O zlobivé mamince

jezinecka  Vydáno: 07.09.11

Byla jedna maminka a ta měla dvě holčičky. Jedna se jmenovala Alenka a druhá Verča. Alenka bude mít 3 roky a Verča má 5 měsíců. Maminka má své holčičky moc a moc ráda a vždycky chtěla být moc dobrou maminkou. Ale něco se stalo.

Jednoho večera si maminka uvědomila, že není hodná maminka, ale že moc a moc zlobí. Dokonce zlobí tak moc, že by si zasloužila pár pořádných ran na dupku. Uvědomila si, že moc křičí na svou milovanou Alenku a že ji bije, i když ještě před rokem tvrdila, že nikdy své děti bít nebude.

Toho večera maminka seděla a moc plakala, protože si uvědomila, že není hodná maminka a že zapomněla na to, že její holčičky jsou ještě moc malé a že ji mají moc rády a že ona jim ubližuje. Ubližuje Alence tím, že se na ni zlobí, protože není dokonalá, že se chová jako dítě a né jako dospělý, že na ni křičí, když se sama pohádá s tatínkem a že na ni nemá tolik času, protože začala podnikat a pořád pracuje. Chce po své holčičce, aby dělala vše, tak jak chce maminka, ale to přeci nejde, protože Alenka je ještě moc malá holčička a i když má maminku moc ráda, tak hodně věcí nemůže dělat jako dospělá maminka.

A tak maminka ten večer moc plakala a vyčítala si, jak špatně se ke své holčičce chová, že je špatná maminka a že není hodná. Že není maminka, kterou by sama chtěla mít, ale že je moc a moc špatná a tak si říkala, že by se moc chtěla změnit. Prosila Boha i když si myslela, že není věřící, aby jí dal sílu se zlepšit a pomohl jí být plná lásky bez požadavků na svou malou holčičku. Aby její malá holčička mohla zažít hezké dětství a neměla pocit, že je zlá a že zlobí maminku…

Alenko, moc Tě miluji a odpusť mi, jak se k Tobě chovám. Prosím, pamatuj si, že Ty jsi dokonalá. Jsi krásná a chytrá, jsi moc šikovná a já jsem prostě trumpeta, která má moc velké nároky jak na Tebe, tak i na tatínka. To já jsem ta špatná, která chce, aby vše bylo prostě perfektní a začla jsem Ti tím ničit život. A kazím Ti dětství tím, že se hádám s tatínkem, protože i po něm chci, aby byl dokonalý, ale přitom já nejsem.

Nevěřila bych, jak těžké pro mě bude být dobrou maminkou.

Líbil se vám deníček? Máte také co říct? Přidejte na eMimino.cz svůj deníček.
Průměrné hodnocení zápisku v deníčku 3.7 bodů
 Váš příspěvek
 
lumpajda
Zasloužilá kecalka 503 příspěvků 07.09.11 10:21

Nebudeš zas tak špatná, když si to uvědomuješ. Každý občas chybuje, důležité je to napravit.Hodně sil a ať jsou tvé holčičky šťastné :kytka:

 
klaraja
Kecalka 454 příspěvků 07.09.11 11:08

hlavně tohle všechno řekni i své Alence a jejímu tatínkovi. I když se ti možná zdá, že Alenka je ještě moc malá, již jistě ví, co znamená slovo „promiň“ :wink: ..a její tatínek tě za to slovo bude mít jistě ještě víc rád :kytka: …říct to slovo není tak těžké :palec:

 
Jenika  07.09.11 11:38

No tak sis ulevila , ale nejdříve to musí pocítit tvoji milí. Myslím, že to zažívá hodně matek. Prostě vyjede na děti, manžela, večer , když děti spí jak andílci ji mrzí, co to zase dneska řvala, no a další den, když se andílci probudí a začnou se měnit v malé čertíky, tak to odhodlání vše dělat jinak najednou vyšumí. Chce to trpělivost a nelpět na dokonalosti, ta neexistuje.

 
jan1610
Zasloužilá kecalka 724 příspěvků 07.09.11 17:16

jsme lidi!!!Né stroje …!Křičí spoustu maminek,myslím ,že je jich dost ,které dokážou děti i naplácat !Já to dělám taky …neříkám tomu vysoké nároky ,ale VÝCHOVA!!!Každé dítko by mělo být vychováváno …jen se ta výchova nesmí zvrtnou v týrání!Tak si s tím nedělejte hlavu ,cepujete svoji dceru z lásky ,aby byla vychovanou slečnou!!!!Myslím ,že až pobere rozum ,pochopí!!!!Moje mamka taky hulákala :-D ,i jsem slízla pár po čuni ,pokud to nepomohlo dostala jsem od táty …bylo to horší!A vycepovali dvě slušné holky!Za to jim děkuji!!!!! :kytka:

 
Everly
Stálice 75 příspěvků 07.09.11 22:00

Jezinko, je to uplne jako bych to psala ja sama! Tak jsem si u toho poplakala :cry:
Modlim se aby mi ten muj milacek chlapecek taky odpustil :hug: - moc hezky napsano.

Vložit nový komentář
Poslat
nový deníček