Recenze knih z řady přírodní katastrofy

emimino  Vydáno: 19.10.03

Co dokáží sopky, nezvladatelné požáry, zemětřesení nebo hurikány se dozvíte v miniedici Přírodní katastrofy. Řada knih Computer Pressu, určená převážně dětem, vás seznámí se vším, co vás může kolem těchto přírodních úkazů zajímat. Jak vznikají, jaké působí škody, jak se dají předvídat a co lze proti nim dělat. Nechybí ani výčet těch nejzajímavějších událostí z lidské historie. S těmito knihami můžete nahlédnout pod pokličku přírodních zákonitostí a jevů, se kterými se stále častěji můžete setkat i v našich zeměpisných šířkách.

.(CPress){border:0} *]Hurikány a tornáda
Neil Morris
32 str. plnobarevných

98,– Kč / 147,– Sk

? Co je to Hurikán a kde vzniká. ? Dočtěte se, které oblasti jsou hurikány ohroženy. ? Poznejte příběhy lidí, kteří přežili. ? Zjistěte jak se sleduje a předpovídá počasí ve světě. ? Pochopte jev zvaný El Niňo. ? Přečtěte si jaké máme vyhlídky do budoucna.

.(CPress){border:0} *]Požáry a povodně
Nicola Barber
32 str. plnobarevných

98,– Kč / 147,– Sk

? Prozkoumejte povětrnostní podmínky, které způsobují lesní požáry či povodně. ? Naučte se, jak bojovat s ničivým požárem. ? Navštivte místa dřívějších katastrof. ? Přečtěte si příběhy očitých svědků. ? Prozkoumejte oblasti, které jsou stále ohroženy. ? Poznejte vědu týkající se předpovědí a prevence.

.(CPress){border:0} *]Zemětřesení
Neil Morris
32 str. plnobarevných

98,– Kč / 147,– Sk

? Proč a kde k zemětřesením dochází. ? Nahlédněte do tajů procesů, které se odehrávají pod zemským povrchem. ? Přečtěte si o existenci zlomů v zemské kůře ve všech koutech světa. ? Navštivte místa, která byla v minulosti postižena. ? Poznejte příběhy lidí, kteří přežili. ? Dočtěte se, které oblasti jsou zemětřesením ohroženy. ? Zjistěte, jak se vědci snaží předvídat zemětřesení a předcházet jejich ničivým dopadům.

.(CPress){border:0} *]Sopky
Philip Steele
32 str. plnobarevných

98,– Kč / 147,– Sk

? Podívejte se do nitra sopky. ? Poznejte různé typy erupcí. ? Navštivte místa dřívějších katastrof. ? Přečtěte si příběhy očitých svědků. ? Prozkoumejte oblasti, které zůstávají ohroženy. ? Poznejte vědecké předpovědi.

Líbil se vám deníček? Máte také co říct? Přidejte na eMimino.cz svůj deníček.
Průměrné hodnocení zápisku v deníčku 0.0 bodů

Nikdo zatím tento deníček nekomentoval. Buďte první!

 Váš příspěvek