O naplněném osudu jedné básničky

makysek  Vydáno: 27.04.05

Bylo nebylo… Na zeď Olšanských hřbitovů napsal před lety někdo básničku o lásce. Tu básničku jste mohli vidět hned vedle Paláce Flora ještě před týdnem. Byla tam léta na té oprýskané zdi. Začínala slovy: „Než tuhle zeď opraví, ať o lásce ti vypráví…“

Chodila jsem kolem ní často. Roky. Vždycky jsem si jí četla a strašně se mi líbila. Chtěla jsem si ji dokonce opsat, ale nikdy jsem to neudělala. Asi jsem si myslela, že tu zeď nikdy neopraví. Snažila jsem se ji i zapamatovat, ale v hlavě mi zůstal jen ten první verš. Asi že nebyla pro mě…
Před týdnem u zdi postavili lešení a básničku překryla nová omítka. Po kolika letech? Asi jsem fakt divná, ale já to málem obrečela. A poprvé jsem se zamyslela ne nad těmi rýmy, ale nad osudem těch dvou lidí, o nichž vyprávěly.
Chodili vůbec spolu? Nebo to jen nešťastně zamilovaný kluk vypsal na zeď svoje srdce. Co když se už dávno rozešli a on se teď kolem vodil za ruku úplně s jinou a říkal si: „Sakra ať už ty žvásty nahodí barvou.“ Možná že se vzali, mají spolu tři děti a odjeli do Ameriky. A vůbec je nenapadlo, že básnička na té zdi byla tak dlouho.
Nakonec jsem ráda, že jsem si ty verše neopsala. Koneckonců nebyly pro mě. A měly vyprávět o lásce jen do doby, než tu zeď opraví. Třeba už stejně přesluhovaly… A taky jsem ráda, že se nikdy nedozvím osud těch dvou. Ale doufám, že jsou oba šťastní…

Makýš

Líbil se vám deníček? Máte také co říct? Přidejte na eMimino.cz svůj deníček.
Průměrné hodnocení zápisku v deníčku 0.0 bodů
 Váš příspěvek
 
Anonymní  27.04.05 15:37

Ahoj Makys,

taky jsem si ji rok co pracuji na Flore cetla…a stejne jako tebe me celkem mrzelo, ze tu zed opravili, zem mezi zdi a chodnikem uhrabali… Mozna za cas pribude dalsi a napise ji treba ten samy te same…:))))

Mej se Blanka

 
Veronika6
Zasloužilá kecalka 510 příspěvků 27.04.05 21:42

Jo, jo, kéž by na zdech místo prazvláštních hieroglifů a přihroublých obrázků byly raději takový pěkný básničky, něd kterými se člověk bu´d aspoň zamyslí nebo ho přímo pohladí po duši…
Taky jsem někde měla svou oblíbenou (zeď s básničkou :o), ale už jsem na ni málem zapomněla :-)

Veronika

 
Kernerka
Povídálka 48 příspěvků 28.04.05 09:09

Ahoj,

tak já přispěji něčím, co jen vzdáleně souvisí s tou Flórou … žiju s mimisem na Žižkově. Na Flöru jezdíme jen nakupovat a té básničky jsem si bohužel nikdy nevšimla. A taky jsem si nevšimla dalších věcí. Malý se teď začíná rozkoukávat a špatně spí. Narodil se na podzim a v zimě si zvykl spát při procházkách v riegráku, kde byl tehdy docela klid. Teď se s nástupem jara vyrojilo všude tolik lomozících lidí, že jsem z toho úplně zoufalá. Prcháme raději ven z města. Kam chodíte s dětmi v centru? Tak aby je nikdo nebudil v kočárku, nebo ty větší nesbíraly psí hovínka?

 
Jana24
Kecalka 488 příspěvků 28.04.05 14:36

Na Žofíně bývá klid, ale zase je malý, buď si sednout na lavičku nebo kroužit pořád dokola :-)
 Jana

 
Jana24
Kecalka 488 příspěvků 28.04.05 14:38

Ale to máš vlastně trochu z ruky…
J.

 
Anonymní  28.04.05 15:26

Ahojky,
taky jsem jí čítávala. Text si taky nevybavuji, ale hřálo mě to u srdíčka. Škoda, že je pryč.
 Zet

 
Ajjja
Stálice 71 příspěvků 28.04.05 20:42

Škoda, že jsem se jí nikdy nevšimla… Makýši moč pěkně napsané. A já jenom doplňuji dvě pěkné básničky, které jsem si přečetla při cestování v metru, když jsem byla ještě těhulka a moc se mi líbily. Snad Vám také udělají radost. :o)

Život je jako kopretina,
co travu v polich rozplétá,
je stále stejná přec tak jiná,
buď kvete nebo odkvéta.


Hledáš boha mezi mraky,
jindy zase v kostele.
On ti zatím "Boogi Wogi,
tančí v srdci vesele.

(bohužel si již nepamatuju skladatele)

Hezký večer,
Ajjja a spící Vojtík

 
makysek
Zasloužilá kecalka 942 příspěvků 30.04.05 13:06

dobrý jsou právě taky ty Olšanský hřbitovy. Tam je přímo „hrobovej“ klid. A mamin s kočárkama je tam dost. taky tam chodíme spát.
 Makýš

 
Kernerka
Povídálka 48 příspěvků 08.05.05 09:19

Odpovídám trochu pozdě … ale na hřbitov s kočárkem? Nějak mi v tom brání předsudek, že s dítětem do roka na hřbitov choditi se nemá :-)) nebo tak nějak to je.

Vložit nový komentář