První měsíc

emimino  Vydáno: 03.09.01

Skoro každá holka si vede deniček. A protože si ho začne vést, až když se naučí psát, a všechno krásné a zajímavé, co se stalo před tím, je odsouzeno k zapomnění, rozhodla jsem se, že ho za Verunku budu zatím její deníček psát já.

Jmenuji se Veronika a narodila jsem se 26.8.1999 ve 13,05 hodin v břeclavské porodnici. Maminka se jmenuje Šárka a tatínek je Zdeněk a oba dva si mě moc přáli a mají mě moc rádi. To že se mám narodit, že dozvěděli těsně před Vánoci, takže si mě vlastně dali pod vánoční stromeček.


Když jsem se narodila měřila jsem 52 cm a vážila 3.30 kg a pak jsem trošku zhubla a vážila jsem 3,14 kg.
Zatím jsem hodně malá a jediné, co mě zajímá je, abych dostala najíst, aby mě někdo přebalil a pochoval a jinak pořád spím.
Když jsem byla v porodnici, tak jsem měla žloutenku a jediné, co si pořádně pamatuji, je, že jsem chtěla hrozně moc spát, jak jsem byla z té nemoci unavená a že mě neustále někdo budil, abych papala ( to že jste mě lechtali na noze, tak to bych vám odpustila, ale že jste mi zacpávali můj malý nosík, tak to teda nevím? ).


Domů z porodnice si mě maminka a tatínek dovezli v úterý 31..8. a abych dala o sobě vědět celému našemu paneláku, rozhodla jsem se, že nejlepší bude, když to udělám v noci a celou noc jsem proplakala. Máma plakala taky, protože už nevěděla, co má se mnou dělat a táta vtipkoval, že mě pojedou do porodnice reklamovat, protože on chtěl holčičku, která v noci spí.


Ve čtvrtek 2.9. se na mě přijela podívat moje paní doktorka - řekla, že jsem moc pěkná a hodná holčička a že jsem zdravá jako rys. Potom si nás s mámou pozvala v pondělí k sobě do ordinace.


V neděli 5.9. jsem byla poprvé na procházce. Máma se totiž rozhodla, že před návštěvou u paní doktorky si musí udělat řidičák na kočárek, aby mě pak po cestě někde nevyklopila.To vše pod přísným dozorem táty.


V pondělí 6.9. jsme tedy navštívili paní doktorku. Ta mě zvážila ( 3,350 kg ) a změřila ( to jí teda moc nešlo, protože já se zrovna rozhodla, že budu kopat nožičkama a tak se smířila s tím, že jsem zatím nevyrostla ). Pak mi zkontrolovala pusinku, pupík a prcku a moc jsem se jí zase líbila. Nakonec dala máme recept na vitamín D, který dostávají všechna miminka, aby pěkně rostla.


V pátek 10.9. pořádal táta oslavu na počest mého narození - budu ta nejzdravější holčička pod sluncem !!!


V pondělí 20.9. jsme šli znovu k paní doktorce. Návštěva to byla náramně rychlá, protože když jsme přijeli k paní doktorce, tak jsem zjistila, že mám hrozný hlad a značně hlasitě jsem se domáhala svého jídla. Takže mě paní doktorka jenom zvážila a poslechla si mě. Vážila jsem 3,5 kg a protože se paní doktorce zdálo, že málo tloustnu, tak si nás s mámou pozvala hned na příští týden na převážení.


V neděli 26.8. - už je mi jeden měsíc.


1. měsíc:
Co už umím - spát, papat, špinit plínky, hlasitě plakat, pěkně se usmívat, pevně někoho držet za jeho prst, boxovat rukama a kopat nohama, zvedat hlavičku, když mě někdo drží přes rameno a koukat na svět pouze jedním okem.
Co se mi líbí - když mám plné bříško, když mě někdo chová, když se koupu, když jsem v kočárku na procházce, když můžu bez plínek cvičit na dece, když mi pustí zvonkohru, co mám nad postýlkou
Co se mi nelíbí - když mám prázdné bříško nebo když mě bříško bolí, když mě chtějí po koupání znovu oblékat

Líbil se vám deníček? Máte také co říct? Přidejte na eMimino.cz svůj deníček.
Průměrné hodnocení zápisku v deníčku 0.0 bodů

Nikdo zatím tento deníček nekomentoval. Buďte první!

 Váš příspěvek