Příbramačky a okolňačky č. 5 - O plavání a o tom „cotobude"

Evewolf  Vydáno: 28.02.06

Ahoj maminky,
slíbila jsem napsat deníček o plavání, ale jak je mým zvykem zamotám do toho ještě něco navíc …

Jsem nyní 21+2, nejvyšší čas začít se sebou „něco" dělat, řekla jsem si a jako vhodný sport pro mě - skalního plavce a potápěče jsem zvolila plavání těhotných. A těšíce se na příjemný pohyb v teplé vodě vyrazila do akce.
Mateřské centrum Amálka znáte z trošku jiné stránky než já. No, byla jsem unešená, krásné prostředí, milí lidé, teplý bazének, krásné pomůcky slibující báječné těhotenské radovánky …
Pak přišla naše cvičitelka a já věděla že bude „zle" - vypadala ještě nejistěji než čtyři krčící se maminky v bazénku.
Jako cvičitelka a porodní asistentka je jistě skvělá a mě je i sympatická, ale bylo vidět, že tohle prostě není její parketa …
Poctivě jsme se snažily vyhovět jejímu přání „Tak se trochu proplavte", utvořily kroužek a snažily se v pidibazénku trochu plavat. Šlo to. Za cenu několika kopanců a následných omluv. Ale aspoň se prolomily ledy a já už vím jak se která maminka jmenuje a že žádné z nás nevadí být okopávána tou druhou.
Celá hodina se nesla v podobném duchu a závěrem nám cvičitelka řekla, že vlastně neví co by s námi měla dělat, protože neví jestli se chceme cachtat, nebo cvičit, že prostě neví co nás baví … Mno, za cachtání nedám stovku na hodinu, že?
Nakonec jsme se dozvěděly že na příští hodině nás přenechá školenému personálu z Amálky, školený personál se mi zdál moc a moc sympatický a když nás při odchodu šeptem upozornil že s ní se rozhodně nebudeme poflakovat v teplé vodě, byla jsem vděčná. A na to nepoflakování se moc těším. A pak vám napíšu jaké to bylo, protože podle mého, to konečně bude ONO!

Vždycky jsem si přála holčičku, manžel má dva syny z předchozího manželství, takže i on lehce pokukoval po holčičce (i když tvrdil že je mu to úúúúúplně, jedno!), stejně tak babička (tchýně), moje mamka, i celá moje rodina. Jsme holt holčičí … Včera jsem byla konečně na velkém ultrazvuku ve 20 týdnu. Nemohla jsem dospat a přijela brzy. V čekárně jsem seděla dvě a půl hodiny, ale vůbec mi to nevadilo.
Pak mě konečně pozvali do ordinace a já nadšeně zírala na monitor, kde mi moc milá paní doktorka ukazovala nožičky, prstíky, pusinku, nosánek, ručičky, srdíčko… Nádhera. Tiše jsem slzela a s úsměvem přikyvovala, jakože to všechno vidím a chápu.
A pak jsem se zeptala. Jakože „co to bude"?
A ona mi to řekla. Musela jsem se smát … a brečela jsem stejně. Štěstím.
Když jsem pak manželovi po telefonu oznamovala, že bude na 90% otcem třetího kluka, byl zaražený … prý jestli mi to nevadí. Trouba, že jo? Jasně že nevadí!!! Vždyť já stejně od začátku kupovala modré věci, dupačky, zavinovačku, … všechno je modré. (Mým nejkrásnějším úlovkem jsou pruhaté námořnické dupačky s medvídkama!)
Dostala jsem tři rudé růže a obrovskou pusu. Těšíme se na Matýska … a já i ostatní ženské osazenstvo rodiny se psychicky připravujeme na to, že budeme holt umývat pindíka …

Takže! Dětem zdar, a ať už si přejeme holčičky či chlapce - budou to naše mláďátka a my je budeme milovat a milovat a milovat.

Mějte se krásně!

Evewolf + vlčátko Matýsek

Líbil se vám deníček? Máte také co říct? Přidejte na eMimino.cz svůj deníček.
Průměrné hodnocení zápisku v deníčku 0.0 bodů
 Váš příspěvek
 
GabikaD
Kecalka 444 příspěvků 01.03.06 07:15

Ahojky.

Omlouvám se, že mám delší nepřítomnost. Ale zrovna jsem chtěla psát do starého deníčku ale napadlo mně si nejprve prohlídnout ty nové. No ještěže jsem to udělala.

Evewolf - moc hezky napsané a těším se na pokračování. Věřím, že jsi byla úpo první lekci zklamaná, ale jak píšeš, příští budou lepší.
A co doda k Matýskovi - krása a nádhera. Ale hlavně, že je zdravý a v pořádku. Ty už máš za sebou půlku, tak ať ta druhá půlka je stejně pohodová a užíváš si ji stejně hezky.
No a Valentynka tady alespoň nebude s Františkem sama.

Píše se mi hrizně blbě, páč mám na klíně Kačenku, takže končím, ale určitě se ozvu častěji.

GaK

 
Evewolf
Ukecaná baba ;) 1983 příspěvků 01.03.06 13:40

Gabiko,
díky za komentář :-) Zdravý je, seděl si v bříšku v tureckém sedu a nechtěl ukázat oblíčejíček, paní doktorka ho musela trochu „pošťuchovat“ aby se rozhýbal.
No jo, už půlku. Sama se divím tomu jak rychle to letí … za chvíli už ho budu držet v náručí :-)
 eve

 
makysek
Zasloužilá kecalka 942 příspěvků 01.03.06 13:59

Eve gratuluju k Matýskovi. neboj, umývat pindíka je brnkačka, já to musim vědět :-)))))

Makýš a Tygříci

P.S. Pořád nemocníme, už mi to leze krkem. Já chci jaróóó!!!!!

 
Bodlinka
Kecalka 173 příspěvků 01.03.06 14:02

Ahoj,
díky za deníček.

Holky, ten minulý jsem nechala smazat, neboť v něm byli citlivé údaje, protože celá ta aféra má vážnější dohru.Tak prosím zapomeňte, co v něm bylo, mažu stopy:)

No přiznám se, že to s sebou táhnu, jak balvan, v noci křičím ze spaní a minimálně 2× za noc vyběhnu z postele s tím, že je někdo v bytě.Asi mi už trochu straší ve věži, ale doufám, že to je jen přechodné.Je to těmi nervy, to je jasné.

Evewolf - tak kluk to bude, moc gratuji.Já si celé těhotenství myslela, že čekám kluka, ale říct jsme si to nenechali.Ta počáteční výbavička celá do modra, já matka přeci nejlíp cítila, co nosím v bříšku.No a pak to byla Verunka.

Tento týden jsem byli y s Veru v Amálce už 3×, na plavču a na té přednášce přírodní kosmetika.To byla ta pravá voda na můj mlýn :)

A jak Evewolf píšeš - nám jednou za naší instruktorku zaskakovala taková podobná „teta“, jak ty píšeš.Přišlo mi, že z té lekce není vůbec nic, jen chaotický pohyb po bazénu sem a tam.Tak doufám, že se dostanete k někomu zkušenému.

V sobotu jsme jaly s Verčou za babičkou na Dobříš, autobusem a už to nikdy neidělám do té doby, co z toho cestování Verča nebude mít rozum.Cesta tam v pohodě, ale zpátky to byl nervák, že jsem vystoupila v Pb celá zpocená a celou dobu jsem se třásla, aby nás „šofér“ nevyhodil.

Zatím se mějte krásně, zase se brzy ozvu papa Bodlinka a Veru 20m

 
bbettka
Kecalka 186 příspěvků 01.03.06 15:14

Ahoj holky,

Evewolf díky za krásný deníček. Gratuluji k chlapákovi.

Včera jsme se vrátily od babičky z Hradce. Jely jsme vlakem a musím říct, že pohoda. Koupila jsem lístek do první třídy a Bětuška byla moc spokojená. Chodila po kupé a líbilo se jí jak se to houpe, sedačky taky dobrá zábava (nahoru, dolu - pořád hačííí..) Jak jsem se toho bála, tak super. Bohunko, taky si cestu autobudem nedovedu představit. Bětka nevydrží na místě ani minutu. Jsi dobrá, že jste to riskly. Koukám, že ti není lépe, snad tenstrach brzy překonáš. Z Hradce jsme si přivezly průjem. Bětuška je na dietě. Snad se z toho brzy dostane a sejdeme se.

Holky mějte se.

Pa

 
Bodlinka
Kecalka 173 příspěvků 03.03.06 12:57

Ahoj,
jak se vede Příbramačky???

Naše Veru si z krásných osmi hodin přesunula vstávání na půl sedmou, tak se mnou trochu mlátí.Člověk by řekl, že aspoň večer dřív usne a ono nic.Tak se drží na své usínací době ne dřív než ve 21:30.Jen aby se neřeklo, dá šlofíčka po obědě, sotva hoďku, ale aspoň mám čas něco napsat na net:)

EVEWOLF - jestli bych to měla dát nějakou radu, kterou mě nikdo v těhotenství nedal, bylo by to SPI a užívej si toho!No ale třeba zrovna ty budeš mít miminko, které nebude mít se spinkáním problém:)Přesto všeho nedůležitého nech a hlavně lenoš, protože, jak já mám dojem, to už se mi od porodu pořádně nepoštěstilo.
A už řešíš, zda epidurál nebo ne a co ty porodnice, máš už jasno?
Už jsem so objednala přes net tu knížku, jsem zvědavá, kdy přijde.

bbettka - chci se tě zeptat, už víte, kdy se budete stěhovat z PB?Nějak na to musím myslet, vím že jsi to někdy zmiňovala…:(

Ale nějak jste se mi všichny nepochlubily, co ty LETNÍ DOVČI???

Co Makýsek - už zdravější???

A Jana 24 - jak jde škola???

GabikaD - až budeš mít chvilku, napiš, jak jste se zvládly zbavit doho dudana.Verča s ním pořád spí:(

Nějak mi tu chybí Valentýnka,Sajsa, Verunka......­...holky, písněte, jak se daří.

Pa Bodlinka

 
Jana24
Kecalka 488 příspěvků 03.03.06 12:59

Ahoj holky,

jdu vám sem vypsat pár novinek od nás…za dobu, co jsem se tu neukázala, jsem konečně stihla dodělat i tu poslední (a nejvíc nahánějící strach) zkoušku, takže mám konečně klid. Do toho Matýsek zvládl prodělat šestou nemoc, ale už je ok. No a já balím, protože zítra jedeme na hory. Jedou s námi i moji rodiče, aby se péče o Matýska trochu rozložila a my si mohli hezky zalyžovat. Po dlouhých úvahách jsme se rozhodli pro rakouské Alpy - není to moc daleko (asi 5 hodin cesty - což teda i tak bude asi záhul, ale snad to nějak zvládneme).

Eve - gratuluju k Matýskovi…musím říct, že když jsem četla deníček, tak mi chvíli připadalo, že to píšu já - manžel, celá široká rodina i já jsme toužili po holčičce. No a na UTZ ve 20. týdnu jsme na obrazovce našli pindíka… Samozřejmě jsme všichni měli radost i tak (a já to stejně nějak cítila, že to bude kluk) a teď už si tu holčičku ani neumím představit a když přemýšlím o druhém dítěti a tak už je to automaticky taky kluk.

Bodlinko - držím palce, ať se všechno vyřeší jak nejlíp to půjde…drž se!

No a ještě vám musím napsat, jak to u nás pokračuje s nočníkem - prkno dělá Mates pořád…ale teď když si nadělá do kalhot, tak řekne e-e a jde ukázat na nočník, ovšem po:,–(it se na něj odmítá. Takže on moc dobře ví, že to hovínko patří do nočníku, ale jaksi ještě nezvládá (nebo nechce) hlásit dostatečně dopředu a usednout na trůn. Ale i tohle považuju za úspěch a nějak se k tomu ideálnímu stavu určitě dopracujeme :-).

Tak já jdu dobalit a trochu uklidit, za chvíli dorazí tchýňovi a švagrová s rodinou, aby se s Matýsekm rozloučili.

Pa, mějte se tu krásně a držte nám place, ať přežijeme hory ve zdraví.

Jana+Mates

 
Bodlinka
Kecalka 173 příspěvků 03.03.06 13:00

A ještě se chci optat, kdo bere příští deníček???
Téma volné !!!!!!
Hlaste se, hlaste se:)
Bodlinka

 
Jana24
Kecalka 488 příspěvků 03.03.06 13:02

Tos mě s tím komentářem předběhla snad o vteřiny :-)
A když už jsi se zmínila o vstávání, tak Matýsek si to teď taky posunul, místo v půl osmý, jak bývalo jeho dobrým zvykem, vstáva mezi pátou a šestou - docela hrůza, na tohle fakt nejsem stavěná.....

J.

 
Evewolf
Ukecaná baba ;) 1983 příspěvků 03.03.06 13:19

Bodlinko, spaní se vyloženě děsím - potřebuju spát osm hodin abych byla co k čemu … Takže si jen stěží dokážu představit jaké to bude po porodu … Teď si užívám toho, že nevstávám do práce, takže spím do osmi, devíti každý den … A je to bájo. Těžko se bude odvykat. Ale ono vstávání k dětem je asi něco jiného. Naštěstí mám manžu, kterej mi určitě pomůže. Takže ten spánek snad nějak zvládneme :-))

Epidurál pouze v krajním případě. Bolesti se nebojím, i když vím že bude hrozná. Ale vydržely to miliardy žen přede mnou, tak proč ne já.

Co se porodnice týká - ať Příbram nebo Hořovice - slyším jenom samá negativa a do Prahy se mi zdá daleko. Takže zvolím asi Příbram, protože ji budu mít pět minut od baráku. Ale půjdu to tam ještě omrknout a kdyby se mi něco nezdálo tak uvidíme. Každopádně věřím na „osud“ takže vím, že kdyby se „něco“ mělo stát, je úplně jedno kde budu rodit a stejně se to stane … A pokud má být všechno v pořádku tak prostě bude. Ale na rozhodování mám ještě chvíli čas :-)

Pevně doufám že knihou nebudete žádná zklamaná … já jsem fakt ráda že jsem jí koupila a teď už jí čte manža a taky ho zaujala. Tak doufám že si z ní každá vezmem to své :-))

papa
Evewolf

 
makysek
Zasloužilá kecalka 942 příspěvků 03.03.06 13:22

Bodlinko, dík za optání, choroby se lepší. Sice kluci pořád kašlou, ale už je to v noci nebudí. Vašek dokonce už 3 noci spal bez vzbuzení a jen se v půl šesté přesunul ke mně do pelechu a dal si ještě hodinku. Jirka standardně 2 koja za noc, u kterých vždycky usnu…

Jani - tak to byla mrcha 6. nemoc jo? Gratuluju ke zkouškám, tak doufám, že až se vrátíte z hor, tak se konečně srazíme na nějakej pokec a kluci na hrátky :-))). Mimochodem, jak jsme se potkaly, tak Vašek pak vřeštěl celou cestu až domů, to už jsem byla říčná vzteky, servala jsem z něj oblečení, mrskla ho do postýlky, hodila za nim dudlíka, práskla dveřmi a šla to vydejchat. Uff.
Jo a nočník je u nás stále víceméně sprosté slovo, kromě rána, kdy do něj čurá ochotně („Jika kouká“ - Jirko dívej jak mi to jde). Ve zbytku dne nic. A hovínko? To je přece nejlepší rozmazané na zadku v plíně po co nejdelší dobu…

Dovolená - no my pojedeme na 45 dny do říma koncem dubna. už teď se mi ježej chlupy na zadnici hrůzou, jak přežijeme cestu. Teda hlavně kluci. Jedeme autem. Ale jinak se stráááášně těším.
A v létě si dáme určitě jeden kempík v Chlumu u Třeboně, byli jsme tam loni a pro děti moc dobrý, akorát že loni jsem byla v 6. měsíci a ještě jsem jezdila na kole, letos bude Jirkovi 8 měsíců, to ještě na kolo nebude :-(
No a jinak ještě nevíme, ale určitě něco spácháme.

Jo holky chci se vás už dlouho zeptat, jaké máte zkušenosti s příbramskou nemocnicí? My tam byli týden před rokem s Vaškem, když měl zánět močových cest. a ppravdě - nebyla jsem z toho odvázaná, i když kdo by byl z pobytu v nemocnici, že. Ale prostě ty prosklený kóje - strašný a z personálu jsem musela loudit každou informaci. i když byli jinak velmi příjemní. Řada mých známých ale na příbramskou nemocnici děsně nadává.

Makýš a Tygříci

 
Evewolf
Ukecaná baba ;) 1983 příspěvků 03.03.06 13:24

Jééé, Jani to mi vlastně nedošlo že máš taky Matýska :-))) To je legrace!
Já v průběhu března jdu ještě na 4D utz do Gennetu tak doufám, že mi tak potvrdí či vyvrátí těch 10 % podle kterých to může být holčička. Taky jsem si na představu kluka zvykla ohromně rychle … a moc se na něj těším :-)
Dneska mi přišla další várka bodíček a dupaček a tak se tím probírám a jsem maximálně spokojená …
Krásně si to na horách užijte :-))
papa
Evewolf

 
Jana24
Kecalka 488 příspěvků 03.03.06 13:41

Tak k příbramský nemocnici já důvěru nemám, ne že bych měla osobní zkušenost (teda mám, ale ne s Matýsekm), ale už mě před ní varovalo několik lidí. Naposledy minulý týden kamarádka, která tam vezla sedmiměsíčního chlapečka s vysokýma horečkama, už prý občas byl mimo sebe a v příbramský nemocnici jim řekli, že nemaj místo a ať jedou jinam. Jestli jsem to z jejího vyprávění správně pochopila, tak chlapečka ani nevyšetřili. Tak jeli do Hořovic a tam se zjistilo, že má meningitidu a hned ho uložili na JIPku. Takže tak… i naše sousedka mi říkala, ať radši rovnou jedeme jinam, kdyby něco, jim tam ležela vnučka (nevím s čím, nechtěla jsem se vyptávat) a prý děs a hrůza. Ale jsou to jenom informace z druhý ruky, nevím, jak to vypadá na živo.

Doufám, že jsem Vašíkovi tu protivu nepustila já - asi se mu nelíbilo, jak jsem obdivovala bambulky na čepici :-( Matěje něco podobnýho chytá poslední dobou v autě, takže se právě děsím tý zítřejší cesty. Až se vrátíme, tak se určitě domluvíme na srazu (pokud se nám podaří, aby byly všechny děti v jeden okamžik zdravý :-))

J.

 
Jana24
Kecalka 488 příspěvků 03.03.06 18:31

Holky,

propadám zoufalství…v Ra­kousku je kalamita a tady už to taky začíná vypadat zajímavě…abysme vůbec někam dojeli. A navíc má být celý příští týden tam kam jedeme 15 pod nulou a sněžení. Mě klepne. A to jsme si vybrali březnový termín, abysme si pojistili hezký počasí :-( Teď to spíš vypadá, že jsem ty tuny krémů na opalování a sluneční brejličky pro Matěje kupovala zbytečně.
Tak na nás myslete, ať se zítra na cestě někde nezaseknem. Ach jo.

Jana+Mates+depka (jenom malá:-))

 
bbettka
Kecalka 186 příspěvků 03.03.06 22:35

Bodlinko,

nejdřív, tak za dva roky. Teď se chystáme stěhovat do většího v rámci PB :-)) Ale kdy?? Nevím. S naším taťkou se nedá nic plánovat, tak to je i odpověď na letní dovolenou :-)

Jdu spát. Mějte se. Janě šťastnou cestu, snad to půjde, venku je to děs.

JAROOO kde jsi???!!!

 
Bodlinka
Kecalka 173 příspěvků 04.03.06 16:35

Ahojda,

ten sníh mě teda už docela točí, souhlas s tím, že už by mohlo přijít jaro.

bbettka - uff, to se mi ulevilo, že ještě nějaký ten čas pobudete v Pb.

Doufám, že na hory Jana dorazila v pohodě a že si to užijí.

U nás pokračuje „nočníkové snažení“.Verča občas řekne, že chce čůrat a to tahle - hula.Já totiž vždycky říkám, hurááááá, hurááááá, když se vyčůrá do nočníčku.
Ale řekne si tak obden, jinak když jí na nočník po:,–(ím, většinou se během chvilky vyčůrne.

Má pár nových zajímavých výrazů -

minda - bryndák
todeto - tohleto
pisinka - pusinka
pilinka - peřinka
bodyko - bodýčko

Tak se mějte krásně zdraví Bodlinka

 
bbettka
Kecalka 186 příspěvků 04.03.06 22:54

Ahoj,
Bodlinko, minda je dobrá :-) Už se těšíme až to uslyšíme na živo. Bětka je už OK, kdyby se ti to hodilo někdy příští týden, zajděte na hračky. Na procházku to nevypadá, ten sníh snad nikdy nesleze. Jsem z toho už pěkně otrávená.

Jinak včera jsme s Bětuškou vyráběly dárek pro taťku k zítřejším narozkám. Dělaly jsme obtisky nožičky a ručičky. Byl to boj. Bětuška chtěla radši obtisknout pusinku. Když se nám to po velkém přemlouvání povedlo, začala mi do toho dloubat… Snad náš výkon taťka ocení.

Hezkou neděli přeji.

Petra a Bětulinka

 
Bodlinka
Kecalka 173 příspěvků 05.03.06 15:29

Čauky,

bbettka - teda nám to snad nikdy nevyjde, abysme byly oboje zdravé.Mě se opět po 10 dnech vrátila má infekce v krku a už mě to pěkně točí.Doufám, že to brzy přejde.Tento týden jsme kromě norm. plavča měly mít ještě jednu náhradu a Verča plavčit nemůže, protože tatínek s ní jít nechce.Ach jo.

Evewolf - ještě mě napadlo, že to muselo být pěkné traumíčko, jak jste se čtyři těhulky měly vejít do toho pidi bazénku a ještě tam plavat.Já bych se bála toho kopnutí do bříška a to tak, že nevím, jestli bych to radši nevzdala.

Jak na to tak koukám, asi sesmolím nějaký deníček já, neb zájemci žádní.To jsem zvědavá, o čem se rozhodnu psát:)

Bodlinka

 
Bodlinka
Kecalka 173 příspěvků 07.03.06 12:27

Ahoj,
omlouvám se za zpoždění nového deníčku.Nějak mě to nachlazení dává zabrat, takže nevím, kdy to do Pc stihnu naťukat.Ale dnes to nebude:(
Bodlinka

Vložit nový komentář