svého vysněného drobečka :hug: :hug: :hug: :hug:

Vložit nový komentář

Reklama

Všechny deníčky uživatele

Happy End

Život jaký je, ale být nemá


Reklama