NOVÉ SNAŽILKY č. 43 -Jak jsme se „potulili" ve zkumavce

cami  Vydáno: 06.02.06

Jak jsem slíbila minulý týden, abych napravila to obrovské áčko, co tu mám, tak vám sepíšu naši milou/nemilou zkušenost s plozením dětí. Zhruba loni na jaře jsme po pár měsících snažení zjistili, že přirozenou cestou to u nás prostě nepůjde ani kdybychom na hlavu či jiné části našeho těla stavěli.

Podle svého pozorování jsem věděla, že ovulace přichází každý měsíc pravidelně ve stejný den a potvrdil to i ultrazvuk, takže jsem u dr.trochu zamlžila ohledně délky snažení (a zjevně to bylo dobře, protože dr. si pak přimlžil ještě trochu víc, aby nám pojišťovna neprudila) a dostali jsme žádanku na spermiogram. Výsledek nám vyrazil dech. Jediným řešením bylo ivf a v případě neúspěchu adopčátko.
Z odstupem času si hodně uvědomuji, jak bylo dobře, že jsme se příliš dlouho „netrápili" de facto zbytečně a zbylo nám tak hodně psychické pohody na samotné ivf. Hned po té herdě do zad jsme začli podnikat rychlé kroky k tomu, abychom na to mohli „skočit ve zkumavce" co nejdřív po letních prázdninách :-)))). „Rychlé kroky" ovšem znamená v rámci našeho zdravotnictví minimálně 2-3 měsíce (genetické vyšetření, čekání na termín, pak na výsledky, schvalování léků od pojišťovny...­..„…jsou přece prázdniny…“..) V neposlední řadě se rovněž čeká na určitou fázi cyklu u ženy. Je několik různých protokolů stimlace, takže to co popisuji není jediný možný, ale ten který byl doporuče nám.

V září jsem si od 21.DC začala stříkat 2× denně do nosu Synarel - jedná se o hormony, které mají za úkol vyřadit z provozu podvěsek mozkový, který hormonálně řídí přirozený cyklus ženy. Po 14 dnech mi na ultrazvuku zkontrolovali, že to funguje, ani jeden vaječník nejevil známky funkce (bez folikulu) a sliznice byla rovněž na nule (menstruace se dostavila klasicky 29DC a děloha se tak dobře vyčistila - bylo možné začít s umělým cyklem). Po těchto 14 dnech jsem si začala píchat každý den do břicha dávku hormonů (de facto folikulostimulační hormon na růst folikulů) pomocí takového pera. Bylo to poprvé, co jsem si pochvalovala, jak je to fajn, že mám na pupku ten špek, žeje do čeho píchnout :-))) První 2 dny jsem se vždycky musela dodávat kuráž, ale pak už to byla brnkačka. Je to jenom vpich pod kůži a nebolí to, jenom člověk prostě není zvyklý vrážet si dobrovolně něco do těla :-))) (Teď když to po sobě čtu, tak nějací chlípníci asi nemusí souhlasit :-))…) K injekcím jsem ještě pořád čuchala ten Synarel :-, aby se náhodou můj podvěsek mozkový nerozhodl, že mi s tím uměle řízeným cyklem nějak zatočí :-). Po 7 dnech píchání jsem byla na 1.ultrazvuku. Na každém vaječníku bylo zhruba 10 folikulů velikosti 10mm, takže mi nechali stejnou dávku. To bylo v úterý. Další kontroly měly být ve čtvrtek a v sobotu a další úterý měl proběhnout odběr oocytů (snaha je udržet stimulaci na 14 dnech, aby se to zhruba odpovídalo přir.cyklu)..Všechno jsme si podle toho zařídili, ale ejhle. Už ve středu jsem začala cítit tlak v podbřišku, ale říkala jsem si, že aspoň rostou… Ve čtvrtek jsem cestou do car už cítila při chůzi silné píchání v podbřišku, které se nejvíc dá asi přirovnat k zaraženým prdům (pardon za výraz), které jsem už jednou v životě měla, takže jsem si říkala, že třeba tak se mnou cvičí jenom ty hormony. Taky žejo.

Dr. v car mě omrkl na ultrazvuku a okamžitě začal obvolávat laboratoř a plánování na sále. Folikuly byly jak kopačáky (největší 22mm - za 2 dny se de facto zdvojnásobily. Podotýkám, že normálně roste folikul 2mm denně) a v břichu jsem měla výpotek (tekutinu - díky hormonům se zadržuje tekutina v těle). Vyfasovala jsem injekci pregnyl a žádanku pro pohotovost, aby mi to večer v půl deváté píchli. Pregnyl znají některé z vás možná jako „vyvolávačku", pokud se nedostaví MS. Je to vlastně hcg a pokud si někdo udělá po injekci těhu test, tak může ukázat falešnou pozitivitu. Pregnyl se píchá kvůli dozrání folikulů, má suplovat přirozený výkyv luteizačního hormonu, po kterém dojde k dozrání a prasknutí folikulu v přirozeném cyklu. Pregnyl se bohužel píchá do svalu, tedy do zadku a sestřička na pohotovosti, co se tvářila jak poloviční doktor, mě moc nešetřila. Pak jsem se na ten zadek musela po:,–(it do auta a odfrčet domů :-)) Manžel byl zrovna mimo republiku, ale v pátek v noci se měl vracet, takže sobotní odběr a potulení ve zkumavece proběhlo bez problémů. V krátké narkóze mi odebrali 14 vhodných folikulů. V pondělí jsme volali do laboratoře, kde nám sdělili, že 8 vajec se oplodnilo a „vetřelci" (v téhle fázi to ještě zdaleka nejsou embria) se měli k světu. To jsme slyšeli pak každé ráno…Zaplatili jme si tzv.prodlouženou kultivaci, což znamená, že se blastocysty zavádějí až 6.den po odběru, čímž se vyřadí ze hry špatně prospívající „vetřelci" a kopíruje se tak i víc přirozený cyklus, jelikož oplodněné vajíčko se do dělohy taky dostává až 5.-6.den po ovulaci. Ve čtvrtek ráno jsme před transferem dostali opět trošku tečku mezi oči. Na přelomu 3. a 4. dne po odběru se 6 „vetřelců" zcela zastavilo ve vývoji, takže zbyly jenom 2, ale výstavní :-))) Nezbylo tak nic k zamražení a k opakovanému transferu. V případě neúspěchu nás opět čekala stimulace. Pojišťovna přispívá na 3 stimulace, ale pokud se někomu podaří získat z jedné stimulace např. 8 embrijek, které si nechá zamrazit po dvou, tak může absolvovat na jednu stimulaci 4 transfery /pokusy. Nu což, řekli jsme si, že nebudem stresovat, že můžem být rádi, že máme 2 čilé vetřelečky.
Samotný transfer byl otázkou 10minut. Předtím mi dali zobnout diazepam na celkové uvolnění těla, na sále hrála příjemná hudba, paní embrioložka mi na obrazovce ukázala naše 2 plovoucí drobečky. Ten, kterému jsme připlatili asistovaný hatching (narušení obalu, aby se „embroušek" líp vysoukal ven a přichytl se na sliznici) se soukal čile ven, takže je paní dr. rychle nabrala a šoupla, tam kam patří :-)) Pocit je hodně podobný stěru z čípku. Pak jsem si ještě chvilku poležela a manžel ten náš kolektiv/nekolektiv odvezl domů s tím, že za 20 dnů nebo v případě krvácení máme přijít na kontrolu. Někde se chodí na kontrolu již po 14 dnech z krve, ale tady se asi car snaží překlenout 5tt, kdy dochází nejčastěji ke spontánímu potratu - de facto opožděné menstruaci. Pro těhotenství z ivi nebo ivf totiž samozřejmě platí rovněž onen 20%tní podíl zamlklých těhu jako u normálních početí.
Nejdůležitější je těch prvních 5 dnů po transferu, takže jsem hodně ležela, spala, batolila se po zahrádce. Naštěstí to byla dost brnkačka - od odběru se bere už jenom utrogestan, který dodává tělu progesteron na udržení sliznice/těhu. A po progesteronu se táák dobře spí a válí v posteli :-))). Normálně jeho produkci zajišťuje žluté tělísko, které ale při umělém odběru oocytů samozřejmě nevzniká… Někdy mezi 10.-11.tt tuto funkci žlutého tělíska přebírá již téměř vyvinutá placenta, takže od konce 1.trimestru už není nutné těhu z ivf nijak hormonálně podporovat a tělo si vše řídí samo.
Při odběru oocytů mi odpustili z břicha ten výpotek, takže břicho netlačilo, asi třídenní krvácení po odběru i bolest ze vpichu do transferu vymizely. 5.den po transferu se ale břicho opět začlo nafukovat a po 3 dnech jsem sotva lezla, břicho jak v 6.měsíci, problém dosednout a pak hlavně vstát ze záchodu.....no docela pruda). Hyperstimulační syndrom (neadekvátní reakce na hormonální stimulaci - zvětšování vaječníků, zadržování tekutiny v břišní dutině, někdy zvracení, průjmy a následná dehydratace ) se nedá nijak eliminovat, protože reakce orgnismu se nedá dopředu předvídat, naštěstí jsem ale nezvracela a podobně, takže do nemocnice jsem kvůli dehydrataci nemusela. Sice jsem pila jenom asi 1l denně, protože víc se do toho břicha fakt nevešlo a nějaký plac musel zbýt na potravu!

Zhoršení hyperstimulačního syndromu často způsobuje uhnízdění embria, protože hcg začne působit na vaječníky, které se nadále zvětšují. Tím jsem se uklidňovala, hladila pupek a 12.den po oplodnění (25.DC) jsem udělala první TT.. a ejhle negtivní, málem jsem si nafackovala, cykly mám totiž normoš 28 dnů. 27DC se přestalo břicho zvětšovat (jedině dobře, protože jsem myslela, že se mi co nevidět roztrhne kůže na zádech a vyleze ze mě vetřelec :-) a 28DC se bolesti prvně začly zmírňovat. 29DC jsem opět vytáhla do boje s lakmusovým papírkem a ejhle po 5 minutách se začly rýsovat. Vždycky jsem si myslela, jak to romanticky narafičím, až budu jednou manžovi oznamovat přírustek do rodiny… teď jsem se krokem statné kachny odkolébala napůl nahatá s vystrčeným pupkem do koupelny a neschopná slova strčila ruku s počůraným papírkem manžovi do sprchy. Manža zareagoval rovněž romanticky…v kou­řící sprše na mě mžoural bez brýlí a říkal „Co to jééé?" ....... Počůranýma papírkama jsme se pak obšťastňovali ještě další týden, než nám těhu potvrdili v car ultrazvukem. Když jsme šli podruhé na uzv na potvrzení srdeční činnosti, tak nám dr. povídá jéje, tlučou vám tu dvě! Od té doby čas snad letí…taky za to můžou ty vánoce a přelom roku…

Uf, to jsem se rozepsala....­.omlouvám se. Už mi to přijde jako věčnost a je to teprv čtvrt roku. Žádná z vás nemusela zatím ivf podstoupit a přeju všem snažilkám v deníčku, aby to tak zůstalo. Nechci, aby to vypadalo, že si nějak stěžuju nebo že se to nedalo vydržet - spíš naopak. Většina lidí propluje ivf téměř bez problémů „tělesného charakteru". O to větší zůstávají ale jizvičky na duši při opakovaném neúspěchu a toho my jsme zůstali ušetřeni a moc si toho vážíme. Celou dobu jsme byli v relativní psychické pohodě a snažili se nesoustředit pouze na to, jestli jo, i když to moc nejde…i když manža mě občas ráno rozesmíval smskama z práce, typu …„tak co, už si těhu?“ nebo „tak co, kolik se vás tam v posteli dneska válí?"
Dneska se tu válíme 3 (manža je v práci :-))) - někdo na tu partu přece musí dělat:-)))

Cami + 2 prcci 19tt

PS:Seznámek vložím jako první komentář, díky Berun.

Líbil se vám deníček? Máte také co říct? Přidejte na eMimino.cz svůj deníček.
Průměrné hodnocení zápisku v deníčku 5.0 bodů
Stránka:  1 2 3 4 Další »
 Váš příspěvek
 
cami
Kecalka 472 příspěvků 06.02.06 12:58

NOVÉ SNAŽILKY:
Naše miminka: 12
4.10.2005 -Metelka/1968/Česká Lípa+Nina-Marie 10:20h (TP 29.9)
31.10.2005-Yasmin/1980/Pra­ha+Jakub 2,95kg, 49cm 15:30h(TP 28.11.)
8.11.2005-Sophie/1976/Me­norca+Daniel 19:11h (TP 29.11.)
7.12.2005-Majki/1978/Ža­tec+Simonka 6:17h 3250g,50cm (TP 13.12.)
14.12.2005-Mikis/1979/Olo­mouc+Anetka 2,96g, 48cm CŘ 9:21 (TP 22.12.)
19.12.2005-Ally/1978+Monička 3475g, 48cm 4:45h (TP 22.12.)
23.12.2005-VeronikaR/1979/Nové Zámky+Sarah 4300g,54cm 2:30 (TP 17.12.)
29.12.2005-Nicol/1976/Hradec Králové+Stella 4130g, 53cm 8:50 (TP 25.12.)
31.12.2005-Berča/1979/u Rou­dnice nad Labem+Jiříček 6 4kg, 53cm 6:15 (TP 27.12.)
4.1.2006-Bubinka/1974/Ko­lín+Karel 3020g, 51cm (TP 3.1.)
10.1.2006-Daja/1977/Pra­ha+Kubíček 3460g, 50cm 19:55 (TP 7.1.)
13.1.2006-Tobia/1977/Pra­ha+Adélka 3140g, 49cm 5:27 (TP 6.1.)

Nové těhulky: 21 (2 chlapečci/7 holčiček)
5.2.2006 Market­kaa/1984/Praha/KLUK-Dominik
12.2.2006 Jar­ka/1979/Domaž­lice/HOLKA-Nikol
13.2.2006 Bam­la/1979/Praha/PŘEK­VAPENÍ
13.2.2006 Moni­na/1976/Ostra­va/HOLKA
24.2.2006 Viki25/1979/Kl­atovy/HOLKA-Simonka
25.2.2006 Griz­ley/1978/Mladá Boleslav/PŘEKVAPENÍ
27.2.2006 Berun/1981/Pra­ha/KLUK-Michael
4.3.2006 Zuzzi/1976/Plze­ň/HOLKA-Zuzanka
6.3.2006 Kocca/1978/Kro­měříž/HOLKA-Anetka
30.3.2006 Lin­daK/1979/okr.Do­mažlice
20.4.2006 Nik­ka/1971/Olomouc
25.4.2006 Pra­linka/1978/Ha­vlíčkův Brod
5.5.2006 Gigi/1975/Pra­ha
27.5.2006 Ani­na/1977/Praha/HOL­KA-Karolínka
21.6.2006 Ber/19­72/Praha
27.6.2006 Tuli­panek/1977/Tac­hov
28.6.2006 Men­dy/1978/Plzeň
7.7.2006 Cami/1975/Pra­ha/DVOJČÁTKA
11.7.2006 Elda/1979/Již­ní Morava/PEPÍK
5.8.2006 Mischi­na/1980/Brno
14.9.2006 Sisa2/1978/Bra­tislava

Nové snažilky:11
Berunda-1976/Jilemnice
Daria-1978/Český Těšín/ TS 05/04
Juliska-1977/Praha/TS 12/05
Katyy-1981/ TS 10/04
Kafka-1978/Čelákovice/ TS 8/04
KlaraM-1979/Praha TS 6/05
Kubula-1976/TS 10/04
Lucie2507-1979/Ostrava/TS 4/03
Medka-1977/Praha/TS 1/05
Sofy-1978/Bratislava/TS 5/04
Zanet-1973/Florida
Předsnažilky:2
Jankaa-1977/Praha
Kaila-1981/Přerov

 
Lucie2507
Kelišová 5241 příspěvků 06.02.06 13:19

Huuuraa jsem prvni, ze by znameni?? jdu cist.
Lucie

 
makina
Neúnavná pisatelka 15295 příspěvků 06.02.06 13:28

Cami, ty jsi úúúžasná humoriska. Chechtám se nahlas a jestli vzbudím malou, tak uvidíš :-). Jsi optimisticky naladěný človíček a přesně takoví musejí být tvoji prcci, že jo? Všechna trápení a trápeníčka jsi oplácala humorem a hned se zdála být menší než asi ve skutečnosti byla. Přeju zdraví a pořád sluníčko! Makina PS. když si přestavím tvé folikulní kopačáky a rozervanou kůži na zádech, jak se z tebe rve vetřelec… :-)))))) PPS: moc hezky jsi tu popsala celý proces laboratorního tulení. Je to neuvěřitelné složité a musí to být pěkný nervák, smekám před váma všema, které jste tohle musely prožít. Dětem zdar!

 
Lucie2507
Kelišová 5241 příspěvků 06.02.06 13:36

ahoj holky, tak ted uz pisu, po precteni stareho denicku a noveho taky, tak mooooc jsem se radovala,ze jsem konecne prvni, ze jsem musela hned kdyz jsem videla novy denicek napsat..treba to je fakt znameni :o))
Cami- napsala jsi to moc hezky, a s humorem, a pres vsechny to trapenicko a komplikace jsi vzdy zustala vesela..a to je super, taky se tak snazim to resit,ale ne vzdy se dari, taky me to celkem uklidnilo,a pripada mi to nejak jednoduche :o)) urcite jednoduchsi nez 3 roky snazeni bez vysledku, myslim ze se do toho uz taky opravdu dam a ty prvni 3 mes vyrizovany a vysetreni uz budou jen brnkacka..no jen aby pak neprislo to co ty jsi nemela a to zklamani z neuspechu..:o(

Hezky den vsem a verte ze vas bedlive sleduji nadale :o)))

Lucie a Adelka 3roky a 10mes. :o)

 
Berun
Závislačka 4921 příspěvků 06.02.06 13:47

CAMI: napsalas to úžasně…myslím, že pro dlouhodobé snažilky, které mají jakýkoliv problém je to povzbuzení do boje jako HROM!!! Jsem ráda, že vám to vyšlo napoprvé, holt máš to bříško tak fajnový, že ti 2 vetřelečci okamžitě pochopili, že tam jsou doma. A napsalas to vtipně a výstižně, takže i já teď vím jak to chodí.

BAMLA: no 120cm je opravdu síla co? Já se dneska budu zase fotit možná i proto ta moje kostrč tak dostává zabrat a bolí mě ta zadnice. jo jo my obě budeme bezpříznakové do samotného závěru:)) To je jedině dobře, já jsem psychicky v pohodě, jenom to tělo bych potřebovala tak na hoďku opustit, pěkně se vyspat, naložit se do vany a na chvíli zapomenout, že vláčím 19kg navíc a že jsem tak trochu těhotná:))

Berun+Mišelínek 37tt+0

 
Marketkaa
Zasloužilá kecalka 927 příspěvků 06.02.06 14:04

Ahoj Holky :)

Cami:Překrásně napsané jsi fakt humoristka fakt krásný :)

Nic uplný mrtvo..nedá si říct a nedá…Zítra jdu do Podolí na UTZ,monitor a do poradny tak jsem zvědavá co bude říkat pan doktor.
To bude zase:Co tady ještě děláte paní Puškášová :)))) ta vyvolávačka už je asi jasná…Protože nesmím přenášet no uvidíme co zítra každopádně odpoledne napíšu jak jsem dopadla.

BAMLA:Naštěstí mě přenášet nenechají kvůli té těhu cukrovce takže to je v klidu :)

Markétkaa a Domísek 40tt

 
cami
Kecalka 472 příspěvků 06.02.06 14:15

Berun - 120cm, to se snad za chvilku začneš vznášet ne? :-))) Já když jsem měla nafouklé a bolavé to břicho, tak jsem měla problém se na wecku po potřebě utřít toaleťákem, no hrůza - fakt jsem si tam nedošáhla..takže říkáš, že měto čeká ještě jednou , jo??? :-)) Chudáčku, už aby se klučík vyklubal :-)

Luci - pokud se jednou rozhodnete pro ivf, tak to určitě zvládneš v pohodě a hlavně budeš vědět, že jste předtím udělali všechno, co se dalo a vaše první „přirozeně upletené dítko“ je určitě dáreček, který vám bude dělat radost, i když to zatím nevychází. Držím vám moc palce (zatím jenom 2, ti dva si zatím dělají co chtějí :-)))

My jsme bohužel jinou šanci než ivf neměli, ale je dobré si uvědomit, že ivf není žádnou „spásou“ a je nutno počítat i s neúspěchem a hlavně využít nejdřív všechny méně invazivní metody stimulace, ivi…

Nicol - já jsem ty fotky vašeho „voňavého“ miminka nějak nenašla, ve které fotogalerii mám hledat?

Cami

 
Nicol001
Ukecaná baba ;) 1242 příspěvků 06.02.06 16:07

Ahoj holky,
CAMI - nadherne napsano, s nadhledem, humorem, optimismem. Moc hezky se ten denicek cte, drzim palecky, at jsou oba dva „zkumavcacci“ v poradku a at delaji jen radost. Zatim ji budou delat v brisku, ale az se vylodi, tak to bude parada. Jsi - jestli se nepletu - prvni dvojcatkova v denicku.
Fotky pani S jsou jednak v galerce Novych snazilek a jednak v galerce Tehulky a briska 2005 (nebo tak nejak se to jmenuje).

BERUN - holka, jak ctu tve prispevky, tak si vzpominam na konec sveho tehu. Sice jsem nedosahla takoveho rozmeru briska, ale i tak to byla poradna fuska. Mas muj obdiv, ze jsi tak vitalni - prochazky s peesany apod…

MARKETKO - tak treba dnes:-)))

musim letet, pani S me potrebuje:-)))

N

 
Tobia
Ukecaná baba ;) 1029 příspěvků 06.02.06 17:06

Ahoj holky, hezké odpoledne.

CAMI - velká pochvala za deníček, moc hezky a s nadhledem jsi to napsala. Moc ti přeju, aby oba zkumavkoví prckové krásně rostli a pupík se kulatil. :)

Tak co byste řekly - o víkendu, kdy byl manža doma, tak Adélka zařadila odpočinkový režim a byla úplně zlatá. A dneska, když jsem tu na ní sama, tak opět nahodila aktivku - od rána naspala slabé tři hodiny. A když už mi teď odpoledne po kojení konečně zabrala, tak sousedi nad námi se rozhodli snad rozřezat karboflexem topení na proužky (nebo něco podobného), no randál šílenej - což jí samozřejmě probralo. A jak je přetažená, tak mrzoutí a není k utišení. Teď mi zase na chvilku zabrala … no a u sousedů pro změnu rány kladivem. Mě z nich asi trefí šlak.

No nic. Jdu si rychle uvařit nějaké vzpružovadlo, ať jsem nachystaná na další kolo chování. Zkusím znovu nakouknout večer, až štafetu přebere manža.

Tobia + Adélka, 24 dní

 
Mikaa
Kecalka 147 příspěvků 06.02.06 18:39

Ahoj Cami,

pěký a poučný popis :-) Přeju pohodový zbytek těhotenství.

Mikaa od Zebřiček

 
Juliska
Kecalka 219 příspěvků 06.02.06 21:47

Cami -este raz velikanska gratulacia,mam z toho radost ako male decko,vzdy je velmi povzbudive pocut,ze snazilky s malou pravdepodobnostou otehotneli,je to taky velky zazrak,napisala si to velmi pekne,asi si si to pekne uzila,ze? Ale stalo to za to,takze nech prci pekne prospievaju a prilis ta netrapia.

Bamla - bytecek mate nadherny,nacasovali ste si to vyborne,ked sa mimi narodi pride do hotoveho,a ze uz ti vela nezostava,ze?

Mna skolila angina,ani neviem kde som ju chytila,asi 3 dni som sa citila dost blbo,teraz uz je to lepsie,cez vykend sme s manzou stihli zostavit korpus nasej vestavenej skryne a teraz sa trapime s posuvnymi dvermi,kto by povedal,ze nasou najvatsiou prekazkou budu kryve steny,strop a podlaha,manzu skoro trafila pepka,ked namontoval posuvne dvere a oni prostriedkom nepresli,pretoze sa tam znizuje strop,tak teraz premyslame nad sposobom ako to najlepsie opravit a pritom nevlacit dvoje dvere 250*65 cm na skratenie.Ked to dokoncime poslem fotecku,uz teraz to vyzera skvele aj s tou oranzovou farbou.

Inac moja OVU si snad zo mna robi srandu,pretoze predminuly mesiac bola 19DC,minuly mesiac som ju mala 11DC a tento mesiac som 16DC kde nic,tam nic a hlien tiez nikde,nechcem sa tym nervovat,mam dost inych starosti,ale take male ALE,nemohlo by to prosim uz vyst?be,be,ja chcem tiez pupendo.....
Juliska.

 
bamla
Zasloužilá kecalka 750 příspěvků 07.02.06 00:08

Ahoj holky,

Cami - posilam velikanskou pochvalu za super denicek. Popsala jsi to mooc pekne a ja jsem aspon zase o kousek chytrejsi :) Drzim vam vsem 4 palce, at vse zvladate v pohode a prtata at hezky rostou. S tim romantickym predlozenim papirku jsi mi pripomela jak to bylo u nas. Chtela jsem manzelovi taky hezky predlozit papirek, at ma aspon malinky prekvapko (tusili jsme to), jenze on na nej po ranu tak jaksi divne koukal a porad, co ze to je? Tak mu povidam, ze to je to púotvrzeni a jestli to chape? a on, ze je po ranu zmatenej a nevi co ty dve // znamenaji. Takze romantika zadna :D ale radost byla velika.

Luci - tak tady mas vzornej priklad, jak na to, kdyz se nedari. Mazej uz konecne do CAR :) Ja vim, ze jsi to chtela zkusit normalne, ale jak vidis, obcas se tomu musi pomoct. Tak treba kdyz to zacnes aspon vybehavat, tak se zadari samo :)

Tobi - hihi, klidny vikend a sileny pondeli, to je zakon shcvalnosti. To vis, Adelka prece musi ukazat tatinkovi, jak je hodna holcicka, ze maminka si stezuje neopravnene :) (teda jestli si stezuje, jak te znam, tak vubec).

Marketkoo - tak at ti dobre dopadne kontrola a vy jste s Domiskem dokonce tydne doma :)

Berun - tak jsem se dneska byla projit a domu jsem sla pres vasi ulici v DB, kde jsi bydlela. nemeli jste na brance cedulku, ze tam hlida pes (neco jako mopsl)? Prochazku jsem si udelala asi tak hodinovou a ke konci jsme uz pekne odpadavala. nejak se mne rozbolely zada, tak jsem si rikala, ze by se neco mohlo pohnout a ono zase NIC. A to jsem dopoledne schvalne vytirala podlahy po ctyrech. Dej si sprchu a manzel at te poradne namasiruje, treba to aspon na chvilinku pomuze :)

Juli - tak angina te premohla? Ze si dovoluje? Cyklus muzes mit rozhozeny prave tou anginou, tak se nediv, nemoc da obcas zabrat. Ha, krivy zdi, to znam. U nasich doma nebyla snad jedna zed rovna a to se tam nemusely delat vestaveny skrine a bylo to sileny :) Ale vy jste sikovni a urcite vas neco napadne. Uz se tesis do prace?

Bamla a T. uz jen 7 dni do terminu, ale kdovi kdy se povede :)

 
KlaraM
Závislačka 3887 příspěvků 07.02.06 02:32

Ahoj holky,

Cami: Deníček je moc hezky napsaný, dozvěděly jsme se spoustu informací a to je třeba. Ještě jednou gratuluju a ať prckové jen prospívají a dělají vám jen samou radost.

Marketka: Tak zatím je ještě Domísek v bříšku, tak ať KO dopadne dobře a jste koncem týdne doma už ve třech.

Juliska: Angína je pěkná bestie, mě naposledy skolila v 30 stupňových vedrech a to jsem se necpala zmrzlinama. Křívý stěny, stropy a podlahy dobře znám, válčíme s tím taky. Brzy se uzdrav a OVU můžeš mít rozhozenou tou anginou, tak se tím netrap a ono to už brzy určitě vyjde.

Berun: Tak už 120 přes bříško, to je fakt hodně, tak přežij těch posledních několik málo týdnů a Mišelínek Ti to pak vynahradí.

Tobia: Ten sestřih Ti fakt sluší a Adélka z tebe nemůže spustit oči, no mača je prostě to nejlepší.

Nicol: Stelinka mi jako cvalík nepřipadá, neřešila bych, co říkají ostatní, důležité je, že je spokojená.

Já mám pro změnu noční, takže zas tak šílená hodina. Jsem stopro přesvědčená, že mrcha ve čtvrtek přijde, probíhá vše tak, jako už několik měsíců před tím, no co, v pátek bude manža a jeho kolgyně slavit narozeniny, tak si alespoň budu moct dát sklenku bez výčitek. Jsem v poslední době nějak v pohodě, nic neřešim, vždyť je času dost, ono se jednou zadaří. 10 je snad ještě hezčí než 9. :-)))

Klára

 
Berun
Závislačka 4921 příspěvků 07.02.06 07:49

BAMLA: to je náš barák, ta cedulka je tam pořád:) Já si dávám taky procházky protože si myslím, že sezením na zadku to člověk moc nepopožene, ale už to jde tedy pěkně ztěžka viď! Dneska se jdu srazíkovat s těhulema z únorňátek, neboli s klubem M. Jsme totiž 4, všechny čekáme kluky a všichni mají jména od M: Michal, Michael,Matyáš, Matěj:) A 3 rodíme v Podolí, možná se tam potkáme když máme ty termíny tak u sebe. Tak snad budu schopná se někam dokulit:) Poblíž domova mám super parky takže s pesanama se dá vyrazit na dlouho, nicméně moje záda tak po hodince začnou protestovat. Ale musím říct, že je to mnohem lepší se hýbat, než sedět. To fakt trpím. Ale ještě mám nějaké astrologické resty a ty prostě musím do porodu zvládnout bez ohledu na bolavý zadek:))

JULISKA: tak já zakážu mrchu do deníčku a ona se sem vloudí angína, to abych zakázala taky všechny nemoci!!! Sakriš a s tou neukázněnou ovulací, člověk aby se pak v tom harmonogramu tulení vyznal! Ale snad na to v tu správnou dobu prostě kápnete! Já bych ti to bříško strašně ráda předala jako štafetu, co ty na to? Nevím ale jestli bys zrovna stála o to mít hned 120cm baťoh…ale asi jo viď? Protože pak bys brzy viděla Julisčí miminečko! Neboj zadaří se, tělo dělá psí kusy ale srovná se brzy!

LUCIE: myslím, že Bamla to popsala správně šup šup do CARU, ono se třeba pod pohrůžkou CARu zadaří přirozeně, ale bude se něco dít!

KLARA: tobě taky držím palečky, vy byste s manželem potřebovali nějakou parádní delší dovolenou abys dorovnala ty noční-prostě rozházený rytmus. Přeju ti moc a moc abys ty // měla taky hodně brzy.

Ono je to přeci symbolické, to naše největší jádro v deníčku už tenhle měsíc víceméně odrodí, tak vám musíme tu štafetu předat a když to nebude tenhle měsíc tak jsou tu v záloze Aninka v květnu, v červenci Elda a Cami, v srpnu Mischinka a září Sisa…a to by bylo aby to nebylo!!!

TOBIA: Adélka je vážně potvůrka, nám taky předvedla svoje nejkrásnější číslo, byla naprosto ukázkově hodná!!! Ještě vydrž, tohle období je hodně náročné, ale brzy se to dorovná a bude už nějaký rytmus!

Berun+Mišelínek 38tt

 
Berun
Závislačka 4921 příspěvků 07.02.06 09:21

Dala jsem do galérky únorňátek akutální foto, jsem tam s útrpným výrazem, byla jsem už hrozně unavená, fotili jsme to pozdě večer, ještě udělám ale holou pupíkovou, v těch šatech vypadám obzvlášť jako tank:))

Berun 38tt

 
Nicol001
Ukecaná baba ;) 1242 příspěvků 07.02.06 10:05

Aho jholky,

BERUN - VSE NEJLEPSI K SVATKU, HLAVNE AT UZ TO MAS ZA SEBOU, AT VAM MISELINEK DELA JEN A JEN RADOST.

TOBIA - presne tohle dela nase pani S. Před tatkou v poho, usmevave miminko, ale jen co odejde, jen co zaklapnou dvere, tak se zacina mracit a obcas i vyvadet. Jo, a smeje se na UPLNE VSECHNY KOLEM jen ne na meJ)) Asi ji nejak stvu, ale nevim cim. Na me hodi tri usmevy denne, jako abych nerekla, ja se muzu poprdet, ale na tatu se smeje třeba deset minut v kuse. Nespravedlivy to je!!!!

JULISKA - to je pech s tou skrini. Logicky jsou dve reseni, bud uriznout dvere nebo vybourat zedJ)) Ani jedno asi není nic moc, co??? S anginou je to blby, vylez se poradne…

LUCKO - taky hlasuju, abys se sla aspon preptat do CAR. Uvidis, ono se to nekam pohne.

BAMLA, BERUN - prochazky - pamatuju, jak jsem v okoli znala každý kamen, každý koren a mimise to nevyhnalo. Ale urcite neuskodi.

Jdu mrknout do galerky na foto Berun.

N a pani S

 
berunda
Zasloužilá kecalka 652 příspěvků 07.02.06 10:28

Cami,bezva článeček,konečně vím, co na mě třeba taky čeká a to cos napsala mi dává spoustu optimismu.Hodně zrdaví prťatům,Ať to všechno zdárně dopadne.
Berun, Bamlo vám se to už pomalu krátí,tak ať to rychle uteče,poslední dny jsou asi nejdelší.
Mě taky skolila chřipajzna /po 9 letech/,včera mě vyhnali z práce k doktorce ,no a jsem na antibiotikách,pros­tě je mi skvěle! Tenhle měsíc nechávám všechno na koňovi,jen musím na uzt k dr jestli je ta moje tělesná schránka OK.

 
cami
Kecalka 472 příspěvků 07.02.06 10:40

Hezké úterý vespolek!

Berun - teda ty máš krásné těhušatečky, miluju tyto barvy a ty polštáře, co sis tam nacpala, jsou fakt výstavní :-)))))) Ale ono hodně záleží na tom, co má člověk na sobě, vidím to na sobě, když jsem nahatá , tak mám pocit že ráno tam není nic jiného než špek a večer už je tam pupendo, jak tam celý den něo láduju :-)))

Bamlo -snažila jsem se to popsat možná až příliš polopaticky, potože vím, že nikdo z vás se tím zatím naštěstí nemusel zabývat, kéž by to tak zůstalo.

Marketka - tak, co? dneska je biozátěž 3, tak že by se něco hnulo?

Juli - trápení s křivýma stěnama ve starším domě máme taky za sebou a to by si člověk vlasy rval a nic s tím nenadělá :-). Jinak ovu se ti mohla posunout díky angíně, navíc ti angína může zkreslovat BT křivku a navíc je to teprve chvilička, co jste na to hupsli, tak ještě chvilinku vydrž - mimi je určitě někde blízko :-)

Kláro - teda jsi borka, že zvládáš noční směny, já jsem jezevec a mít takto rozházený režim bych prostě nerozdýchala.

A kdepak je Sofy? Snad přijde s nějakou dobrou zprávou…

Tobio - účes je super a ohledně „naschválností“ od dítek s to prý s věkem jenom zhoršuje :-)))) tak se máme všechny na co těšit.

Cami

 
cami
Kecalka 472 příspěvků 07.02.06 10:42

Jé dneska je Veroniky, tak všchno nejlepší holky Verunky!!!

 
Tobia
Ukecaná baba ;) 1029 příspěvků 07.02.06 10:57

Ahoj deníčkové tety,

musím vám napsat, jaké příkoří na mě bylo dneska vykonáno.
Rodiče mě ráno vzali k paní doktorce, protože místo aby mi mizela ta vyrážka z obličeje, tak se mi naopak začala dělat i ve vlasech a na krku.Rodičům se to ani trochu nelíbilo (nevím, co furt mají, jsem i tak bezkonkurenčně nejkrásnější holka v okolí). :) Paní doktorka mě omrkla a prý to není millia, ta nejběžnější miminkovská vyrážka, ale nějaká jiná, která se musí trochu poléčit jakýmsi mazáním. Vyfasovala jsem proto recept a zase jsme mazali domů.
Co jsme přijeli od doktora, tak jsem nezavřela ani jedno oko, aby si máma nemyslela, že když má tu dovolenou, tak že si bude válet šunky. Pěkně mi musí zpívat a ukazovat hračky, jinak já ukážu, proč mi narostly hlasivky.
A jak mě tu tak pohupovala v lehátku a zpívala, tak jí napadlo mi na obličej namazat tu mastičku, co jsme dostali u paní doktorky. Teda řeknu vám, to je ale pěkně smradlavá mastička a jak se mi líbí, že mi ten eklhaft natírá na ksichtík, to jsem dala hned najevo tak parádním řevem, že si určitě sousedi musí myslet, že mě tu týrá. Dobře jí tak, sociálku na ní! Snažila se mě pak udobřit jídlem, což jsem se tvářila, že beru, ale jak bylo po krmení, spustila jsem řev znovu, ať si užije. Máma si to vyložila tak, že mám asi dělovku v gatích, že se tak vztekám, tak mě vzala na přebalení. No nezastírám, dělovka tam byla. Máma mě očistila a chystala se dát novou plínu, když tu jí napadlo, že mi ještě do nosu kápne nosní kapičky, abych tak nechrochtala.
A tady přišla moje chvíle. Udělala osudovou chybu, že mi nechala větrat prcku jen tak bez plíny. Jak se nade mě naklonila, aby mi vykapala nos, tak jsem pokořila mýtus, že jenom kluci s pindíky čůrají do výšky. Povedlo se mi vyrobit ukázkový vodotrysk, takže se máma musela jít převlíct, umýt přebalovák a vytřít podlahu. Joj, pomsta chutná tak sladce! Jen mě mrzí, že se mi nepovedlo pročůrat i všechny svoje svršky, to by bývalo bylo ještě efektnější.. To musím ještě natrénovat na příště! :) :)

Mějte se krásně - pozdrav Stellince a pusinku všem kamarádům zatím v pupících.

Vaše Adélka (25 dní)

 
Tobia
Ukecaná baba ;) 1029 příspěvků 07.02.06 11:24

Ahojda, tak teď něco taky ode mě. :)

Předně: Berun-Verčo, vše nejlepší k svátku - ať máš ten největší dáreček už brzo v náručí a pak to všechno krásně zvládáš, i s hafíkama! :))

JULISKA: jejda, tak tě udolala angína … koukej jí pořádně vyležet, hodně odpočívat. Když člověk angínu pořádně neléčí a jen tak fofrem se vykurýruje, tak se mu to pak na stará kolena vrátí - angína se podepíše na srdci. Tak nepodcenit a pooooořádně vyléčit.
A taky si myslím, že OVU můžeš mít teď rozhozenou tou angínou. Jak se s ní tělo pere, tak se chová popleteně. Neboj ono se to poddá a ty // budou!
Jo, křivé podlahy a stropy - tchánovci si koupili dvě nové knihovny, manža jim byl o víkendu pomoct je smontovat a u:,–(it a když je postavili vedle sebe, tak nahoře se o sebe opíraly boky, jak by měly a dole byla 15cm mezera … podlaha do „lavóru“. Holt, starý barák a 30 let staré parkety.

KLARA: já už ti to psala několikrát, obdivuju, jak zvládáš ty noční nebo ranní směny. Mě by to asi zabilo. Mě teď úplně stačí to noční vstávání na kojení a jsem grogy. Ještě tak muset u toho podávat nějaké pracovní výkony, to by asi nefungovalo.
Neřešení a ponechání vše „koňovi“ je ta nejlepší strategie. :))) Hezky si užij oslavičku a sklenička něčeho dobrého neublíží, i kdyby se náááhodou už zadařilo. Tak slavní zdar! :)

BERUN: Mišelínek si opravdu nárokuje maximální obytný prostor - 120cm je opravdu úctihodné číslo. Já se dopracovala na 107 a měla jsem pocit, že větší břicho už snad ani být nemůže. A ono joooo. :)))) Musím mrknout do galerky, jak ti to v šatech sluší.
Pozdravuj holky Únorňačky z klubu 4×M :)))

MARKETKAA: jsem napnutá, co se dozvíš dneska na KO v Podolí. Taky už by se ten Domís mohl rozhoupat a nenapínat nás. :)

BAMLA, BERUN: mě v tom závěru taky víc udolávalo sedět na místě, než pohyb. Když to šlo, chodila jsem po procházkách. Je fakt, že špatně to nesla záda, ale zase to byla úleva od bolestí u kostrče a stydké kosti. Jen dávejte pozor teď v tom počasí - je pěkně nasněžíno a na chodnících pěkně kluzko. Alespoň teda u nás. Sice je ráno stáhli rolbou, ale jak fouká, tak se dělají návěje a pěkně to čvachtá.

CAMI: je super, že jsi to tu vaší zkumavkovou zkušenost popsala tak pěkně do detailu. Je to zajímavé a poučné i pro nás, co jsme měly to štěstí a tuto metodu nepotřebovaly.

LUCIE: jestli se nepletu, tak ty už se na návštěvu do CAR chystáš, ne? A máš už dokonce i termín … nebo si to pletu? Každopádně moc držím palce, aby se ty // ať už s CARovskou pomocí nebo bez ní povedly co nejdřív a k Adélce přibyl ještě jeden trpaslíček. :)

NICOL: tohle pravidlo, že dítě se stává andílkem v okamžiku, kdy manžel/partner přichází domů, případně dorazí široké příbuzenstvo na návštěvu funguje snad u všech. :)))) Jak byla Áda včera zase tak aktivní přes den, tak pak v půl desáté večer usnula a já se v půl třetí probudila, prsa už jak balóny a ona furt chrupala a nemínila se probouzet na krmení. Musela jsem jí probrat … po kojení okamžitě opět vytuhla a spala až do šesti ráno. Dneska očekávám podobný scénář, protože ani dneska se jí přes den odpočívat nechce. Teď mi tu sice dřímá, ale jen tak na půl oka.

BERUNDA: je vidět, že bacily opravdu řádí - u Julisky angína, u tebe chřipajzna. Ach jo. Navař si hodně čajíku s medem, zachumlej se do peřin a třeba u nějakého hezkého filmečku nebo knížky to koukej pořádně vyležet. Ať má tělíčko sílu na snaženíčko o //. Budu držet palce!

Holky, děkuju za chválu účesu :)) Já jsem s těmi krátkými vlasy táááák spokojená. Fakt je to ráno otázka 5 minut, paráda. Jen teda když lezu ráno z postele, tak bych vám přála vidět ten rozcuch, co mám na hlavě. Takové vrabčí hnízdo jsem s delšími vlasy nikdy nemívala. Manža konstatoval, že jiní platí za takový „look“ alá chaos těžké prachy a já to mám teď každé ráno zadarmo. :o))))))))

Jdu si udělat obídek, než se mi Adélka probudí. Mějte se fajn.

Tobia

 
bamla
Zasloužilá kecalka 750 příspěvků 07.02.06 11:26

Adelko, teda musim rict, ze jsi me krasne dostala svym popisem, jaky to mas rodice a jak se jim mstis :D No co si ta maminka mysli, ze te bude mazat nejakym smradem, jen ji to ukaz :D
Tobi - ja z tebe fakt jednou umru :D Nekrolog bude znit: „Umrela smichy pri cteni emimina, proto nectete prispevky od Tobii.“ :D:D:D

Berun - vsechno nejlepsi k svatku a at te uz moc dlouho netrapi zada a vsechny kosti a mas brzo Miselinka u sebe :) hihi, ted me tak napada, ze on asi Miselinek bude po porodu asi opravdu vypadat jako Mischelinky :D - pekne oplacane miminko.

Nicol - vcera jsem ti chtela napsat, ze s emi velmi libi jak oznacujes Stelinku - „pani S.“ :)

Klarko - nadeje umira posledni, nevzdavej to. Ja pred neprichodem MS taky mela pocit, ze uz prijde a ono nic. Mela jsem uplne stejny priznaky jako jindy, jen pak neprisla.

Cami - to je dobre, ze jsi to napsala po lopate :) odborny vyrazy by nam nemedikum asi byly na prd. Sice si clovek hodne domysli, ale takhle je to nejlepsi. Teda nechci podcenovat jiny holky, ale lopata je obcas nejlepsi :)

Holky snazilky - sup sup sem s nejakym miminkem, teda // testem. Nejak to vazne. Musite prece udrzet posloupnost :)

Ha, vic jsem zapomela. Jen me zacina chytat „depka“ z toho, kdyz se na sebe kouknu. Jsem tlusta jako prase a to nemyslim bricho, ale stehna a zadek. Fuj, ja uz chci mit po porodu, at s tim muzu zacit neco delat :(

Bamla a T. prave zacinajici 40tt

 
Berun
Závislačka 4921 příspěvků 07.02.06 11:59

TOBIA a ADÉLKA: taky tu umírám smíchy nad sladkou pomstou Adélky:)))))

Všem děkuju moc za gratulace k svátku. Mám takovou perličku, dostala jsem dneska nabídku natočit další CDčko, tak jsem řekla, že teď tak trochu nemám čas,že za 3 týdny (pravděpodobně) rodím a další měsíce nebudu vědět, kde mi hlava stojí:)) No každopádně zájem je pořád s tím že se to odsune na konec tohoto roku a bude se příležitostně zkoušet…takže nezahálím a Mišelínek bude s mamkou zpívat.

BAMLA: Třeba tak velký nebude:) Ale maličkaté miminko asi taky ne! Přes 4kg se nedostaneme, to jsem si dala jako závazek, takže to odhaduju tak na 3800g co? Jo a ten pocit z vlastní tloušťky mám tedy taky, podívám se na sebe a říkám si: Proboha já už chci vypadat jako člověk!!!

CAMI: V začátcích těhu jsem měla to břicho taky obrovský hlavně večer, ráno vcelku nic:) Ale jsem zvědavá na kolik cm to dotáhneš ty s dvojčátky-to bude určitě něco! Já pořád slyším: Vy čekáte dvě? To není možný že je tam jen jeden! Už jsem si zvykla, tak ty to budeš mít aspoň podložené.

Za chvíli pádím na sraz 4M ještě se musím nasoukat do nějakého oděvu-to už taky není jednoduché ale aspoň zase vyjdu mezi lidi:))

Berun+Mišelínek 37tt+1

 
Tobia
Ukecaná baba ;) 1029 příspěvků 07.02.06 12:15

BAMLI, třeba se ti od smíchu rozjede porod - víš jak to bylo u mě. Chechtáním nad křížovkou to začalo … :)))))))

Vizáží se teď netrap, porod už máš za dveřmi a pak to půjde dolů raz dva. Ono tím kojením to fakt mizí. Hele, mám od porodu tři týdny a už jsem téměř na své váze. Pravda, nějaký ten špek navíc na zadku a břiše zatím je, ale taková tragédie to není (i když jsem si tu nedávno stěžovala, jak se potvora nechce rozpouštět :) :)

BERUN: to je super, že jsi dostala nabídku na další CDčko. Mišelínek bude mít určitě hlasivky schopné po tobě a při zkouškách ti může dělat doprovod. :))))))))
Hezky si užij srazík a oslav s holkama ten svůj dnešní svátek. Jéééé, jestli jdete do Dahabu, tak to závidím - mám chuť na nějký z těch jejich dobrých čajíků. Dej si nějaký za mě, ju? :)

Adélka mi teď na chvíli usnula a asi se jí něco zdá, protože ze spaní vydává hrozně moc legračních zvuků a mává nad hlavou pravou rukou. Že by se jí už zdálo o budoucí školní docházce a jako pilná školačka se hlásila o slovo? :)))))))

Musím toho využít a ještě dohnat nějaké emailové restíky. Mějte se fajn,

Tobia

P.S. Berun, myslíš že tě i já budu moct otravovat horoskopem pro to naše zlatíčko? Ale klíďo až bude Mišelínek na světě a vy doma už zacvičení, vůůůůůbec to nepospíchá. Jen bych ho ráda měla. :)

 
Mischiina
Ukecaná baba ;) 1372 příspěvků 07.02.06 13:17

BERUN: Všechno nej nej k tvému dnešnímu svátečku, nastávající maminko !!!

Mischina + Mischinatko 14 tt +2

 
Mischiina
Ukecaná baba ;) 1372 příspěvků 07.02.06 13:25

CAMI: Krásný deníček, držím palečky, at je vše v naprostem porádku a dvojčátkům se daří co nejlepe !!!! to je paráda, dva broučky mít v brisku… !!! já mám jednoho a jsem za něho moc stastná :)))

Mischiina + mischinatko 14tt +2

 
matiee
Ukecaná baba ;) 2238 příspěvků 07.02.06 14:56

Cami, moc gratuluju k úspěchu, tvůj deníček mě pobavil :-)
Sice jsem kdysi na seznámku byla, ale časem jsem radši přestala na emimčo chodit, s přítelem/manželem jsme se dohodli, že počkáme až pár měsíců po svatbě, kvůli novému bydlení a tak… no a tak se teď chodím občas kouknout, jak se vám to tu krááááááááááásně rozrůstá o budoucí daňové poplatníky :-)))) To prskání těhubacilů holt funguje.
My jsme se do rozšiřování populace pustili během ledna, ale zatím jen tak opatrně, za což mohl můj zánět a pak manželova operace… Sice mám mít MS až v neděli, ale dneska jsem nevydržela, celý týden mě bolí podbřišek, jsem nafouklá, tlačí mě prsa… Hm, papírku bohužel stačil pro dnešek jeden proužek, ale co, nepočítala jsem, že po dvou tuleních budu hned čekat tuleně :-) Takže už patřím zase mezi snažilky, doufám, že od dnešního večera mezi AKTIVNí :-) a občas na vás kouknu!!

 
bamla
Zasloužilá kecalka 750 příspěvků 07.02.06 15:28

Ahoj Matiee, vitej zpet mezi nas :) Co ty vis, treba te za par dni ceka prekvapko :) a tim i super vlet zpet mezi nas.

Tobi - jooo to se to nekomu rika, ze uz je na puvodni vaze kdyz nabral par kilo :) To ja se svyma 17kg, a kdovi jestli ne vic, to budu mit o hoodne tezsi se dostat na puvodni vahu. No co, bude se muset vzeprit a neco delat :D Takze konec stezovani si a uz abych porodila a mohla zacit malinko cvicit. Nebo ze bych zacala uz ted, aby se mi ted porod rozjel? :)

Holky, uz zacinam realizovat darek pro vsechny budouci prarodice na pristi vanoce. V IKEI jsme koupili takovy krouzkovy stojanek na fotky (je tam sest listu), tak z toho udelame takovy kalendar s fotkama prtete. Kazdy mesic ho vyfotime, aby videli jak rostlo. Akorat do ledna budu muset dat fotku z UTZ :)

Bamla

 
Jaru
Kecalka 397 příspěvků 07.02.06 15:40

Cami - omlouvám se, že sem strkám nos, ale posílám Ti SZ a budu moc ráda, pokud mi na ní odpovíš
Jaru ze Skoro-snažilek (Květníčku)

 
Tobia
Ukecaná baba ;) 1029 příspěvků 07.02.06 15:41

Holky, sms od Markétky po dnešní kontrole v Podolí: Ahoj, takze monitor spatny, srdicko az moc rychle, ultrazvuk taky nic moc, mám moc plodove vody a Domisek váží kolem 4000g. Zítra v 9hod nastupuju do Podolí na předporodní na zavedení tabletky na vyvolání. Buď tabletka zafunguje ten den,nebo ten druhy a když nezabere do třetího dne, tak půjdu na císařský řez. Jsem úplně vyřízená, ubulená a mám o malého hrozný strach.

Psala jsem jí, že ona i Domísek budou v pořádku, že se nemá čeho bát. Kdyby to bylo jooo tak špatný, tak jí na císaře hnali už dneska. Určitě se to po tabletce rozjede a už co nevidět bude mít Domíska u sebe.

Tak jim držte palce!

BAMLI, nabrala jsem 10kg - což k mé výšce a původní váze bylo docela dost. Fakt to ale mizí rychle, uvidíš, že z těch tvých 17ti si už z porodnice moc neponeseš. Ono tělo v těhu hodně drží vodu - já první dva dny po porodu v jednom kuse lítala na wc a potila se, jak kdybych byla v sauně - připadala jsem si jako mycí houba, když si na ní někdo sedne. :))))) Těmi kily se fakt netrap, uvidíš, že dojde na moje slova.

MATIEE: ahojky, vítej zpátky do party. :) Posílám miminkovský bacil od Adélky, aby sis toho aktivního snaženíčka moc neužila a brzo se zařadila mezi aktivní těhulky! A hezky nakukuj, nakukuj … :))))

A zpráva od ANINY: zítra jí, konečně, pustí z nemocnice domů! :))

Hezké odpoledne,

Tobia + Adélka, 25 dní

 
sisa2
Kecalka 317 příspěvků 07.02.06 15:44

ahojte, nakukla som, co mate noveho :-) viem, ze vas poslednu dobu zanedbavam, ale ide to so mnou este stale z kopca, cez den som rada, ze ako-tak stiham v praci, som nejaka spomalena a vsetko mi trva dvakrat tolko. a vecer uz o osmej spim. no a ten cas medzitym travim s hlavou v zachode, snad to uz coskoro prejde…

CAMI - super denicek! dodatocne gratulujem k dvojitej radosti, u nas je podla HCG z krvi zatial tiez podozrenie, ale kedze som este nebola na utz, neviem, ci je drobec len jeden, alebo budu dvaja. tak sa opatrujte a hlavne nech ste v poriadku!
BERUN - gratulujem k meninam!! pozerala som do galerky, to tvoje brusko je super, i ked verim, ze to musi byt zataz, nosit ho stale so sebou…tak snad si to miselinek rychlo rozmysli a nebude ta dlho trapit s vykuknutim.
to iste plati aj pre MARKETKU a BAMLU, holky, myslim na vas a verim, ze vase vylodenie je uz na spadnutie.
JULISKA, BERUNDA - drzim palce, nech ste rychlo opat fit a nech tie choroby rychlo zmiznu.
JULISKA - my tiez prerabame byt, takze nas trampoty so skrinou cakaju co nevidiet, ale po tvojom popise to radsej zverime do ruk odbornikom :-)
TOBIA a ADELKA - musela som sa nahlas smiat :-) adelka je skratka cislo. ale je rozkosna. dufam, ze sa tych vyrazok rychlo zbavite! tobi, s kratkymi vlasmi si kocka, to sa skratka musi nechat :-)
LUCI - moc drzim palce, aby aj vasa navsteva v CAR dopadla ako ta nasa. daj vediet, ked sa odhodlate, drzim palce a prskam ostosest!
KLARA, JULI, MATIEE (a aj vsetky ostatne snazilky, co sem uz moc neprispievaju) - moc vam vsetkym prajem, aby ste si coskoro aj vy nasli tie vysnivane // na testikoch. berun uz vstup rudoske do nasho denicka zakazala, tak verim, ze to bude co nevidiet. pre istotu posielam tiez MEGA prrrrrssssskkkk!!!

majte sa vsetky krasne,
sisa2 + dubacik 10+3tt

 
bamla
Zasloužilá kecalka 750 příspěvků 07.02.06 15:50

Jeje, tak to drzim Marketcee palce, at se ji to zitra po tabletce rozjede. Tobi mas pravdu, ze kdyby to bylo hodne spatny, urcite by si ji tam nechali a neposilali ji domu. Ja bych to s tim srdickem videla tak nejak, jako kdyz poslouchal pan dr. nse prte a rikal, ze je nejaky rozcileny, ale pak se uklidnilo. Treba se taky neceho leklo a mozna citi z Marketkyy malinko nervozitu (nechci ji krivdit). Nevim co je spatny na tom, ze ma hodne plodove vody :(

A hurraaa Aninka pujde domu :D To by stalo za poradnou oslavu :) Urcite uz se mooooc tesi domu.

Bamla

 
Marketkaa
Zasloužilá kecalka 927 příspěvků 07.02.06 17:42

Ahoj Holky :)

Tobi:Díky že jsi napsala :)

Zítra v 9 hod. nastupuju tak namně myslete a doufám že přinesu doboru zprávičku během dne že je Domísek na světě…Ani nevíte co se vemně teď odehrává docela nervíky…už aby jsme to měli zasebou…

Papapapapa a snad brzo už s Domískem v náručí…

Markétkaa

 
matiee
Ukecaná baba ;) 2238 příspěvků 07.02.06 18:03

Holky, moc děkuju za opětovné přivítání!!!

Už se zase válím doma s hrnkem horkého čaje, tak jsem si řekla, že se kouknu, co tu za odpoledne přibylo, no je toho dost, jste hrozně aktivní, na to, že máte mimísky, čekáte na porod (Marketkaa) nebo zápasíte s bříškem velikosti menší planety.. :-)

Slibuju, že budu do deníčků chodit poctivě, když se třeba najde nějaké šikovné téma, tak možná i písnu, no a budu doufat, že to brzy chytnu, stejně jako tu chřipku před 4 dny. Vlastně teď zase doufám, že se tulení nepovedlo, měla jsem docela vysoké teploty a to prý v prvních týdnech vývoje může být problém…

Nedávno jsem si nechala udělat horoskop pro plodné dny, samozřejmě se mi většina shoduje s obdobím rudé bestie, ale v červnu to vypadá nadějně :-)))) No každopádně nebudu spoléhat na neposkvrněné početí a radši zapojím manžela :-)))

Tak ještě jednou díky, všem přeji zdravé přísavky :-), hodně optimismu v nové mateřské roli a hlavně úsměv na tváři!!!

Jo a pro seznámek radši přidávám:

Matiee 1978, Praha, TS 01/06, MS 12.2.2006

 
Berun
Závislačka 4921 příspěvků 07.02.06 18:51

MATIEE: vítej zpátky do snažilkovského klubu, v seznámku tě už vedu:) tak ať se brzy zadaří a jsi těhulka:)

TOBIA: jasně s horoskopem pro Adušku se počítá, uvidíme jak to stihnu, ale je dobře že na to nepospícháš, mám jich ještě docela dost a zadnice bohužel bolí tak že není možné sedět déle jak půl hodinky:)

MARKETKAA: už jsem ti psala do únorňátek brzy bude Domíšek s tebou neboj se ničeho!!

BAMLA: i mých 19kg se bude špatně schazovat, ale budeme se navzájem povzbuzovat jo? Zase nechci kvůli dietě ztratit mlíčko, takže pěkně postupně…ale zbavíme se toho.

Všem moc děkuji za gratulace!!!

To je fajn, že už ANINKU pustí domů hurá!!!

Berun+Mišelínek 37tt+1

 
Nicol001
Ukecaná baba ;) 1242 příspěvků 07.02.06 19:58

Ahoj holky,
nestiham, uklizim a tak, tak jen pro Marketku:

Marketko, neboj, doktori vedi, co delaji. Domiska budes mit urcite brzo u sebe, predpokladam, ze uz zitra. Vzhledem k tomu, ze jsi si v tehu vybrala snad uplne vsechno, tak porod bude uplna prochazka zahradou - ruzovou:-)))
Na velke dite si nestezuj, ono lip, kdyz je velky, nez nejaky dvoukilovy miminko, o ktere by clovek mel porad strach:-))) Vim o cem mluvim, ver mi, pani S mela pres 4 kg a taky jsem ji porodila. Ve finale je fuk, kolik ma, ono to ven proste jit musi. Neboj se, bude dobre.

Myslime na tebe a na Domiska, zitra budu sledovat jako ostriz, jen musim do prace, tak mi snad nic neutece.

Jo, a Stellinka se tesi na kamose ve sve vahove kategorii:-)))

N a pani S

 
Berun
Závislačka 4921 příspěvků 07.02.06 20:08

Dala jsem do galérky únorňátek další fotečky z dneška, 20 dní před termínem:))

Berun 38tt

 
bamla
Zasloužilá kecalka 750 příspěvků 07.02.06 21:28

Teda Berun, kam ja se hrabu se svym brichem, ja ho mam snad polovicni :) Nemas ty tam doopravdy dva obriky? :D

Bamla

 
Juliska
Kecalka 219 příspěvků 07.02.06 22:17

Ahojky,
dakujem vam za povzbudzujuce slovicka,angina ma pomali ale iste opusta,najviac mi pomohol sprej Bioporax,po par dnoch ma bolenie v krku hned opustilo,
ten cyklus mozem mat naozaj rozhodeny od tej choroby,no je to fakt na palicu,ked kazdy moj cyklus je iny,a k tomu
som chytila nejaky vytok,tak nemozem sledovat OVU podla hlienu,a tulenicko sa tiez pozastavuje,tak,tak,a­ko sa hovori - trpezlivost ruze prinasa.

Do prace sa docela tesim,ale mam obavy,pretoze ma cakaju dlhe sluzby,denne a nocne dvanacky,tak uvidim ako to budem zvladat.
Dnes sme vyriesili ako opravit posuvne dvere skryne a zajtra snad konecne dokoncime celu vestavenu skrynu,uz sa na nu velmi tesim,konecne budu mat vsetky haraburdy miesto.

Sisa som rada,ze si sa ozvala,tak ty uz si v jedenactom tyzdni,to je skvele,aj ked ta trapia tehu nevolnosti,snad ta uz coskoro opustia a kedy ides na dalsiu kontrolu?
Dakujem za tehu prskance,snad sa aspon jeden na mna prilepi.
Juliska.

 
bamla
Zasloužilá kecalka 750 příspěvků 08.02.06 05:02

Ahoj holky,

tak mam pocit, ze pmi prave zacina odtekat plodova voda. Takze se mejte a drzte mi palecky at je to ono :) V noci jsem mela a mam vlastne do ted trochu kontrakce, takze radsi vyrazime smer nemocnice. jeste si jdu vsechno prekontrolovat a pak vzbudim manzela :)

Marketkoo - ja nechtela predbihat :D:D:D

Mam cislo na Berun, takze ji budu informovat jestli bude cas :)

Bamla a T. asi na ceste :)

 
Nicol001
Ukecaná baba ;) 1242 příspěvků 08.02.06 07:33

Jee, a pak ze se NIC, ale vubec NIC nedeje:-)))
Drzime palecky a myslime na tebe.
N a pani S zvecnena opet v galerce:-)))

 
Berun
Závislačka 4921 příspěvků 08.02.06 07:45

BAMLA: jéje já tady koukám jako blázínek, přesně jak píše NICOL, pak že se NIC neděje:)) Držím palečky ať se dneska to překvapení vykuklí, jakože to vypadá velmi nadějně!!! Jé bude další miminko! A brzy bude následovat i Marketkaa.

NICOL: což mi dodává naději, že když se vůbec nic neděje, tak i tak to může potom jít jako po másle:)

Berun 38tt

 
Tobia
Ukecaná baba ;) 1029 příspěvků 08.02.06 10:00

Ahoj holky,

děkuju zpravodajce Berun, že mi napsala o Bamle. :) Já to tušila, že T. bude šprýmař/ka. Že na oko žádná aktivita a pak šup, překvápko. Moc držím palce, ať je to ONO a vykuklení je snadné a bez komplikací. A už se moc těším na rozuzlení překvapení, jestli to bude pan T. a nebo paní T. :))

Stejně tak myslím na Markétku, aby se to po tabletce rozjelo a Domísek se rozhodl vykouknout na svět!

Od Aniny: už se balí, dneska jí pouští z nemocnice domů. Už se těší, že nejpozději zítra večer bude s námi v deníčku. Mám vás pozdravovat.

JULISKA: to je dobře, že angína už se s tebou loučí a nebude ti dlouho otravovat život.
Nezapomeň nám pak ty vaše nové skříně vyfotit, ať se můžeme pokochat, jaký to máte pěkný.
Jestli se můžu zeptat - co budeš dělat za práci, že tě čeká časté cestování a i směny?

BERUN: za horoskůpek pro Adélku děkuju předem, už se těším - ale nepospíchám na něj.
Neboj, i když se NIC neděje, tak Mišelínek u tebe na pořád nezůstane a taky vykoukne. :) Jsem zvědavá, jestli to bude opravdu přesně za těch 20 dní. :)

NICOL: Stellinka je čím dál hezčí. :)

Jsem po dnešní noci nějaká stašně unavená. Jednak jsem blbě spala, protože řešíme s rodiči jednu neradostnou záležitost a musím na to teď furt myslet a k tomu včera sousedi pod náma cosi slavili a byl od nich celkem hluk do dvou do rána. Měla jsem celou noc pocit, že jen si lehnu po kojení, tak už je Áda zase vzhůru a musím znovu. No jsem zvědavá, jak to doklepu do dnešního odpoledne, kdy přijedou tchánovci kouknout na vnučku.

Zatím se mějte, jdu si udělat čaj, snad mě trochu probere.

Tobia + Adélka 26 dní

 
matiee
Ukecaná baba ;) 2238 příspěvků 08.02.06 10:33

Tak držím palce!!!! Ať je vše v pohodě!!!

 
anina
Zasloužilá kecalka 656 příspěvků 08.02.06 11:33

Ahoj holky, tak uz jsem doma…a hadejte co jsem udelala prvni - no neee, prvni jsem sla na wc, ale pak hned na internet a emimino. Takze vas vsechny moc zdravim, bylo mi smutno.

Nic jsem jeste necetla, takze vim to, co mi po sms hlasila Tobi s Berun a Nicol, ale hned se do toho pustim, at jsem v obraze.

Bamle a Marketce preju rychlou a bezproblemovou akci, at jsou kulisatka s nama co nejdriv - ostatne Bamla uz by to teoreticky mohla mit i za sebou, pokud by mela stesti…tak drzime palecky.

Anina + Karolinka 25tt

 
Tobia
Ukecaná baba ;) 1029 příspěvků 08.02.06 12:20

Ahojky, vítej zpátky! :))))

Tobia + Adélka

 
Berun
Závislačka 4921 příspěvků 08.02.06 12:24

ANINA: ahój vítám tě zpátky!!!

Psala Marketkaa, že dostala tabletku, pak půjde na monitor. UTZ byl v pořádku a vyšetření prý bolelo jako prase. Teď budou čekat co se bude dít…

Já jsem dneska zase oteklá na nohou na rukou…no fakt bomba a k tomu má Mišelínek asi chuť mi roztrhat dělohu, hlavou se mi tam mele až to bolí. Šla jsem na procházku a skoro jsem se zastavovala, když se tam dole opět rochnil:) No je to tedy zajímavé, teď už zase spinká.

Á další zpráva od Marketky:
Kontrakce prý jsou ale ještě to nic neznamená, zatím se čeká a někdy kolem odpoledne bude další monitor.

Berun 38tt (19 dní do TP)

 
elda
Ukecaná baba ;) 1651 příspěvků 08.02.06 12:45

Ahoj
Anina - vítej zpět. určitě písni deníček, at víme, jak se léčí slepák v těhu.

berun - bude hůř ;-)
bamla - tichá voda, nojo… tipuju kluka :-)
marketkaa - tak šup šup, hezky rodit, neflákat to… at to jde rychle :-)

elda

 
pralinka
Ukecaná baba ;) 1311 příspěvků 08.02.06 12:49

Berun koukala jsem na tvé bříško do galerky, fakt ti to moc sluší:) Takové břicho měla moje mamka taky a brácha měl 4,5 kg:).
Já mám to svoje v Těšitelkách, ale proti tobě je pidi.
R. 30tt

 
Tobia
Ukecaná baba ;) 1029 příspěvků 08.02.06 12:54

BAMLA, MARKETKAA - jsem napnutá jak guma od trenýrek :))) …holky, šup, šup, rodííííme :))))

BERUN, budeš tak hodná a až bude něco nového, pošleš mi smsku? Budu nejspíš až do večera bez i-netu. Děěěěkuju!

Tobia + Adélka

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 3 4 Další »
Poslat
nový deníček

Všechny deníčky uživatele