Porod naší Terezky

Vermun  Vydáno: 12.04.11

Celé těhotenství bylo bezproblémové, ale nakonec vše skončilo akutním císařem. Abych začala pěkně popořádku, na začátku těhotenství mi byl diagnostikován zápal plic a tak jsem dostala dvoje silná antibiotika, absolvovala jsem rentgen a týden nato jsem zjistila, že čekám miminko. Těhotenství bylo plánované a tak radost byla obrovská, akorát jsem měla hrozný strach, zda tomu drobečkovi ten zápal plic neublížil.

Celé těhotenství probíhalo naprosto v pořádku a asi poslední dva měsíce začaly problémy. Přibývala jsem na váze, měla jsem hrozné otoky nohou, karpální tunel a vysoký tlak. Začala jsem mít obavu zda se nejedná o preeklampsii. Můj gynekolog mě pořád ujišťoval, že je to normální. Akorát kvůli tlaku mě poslal do porodnice na rizikovku, zde si mě přehazovali páni doktoři a vždy mě poslali domů.

Nakonec jsem celá nesvá, že můj gynekolog s tím nic nedělá, zašla za svým obvodním lékařem, protože prsty na jedné ruce jsem necítila skoro vůbec a druhá nebyla o moc lepší, tak mě odeslal znovu do porodky, to jsem byla 38+2. V porodce mě ta samá doktorka co vždy nadala, proč s tím chodím tam, že to je pro neurologa. Ale že si mě tam nechají. To bylo pondělí. Tak mi naplánovali hromadu vyšetření a ty mi nakonec na druhý den při vizitě všechny zrušili kromě neurologa s tím, že ve středu půjdu domů. Snažila jsem se s nimi domluvit na vyvolávačce, ale paní doktorka byla neoblomná, ostatní lékaři mi řekli, že by mi porod vyvolali, ale bez jejího souhlasu nesmí.

A tak jsem šupajdila ve středu domů. Kontrolu jsem měla u svého dr. následující pondělí. A opět jsem měla tlak 160/110. A tak jsem znovu skončila v porodnici, opět se stejná doktorka rozhodla, že porod vyvolají následující den. Večer jsem dostala první tabletku a prášek na spaní, abych byla fit. Ale samozřejmě jsem nic nenaspala kvůli bolestem. Ráno mě přesunuli na porodní sál, manžel dojel a já měla bolesti v podbřišku až do 15.00 hodin a v sobě už třetí tabletu. Ale neotevírala jsem se - stále jsem byla na jeden prst.

Bolesti pak ustaly úplně a já zůstala na porodním sále až do 21 hodin. Na druhý den pokračování. další tableta, stále otevřená na jeden prst, klystýr atd. Nakonec mi v 9.00 píchli vodu a manžel dojel, bolesti se sice rozběhly, ale stále na jeden prst, kolem poledne jsem byla otevřená na 3-4 cm a bolesti stále ve stejných místech, občas jsem zpanikařila a manžel mě vždy musel nahodit na správnou vlnu. Nakonec doktorka došla s tím, zda chci epidurál. Zajásala jsem a epidurál chtěla. Tak mi dali 3 kapačky s vodou a došel anesteziolog. Napichoval mě na čtyřikrát a já u toho prodýchávala bolesti asi po dvou minutách.

Pak přišla úleva. Napíchli mi nějakou kapačku, aby porod uspíšili a dali na monitor. A ejhle, najednou ozvy začaly skákat ze 140 na 50, 208 na 60 apod. Tak jsem dostala hrozný strach o malou a dožadovala se doktorky. Porodní asistentka na to asi 5 minut hleděla a pak šla teprve zavolat doktorku. Ta jak došla, tak se vyděsila, nadala asistentce a už se mě ptali, zda souhlasím s císařem.

Malá se tlačila ven a neměla kudy (byla jsem otevřená na 8 cm). Samozřejmě jsem souhlasila a pak mě honem, honem dávali na sál, během 10 minut mě uspali a malá se narodila 15:02 s porodní váhou 3220 g a 49 cm. Dnes je to 11 dní od porodu. A na závěr musím podotknout, že mám v papírech napsanou diagnózu preeklampsii. Celé oddělení šestinedělí o mě pečovalo jak o princeznu. Jsem už týden doma a malá je naprosto zdravá, ale kdyby se člověk nedožadoval kontroly, tak kdoví, jak by to dopadlo…

Líbil se vám deníček? Máte také co říct? Přidejte na eMimino.cz svůj deníček.
Průměrné hodnocení zápisku v deníčku 5.0 bodů
 Váš příspěvek
 
marjanka1
Stálice 95 příspěvků 12.04.11 05:42

Ahoj, no to mohl byt pruser jako prase, teda s tlakem 160/110 bys tady u nas rodila ihned, to je jasna preeklampsie, predstav si, kdyby to doslo az na HELLP syndrom, tak bys mohla umrit jak ty, tak i mala. Tos mela takove tlaky uz predtim a doktor ti tvrdil, ze je to normalni??? :zed:
Hlavne ze to dobre dopadlo a jste obe v poradku!!!!

 
kufnerka
Zasloužilá kecalka 877 příspěvků 12.04.11 08:15

Vytrpěla si si svý a už to máš za sebou, ale tahle zkušenost není moc příjemná.Přeji mnoho zdraví a malé hodně radosti do života. :palec: :palec:

 
chica.p.
Kelišová 5813 příspěvků 12.04.11 11:47

Ale zvládla jsi porodit krásné miminko :-) Občas to zdravotnictví u nás fakt nechápu,jak jednají :roll: Mě to čeká poprvé v listopadu,a doufám že bude vše v pořádku:-) Hodně zdravíčka přeji:-)

 
janysekP
Závislačka 2624 příspěvků 12.04.11 16:11

Ahojky no tak to jsi byla dobrá,že jsi to řešila.Hlavně se divím,že to neřešil gynekolog a divím se,že tě nechali rodit klasickou cestou s tak vysokým tlakem.Zažila jsem hodně podobnou věc,měla jsem šílený otoky rukou,nohou a obličeje.gynekolog mne dost hlídal a říkal,že kdyby něco vyvolají mi to dřív,2× jsem ležela v nemocnici a v 37tt jsem dostala šíleny bolesti do břícha a po natočení a změření tlaku 200/130 okamžitě připravena na císaře.Pak mi lékař říkal,že prostě musil být mrňous do půl hod.venku jinak by se mohlo stát mě i je mu něco.Zaráží mne,že se vůbec něco takového může dít,někteří doktoři jsou fakt šílený.Dopadlo to nejlíp jak mohlo.Přeji hodně zdravíčka Tobě i tvé malé a jen samé radosti

 
Simoncicak
Zasloužilá kecalka 584 příspěvků 12.04.11 21:38

ahoj,až na tu preklampsii jsem měla úplně stejný porod vyvolávali ale vyvolali jen bolesti byla jsem otevřená jen na tři prsty :nevim: :nevim: no ale mně teda udělali císaře asi po devíti hodinách už mně dál netrápili…Tak hlavně že to všechno dobře dopadlo a už máš mimiško doma a jste zdravý to je hlavní.
Přeji Vám jen zdravíčko a užívej si miminka rychle vyrostou :srdce: :srdce:

 
atominnka
Generální žvanilka 20919 příspěvků 12.04.11 21:39

Jó, to naše slavné zdravotnictví(i když ne všude je to tak). Hlavně, že vám to oběma dobře dopadlo. Gratuluju :huban:

 
Karinkaaa
Ukecaná baba ;) 1475 příspěvků 12.04.11 21:42

Gratuluji k miminku.Hlavně zdravíčko :andel: :kytka:

 
Haninac
Kelišová 5064 příspěvků 13.04.11 10:08

Vermun, ty jsis uzila :-? ale hlavne, ze jste obe v poradku :hug:

 
fishmanka
Stálice 98 příspěvků 13.04.11 10:44

Příběh naštěstí s dobrým koncem, ale bohužel smutný pro naše zdravotnictví. Sama jsem se o tom několikrát přesvědčila, že doktoři na vše kašlou. O vše si člověk musí doslova žádat sám a sám si zjišťovat informace o dané nemoci. Sama jsem teď těhotná a jediné, co si přeju, ať nenastanou žádné komplikace, protože svěřit se lékářům, je dnes riskantní. Začnou něco dělat, až když je za pět minut dvanáct, ale předcházet tomu nejhoršímu neumí nebo na nás-pacientech šetří. Nerozumím tomu. Přeji hodně zdravíčka a štěstí. Jana

Vložit nový komentář