Rychlejší už to nemohlo být

Porod

První porod byl dlouhý, vyvolávaný a rekonvalescence byla delší, než jsem čekala... tudíž dvůj druhý porod beru jako odměnu za ten první.

Měla jsem čtyři dny po termínu, otevřená jsem byla na dva cm a šla na další kontrolu. Venku hnusně, a tak jsem si říkala, že už by to mohlo vyjít. Celý víkend jsem skákala na míči a pravidelně se dopovala maliníkem.

Monitor mimča nic moc, otevřená na 4 cm, tak jsem šla na kontrolní přetočení na porodní sál, kde jsem strávila další hodinu. A pak se mě zeptali, zda tam nechci zůstat, že jsem už dost otevřená a aby se stihla podat anibiotika. Tak jsem nadšeně souhlasila.

Byl to můj druhý porod, tak už jsem věděla, co mě čeká. A jak u prvního porodu jsem rodila sama. Manžel odjel dom a byli jsme domluvení, že za čyři hoďky se vrátí, až dokapou antibiotika. Kontrakce byly, dle monitoru, já to cítila jen jako silné tvrdnutí. A sestřička na mě udiveně koukala.

Po připravě jsem pochodovala po hekárně a porodním sále, byla to nuda, nebylo s kým popovídat a jen jsem čekala. Antibiotika mi dokapala po jedné hodině. Manžel dorazil ve čtvrt na šest. Mimču furt padaly ozvy, bylo to o nervy.

A v 17:35 mi píchli vodu. Můžu říct, že od té doby jsem myslela, že sežeru postel bolestí. To, co přišlo, jsem nečekala. A hned po mně tělo chtělo tlačit. Tak se doktorka mrkla a zjistila, že jsem se rychlostí blesku posunula ze čtyř cm na šest a šla jsem na porodní sál.

Bolestí jsem se klepala a byla mi zima, maželovi jsem drtila ruka a i jsem si zakřičela. Má druhá dcerka se narodila v 18:06. Byla to půl hoďka nekončících bolestí.

Ted si spousta ženských řekne, pohoda porod, ta se má, ale ty bolesti byly tak desetkrát větší než u prvního porodu, který byl vyvoláváný, trval 12 hodin a skončil revizí, protože jsem byla roztrhaná jako blázen.

Ale je pravda, že bych si to klidně zopakovala. Obě dcerky za to stály. A na oba porody ráda vzpomínám. Takže všem budoucím rodičkám držím pěsti. Třeba budete mít taky porod rychlý…

Hodnotilo 23 lidí. Score 2.6.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Andrea.Tom
Zasloužilá kecalka 991 příspěvků 02.02.15 09:44

No krása ;) Porod za odměnu, jak říkáš :kytka:

 
janinaxx
Zasloužilá kecalka 644 příspěvků 02.02.15 13:28

Mám podobný příběh, první byl delší ale bolesti se daly za to druhý byl rychlovka, jen hodina kontrakcí ale za to pořádných :-D jinak gratuluji k miminku :kytka:

 
verunkaslivka
Stálice 58 příspěvků 02.02.15 13:31

Co my ženy všechno vydržíme a ještě si z toho umíme odnést pěkné vzpomínky :dance:

 
Mondík
Závislačka 4501 příspěvků 02.02.15 19:47

Gratuluji! Krása, muj prvni porod sice nebyl zadna hruza, ale ten druhy tak jako u tebe - rychlejsi, ale mnohem bolestivejsi. A ty nejvetsi bolesti taky tak posledni pul hodky. A stejne do toho chci jit jeste jednou ;).

Příspěvek upraven 02.02.15 v 19:49

 
Mondík
Závislačka 4501 příspěvků 02.02.15 19:49

@verunkaslivka :palec:

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama