Šárka odpovídá aneb „matka zakladatelka" v akci

Šárka  Vydáno: 06.08.06

Musím říci, že u čtení článků a reakcí na emiminu jsem brečela několikrát - někdy štěstím, někdy smutkem nad nešťastným příběhem některé z vás. Teď ale brečím a může za to smutek, vztek a zoufalství zároveň.

Miluji emimino a vždycky budu, jako řada z vás. Několikrát jsem psala, že je to mé třetí dítě. Věnuji se mu sedmým rokem. Strávila jsem zde stovky hodin. Několikrát jsem přiznala, že jsem ráda, že mi pomáháte a že sem přispíváte. Několikrát jsem psala, že bez vás by tento server nemohl být.

Nyní mám ale pocit, že nejlepší by bylo celý server pustit k vodě. Ne protože bych nesnesla kritiku, ale protože je mi zkrátka líto. Jestli máte pocit, že schválně brzdím rozvoj serveru, jestli máte pocit, že na to kašlu, jestli máte pocit, že jediný kdo pro server dělá něco jen Misorka a Petr (tímto jim nechci upírat jejich zásluhy), pak mi berete vše, proč tento server ještě udržuji v chodu.

Článek v časopise neměl být moje samochvála, já jsem si nepodala přihlášku, že tam chci psát. Článek měl ukázat, že i internet může přinést možnost si přivydělat. Článek jsem sice mohla autorizovat (ta chyba s Missorkou tam původně nebyla) ale poslední větu napsal redaktor sám. A i kdybych i napsala, dala jsem radu, jak mít skvělý server, ale netvrdila jsem, že takový server mám.

Je mi trochu líto, že mi v tom Misorka nepomohla - řada změn serveru je rozpracovaná, spolupracovali jsme na tom obě. Faktem je, že vše bylo odsunuto do pozadí, až bude hotový nový redakční systém.

Nechci se teď hájit, nechci vysvětlovat kolik hodin denně tady trávím a co všechno dělám, nechci vysvětlovat, proč už tady nejsem tolik vidět.
Klepou se mi při psaní ruce a srdce mi tluče někde v krku. Chci si jen ulevit, … vlastně ani nevím co chci........... snad trpělivost, pochopení, pomoc............ vždyť takové emimino vždy bylo a snad i bude.

Vaše Šárka aneb „matka zakladatelka“

Líbil se vám deníček? Máte také co říct? Přidejte na eMimino.cz svůj deníček.
Průměrné hodnocení zápisku v deníčku 0.0 bodů
Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
 
Prasadko
Závislačka 2583 příspěvků 06.08.06 22:23

Šárko, nebuď smutná. Já myslím, že nikdo tvé zásluhy nezlehčuje, možná se o „práci v zákulisí“ jen málo ví a že to je škoda. Pak dochází k takovým zbytečným nedorozuměním. A když se do toho navíc připlete novinář, tak je o informační chaos zaručeně postaráno :(  Emimino mám ráda a neumím si bez něj své mateřství a těhotenství představit. Asi nejsem kompetentní se k věci vyjadřovat, nejsem žádná echt stálice, tak už toho raději nechám a dám prostor povolanějším. Tak dobrou noc a hlavu vzhůru, bude líp :-)
 Hana

 
LuciaM
Zasloužilá kecalka 505 příspěvků 06.08.06 23:03

u nás sa hovorí, že každý dobrý skutok bude po zásluhe potrestaný :)
urobila si úžasný kus práce, pre mňa osobne bol tento web istý čas akási skupinová terapia a celý čas je obrovským zdrojom informácií, vďaka nemu som zistila, že nie len ja mám na tomto svete problémy, že existujú fantastickí ľudkovia a „videla“ som ako dokážu riešiť svoje problémy Šárka, prosím veľmi veľmi pekne, nehádž flintu do žita, bola by to veľká škoda

 
elda
Ukecaná baba ;) 1651 příspěvků 06.08.06 23:05

Ale no tak…
Chápu tě a jsem trpělivá … práce v zákulisí není nikdy moc vidět a neznamená to, že neexistuje… článek v časopise byl zavádějící a reakce na něj byla nutně také zavádějící. Nebud z toho „navztekaná“ - uživatel (at už stálý, nebo nováček) nemůže vědět, co „děláš nebo neděláš“, vidí zkrátka jen to „viditelné“ - takže chápu i ty, které se do tebe tak „opřely“ v článku  „čtenář nebo spolutvůrce“
nesouhlasím s tím, že ti v tom Missorka nepomohla - myslím že její reakce v onom článku byla výmluvná… také Petr a Zdenek mnohé objasnili.
zhluboka se nadechni a přečti reakce na článek ještě jednou. v těch reakcích je spousta krásných slov a spousta uznání. a nemýlím-li se, je tam i omluva autorky článku za to, že míchá hrušky s jabkama :-)

elda

 
Oluska
Ukecaná baba ;) 2221 příspěvků 07.08.06 01:04

Drahá Šárko „matko zakladatelko“,

zrovna teď mám z toho smíšené pocity… Vlastně ani pořádně nemám rozmyšlené, co budu teď psát, ale prostě mě to nedá a musím něco napsat.

Taky miluji emimino, je to vlastně takové malé miminko, mnozí z nás si ho hýčkáme, každý den se jdem na něj odreagovat, postřežovat si, ulevit si od bolesti, podělit se s dobrým i zlým. Já teda nemám pocit, že bys schválně brzdila rozvoj serveru a že bys na něj kašlala. Všichni potřebujete uznání, jak ty, Missorka a další, co se na něm svou každodenní prací podílejí.

Tuto větu: „Nyní mám ale pocit, že nejlepší by bylo celý server pustit k vodě.“ musím okomentovat tím, že to nemůžeš ani udělat, protože jak píšeš v posledním odstavci „deníčku“, tak by emimino nebylo tím, cos chtěla vyjádřit. Určitě se tady najde pořádná hromada lidí, kteří mají spousta trpělivosti, pochopení a snahu pomoct.

A k té větě, že ti je líto, že ti v tom Missorka nepomohla - myslím, že si zachovala fakt dobrý odstup, zachovala bych si ten samý na jejím místě, do ničeho bych se nehrnula - zůstala bych v pozadí a čekala na tvé vyjádření, za zlé jí to mít nemůžeš.

Šárko, nebuď zklamaná a uplakaná - nikdo Ti přeci nechce brát tvou práci na emiminu, věnovaný čas, jsi přeci jeho maminka a maminkou vždycky zůstaneš, i když Ti bude spousta lidí každý den pomáhat!!! Zasloužíš si poděkování, že tu emimino je a zrovna tak si zaslouží poděkování i ostatní, co se každý den snaží, aby emimi fungovalo a bylo tu každý den s náma 24 hodin denně.

A já věřím, že až emimi naběhne na nový redakční systém, že se pomalu, i když někdy vratkými krůčky rozeběhne, začně se měnit a bude kvést do krásy. Jen maličkost - mluvené slovo se někdy špatně pochopí a potom je spoustu lidí smutných. Autorka napsala omluvu v reakci na Ed. Taky si myslím, že to nebylo od ní myšleno nijak zle a také od ostatních, jen to byla prostě věta: „Šárko, prosím, chceme vidět emimino v novém oblečku a pevně stát ve svých botičkách“ - bylo to volání o pomoc (i když si někteří třebas neuvědomí, že to bude stát spousta času a práce).

Toť ode mě asi vše, doufám, že to bude pochopeno dobře, co jsem tím chtěla říct a doufám, že Ti to aspoň trošku zvedne náladu a najdeš si na věc nový pohled, ne smutný, ale bojovný jako v začátcích!!!

Oluska a Martínek 14m+3d (z červenčátek)

 
Kimmy
Kecalka 158 příspěvků 07.08.06 03:51

Nase mila Matko Zakladelko,
jsem moc rada, ze jsi se ozvala! Je mi lito, ze jsi smutna z nekterych reakci na clanek, ale na druhou stranu to mozna bylo nutne k tomu, abys zase prisla mezi nas - vzdyt kdy jsi naposled psala neco pro vsechny? Myslim, ze vsichni vime a uznavame Tvoje zasluhy - bez Tebe by prece zadne e-mimino nebylo, ale bohuzel jsi obeti znameho „sejde z oci (monitoru), sejde z mysli“. Chapu, ze mas prace nad hlavu, ale mrzi me, ze nemas v rozvrhu ani chvilicku treba jednou za mesic - nebo kvartal - nam neco napsat - i treba o tom, jake ma e-mimino problemy…  Kdyz se tu rozbehla ta diskuse, koukala jsem na Veruncin a Davidkuv denicek - a posledni aktualizace je z roku 2004 a 2003. Ja osobne bych rada vedela, jak se jim dari, jestli se Verunce libi ve skole a co uz Davidek umi… Proc myslis, ze nam nemuzes rict o tom, co vsechno pro e-mimino delas? Je to proto, ze je to technicka zalezitost a nikoho to nezajima? Co jsem tak videla ty prispevky, hodne holek ma nejen technicke znalosti, ale rady by vedely, proc jsou nektere veci tak, jak jsou.  

Vrat se mezi nas! Pis nam o svych detech - vsech trech - co  Ti dela radost, co Te trapi, co planujete. Verim, ze nemas kapacitu byt vsude jako Missorka (M. - nechapu, jak to delas, mas muj obdiv), ale staci malo a bude to zmena k lepsimu. Mas hodne prace - ale tady je prece hromada dusi ochotnych pomoci. Nenech se zavalit tak, aby nezbyl cas na to, co je pro internetove stranky dulezite - kontakt s uzivateli. V tomhle virtualnim svete budou lide vedet o Tvych zasluhach jenom tehdy, kdyz jim o nich reknes. Nedostatek informaci zakonite vede k dezinformaci - a pak k tak smutnym zaverum, kdy si myslis, ze nekdo ma pocit, ze delas e-miminu naschvaly.  

Byla bych moc rada, kdyby za tyden nebo dva vysel dalsi clanek - kratke shrnuti toho, co se momentalne na e-miminu deje, jake jsou soucasne problemy a co planujete. Verim, ze holky, ktere to nezajima, to proste preskoci.  

Diky a tesim se!!
Kimmy

 
Bludicka
Zasloužilá kecalka 918 příspěvků 07.08.06 04:26

Ahoj Šárko myslím, že šlo o určité nedorozumění a hlavně strach aby emimi zase nepadlo a taky o chuť vyprovokovat nějakou reakci aby i „normální emimi závisláci“ nezasvěcení do zákulisí věděli co a jak a jestli se nějak maká na přežití přetíženého serveru, takže i když je to pro Tebe VELMI OSOBNÍ, snaž se to osobně nebrat.
Znovu ti tu vytahuju pár citací z komentářů k článku čtenář nebo spolutvůrce, až ti trochu oschnou slzičky tak na ně mrkni ještě jednou a snad s toho vyčteš jen nedorozumění a obavu a nikoliv nevděk, neúctu a .......

......"Re: ČTENÁŘ NEBO SPOLUTVŮRCE? (Hodnocení:1)
Od: Kaede - Úterý, 18. 07­. 2006 - 05:11:30
Jestli Šárka blokuje změny, tak je to smutný. Ale má na to právo. Je to její web a když se rozhodne emimino zavřít, tak může. Já teda doufám, že se to nestane a že chce, stejně jako většina uživatelek, aby to tu šlapalo. A za ten článek bych se ani nezlobila. Moje zkušenosti s novinářema jsou takový, že některý jsou opravdu pitomci a zasloužili by za svou aroganci a hloupost nakopat. Někdy, když s nima jednám, tak to by fakt jeden zaplakal. Na tom článečku je krásně vidět, jak dokážou nepochopit a následně překroutit úplně cokoliv.
Re: ČTENÁŘ NEBO SPOLUTVŮRCE? (Hodnocení:1)
Od: NiKina - Úterý, 18. 07­. 2006 - 06:28:58
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu)

Musím taky reagovat.

V první řadě patří můj velký a nepopiratelný dík Šárce za vůbec založení tohoto, pro mě snad druhého domova.....
Jsem tu už od roku 2004 a zatím všechny technické změny, které tu proběhly hodnotím jako k lepšímu. Přivítala bych nový kabát, nebo třeba jen jeho spuštění třeba na den dva, týden…podle ohlasu čtenářek by se buď nechal, nebo by se věci vrátili do starých kolejí.....

Trošku mě mrzí nekomunikace Šárky nebo nefukčnost odkazu vlevo v Kontaktech???? Dvě slova jako odpověď úplně stačí.
Přivádí mě to na myšlenku nějakého speciálního v liště trvale přístupného fóra pro administrátora, kde by se bleskurychle řešili technické problémy a připomínky. To by možná dost prospělo.

Četla jsem včerejší článek a bohužel toho o Šárce ve skutečnosti nevím víc, než jen to, že je zakladatelka tohoto webu. Takže nemůžu soudit. Vím, kolik práce stojí správa takového webu, že to není práce na večery při kafíčku, ale pořádný plný úvazek a hlava jak balon…
Takže přeju moc a moc úspěchů a ten nový kabátek klidně spusťte.....

NiKina (Těhule?, Červenčátka06, Podzimní snažilky…)
Re: ČTENÁŘ NEBO SPOLUTVŮRCE? (Hodnocení:1)
Od: Berun - Úterý, 18. 07­. 2006 - 07:54:43
(O uživateli | Poslat soukromou zprávuhttp://b1.lilypie.com/NYKbp2/.png

Na emimino jsem začala chodit v prosinci 2004, protože v té době jsme začali plánovat mimi, nezapojovala jsem se, jen jsem si četla články a tak nějak pozvolna chápala jak to tady funguje. V březnu 2005 jsem se zaregistrovala a prožila jsem s emiminem fázi předsnažení, snažení, celé těhotenství a momentálně maminkovství. Trávím na emiminu hodně svého času, takže si myslím, že ač tu nejsem od jeho zrodu, tak ke stálicím patřím a rozhodně s RO souhlasím, rozhodně bych hlasovala pro změnu, vždyť právě stálice „svůj“ server těžko opustí, je to jejich rodina. A Emimino JE! moje rodina, díky němu znám tolik úžasných lidí a neupadám na mateřské v asociální chování matky co se pohybuje jen mezi manželem a dítětem.

Takže i já jsem ráda, že tento server existuje a že nám ho Šárka založila, ale přidávám se na stranu RO že není špatné přistoupit ke změnám, stagnace totiž žádným stránkám nesvědčí, tím méně tak hojně navštěvovaným.

Berun (Nové snažilky, Únorňátka a Březňátka 2006)

Re: ČTENÁŘ NEBO SPOLUTVŮRCE? (Hodnocení:1)
Od: LuciaM - Úterý, 18. 07­. 2006 - 10:06:59
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu)

trošku sa v problematike internetového hostingu orientujem, ale keďže nevidím do zákulisia financovania tohto webu, ťažko mi je súdiť, kto robí viac a kto menej, prípadne kto z toho čo má/nemá

mňa ako čitateľa toto zákulisie v podstate nemá čo zaujímať, kým vstup na emimino nie je spoplatnený - a zaplatila by som rada, je to skvelý web!

verte mi, že nie je vôbec jednoduché riadiť takýto web, starať sa oň, a hlavne ho financovať

neviem, kde tvorcovia získavajú sponzorov a kto vykonáva celú správu, či sa o správu delia

preto sa mi nezdá fér, keď tu niekto obviňuje vlastníkov webu, to je ako keby som kritizovala zakladateľa firmy a šéfa, že nič nerobí, kým jeho námestník …

snáď nám to objasní Missorka a Šárka ak budú chcieť zverejňovať dôverné informácie, dovtedy by viac tolerancie neškodilo

pekný deň všetkým,
Lucia

Re: ČTENÁŘ NEBO SPOLUTVŮRCE? (Hodnocení:1)
Od: petrch (webmaster@emi­mino.cz) - Úterý, 18. 07­. 2006 - 10:50:34
(O uživateli | Poslat soukromou zprávuhttp://www.regnet.cz

Ahoj,

ja bych chtěl jen přiznat, že to že se s emiminem nic NEděje, je taky moje „zásluha“, protože pracujeme na nové verzi a máme spoždění.

Teď se již sice blížíme do finále první části, ale raději se moc neradujte, protože cíle první části vývoje jsou tyto:

 1. aby emimino nezatěžovalo tolik servery a tolik nepadalo
  b) aby bylo možné rychleji a snadněji dělat změny.

článek jsem nečetl, ale na obranu Šárky a Zdeňka bych chtěl říct, že jednak novináři cokoliv řeknete často obrátí tak, že se za to člověk pak musí stydět, co vyslovil, jednak dělají různé věci v pozadí, které nejsou třeba hned někde vidět.

Navíc i já jsem jim říkal „nechte to na mě, já se o to postarám“, takže když teď něco trvá, musím to brát i jako kritiku na svojí hlavu.

Ještě k té nové verzi, protože jsme to snad nikde zatím oficiálně nepsali. Na:,–(it by se měla hodně brzy (každým dnem), ale bude to v první fázi asi spíš zklamání, protože není zatím všechno hotové, ale na:,–(it se to musí, jinak to servery neudrží.

[ Odpovědět ]

Re: ČTENÁŘ NEBO SPOLUTVŮRCE? (Hodnocení:1)
Od: Sulanek - Úterý, 18. 07­. 2006 - 11:02:38
(O uživateli | Poslat soukromou zprávuhttp://rodina.cz/sulanek

Petre,

diky moc za osvetleni pozadi …vis, to tady chybi. Kdekdo tusi, ze se neco deje ale nikdo nevi co presne a kdy bude neco noveho. To ze mas zpozdeni asi tolik nevadi, hlavne ze se na vecech pracuje!

Vsem jde o jedno … aby emimino fungovalo, nepadalo a vyvijelo se.

diky i tobe

Sulanek

[ Odpovědět ]

Re: ČTENÁŘ NEBO SPOLUTVŮRCE? (Hodnocení:1)
Od: ro (fossa@volny.cz) - Úterý, 18. 07­. 2006 - 11:03:41
(O uživateli | Poslat soukromou zprávuhttp://rodina.cz/ro

Petře, no to je slovo chlapa.
Přesně po téhle informaci jsem toužila.
Teď je na mně, abych se omluvila: za míchání hrušek s jabky, za svou netrpělivost, kdy už se konečně něco začne, za zklamání nad stále stejným kabátem a za chytání za slovíčko v článku, který byl očividně mimo mísu.
Sice ve mně ještě stále zůstává troška zatrpklosti ohledně péče majitele o své uživatele. Vím, že část svých starostí již Kamenští delegovali, ale stále mi přijde, že nová rozhodnutí nebo nové myšlenky se na tomto webu rodí spíš jak u slonů. Na mé gusto příliš dlouhý proces.
No třeba i v tomhle směru nově zafouká.
Díky
 Romana

[ Odpovědět ]

Re: ČTENÁŘ NEBO SPOLUTVŮRCE? (Hodnocení:1)
Od: anaj - Úterý, 18. 07­. 2006 - 11:04:00
(O uživateli | Poslat soukromou zprávuhttp://rodina.cz/capouni

Ahoj všichni,
všechno už bylo řečeno, tak vás jen mlčky podpořím :-).

Ale musím říct, že když jsem ještě posílala deníčky mailem Šárce a Zdeňkovi, vždycky komunikovali a vždycky jako odpověď něco připsali. Ale je to už dlouho, taky teď využívám jen ikony na liště a raketových služeb Missorky.

Dík za e-mimino, za nápad, Missorko, dík za všechno, co tu děláš.
Jana od Filutů

[

Re: ČTENÁŘ NEBO SPOLUTVŮRCE? (Hodnocení:1)
Od: matiee - Úterý, 18. 07­. 2006 - 11:31:15
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu)

Holky,

ač naprosto souhlasím s vašimi příspěvky i pohledem na věc, musím se v něčem zastat Šárky. Ten článek byl v první řadě o tom, jak se některým lidem podařilo své zájmy a koníčky uplatnit na webu. A Šárce se podařilo rozjet e-mimino. Možná tam chyběly věty o tom, proč už se mu tolik nevěnuje nebo o tom, kdo všechno se teď významně podílí na fungování e-mimi, ale ve své podstatě to Šárka opravdu rozjela a o to šlo.

Missorko, ty víš, jak moc si vážím všeho, co děláte s manželem pro tenhle web, tak určitě chápeš, jak to myslím. Nechci znevažovat ničí práci a zásluhy :-)

Každopádně věřím, že se e-mimino bude vyvíjet a růst, své první krůčky už udělalo a časem snad začne i běhat a skákat a tatínek s maminkou spolu se svým okolím mu koupí nové, větší šatičky, které budou modernější, barevnější a stálejší!!!!

Matiee

[ Odpovědět ]

Re: ČTENÁŘ NEBO SPOLUTVŮRCE? (Hodnocení:1)
Od: Missorka (missorka@emi­mino.cz) - Úterý, 18. 07­. 2006 - 13:30:14
(O uživateli | Poslat soukromou zprávuhttp://rodina.cz/petaazdenek

Zdravím všechny,

předem díky Ro za ten článek, patrně byl třeba.

Budu mít několik postřehů, asi neuspořádaných, názory se mi rojí v hlavě jako včely, ale pokusím se.

 1. Tohle NENÍ, a byla bych velmi nerada, aby byl, „souboj Šárka - Missorka“, není to o tom, kdo je lepší administrátor, je to o tom, jak dělat dobrý web a spravovat ho.
 1. Článek byla pověstná „poslední kapka“, přeteklo něco, co muselo, protože stav byl neudržitelný.
 1. Web dělají lidé. A atmosféra emimina je neskutečně ojedinělá, křehká, ale stálá. Jsem na ní pyšná a spoléhám na ni - i tento článek a následující diskuse je toho důkazem.
 1. Strašně chci, aby se o změnách jenom nediskutovalo, chci, aby se prováděly, vylepšovaly, kritizovaly, aby to tu žilo. Změny jsou potřeba i proto, aby přicházeli noví uživatelé a aby se tu cítili příjemně, aby se tu orientovali.
 1. Není to o barvách, je jedno jestli bude emimi modromodré, nebo modrooranžové. Je to o tom, aby fungovalo efektivně, aby se lehce administrovalo, aby reagovalo na své uživatele, aby bylo uživatelsky vstřícnější.
  Chybí nápověda, lepší a přehlednější menu.
  Půl roku jedu v režimu, že nemá cenu to opravovat, protože bude nová verze a tam se to opraví všechno definitivně. Je to strašně zdlouhavé a velmi frustrující.
  Navíc emimino díky vaší přízni přerostlo svůj redakční systém a potřebuje nový. To je fakt. Doufám, že to dopadne dobře a odstraní se tak technické problémy, které emimino má, je totiž jedno jaké je logo a ikony, důležité je, aby fungoval systém, který v současnosti funguje těžkopádně a složitě, navíc s problémy.
 1. Jsem loajální, vždycky jsem byla, je to můj povahový rys. Jsem moc vděčná za nabídku administrovat emimino - i tou nabídkou Šárka dala najevo, že ví, že nemůže stíhat, protože prostě život jde dál. Já taky půjdu jednou do práce a přijde nový admin na MD :-), tak by to mělo fungovat. V administrování jsem se „našla“, neuvěřitelně mě baví komunikovat s uživateli, řešit problémy, reagovat tak, jak je to možné vzhledem k časovým možnostem. Absolutně se necítím nedoceněná, ani ze strany uživatelů, ani ze strany „vedení“.
  To, co cítím je obrovská frustrace z nevyužitého potencálu, který emimino skýtá a smutek nad tím, že majitel webu nezná své uživatele.
  Ta důvěra musí fungovat vzájemně - věřme svým uživatelům a oni budou věřit nám a bude jim tu dobře.

Šárko a Zdeňku, míč je na vaší straně hřiště. Moc se těším na hru. ;-)

Peta
Re: ČTENÁŘ NEBO SPOLUTVŮRCE? (Hodnocení:1)
Od: Popilio (popilio@centrum­.cz) - Úterý, 18. 07­. 2006 - 14:21:45
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu)

Missorko, myslím a doufám, že tohle nikdo nepovažuje za boj teba a Šárky, jsem ráda za tvé vyjádření za všechny.
Chápu, že šárka má pracovní povinnosti a chápu, že své břímě předala tobě jako ty ho jednou předáš dalším.)
Správně jsi nepsala, že to není o barvách a je to tak.
Když jsem poprvé vešla na emimino vůbec jsem se tu nevyznala a radši zabrousila na miminko.com, až po čase jsem se sem vrátila a pochopila.
Emimino má spoustu chyb, už několikrát jsem se nemohla přihlásit i přesto, že jsem šla ze stejného počítače třeba o pár minut pozdějc (to píšu jen proto, že nechápu proč jsem byla odhlášená), nešlo mi přispívat do deníčků, diskuzí a zakládat nové diskuze… a myslím, že tohle by se mělo vypilovat, takhle by se měli „hýčkat“ uživatelé a ne abych přispívala do diskuze ze strachem, že se mi to opět nezobrazí…
Re: ČTENÁŘ NEBO SPOLUTVŮRCE? (Hodnocení:1)
Od: EDINA (edygrant@busy­bee1.fsnet.co­.uk) - Úterý, 18. 07­. 2006 - 21:24:33
(O uživateli | Poslat soukromou zprávuhttp://rodina.cz/grant

Ahoj Ro,

a vlastně ahoj všem zde na Emimi.
Neb se hrdě řadím mezi echtstálice (super název, doufám že se ujme hehe), neb Emimi mám opravdu MOC ráda, tak mi to nedá, abych také nepřidala svůj názor.

Četla jsem si tvůj článek již včera večer, ale byla jsem úplně kaput, tak jsem si to nechala projít přes den hlavou a je to dobře, protože jsem tak mohla přemýšlet nad tím, co chci vlastně napsat :o)

Já si počítač pořídila když naší Polince bylo 6 měsíců a v té době jsem také objevila Rodinu.cz a Emimino.cz.
Musím říct, že mě Emimi moc nenadchlo, přečetla jsem si pár článků, ale na Rodině to prostě více žilo, ikdyž už tenkrát mi děsně vadilo, že to tam nikdo nekoriguje a spousta anonymů si tam léčila mindráky na lidech, co to mysleli dobře a nikdo si s tím nedělal hlavu…
Když tak nad tím přemýšlím, tenkrát v roce 2001 byl i kabát Rodiny zcela jiný a pomalejší a méně přehlednější…stejně jako její návštěvnost nebyla tak závratná a spousta lidí se „znala“ navzájem.

Ale na Emimi jsem nezanevřela a občas jukla… Asi jako většina z vás jsem se zamilovala do těhotenského deníčku Naivního káčátka… bylo to psáno moc hezky, s humorem a hlavně bylo to od srdce… a začly se přidávat další těhulky, moc mě bavilo si číst jejich radosti i starosti… ale pořád jsem byla spíše nakukovatelka … ale teď již pravidelná, každý týden jsem se na nový díl deníčku těšila.

Pak jsem i já sebrala odvahu a poslala Šárce článek o tom, jaké jsem měla těhotenství a porod v Anglii. Šárka byla moc milá, vyměnily jsme si tenkrát pár emailů a já se konečně zaregistrovala - pod nickem Tessa :o))))

No a vznikl nápad založit deníček Snažilek na který hrozně moc ráda vzpomínám… vzpomínám, jakou jsem měla radost, když se přidaly další pisatelky, jak bylo hezké se navzájem poznávat a jak se mi stalo Emimi hrozně blízkým.l

Pravda, pamatuju si, jak někdy trvalo než vyšel deníček i pár dnů, ale já to nepovažovala za zvláštní.. věděla jsem, že Šárka má dvě děti, že doma pracuje a že Emimino.cz bylo spíš jejím koníčkem než výdělečnou činností a proto mu nemohla věnovat tolik času, jak by se očekávalo od profesionálního webmastera.

Takže s rukou na srdci mohu říct, že to mi opravdu nevadilo.
Tenkrát se deníčky ještě posílali přímo Šárce a Zdenkovi a většinou mi vždy přišlo poděkování za nový díl, když jsem otěhotněla tak gratulace k // a posléze přání rychlého a bezproblémového porodu…

Je pravdou, že tenkrát bylo na Emimi deníčků hrstka… stejně jako my echtstálice si pamatujem časy, kdy jsme se navzájem znaly, tak určitě i pro Šárku bylo snazší mít přehled…pamatuji si moc dobře na básničku kterou složila, když jsem otěhotněla… a nikdo se nehlásil k tomu, že po mě snažící deníček převezme… Šárka skoro prosila, aby se toho někdo ujal, chtěla aby na Emimi pro snažilky bylo místo.

No přeskočím a jsme v roce 2005 kdy se Emimi tak rozrostlo, že přestala stačit síla jak vedení, tak serveru a vše se tak nějak začlo hroutit. Šárka se netajila s tím, že už to prostě nezvládá… myslím, že to jí opravdu nikdo za zlé mít nemůže… když web zakládala, byl to její koníček a určitě netušila, že jednou tento koníček přeroste v něco tak markantního čím je Emimi dnes.

Nechci Missorce odepírat to, že co převzala jeho vedení, šlape to tady jako hodinky, že všichni máme pocit, že je Missorka ta nej ženská na světě protože nejen že se stará o svou rodinu, ještě se stará o naše starosti a opravdu jí na nás záleží - ONA si nás opravdu hýčká !!!

Ale myslím, že návštěvnost Emimi se zvýšila i tím, že internet se stal pro mnoho lidí dostupitelnějším finančně, přestalo být nehorázně drahé připojení a PC si už také může většina z nás dovolit… ?

A kouzlo tohoto webu nadále uchvacuje nové návštevnice.
To jaké je to zde přátelské a intimní, jak se Missorka opravdu stará o to, aby neprudily anonymové… že si články které vydává také čte, že se snaží co jí síly stačí, aby to zde bylo přehlednější a Emimi stačilo návalu nových příznivců… za to jí patří fakt velký dík…

Stejně jako patří velký dík Šárce, že Emimi založila…

Souhlasím s Missorkou, že tohle není o tom, čí Emimi vlastně je a kdo je lepší v jeho vedení… Tento web je unikátní, neb jsme si ho osvojily a ikdyž se to některým nelíbí, za tím, aby Emimi šlapalo je spousta něčího potu a času a oddanosti a my se musíme podřídit v tom, že počkáme na to, zda se tito obětaví lidičkové dopracují k tomu, aby se provedly změny k lepšímu.
Nevím proč Šárka se Zdenkem zamítly nový kabát Emimi - tohle mi opravdu jasné není… ale možná v tom byla trocha paniky… ne že by se nám stálicím už nelíbilo, snad spíš že už by opravdu tak nějak museli přestřihnout tu pupeční šňůru… kdy Emimi bylo ještě takové, jaké ho oni založili?? Nevím. Ale mě by také nový kabátek nevadil. Spíš naopak… ikdyž teda… já teď toho času na Emimi moc nemám, takže abych také tu změnu neprošvihla :o)

Emimi mám tak moc ráda, že bych klidně stejně jako většina z nás přispěla finančně na jeho podporu, pokud by to pomohlo…

Článek v Reader Digestu byl velmi divný ale abych pravdu, já si to přečetla a vůbec mě to nepopudilo, nějak jsem v tom nehledala nic hlubokého… kdo ví co přesně Šárka v tom interview řekla a co z toho byla její vlastní slova… a věřím, že nám to tady vše brzy objasní.

Pokud by Emimi hrozilo, že zaniknde úplně, tak bych byla ráda i za to, jak kdysi Emimi šlapalo v roce 2001 - 4 kdy to šlo stylem „dře to ale jde to“.
Emimi nikdy nebude na úrovni Rodina.cz což je dobře !!! Proto jsem tady tak ráda - protože je Emimi takové jaké je, a pokud má zůstat, tak snad ke změnám dojde - pokud jsou k lepšímu, tak vážně nevím, proč se tomu bránit !! Ale tlačit na nikoho nemíním, neb si uvědomuju, že všichni dělají to, co je v jejich silách a jsem vděčná za to, že Emimi vůbec je. Jestli bude lepší - super - jestli zůstane stejné - taky super - pokud je třeba koupit host server - jak jsem již psala - ráda se finančně angažuji… ale úplně nějvíce doufám, že až to nebude zvládat Missorka, že se opět najde nějaká dobrá duše, která to tady převezme.

Zdravím všechny
Ed a Polly a Daisy a Sebastianek - na Emimi splození, odtěhulkovaní a porození :o)

Re: ČTENÁŘ NEBO SPOLUTVŮRCE? (Hodnocení:1)
Od: ro (fossa@volny.cz) - Úterý, 18. 07­. 2006 - 22:19:46
(O uživateli | Poslat soukromou zprávuhttp://rodina.cz/ro

Ed, za tvůj názor jsem moc vděčná a vlastně bych s většinou souhlasila a klidně se podepsala vedle tebe. Ale už jednou málem emimino umřelo, nyní hrozí další smrt a mě deptá, že se to vždy nechá dojít až na hranu. Určitě to ve spolupráci vždy zvládneme a přežijeme. Nejde mi o to, kdo si pak škrtne další čárku v zásluhách, ale spíš o jakousi smysluplnost. A předvídavost - už i můj článek přišel podle reakcí pozdě.
Mluvilas i o penězích, o nich to samozřejmě také je, ne v jejich nedostatku, spíše v jejich předpokládaném množství. A ochotě, kolik posléze investovat - tohle zní hnusně, beru zpět.
Jsem hrozně zvědavá ženská, ráda bych věděla, kdo vlastně emimino založil, bohatě mi stačí lehký nástin, ze starých deníčků se dá těžko co poznat, z dvou nových článků spíše čiší neorientace na současném fóru. Já se o Šárku a její pocity zajímám, každý příspěvek typu, že „who is Šarka“ mě deptá, já to vím, jen mě hrozně mrzí, že ji asi ne. Nebo došlo k nepochopení, k poznání je potřeba znalost, jestli chce zůstat anonymní, ostatní nechtějí a tudíž se dostává mimo.
Píšu to s tím, že jsem opravdu poctivě přečetla celý zdejší web a jsem rozpačitá. Znovu jsem si prolítla všechny statistiky a předaná moderátoství (polovina maminek už se nechodí), stav stálých rubrik - zběsilý, texty v infočláncích - stále kvalitní, ale na to si mohu koupit knihu a dočtu se tam totéž.
I s těmi občas už překonanými názory.
Předtím jsem psala pod vlivem emocí, teď jsem s ohledem na webmastera prolítla opravdu celou menu nabídkou a bohužel, je to děs. žiju tu už čtyři a půl roku, myslela jsem, že mám emimino prolezlé skrz naskrz - no nemám, protože spousty divných a nevýznamných odkazů jsem zase zavřela na začátku a už nikdy neotevřela. A z tohohle je mi velmi smutno.

[ Odpovědět ]

Re: ČTENÁŘ NEBO SPOLUTVŮRCE? (Hodnocení:1)
Od: EDINA (edygrant@busy­bee1.fsnet.co­.uk) - Středa, 19. 07­. 2006 - 00:36:34
(O uživateli | Poslat soukromou zprávuhttp://rodina.cz/grant

Ahoj Ro :o)

Myslím, že si rozumíme… já teda alespoň vím co jsi chtěla článkem říct… jen mi bylo trochu líto těch negativních reakcí na Šárku.

Ona momentálně nemá moc velkou zásluhu na tom, jaké je Emimino nyní, ale zasloužila se o jeho vznik, proto si zaslouží úctu a proto je jen a jen na ni, zda povolí změny.

Já pevně doufám že ANO. Fakt se změnám nebráním a opravdu vítám - já mám změny ráda :o) Doma nám pořád přehazuju nábytek, manžel už ze mě cvokatí… :o)

Přiznám se, že co by „sběhlá“ těhule a matka moc do ostatních rubrik nechodím a tudíž nevím jak (ne)fungují… já chodím do deníčků, chodím koukat na fotky, když je opravdu čas, tak nahlídnu do diskuzí a používám soukromé zprávy… tohle vše funguje a stačí mi ke štěstí, proto nemůžu hodnotit, jak moc by ostatní rubriky potřebovaly oprášit.
Věřím, že ostatní lidičky to, že se tu moc neodví a že je server nepřehledný, může odradit… ale mě teda hlavně kdysi odradilo to, že to tady nežilo..
Myslím, že nebýt deníčku Naivního Káčátka, tak už Emimino ani neexistuje.
Myslím, že pro spoustu návštěvnic je deníček a začlenění se do toho „správného“ to, co jim na tomto serveru imponuje…

Mě se líbí Emimino proto, že je jiné tím, že pokud chci něco vědět o vývoji miminka, nakouknu do své chytré knihy, ale když si potřebuju s někým pokecat… tak je pro mě jen jedno místo - Emimi.
Já osobně budu ráda, když se začne s podporou toho, aby Emimi nespadlo… až pak bych se soustředila na nový kabát.

Nebuď smutná ! Bude to dobrý… ikdyž to skřípe

Ed xxxxx
Veliké DÍKY (Hodnocení:1)
Od: Miguelka - Úterý, 18. 07­. 2006 - 23:10:43
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu)

Ahojda e-mimiňačky a e-mimiňáci,
Nedá mi to,musím reagovat neboť se zde jedná pro mě o téměř srdeční záležitost.E-mimino jsem objevila v roce 2002 coby urputná snažilka a postupem času se pro mě stalo součástí každého dne nakouknout a zjistit co je u koho nového.Nejsem pravidelná pisatelka,jeden čas jsem psala ke Štěstíčkům,ale pak mi i tu trošku volného času,kterou mám zabralo pročtení všeho nového.S úžasem jsem sledovala jak se malé komorní e-mimino rozrůstá v úžasnou křižovatku mnoha osudů a životů a tvoří se zde nádherná přátelství.Nejednou jsem při čtení slzela dojetím,řehtala se jako blázen,ani nedýchala napětím u on-line porodů.Co mě ovšem utvrdilo v tom,že e-mimino je naprosto jedinečná věc,byla tajná sbírka na svatební dar pro Missorku.A proto vlastně píšu.Myslím,že chvály není nikdy dost a ač tahle diskuze měla probírat něco jiného, já píši veliké DĚKUJI všem,kteří se zasluhují o to jaké e-mimino bylo, je a nebo bude.I tahle diskuze je ukázkou toho,že tu vládne pohodová atmosféra,kde kritika není brána jako útok,ale podnět.A to je dnes docela výjimečná věc.Takže všichni e-mimi závisláci jen tak dál ať už v novém kabátu a nebo bez něho.
Miguelka a Sára
Re: ČTENÁŘ NEBO SPOLUTVŮRCE? (Hodnocení:1)
Od: emimino - Středa, 19. 07­. 2006 - 07:52:02
(O uživateli | Poslat soukromou zprávuhttp://www.emimino.cz

Četl jsem Vás, ale zatím nereagoval. Nemám vůbec „básnické střevo" a tak mě psaní trvá trošičku díl a je hodně stručné :-).
K článku bych napsal jen to, že to co jim napsala Šárka, se hodně liší od toho, co nakonec vyšlo. Dost mě překvapuje, jak se v časopise zjednodušuje a upravuje, jen aby se to hodilo redakci. To už nemluvím o tom, že to postrádalo čtivost a vtip. Dál bych se k tomu nevyjadřoval a nechal to na Šárce, až se vrátí s dětmi od rodičů.
K ochotě nebo neochotě přejít na novou verzi. Pravdou je, že některé změny jsem brzdil a korigoval, ne však s tak fanatickou vehementností, jak by se mohlo některým zdát. Je to už několik měsíců, kdy se Petra se Zdeňkem pustili do změny vzhledu, některých dalších věcí a hlavně do přípravy migrace na novou verzi. Ukázalo se však, že ani tato nová verze nepřinese výsledek v zefektivnění zátěže serverů, na kterých eMimino běží a na začátku záři zkolabuje. Proto jsme se společně s Petrou, Zdeňkem a Petrem domluvili, že připravované změny dočasně pozastavíme a veškerou sílu, hlavně Petrovu (to on dokáže pomocí té nesrozumitelné hatmatilky vdechnout stránkám formu a tvar, život ne, ten je na Vás, čtenářkách a zavislačkách), věnujeme na kompletní přeprogramování stránek z pohledu rychlosti a výhledově se snadnějším provádění změn. Ona to není žádná sranda a vezme to spoustu a spoustu času.
Teď jsme ve fázi, kdy se testuje a ladí první verze systému, aby mohla být včas spuštěna. Nečekejte však zatím žádné převratné změny, jde zatím o vyladění rychlosti a zátěže. Na změny přijde čas o trochu později.

Moc děkuji za Vaše názory, náměty a postřehy, Váš spolukamenovaný Zdenek :-)
Re: ČTENÁŘ NEBO SPOLUTVŮRCE? (Hodnocení:1)
Od: Sulanek - Středa, 19. 07­. 2006 - 09:32:03
(O uživateli | Poslat soukromou zprávuhttp://rodina.cz/sulanek

Zdenku,

diky moc za osvetleni pozadi, tohle pochopi kazdy a budec alespon konec dohadum, rozladeni apod.

Ani se nedivim, ze si novinari opet prizpusobili clanek svym potrebam, jen je to skoda … ten clanek byl vlastne o nicem … nicmene ta fotka byla udelana moc hezky:-))))

Jsme docela trpelive emimi nadsenkyne, takze budeme cekat…

Diky jeste jednou, ze jsi napsal a pozdravuj Sarku a deti

Sulanek
Re: ČTENÁŘ NEBO SPOLUTVŮRCE? (Hodnocení:1)
Od: Oluska - Úterý, 25. 07­. 2006 - 18:55:58
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu)

Ahoj

Tak nějak souhlasím s Ed.. Emimino se rozrostlo, už to není takové jako na začátku. Já jsem emimino našla v roce 2004, zaregistrovala jsem se někdy v říjnu nebo v listopadu. Vyhledala jsem ho právě z toho důvodu, že jsem měla ten samý nápad jako Šárka, jenže do něčeho takového bych při svém zvracení těžko ustála, byla jsem ráda, že si aspoň ve chvilce vlezu a pokecám na chatu. První stránečky jsem našla miminko.com, ale tam to nebylo a není tolik zaběhlé jako tady na emiminu, takže jsem hledala dál. Rodina mě vůbec nezaujala a ostatní taky ne, až jsem našla emimino - bylo zrovna ve správném rozjezdu, ještě ne tak velké..V roce 2005 jsem jen koukala, jak se návštěvnost emimina hodně zvedla, emimino najednou začlo mít potíže. Tak napůl souhlasím s tebou - emimino by chtělo změny, jak vzhledové, tak určo nějaké vnitřní posílení. Nepotřebuji nějakou zá:,–(ní změnu vzhledovou - prostě něco příjemného jako teď. Chtělo by to více nápovědy a funkční, trošku jiné uskupení a taky pár vychytávek, nějaký smajlíky, možnost opravy v komentářích jako v diskuzích, ale to tu už psalo hodně lidiček… Vím, že tvá slova nebyla myslela vůbec špatně, teda aspoň tak to beru já, možná to rodiče emimina trošku nakopne, aby se něco začlo díl - teda myslím tím v rychlejším tempu a doufám, že je to neurazí.. Šárce velké díky za tento nápad - založit emimino, ten už jí nikdo nevezme. Taky si myslím, že by rodiče emimina nechtěli, aby jejich miminko bylo zapomenuto a něco se mu stalo. Taky velké dík Missorce, která se tu o nás všechny stará a nejen jí, ale i ostatním.. Na emiminu se mě moc líbí to, že je tu přátelská atmosféra, je to tu takové rodinné. Takže kdyby byla potřeba nějaká pomoc, tak se hlásím!! Doufám, že jsem to dobře napsala, co jsem tím chtěla říct..

Oluska a Martínek z červenčátek 2005 (a z růzňat) "........

Tak Šárko doufám, že teď už z toho cítíš spíš touho po infu zda se něco děje a zájem i o tebe, než kritiku a zatracení.  Pro mne to nejlíp a nejméně slovy vystihuje tenhle komentář: ".....Re: ČTENÁŘ NEBO SPOLUTVŮRCE? (Hodnocení:1)
Od: NiKina - Středa, 19. 07­. 2006 - 14:07:29
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu)

Přesně, nový kabát by se šiknul, ale popravdě je mi to šumák. Tak jak to tady je, je to super. Hlavně ať to frčí, takže Zdenku ať se to vylepšení daří…je to fakt makačka, vím to :-(((( a to je možná i problém, že málokdo tady tuší, jaká hora práce se pod emimčem skrývá…
Kde jsou všechny ti tisíce ba možná už i miliony deníčků, reakcí, diskuzí.....to je hafo informací....­.fíha.....

Ovšem o Šárce bych se ráda něco dozvěděla, to zas jo. Nějaký životopis s emiminem atd…
NiKi "…
Tak velký dík nejen Tobě,ale i zbytku týmu a hodně radosti a zdaru s emimčem Ti přeje emimizávislačka Bludička.

 
NiKina
Závislačka 3931 příspěvků 07.08.06 07:25

Tak když mě tady citujete, tak se taky přidám.
Reakce Šárky mě nepřekvapuje, je to výraz momentálního stavu, kdy je jí líto našich reakcí. Šárko, nemyslím si, že by jediná reakce tady byla myšlena negativně a namířena na tebe ve špatném. Naopak. V těch reakcích je spousta uznání a taky spousta nápadů na různá vylepšení.
Hlavu vzhůru, tady je halda holek, které tě podrží, tu pomoc tady máš, o tu nemusíš žádat… :-))))

Souhlasím s Kimmy a zároveň se znovu vracím ke svému starému příspěvku. Uvítala bych více info z tvého života a života emimina vůbec. Jak začalo, jak pokračovalo…?
Takový nějaký „Šárky občasníček“ by přivítala každá ne????

A ten článek? Většina z nás se asi pozastavila nad tím, že v těch pár větách prosttě nebylo to emimino, které známe…
Těžko se popisuje atmosféra našeho jedinečného webu někomu, kdo ji nezná…a pokud se vyskytla kritika, pak kritika toho článku, nikoliv tebe, Šári…

A nový kabát? Bude nebude…však je to jedno, v novém či starém, hlavně ať emimčo vůbec JE. Spíš nám tu chybíš ty, naše matko zakladatelko…
Nic to ovšem nemění na tom, že velký dík zasloužíš už jen za založení našeho velkého emimi virtuálního domova…
 NiKina

 
Bubu
Ukecaná baba ;) 1005 příspěvků 07.08.06 07:33

Šárko,
nevděčných prací je dost a udržování emimina je zřejmě jedna z nich.
Já si vůbec nedovedu představit, co to obnáší ani kolik to stojí úsilí, ale každopádně děkuji každému z vás, co se o „druhý domov a druhou rodinu“ staráte a věnujete jí svůj těžce vydobitý volný čas.
Takže ještě jednou díky a i když to není vidět a nepíšeme to pořád dokola,  máme to tu mooooc rádi a to, že nám holky z emimina pomohly už několikrát v těžších situacích a stále pomáhají, je to hlavně vaše zásluha. 
Nevzdávejte to a mějte pro naši „nevděčnost“ pochopení, prosím :o)  

Bubu

 
-eva-
Kecalka 322 příspěvků 07.08.06 08:35

Ahoj maminko,  souhlasím s tím, co tu již bylo napsáno, mám emiminko také moc ráda, děkuji, že se o něj staráš a žes ho přivedla na svět. Mám dva kluky, už v prvním těhotenství jsem zde našla spoustu užtečných informací a chodím sem stále moc ráda. Tak to s námi, prosím, nevzdávej, i když někdy zlobíme.
 Eva

 
Marka
Ukecaná baba ;) 1817 příspěvků 07.08.06 08:41

Šárko,
ja myslim, ze to nebyla kritika, ze ba naopak cela ta „diskuze“ emiminu velmi pomohla, spousta lidicek, co sem chodi pravidelne, se ozvala s ruznymi napady a rozhodne to nebylo zamireno proti tve osobe, nebo proti emiminu…
Vsichni emimino mame radi, nikdo by si nepral, aby skoncilo a uz vubec ne, aby ty ses citila „podvedena“…
Myslim, ze vsichni se shodneme na jednom : Clanek v Reader´s Digestu je opravdu spatny, spatne napsany a vubec nevystihuje podstatu emimina…  

Marka

 
emimino
Povídálka 14 příspěvků 07.08.06 09:17

Ahoj dík za reakci,
možná bych si měla změnit nick, aby bylo hned vidět, že sem něco píšu :-)
V novém eMIMINu plánuji udělat téma Šárčiny střípky a dát tam vše ode mne. Pokud chcete znát některé moje pocity, tak si přečtěte Zoufalé ženy dělají zoufalé věci - ty jsou ode mne.
S deníčky dětí máš pravdu, jsem hrozná. šárka

 
dasulika
Kecalka 419 příspěvků 07.08.06 09:47

Ahoj Šárko,
já bych to neviděla tak černě. Ještě jednou jsem si přečetla reakce na článek a nenašla jsem nikoho, kdo by si nevážil tvé práce. Naopak tam je spoustu hezkých slov. Jenom je asi škoda, že o své práci nedáváš vědět, nekomunikuješ s emiminkovskýma závislačkama:-) Já vím, času je málo, ale také bych přivítala, třeba jednou za měsíc článeček, na čem se pracuje a jak se máš. Určitě si tě tu všichni váží a jsou rádi, že jsi tenhle web přivedla na svět, včetně mě. A že se vyjádřili pro vývoj emimina, že vyjádřili svůj názor, že se to moc nehýbe, to je asi důsledek toho, že ze stran těch, co se o emimino starají bylo ticho po pěšině.
Tak hlavu vzhůru a určitě neházej flintu do žita!!! Byla by to strašná škoda!!!!!!!

Dasulika+Lukášek z Únorňátek, březňátek 2006

 
ivulka
Ukecaná baba ;) 1051 příspěvků 07.08.06 10:21

Ahojky,  

nikdo neví, kolik je opravdu té „skryté práce“ za vedením takového servru. Já nyní zakládám e-shop a stačí mi to. Práce až nad hlavu a taky jsem do té doby něevěděla , kolik je to práce. Díky Vám všem , kteří jste tento server založili a vedete jej. Našla jsem zde tolik pomoci a mám ohromonou radost, když mohu sama někomu poradit. Díky tomu se zde mohu i vybrečet, když už nevím kudy kam. Možná je to od některých závist. Šárko, nedej se tím zviklat. Podstatné je, že si vzájemně s Missorkou rozumíte a pokud nejsou spory mezi vámi dvěma, tak si ostatní mohou myslet co chtějí a normálně uvažující lidi vám oběma můžou být ukradení. Mějte se moc pěkně a děkuji.  

Ivulka

 
makysek
Zasloužilá kecalka 942 příspěvků 07.08.06 11:45

Ahoj,
dovolte mi se přidat. Patřím k těm „novějším“ na e-miminu - objevila jsem tenhle svět až koncem roku 2003. Taky patřím k těm, kteří vůbec netuší, co všechno obnáší administrovat a vytvářet nějaký web, je to pro mě španělská vesnice.
Chápu reakci Šárky. Porodila dítě (myslím tím e-mimino, obrazně, abych byla pochopena správně)a vychovává ho s láskou a jak nejlépe umí. Ale za zavřenými dveřmi bytu. Není divu, že se objeví kritika takové výchovy, když vlastně nikdo neví, co se s tím dítětem děje. A když je navíc občas slyšet z bytu pláč, někoho možná napadne zavolat sociálku…
Jakmile jsem emimino objevila, stala se ze mě závislačka. A to taková, že když jsme byli půl roku bez netu, dvakrát týdně jsem vláčela svoje mimino do internetové kavárny, abych byla pořád v obraze. Už tenkrát pro mě ale byla Šárka jen jakousi mýtickou postavou, skrývající se za vydané deníčky (ono „vydal:e-mimino“)a občas objevující se za nějakým většinou reklamním článkem. Pravděpodobně tu s námi byla, ale já o ní nevěděla, nedávala o sobě vědět. a netuším, jestli si ona všimla, že už na její web nechodí obyčejné „uživatelky“ jejích stránek. Že se tady z toho stala parta, rodina, prostě fenomén… a vtakovém uskupení není nejlepší být mýtickou postavou, „matkou zakladatelkou“. Šárko, přimlouvám se za to, abys o sobě dala občas vědět, piš, co se děje s e-miminem, co chystáte, piš o tom, jak je to těžké, jaké s tím máš starosti. Spousta kritiky pramení z toho, že spolu lidi nemluví, že nevědí, co se děje „za zavřenými dveřmi bytu“.
Děkuju všem, co se na e-miminu podílejí za jejich čas a úsilí kterým se tomu věnují. Mám to tu ráda.

Makýš a Tygříci z Jarních miminek 2004

 
Marki
Zasloužilá kecalka 695 příspěvků 07.08.06 14:41

Ahoj Šárko,
neplač, nebýt tebe nejsme tady se svými komentářemi, z nichž jsou tisíce komentářů milých a tisíce takových, které umí rozplakat i ublížit. To znám i z diskusí. I já jsme postrádala tvou častější přítomnost  „mezi námi“, ale brzo jsem pochopila, že úlohy jsou dané tak, že nejvíc je vidět Missorka, jako přímý komunikátor, ale neznamená to,že ostatní nic nedělají. Vážím si vás všech,co máte emimino na starosti, protože nám dáváte prostor. Ten prostor pro multisetkání bychom těžko někde hledali (spíše hledaly :-)). Já jsem se v poslední době trochu léčila ze závislosti na emiminu a zřejmě nebudu tak horlivá přispěvovatelka jako doposud, ale i tak budu emimino vyhledávat pro pravidelné setkávání s těmi, ke kterým patřím. Nejsem náročná čtenářka, klikám stále na stejné odkazy, takže mi vyhovuje, když se mi nikam moc nepřesouvají :-)), ale život je přirozeně ve znamení změn, takže i přesto,že by se kabát hodně změnil, neodradí mě to. Já sem chodím proto, že už hodně „nicků“ je mi známých a jinam už nechci. Kdyby tě např. jiné povinnosti nutily emimino pustit, tak se ale musí pustit do dobrých rukou. Skončit nesmí! Ale já věřím, že tě nic nepřiměje svoje emiminko opustit ;-)
Hlavu vzhůru a utři slzy, je nás tady fůra a nedovolíme, aby zrovna naše zakladatelka měla pocit, že jí nepotřebujeme!
Marki a Mareček (Červenčátka 2005)  

 
Kimmy
Kecalka 158 příspěvků 07.08.06 15:03

Prima - na Sarciny stripky se uz moc tesim a nezapomen na nejake fotky deti :-). Denicky chapu - jsi mama dvou deti, staras se o e-mimino, o domacnost a pokud se nepletu, tak jeste i pracujes? To je pracovni napln supermana…  jen by bylo fajn obcas neco pisnout, jak se deti maji - to vis, clovek se namlsa a chce vedet vic.  

Je fakt, ze zmena nicku by mozna pomohla - pro mne osobne je ‚emimino‘ docela anonymni administrator - nejak to nespojuju s Tebou osobne. Co takhle „Mama Sarka“ ? ;-)))  Myslim, ze kdyz parkrat napises, co vsechno vlastne resite, tak se nam hned trosku priblizis - takhle jsi takova vzdalena mysteriozni duse, ale my nevidime, jak tvrde na tom makas.  A taky nazory „z pole“ se urcite muzou vyuzit na nove napady a akce - holky nevahaji sdelit svuj nazor - mozna by nektery inzerent mel zajem o virtualni ‚focus group‘ a vyzkum trhu - moznosti je spousta…  Ja osobne bych se primlouvala za sekci doporuceni - neni nad osobni zkusenosti mamin.  Rada si o tom popovidam ve vetsich detailech, kdybys treba nekdy mela zajem.  

Tak preju pevne nervy v rozbihani nove verze a moc se tesim na pravidelne zpravy.  

Kimmy      

 
matiee
Ukecaná baba ;) 2238 příspěvků 07.08.06 15:03

Tady byly bláboly…

Příspěvek upraven 14.07.15 v 12:10

 
zizita
Povídálka 14 příspěvků 07.08.06 15:50

Ahoj Šárko,
myslím, že žádná z nás ti neupírá zásluhy na založení emimina a ani za práci na jeho (ranném) provozu. Pravda ale je, že už delší dobu nejsi vidět, nepíšeš ani deníčky, ani informace o dění, plánech, nápadech.
Jediné, čeho jsem si za poslední dobu všimla jsou schválené komeční články a reklama.
Bylo by fajn vědět, kdo co dělá TEĎ, ne kdo co delal loni, předloni, v roce 2000. To je minulost, za tu se přiznávají zásluhy, ale nikoliv právo tvrdit, že na tom necháváš spoustu hodin času i teď, a už vúbec ne že ti někdo, namátkou třebas tebou zmíněná Missorka, nepomáhá.
Na mě osobně emimino působí tak, že se o něj staraji lidé za peníze. Prostě komerce, žádná charita. Je v tom jistě ode všech zúčastněných hodně fandovství, ale nemyslím, že by šlo bez peněz. Emimino dělá emiminem komunita kolem něj, holky co na něj chodí, píší, diskutují. A to se vší úctou k tobě ty prostě nejsi. To je velika masa holek, co tu tráví opravdu hodně času, vědí, jak to tu funguje, co nefunguje, co pálí a co nepálí.
Je možné, že tento můj názor je mylný, jsem omylná jako každý. V tom případě by ale bylo fajn, kdybys reagovala na příspěvky pod svým vlastním článkem…
P.S. Pokud budeš reagovat, napiš, co pro emimi deláš poslední době. V čem ti kdo nepomáhá, co cítíš jako největší problémy. A pokud možno konkrétně, aby diskuse nebyla obecná, ale k věci.

Pak, teprve pak, budu ja první, kdo se za tebe bude bít. Zatím to ale vypadá, že pláčes docela zbytečně a pouze na efekt.

 
LuciaM
Zasloužilá kecalka 505 příspěvků 07.08.06 16:03

raz som čítala poviedku „Muž ktorý :,-(il stromy“, v skratke:
starý muž, ktorý chodil krajom, zbieral semienka stromov a tie :,-(il, zalieval, staral sa o ne a na mieste kde predtým bola takmer púšť, vyrástol po dlhých rokoch nádherný les
a ten si všimli iní ľudia a tí dobrí ľudkovia mu zakázali vstup do lesa, aby ho nebodaj nepodpálil…

píšeš: „Bylo by fajn vědět, kdo co dělá TEĎ, ne kdo co delal loni, předloni, v roce 2000. To je minulost, za tu se přiznávají zásluhy, ale nikoliv právo tvrdit, že na tom necháváš spoustu hodin času i teď, a už vúbec ne že ti někdo, namátkou třebas tebou zmíněná Missorka, nepomáhá.“

len aby ste sem Šárku o rok ešte pustili, aby to tu náhodou nezničila :( ľudia majú skutočne krátku pamäť

 
ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 07.08.06 16:18

Vřele doporučuji nick E-Šárka. (Kromě „emimina“ tě sice znám i pod „šárka“, ale to mnoha zdejším uživatelkám nic moc neříká). Sama jsi jistě byla nemile překvapena nad reakcí některých z novějších zá­vislaček ve tvých dvou posledních deníčkách - rada o tom, že se máš přijít vyplakat na emimino, které je tu pro tebe, byla kuriozní. I pro mě to byla jedna z dalších kapiček pro můj neurvalý článek, dvacetkrát jsem se rozmýšlela nad jeho tvrdostí, ale pak jsem se rozhodla, že když nebudu upřímná ve svých pocitech, tak se nic nehne, protože to nevyzní dostatečně naléhavě.  

Kdysi jsme spolu komunikovaly, vím, kdo založil, vím, kolik práce to přibližně je, vím, že bez nadhledu a trochy odtažitosti si člověk zakládá na spací problémy. V životě bych tě nechtěla nutit svěřovat zdejší rodině to, co je jen tvé soukromí. Ale vlastnit web takového rozsahu a s takovým zaměřením, to je obrovská zodpovědnost, kterou ti nikdo nezávidí a kterou sis sama možná nedokázala ani představit při zakládání. Tvá role jaksi zanikla v tom, že emimino má svou osobnost a svůj život, ale není důvod tomu bránit. Když se mé dítě rozhodně lyžovat, tak i když nebudu lyžař, rodinného lyžařského výletu se zúčastním. Takže prosím, zúčastňuj se, komunikuj a piš, a klidně i s tučným E-nickem, aby bylo jasno. A když už se to tak hezky rozrostlo a rozkošatělo, tak proč to nechat přežívat místo rozvoje. Teď mluvím spíše k Šárce, kterou znám předchozí dva, tři roky. Vím, že teď by chuť byla, tak hurá na to. A ať už se to hne, zatlačme na technickou stránku, chtějme maximum - proč se těšit tím, že nám stačí emimino takové, jaké bylo. Ano, uživatelům zatím stačí (dokud běhá), jenže emiminu to nestačí, asi nastal čas, kdy je potřeba uznat, že to není koníček, ale job. Atmosféru, (když přestanu prudit,) si tu určitě zachováme, teď ještě trochu uživatelského pohodlí a budeme zase jedinečný a neopakovatelný kolektiv uživatelů a spolutvůrců v čele se Zakladateli.
 Romana

 
Lila002
Ukecaná baba ;) 1719 příspěvků 07.08.06 16:20

LuciaM,

ta kniha, kterou jsi jsi četla, byla i zfilmována - animací. Moc pěkné …
Omlouvám se, že to není k tématu .....

K tématu - nějak vůbec nevím, o co jde … o jakém článečku je tu řeč … asi mi něco uniklo .....

Lila

 
ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 07.08.06 18:04

LuciaM, divný příměr, ale budiž. No a my se teď  zrovna bavíme ne o sázení, tam není sporu, ale o zalévání, klučení, starání se apod. Aby ten les vyrostl opravdu zdravý. Všeobecně a pro mě překvapivě jde vážně o pocit, že už je tu příliš málo větví s jmenovkou zakladatelů. Když něco za:,–(ím, měla bych se o to starat, ne? Ale to je jen a pouze na tvé invektivy a Šárku prosím, ať si toho nevšímá, prostě mě baví slovíčkaření a už jsem se kromě manžela s nikým dlouho nehádala.
 Romana

 
zizita
Povídálka 14 příspěvků 07.08.06 18:12

Ano, máš pravdu. To je taky varianta. Ale taky je varinta, ze máma navlíkne dítěti na hlavičku igeliťák, zavře očí a utáhne ho.
Jistě uznáš, to je stejně mimo jako obava, aby sem Šárku někdo za rok ještě vůbec pustil. Emimino je komerce jako každá jiná a ta má svá pravidla. Emimino má navíc ještě mohutnou, velmi křehkou komunitu, o to je komplikovanější.
Faktem ale je, že emimino za spoledních pár let neudělalo žádnou princielní změnu. Žádnou. Nula. Jediné, co se děje jsou větší či menší krize způsobené tu nedostatkem času, tu nedostatečně výkonným hostingem, tu prošvihnutými termíny.
Nejsem tu od toho, abych soudila. Ale co mě nedojímá jsou slzy, když nevidím důvod. Když jsem vlastník, mám všechno pod absolutní kontrolou. Všechno. Totálně všechno. Pokud něco nefunguje, tak mám vždycky možnost s tím něco dělat. Ideálně bych tomu měla předcházet a ne až hasit vatru hořící obrovskými plameny.
A nedojímá mě to tím víc, že když se zeptám, v čem je tedy problém, v čem je nepomoc, v čem je křivda, tak neslyším nic z druhé strany. To není znevážení nepopiratelných zásluh, nápadu, ani neúcta k někomu, kdo to minimálně nejakou dobu skvěle vedl. Tohle všechno uznávám. Stejně jako právo na slzy, pocit ukřivdění nebo cokoliv jiného.
Ale co neuznávám a co neberu jsou slzy a dojímačky někoho, kdo vede (nebo měl by vést) viditelně komerční projekt. Komerce je komerce. Zvlášť v případě, kdy jsou slzy a není vidět konktrétní příčina. Kde jsou ty kvanta hodin práce, co se jejich výsledkem? Kdo to znevažuje? Obavám se, že odpověď na první otázku je ve stylu „před rokem, dvěma, třema…“ a na druhou „nikdo“.

 
emimino
Povídálka 14 příspěvků 07.08.06 18:25

Milá zizito,
právě jsem se vrátila z třítýdenní dovolené, doma je po malování, venku prší a moje dvě děti so chtějí zahrát monopoly. Od rána jsem si skoro nesedla. A to jsou prázdniny. Až skončí bude ještě hůř - pracuji jako učitelka, nově jako zástupce ředitele, mám plný úvazek, po práci vyzvednu Verču z družiny, napíšeme domácí úkoly, jdeme pro Davídka do školky, pak s Verčou na trénink do gymnastiky (má ho pondělí, středa, pátek, sobota). Když není trénink pak ven, na kolo, na brusle,…
Než Verči skončí trénink musím nakoupit, oběhnout úřady, poštu atd. Domů se vracíme okolo půl sedmé. Manžel se vrací okolo půl osmé. To znamená, že dětem musím uvařit večeři, okoupat je, dát do postele a přečít pohádku na dobrou noc. Pak ještě dělám přípravy na další den, opravuji písemky ----- takže promiň, že nestíhám být neustále na webu.

Několikrát jsem psala, že nejsem schopná vést a věnovat se webu na plný úvazek. Jsem neskonale vděčná každému, kdo mi pomůže.  Několikrát jsem psala, že dávám přednost rodině - té opravdové, ne virtuální - a že pro mě práce na webu není priorita - neživí mě.

Ano, jak je v RD článku uvedeno, web vydělává - čas od času  si u nás někdo objedná reklamu - inzerenty sami nevyhledáváme, většina klientů jsou stálý zákazníci. Nutno říci, že  jen díky tomu je možné web finančně utáhnout a navíc přejít na nový redakční systém. Je zřejmé, že  Petr a Missorka zde tráví spoustu času - což se jim snažíme dle možností finančně kompenzovat - avšak ani my, ani oni rozhodně na tomto webu nezbohatnou - dá se říci, že je to stále koníček a ne job.

I článku v RD jsem uvedla, že dnes figuruji pouze jako admin, bohužel na víc nemám čas. Sice občas něco ještě napíšu, ale to jen když mám chuť a náladu, nechci psát jen proto, že musím. Opravdu nejsme moc vidět, ale musíte si zvyknout, že lepší to nebude. Buď bude fungovat príma web, ke kterému se MATKA chová trochu macešsky, nebo …

Doufám, že jsem podala alespoň trochu vysvětlení, a věř já na efekt brečet neumím, opravdu mě reakce u článku Ro velmi rozhodily.

Měj krásný den a príma emimiňačky šárka

 
Ivca_K
Zasloužilá kecalka 986 příspěvků 07.08.06 18:31

Ahoj všem a Šárce obzvlášť :-)  

Reagovat chci a musím, protože jsem reagovala na Romčin článek a reagovala jsem i do různých diskusí.   Šárko, já jsem nikdy nechtěla zlehčovat Tvoje zásluhy na vzniku emimina, ale .................. Na emimino nechodím nijak „dlouho“ a faktem je to, že jsem se zde od samého začátku setkávala se jménem Missorka. Všude byla jen a jen Missorka. I když jsem si mohla přečíst, že Ti mohu adresovat své připomínky, nevěděla jsem, proč to dělat, když jsem nevěděla, kdo jsi. Bohužel, ale je to tak. Myslím, že tohle není „problém“ jen můj, ale všech „později“ příchozích. Až později jsem si přečetla článek RD publikovaný na emiminu, který spustil celou lavinu názorů, připomínek a možná i obviňování. Těžko říct, co kdo řekl nebo neřekl, co bylo napsáno správně, co špatně. Nicméně si nemyslím, že je moje chyba, že jsem žila v tom, v čem jsem žila. A sice, že Šárka je někdo, kdo emimino založil, ale tím to v dnešní době začíná a končí. Ono to totiž celé nějak takto vyznívalo. Navíc se přiznám, že již vyřčená obava z toho, že se změnou emimina utečou stálice, mě dosti překvapila. Jak jsem již mockárt psala, postrádám (a myslím, že nejsem sama) na emiminu pořádnou nápovědu. A zjevně zde chybí i objasnění historie emimina a představení jeho zakladatelů. Máš na to právo Ty a máme na to právo i my. Předešlo by se tím mnohým nedorozuměním. Nemyslíš???  

Ivča

 
Diny
Ukecaná baba ;) 2096 příspěvků 07.08.06 18:31

Zizito,

nenapsala bych to líp, úplně mě dostalo, jak někdo přemýšlí téměř jako já:) Díky za názor, podepisuju se pod něj! Nestíhám teď víc rozvést, tak aspoň takhle…

Diny od Jarních miminek 2004

 
emimino
Povídálka 14 příspěvků 07.08.06 18:33

Souhlasím, ale teď jsou jiné priority. Stránky se BUDOU měnit, ale bude trvat. Njdříve musíme vychytat mouchy , které vznikly s přechodem na nový redakční systém a pak můžeme něco měnit. šárka

 
Ivca_K
Zasloužilá kecalka 986 příspěvků 07.08.06 19:13

Šárko, souhlasím, ale na druhou stranu tady proběhlo již několik debat o připravovaných změnách. Když se potom „nic neděje“ (já neříkám, že neděje, ale prostě to není vidět a nikdo o tom neví), tak je jenom logické, že lidi mají pocit, že Ti/Vám na tom nezáleží. Jenom pocit. Možná, kdyby tady průběžně vyběhlo okno, že se mění to a to a to, že to bude probíhat tak a tak a tak .............­........ měli by lidi klid a Ty a ostatní na práci taky.
 Ivča

 
letadlo
Závislačka 3592 příspěvků 07.08.06 19:19

Milá Šárko,

asi patřím k těm stálicím zdejšího vebu, patřím do jednoho z nejstarších deníčků tady (Nika, Adámek a kamarádi), myslím, že jsem registrovaná snad od čevna 2002, pak jsem dlouho nechodila a zase se vrátila v listopadu 2003, kdy jsem se přidala do výše uvedeného deníčku.

Moc dobře vím, kdo jsi a kdo tento veb založil. Ale stejně už příliš neznám Tvůj styl psaní. Po Tvém upozornění na článek „Zoufalé matky dělají zoufalé věci“ jsem článek našla a zjistila, že jsem ho četla. Ale bohužel jsem si ho nespojila s Tvou osobou. Byla to moje chyba, Tvoje jméno v záhlaví bylo, ale jsem nějak tak zvyklá, že uveřejňuješ především články jiných lidí. A taky jsem si nezvykla na internetový způsob psaní, kdy většinou stačí „nick“ v záhlaví. Pokud by byl i podpis pod článkem, bylo by mi jasné, že to jsou Tvoje pocity. Je to škoda, bylo by dobré, kdyby jsi byla „více vidět“.

Chápu, že je pro Tebe prioritou reálná a ne virtuální rodina. Myslím, že se k tomu propracujeme všechny, až jednou začneme chodit do práce. Ale zároveň bych uvítala, pokud by někde bylo napsáno, kdo emimino založil a shrnout tam informace, co tu obsaženy jsou, ale nikdo už je v dnešní době nehledá.

Myslím, že prioritou žádné z nás není Tě kritizovat a zraňovat, ale že nám všem jde o to samé, fungující emimino s jeho specifickou atmosférou, kterou nikdo a nic nemůže nahradit.

Jana

 
zizita
Povídálka 14 příspěvků 07.08.06 21:40

Šárko, já ti prostě moc nerozumím. Buď preferuješ reálnou rodinu - což je super vlastnost  - nebo tu trávíš hodiny času. Nelze obojí.
V článku pišes, že jsi na slzy, jak tu trávíš hodiny času a pak si přečteš reakce na článek od ro a je ti z toho smutno. V reakci na moje rejpnutí zase píšes, že není čas a lepsí to nebude. Tak si vyber…

Budu předpokládat, že tedy nemáš čas, protože se věnuješ rodině. Pak bys ale měla uznat, že leckterý návrh co tu kdy padnul si nezasloužil vetovat, že nebylo nutné nechat dojít situaci tak daleko, jak teď je.
Píšeš, že vývoj a administrace je jaksi placená. To je super, emimino je komerce a komerce je za peníze, to je výborná zpráva.
Taky píšes, že to není na zbohatnutí. To určitě zatím není. Otázka je, zda jsou možnosti, jak to vylepšit - třebas tím, že se díte nechá vyrůst. Jsem si jistá, že takových -bohužel zamítnutých- návrhů byla celá řada.

Zůstaň tedy mámou, milující mámou, co je pyšná na své dítě, na to, co dokázalo a co určitě ještě dokáže. Ale nestav se před něj, když kolem chodníku, který chce přejít jede auto a už vůbec se mu prosím nesnaž vybírat boty a zavazovat tkaničky. To dělají nerozumné mámy. Emimino samo moc dobře ví, kde ho tlačí bota a co se s tím má udělat. Od tebe chce jediné - vědět, že ho miluješ, že se za něj postavíš, když pujde do tuhého,  ale ze mu nebudes bránit v hledání sama sabe. A to se na mě zase nezlob ale ruku v ruce s jeho tátou mu prostě bráníš.

 
zizita
Povídálka 14 příspěvků 07.08.06 21:48

Přesně! Líp se to nedá napsat. Vždycky se objeví nápad, někdy se i skoro dodáhne, ale pak to někdo stopne. Bez zjevného a vyřejně známého důvodu.
Otázka je, kdo to stopnuje a proč. Neděší se jen rodiče změny, která není vynucená už z principu? Jsem jediná, kdo si myslí, že kdyby byla jakákoliv jiná možnost než nová redakce, tak prostě nová redakce není?
Jsem jediná, kdo si myslí, že emimino stoji na brzdě a popojíždí jen v případě, že to už jinak nejde?

 
Kimmy
Kecalka 158 příspěvků 08.08.06 04:43

Hmmm - neda mi to a musim se jeste ozvat. Padla tady podle mne dost tvrda slova a ja si nejsem jista, zda jsou na miste. Ja patrim k tem, ktere web zivi a mam pomerne dost znalosti a zkusenosti s technickou i komercni strankou veci. Uz jsem jednou psala, ze me az svrbi prsty z toho, kolik je na e-miminu komercnich prilezitosti, zatim nevyuzitych.
Nicmene - e-mimino je v soukromych rukou a neni to komercni server v pravem slova smyslu. Clenstvi je neplacene, reklamy velmi diskretni a komercni akce typu soutezii a clanku na prominetnich mistech je minimum. To je ovsem Sarcina volba - ona sama si rozhodne, jestli z e-mimina bude business nebo jen prostor pro setkavani a vymenu zkusenosti. Podle mne ma e-mimino veliky komercni potencial - holky tady jsou vyjimecne ochotne spolupracovat a uzivatelska zakladna je na CR dost velka na to, aby byla zajimava pro mnohe inzerenty. Ale prepracovat e-mimino na vysoce ziskove stranky vyzaduje financni investice a pak hodne casu - vypracovat prezentace, presvedcit zakazniky a pak ridit administrativu - to je opravdu „job“ - to neni prace po vecerech. Jestli se na to Sarka neciti, je to jeji pravo. Navic je tu riziko, ze jakmile by se e-mimino stalo opravdu komercnim, hodne soucasne atmosfery by se mohlo ztratit - je to krehky ekosystem a zmena by musela byt pozvolna - jinymi slovy, navratnost investic by se mohla protahnout a to si ne kazdy muze dovolit.  

Moznosti je nekolik - Sarka by mohla e-mimino prodat nekomu, kdo by ho vyzvedl na vyssi uroven. Nebo by se mohla rozhodnout venovat se mu na plny uvazek. Nebo veci zustanou tak, jak jsou a uzivatele se smiri s tim, ze to tu neni dokonale, ale ta atmosfera vyvazi mirne nedostatky.  Je to volba kazdeho uzivatele, jestli sem chodi nebo ne.  Jsou dva komentare, na ktere bych chtela reagovat - jeden typu „kdyz uz to za:,–(im, tak se o to  staram“ - myslim, ze Sarku pred temi sedmi lety ani nenapadlo, do jakych rozmeru se e-mimino rozroste a jak casove a financne narocne se stane. Ano, ona by se na to opravdu mohla vykaslat, protoze tohle jejim umyslem nebylo. Byla to nahoda, ze denicky Naivniho Kacatka spustily takovou lavinu - jinak mohlo byt e-mimino jen dalsim malym serverem zamerenym na maminky - a kdo vi, zda by tady vubec jeste bylo. Podle mne Sarka proste dela, co je v jejich silach, aby to vubec udrzela v chodu. Ja osobne nevim presne, jak to tenkrat bylo s tema zmenama, ktere pak nenastaly - byla bych taky rada, kdyby to nekdo uvedl na pravou miru. Mozna Sarka nechce zmeny - neni nic noveho na tom, ze zmeny casto prinaseji vic prace a ona proste nema kapacity na to, aby tu extra praci zvladla.
Druhy komentar byl, ze e-mimino je ciste komercni zalezitost - nezlobte se na mne, ale neni. Samozrejmne jsou potreba finance na servery a administrativu a ty jsou zrejme pokryty z prijmu z reklam. Ale tohle ani zdaleka neni server, jehoz hlavnim ucelem by bylo vydelavat - to by to tu vypadalo uplne jinak. Je to skoda - je to velka prilezitost, ktere se mozna zanedlouho chyti nekdo jiny - ale kazdy ma pravo na sve priority a Sarka si zvolila sve deti a svou praci. Bylo by prima, kdyby se nasel solventni partner, ktery by cast zavazku prebral. Je to realne? Nevim. Bude me mrzet, jestli e-mimino nedosahne sveho plneho potencialu, coz momentalne nedosahuje. Ale nelze si to vynucovat silnym slovy a naznacovanim, ze uzivatele na to maji narok - e-mimino je soukrome a jeho majitelka bude rozhodovat co a jak.  Ve svete obchodu je to proste - neco chces, zaplat. Na e-miminu se neplati, takze vysoke naroky  jaksi nejsou zcela namiste. Nebo jsem neco prosvihla? Nelibi se mi novy format MF DNES - ale rozhodne se nedomaham, aby ho zmenili na ten stary. Je rozdil, jestli se snazime navrnout zmenu - nebo si stezujeme, ze zmeny nejsou dost dobre a pozadujeme vic.  

Vsechny tyhle reakce jsou pro Sarku velka vyzva - musi se rozhodnout, co bude dal. Je tady hodne lidi ochotnych pomoc, je tu hodne napadu, co a jak. Ma-li nekdo do toho chut, mozna by Sarka byla ochotna odprodat podil - a delit se o praci i o novy zisk. Rozhodne by se mela znovu zviditelnit a ja myslim, ze je to v planu. Ale - jak jiste vsechny rikame svym milackum - dupani nozickou a krik ‚ja chci‘ - to holt nikam nevede.  

Sarko - omlouvam se, jestli jsem tady delala o Tobe nejake zavery, ktere nejsou pravdive - psala jsem to, jak to vidim. Uved veci na pravou miru, jestli se mylim. Myslim, ze tenhle dialog je potreba - chybel  tady a opravdu doufam, ze kdyz ted tady k necemu dospejeme, ze to bude veci jen ku prospechu.

Kimmy

 
Ivca_K
Zasloužilá kecalka 986 příspěvků 08.08.06 08:10

Ne, já si to myslím taky. Navíc mám pocit, že přestože tento server „dělá“ ta atmosféra, která tady je, vzájemná úcta, snaha pomoci, podpořit a podepřít, společně se smát a „dělat blbosti“, kterou tady vlastně vytváříme my, tak na našem názoru nezáleží. A jestli je Šárce líto, že jsme ji nepochopily, a že je všechno jinak, tak mě je tohle taky líto. Ale taky jsem to možná nepochopila a je to všechno jinak. A jestli to tak není, tak proč o tom nediskutovat??? A vzájemně se nepřesvědčovat, že tomu tak není??? Vždyť jsme lidi a máme dar řeči. Tak o tom všem mluvme ................ jedině to je ta cesta. Pravda, je ještě jedna, odpískat to pro nepochopení .............­.......... ale já myslím, že to vážně není nutné.
 Ivča

 
Šárka
Kecalka 418 příspěvků 08.08.06 09:21

Ahoj Kimmy,
trefilas to úplně přesně. Není dál co komentovat. A za to Ti moc děkuji.
Jen mě stále mrzí, že si tady každý myslí, že brzdím změny na stránkách. To ale není pravda. Jen se vše na doporučení chlapů odsunulo do pozadí, nejdříve se musí rozchodit redakční systém, aby zátěž na stránkách byla minimalizovaná a pak můžeme začít něco měnit.
Ještě jednou dík za Tvá slova šárka

 
Šárka
Kecalka 418 příspěvků 08.08.06 09:29

Ahoj,
my dvě si asi opravdu rozumět nebudeme.
Možná píšu nesrozumitelně, možná Ty dáváš dohromady, co dohromady nepatří.
Ano trávím na emiminu denně 1-2 hodiny. Ale v této době se starám o spíše sdministrativní věci - schvalování inzerátů, fotek, článků, recenze, vysvědčení pro porodnice (zařazení nezařazeních vysvědčení) atd., do toho maily, komunikace se zákazníky, fakturace atd.
Bohužel je to práce, která není vidět a na tu „viditelnou“ mi bohužel už nezbývá čas.

Psala jsem už několikrát - změny na stránkách budou - sama nejsem schopná je provést, to musí udělat webmastreři, a ti teď mají plné ruce práce s úpravou systému - ale to psal už Petr.

A že nenechám dítě vyrůst, že má velký potenciál? Jo to má, chceš se zapojit do týmu a něco s tím potenciálem udělat ?, fajn, tak pojď !  můžeš kontaktovat mě nebo Missorku, budu ráda!

šárka

 
market2
Zasloužilá kecalka 640 příspěvků 08.08.06 09:47

Ahojky všem!
Jelikož nevidím do „pozadí“ emimina, nejsem schopná a ani nechci se do tohoto míchat, ale co rozhodně chci napsat je, že nebýt emimina, nikdy bych nebyla tak šťastnou maminkou jako jsem, neboť se všemi starostmi a trápeními před otěhotněním, v těhotenství a nyní při maminkovství se můžu bez jakéhokoliv přemýšlení obrátit na emimi a obratem dostanu rady a informace, ze kterých si můžu vybrat tu, která nám nejlíp vyhovuje, případně si porovnat, zda to, co dělám, dělají i ostatní apod.
Je to asi trochu nesrozumitelný, tak se omlouvám, jen jsem tím chtěla říct, že jsem moc vděčná, že tento web je a že za něj moc a moc děkuji a držím palečky, aby se všechna nedorozumění vyjasnila, technické problémy vyřešily a emimi fungovalo dál a líp ke spokojenosti všech!!!

Market2 a Filípek 7,5m

 
LucyK
Nováček 5 příspěvků 08.08.06 09:49

Ahoj Sarko,
myslim,ze nevdek svetem vladne.Je mi z toho trochu smutno, jak jsme nevdecne. Holky, budte radi ze mate takove stranky.Jen me napada jedno…PRO DOBROTU NA ZEBROTU.

 
LuciaM
Zasloužilá kecalka 505 příspěvků 08.08.06 10:39

Mňa by zaujímalo, čo konkrétne očakáva napr. zizita a ro - aké zmeny? Čo konkrétne by sa malo zmeniť? Čomu Šárka „bráni“?

 
matiee
Ukecaná baba ;) 2238 příspěvků 08.08.06 12:01

Kimmy díky, líp bych to sama nevymyslela. Podepisuju se pod tvůj příspěvek!!!

 
zizita
Povídálka 14 příspěvků 08.08.06 14:43

Například že začnou fungovat věci, které by fungovat měly - namátkou galerie, zvláště komentování fotografií, že  menu bude přehledné a jasné i pro toho, kdo nečte články přímo tady ale přes rss čtečku (jako třeba já). Že si budu moct vybrat, co mi má chodit mailem a co ne, že věco, co mailem chci mi přijdou jednou a ne nulakrát nebo naopak několikrát. A spousta dalších věcí.
Návrhy na všechno tohle už tady byly, tím jsem si jistá. Ale nic z toho se nestalo a nevím, kdo jiný by to mohl stopnout než vlastník.

 
zizita
Povídálka 14 příspěvků 08.08.06 14:47

Šárko, tohle prostě není pravda. Návrhů na změnu bylo dost jak v poslední době, kdy se to zdá být u ledu opravdu kvůli předělávce redakce, tak i v době před tím, než se začalo cokoliv předělávat. Ale nikdy, NIKDY se nic nestalo. Emimino se stejné od doby, kdy se přestaly články posílat mailem, prostě od doby, co to běží v php nuku. A to už je pěkných pár let.

 
zizita
Povídálka 14 příspěvků 08.08.06 14:52

Ano, můžes se na to tak dívat. Pro dobrotu na žebrotu. Jenže emimino není charita. Je to komerce. Všichni, co se na chodu emimina aktivně podílejí jsou placeni. Je to naprosto v pořádku, tak to má být. Ale v tom případě je potřeba uznat, že ty peníze v podstatě vydělává komunita, která onu placenou reklamu konzumuje.
S malinkatou nadsázkou se dá říct, ze si emimino platíme. A tudíž máme jistá práva - třebas právo remcat a chtít vylepšení.
Vlastnící mají samozřejmě právo zatloukat, ignorovat remcání, hasit až když opravdu hoří. Ale nemají právo na to, abych byla zticha jen proto, ze měli užasný nápad - a velikou kliku na komunitu, která dělá jejich projekt tím, čím je.

 
zizita
Povídálka 14 příspěvků 08.08.06 15:08

Šárko, myslím, že más naprostou pravdu, my dvě si opravdu rozumnět asi nebudeme. Jsem ochotná i věřit tomu, že trávíš na emiminu 1-2 hodiny času denně, i když mi upřímně není jasné, jak je možné, že pár faktur (soudě podle počtu inzerentů) mešíčně, nárazově semo tamo nějaký článek, schvalování inzerátů (no dejme tomu, asi jich je víc, než vidím) komunikace se zákazníky (inzerenty?) dá ke dvěma hodinám práce denně.
Ale to není vůbec podstatné. Jsem si jistá, že věci kolem reklamy a financí skutečně deláš, neboť nikdo jiný nemůže.
Stejně tak jsem si ale jistá, že neznáš komunitu kolem svého projektu. Nevíš, co ji pálí. Ani to by nebyl problém, pokud bys dala na lidi, kteří tu komunitu a její stesky znají. Bohužel, nedáš na ně a nikdy jsi nedala. Chováš se v tomhle ohledu značně macešsky, zuby nehty se držíš toho co  je nechceš s tím hýbat, protoze tvoje ditě prostě TAK vypadá a TY to tak CHCEŠ.
V podstatě ani to byl nebyl problém, máš na to právo, protože emimino je tvoje. Problém, že se tváříš jako by ti na emiminu záleželo, jako by ses mu věnovala tělem i duší. Nic z toho není pravda - staráš se o komerční stránku věci a tím ti pro tebe až na krátké a nárazové akce a tím to vadne - máš reálnou rodinu, věnuješ se jí (proti tomu nelze nic mít).
Tak se proboha začni chovat jako manažérka komerčního projektu (protože to prostě jsi) nebo to zavři či prodej.
Co se týče mého zapojení do projektu - ne, promiň, ale v tomhle tvaru nemám zájem. Vážím si svého času příliš na to, abych zabředla do nekonečných dikusí o změnách, které přijdou ne proto, že by bylo dobré je udělat, ale jen proto, že se udělat musí. Nechci fugurovat v projektu, kde nelze mít jasnou roli a jasné kompetence  - a také jasné povinnosti.
Takže prozatím, pokud mám na výběr, zůstanu tím, čím jsem  - prostou čtenářkou a příležitostnou rebelkou.

 
ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 08.08.06 15:43

No trochu tě opravím, nevidím do toho zcela, ale nenazývala bych ty dva spolupracující lidi jako placené :-))). Hovořme spíše o symbolickém odměňování :-)))))), rozhodně by je to neuživilo a rozhodně to není ani minimální mzda ve srovnání s časem tomu věnovaným :-))) Možná se to zlepšilo, sice oba znám osobně a znám jejich pousmání, když přijde řeč na peníze, ovšem nechci vyzvídat a je mi do toho nic. Ale v tomhle směru mám Zakladatele trošku prokouknuté. Na druhou stranu je fakt, že Emimino se drží zpátky a ani výdělky nejsou takové, jaké by při zdejší návštěvnosti mohly být. Doposud prostě vše funguje hlavně díky entuziasmu a fandovství všech.
Romana  

 
ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 08.08.06 15:45

Kimmy ve svém příspěvku zmínila tři možné cesty emimina:
1. Komercializaci nebo investice vedoucí k rozšíření emimina, možná se ztrátou atmosféry, to by záleželo na přístupu.
2. Prodej nebo přibrání solventního partnera - myslím, že tato cesta by nakonec skončila u bodu výše, kdo peníze dává, očekává zisk, tohle by záleželo na výběru konkrétní osoby.
3. Ponechat emimino tak jak je a nadále ho udržovat v tomto duchu - krásná vize, JENŽE: emimino se stalo příliš oblíbeným, návštěvnost neustále stoupá a sebelepší redakční systém není nic jiného než záplata na daný stav. Jestli to tímto tempem půjde dál, tak za rok už žádný provider neuvěří, že emimino je obyčejný soukromý web založený jednou maminkou pro pár přátel. Na to zabírá příliš mnoho prostoru. A tudíž budou stoupat náklady na hosting do neúnosna, potřeba vlastního serveru (nebo i více, a že to je investice jak hrom) a erudovaného správce k němu bude stále nalehavější. Nedojde-li k nějaké změně nebo rozhodnutí, kudy dál, emimino prostě zanikne na svou oblíbenost.. A jak jsem to tu zažila já, tak je to další z problémů, které emimino čeká a opět se bude řešit dva dny po krachu a s velkými finančními náklady.
No a řešení bodu 3 nás zase vrací k dvěma předešlým. Ale myslím, že teď je nejvyšší čas o tom začít přemýšlet, aby byl čas na to nejlepší rozhodnutí.  Celou debatu jsem se začala, protože tu už vážně brouzdám děsně dlouho, takže tu mám druhý domov a protože cítím, že nazrál čas na rozhodnutí, kudy dál.  

Je pravdou, že tento web je přístupný zdarma, neexistují tu žádné placené účty. Ovšem zpětně nikdo za svůj článek či příspěvek taky zaplaceno nedostává. Obsah tohoto webu už je většinou tvořen pouze uživateli, vlastníci se nadlouho odmlčeli (do obsahu nepočítám reklamní část, kterou všechny chápeme jako nutné zlo a která je zde umístěna ve velmi decentním designu a prostoru - a přesto dokáže po zaplacení nákladů i nějaký ten drobný zisk vytvořit, jak jsem pochopila z toho úděsného článku a z toho, že po roce práce zdarma už i druhý admin dostává zaplaceno).
Proto si myslím, že zdejší uživatelky mají právo (ne obchodní, ale společenské) chtít lepší a kvalitnější prostředí. Většina tu kus ze sebe zviditelňuje a to ne z exhibicionismu, ale pro potěchu a radu ostatním.
No a co se týká brždění změn. Loni se hlasy ozývaly už hodně hlasitě, že by to chtělo živější vzhled a lepší uspořádání menu, že emimino působí zastarale a je nepřehledné. I teď v různých reakcích v posledním měsíci bylo možné se dozvědět, že hodně návštěvníků si našlo pouze tu svou jedinou cestičku a o dalších vůbec neví, kam vedou. Těsně před započetím psaní nové verze redakčního systému (té, která nefungovala podle představ a požadavků) letos v zimě se Missorka pochlapila a jen tak ze zájmu a z nadšení ve spolupráci s manželem začala vytvářet nový design. V první variantě i s jiným řazením menu a pár vychytávkama v diskuzích i článcích. Ti, co měli možnost tuto variantu vidět, docela hodně tleskali - přesně se podařilo vyhovět konzervativcům a přitom zjednodušit, oživit, zlepšit. No tato verze neprošla, důvod neví asi nikdo. Snad jen že byla postavena na starý systém a chystá se nový. No a co vidíme dnes, nový redakční systém z nového Missorčina vzhledu nemá nic, jen se snad zachová pár vychytávek v diskuzích, které Missorka skoro tajně protlačila a snad zůstane i lepší řazení fotogalerie. Prý se design dodělá dodatečně. Hmmm. A přitom právě toto mohla být práce, která by vidět byla. Dnes z toho zbyla jen možnost přepnout na jiný vzhled, ovšem nedodělaný - Missorce se nedivím, že už nenašla sílu dokončit něco, oč nebyl zájem.
 Romana

 
Kimmy
Kecalka 158 příspěvků 08.08.06 17:34

Ahoj Romano,
tenhle prispevek je dobry a rada na nej navazu. Sarka je inteligentni zena a ja verim, ze tvari v tvar faktum se jedna lepe, nez se vzedmutymi emocemi. Ja nemam dost informaci o stavu e-mimina, takze budu brat z Tveho prispevku.
Provoz serveru stoupa a jsou na to jiste k dispozici zaznamy o nav­stevnosti a trendech. Ze to pilne roste, o tom neni pochyb. Ze jsou problemy s hostovanim, to asi pro Sarku neni nic noveho - naopak - ona je ta, kdo ty ucty dostava, takze si jiste umi spocitat, kam to vede a predpokladam, ze nijak netouzi po opakovani kriticke situace, kdy server neustale padal a holky se nemohly pripojit. A nechce, aby e-mimino skoncilo, takze to planuje nejak resit.
Je to zacarovany kruh - na jedne strane chce Sarka cas pro sve deti a pro svou praci, na druhou stranu nechce zklamat priznivce e-mimina. Vsichni jsou frustrovani, Sarka ma pocit, ze si jeji prace nikdo nevazi, uzivatele maji pocit, ze toho pro ne dost nedela. Pri vsi ucte, tahle situace je zrala na noveho partnera. Ale porad  - porad je to rozhodnuti Sarky, at se nam to libi nebo ne. Je to velike rozhodnuti a je v nem zainteresovano dnes uz nekolik tisic holek. Je to velike rozhodnuti, nechat nekoho jineho rozhodovat o vecech, ktere jsou cloveku blizke - to vyzaduje odvahu a odhodlani. Ja pevne doufam, ze Sarka to v sobe ma, ze se rozhodne spravne a ze nedovoli, aby tohle uzasne misto zaniklo na vlastni popularitu.  

To je ale podle mne jina zalezitost, nez spolecenske pravo na zmeny. Prispevky jsou dobrovolne a - zcela uprimne - nabidka tezce prevysuje poptavku a je to takovy prijemny zensky pokec - zadna kvalitni zurnalistika, ktera by zasluhovala honorar (to prosim myslim nevinne - nechci se nikoho dotknout - kvalita je presne takova, jakou tady potrebujeme, ale casopisy by to asi neprodavalo). At uz je struktura zastarala nebo ne - e-mimino nabizi to, co uzivatele chteji - rady, naslouchani, zkusenosti, pohlazeni. A nekolik silnych osobnosti - Missorka je uz takovym duchem e-mimina - je vsude, kde je ji potreba. Troufam si tvrdit, ze vetsina uzivatelek se radeji spokoji s mene funkcemi vymenou prave za tuto atmosferu, za vsechny ty spriznene duse.  

Znovu se to ale vraci k tomu, ze z technicke stranky jsou potreba zmeny, jinak hrozi, ze e-mimino skonci. Tady myslim, ze by Sarka mela zcela jasne rict, jake kroky podnika proto, aby se to nestalo. Neni to jeji povinnost, ale ja verim, ze chce e-mimino uchovat a tudiz je to v jejim zajmu.  Zasluhy Missorky jsou ohromne a ja doufam, ze Sarka vi, co v Missorce ma.  

Takze - dejme Sarce sanci, at se po dovolene vyspi a pak nam vsem rekne, co a jak - jake kroky planuje na zajisteni bezproblemoveho chodu. Neni to jeji povinnost, ale doufam, ze to udela. Stejne jako doufam, ze pokud je e-mimino prilis narocne na jeji cas a najde se nabidka na prevzeti, ze o ni bude uvazovat.  

Byla bych rada, kdyby tato diskuse pokracovala.  Tady je ale skoro pulnoc, ja jdu do hajan.  

Kimmy

 
LuciaM
Zasloužilá kecalka 505 příspěvků 08.08.06 17:39

Zizita - "věci, které by fungovat měly - namátkou galerie, zvláště komentování fotografií, že  menu bude přehledné a jasné i pro toho, kdo nečte články přímo tady ale přes rss čtečku (jako třeba já). Že si budu moct vybrat, co mi má chodit mailem a co ne, že věco, co mailem chci mi přijdou jednou a ne nulakrát nebo naopak několikrát. A spousta dalších věcí. "
Ro - "za rok už žádný provider neuvěří, že emimino je obyčejný soukromý web založený jednou maminkou pro pár přátel. Na to zabírá příliš mnoho prostoru. A tudíž budou stoupat náklady na hosting do neúnosna, potřeba vlastního serveru (nebo i více, a že to je investice jak hrom) a erudovaného správce k němu bude stále nalehavější. Nedojde-li k nějaké změně nebo rozhodnutí, kudy dál, emimino prostě zanikne na svou oblíbenost.. "  

tak teraz neviem - zizita rieši vzhľad a veci, ktoré sa dajú naprogramovať a ak som to správne pochopila, to sa práve deje, programátori makajú ako o život
ro - jednak rieši základ, na ktorom emimino stojí - že web za chvíľu bude musieť byť komerčný, inak zanikne a súčasne vzhľad a funkčnosť  

podľa mňa sú to dve rozdielne veci (vzhľad a zákulisie, na ktorom to celé stojí) a Šárka predsa písala, že kým sa nenaprogramuje základ, nemá zmysel riešiť vzhľad, pretože ak je to správne naprogramované, zmena vzhľadu je už jednoduchá ako keď si žena robí make-up, stačí že má k dispozícii maľovátka a kvalitnú pokožku, vzhľad si dotvorí aký chce podľa chuti  

keby mal byť tento web komerčný, to znamená, že by tu bolo viac reklamy a odborných článkov za honorár, myslím, že by sem ľudia prestali chodiť, ale to je len môj názor mňa by to odradilo určite  

radšej by som hlasovala za menej reklamy a platený vstup ako prehnanú komerciu  

a nepáči sa mi prehnane útočná forma, s akou sú písané niektoré príspevky, veď predsa nejde o život

 
zdenek1
Povídálka 22 příspěvků 08.08.06 17:45

Zdravím, jíž jsem to psal k jinému článku, tak jen ve stručnosti.
Změny které byly z kraje roku naplánovány a z větší části nachystány, jsme společně zastavili, protože bylo potřeba věnovat veškeré síly na naprogramování nového redakčního systému, který bude daleko efektivnější, méně zranitelnější a umožní jednoduší zásahy a změny. Po dodělání toho základního (deníčků, osobní účty, diskusní fóra, vysvědčení pro porodnice apod.) dojde na úpravy menu, vytvoření dalšího vzhledu a následně na fotogalerii. První část by měla být hotova v září a další říjen-listopad.
Hodně zde zmiňujete komerční stránku věci. Ano, bez reklamy by tyto stránky již dávno nebyly. Zisk z ní nám umožňuje zaplatit naprogramování nového RS, což není záležitost pár tisíců, ale částky posunuté o řád více, přeci jenom jste se celkem hodně namnožili :-)  Snaha je o to, aby reklama co nejmíň rušila a obtěžovala. Zatím, jak doufám, se to daří. Možná tomu napomáhá i fakt, že není snaha na těchto stránkách zbohatnout :-)
Termíny nejblíže plánovaných věcí  jsem nastínil výše. Po jejich dokončení, začneme na nových věcech, které by měli doplnit služby a zpříjemnit pobyt. Výhodou bude to, že pánové kteří programují RS jej tím pádem budou dokonale znát a práce jim pak půjde lépe od ruky.
Vím, že je pro některé z Vás velké zklamání, když jste se těšili na jaře na nové věci, které jste možná i viděli a na místo toho zase nic, ale věřte tomu, bylo to nutné rozhodnutí, které zamezí tomu, aby stránky spadli a zkolabovali jako již jednou v minulosti.
 Zdenek

 
zdenek1
Povídálka 22 příspěvků 08.08.06 17:51

Ahoj,
Některé věci viz. níže. Jen bych tě chtěl ubezpečit, že vím co v Missorce máme a má volnou ruku pro jakékoliv změny chce provádět.  Bez ní by bylo velmi těžce.
Opravdu nemělo cenu dokončit nový vzhled, ne že by o něj nebyl zájem, ale v nové verzi by nefungoval, musí se udělat znovu. Kluci to zvládnou :-) Ale jedno po druhém.
 Zdenek

 
LuciaM
Zasloužilá kecalka 505 příspěvků 08.08.06 18:00

robiť najskôr nový vzhľad a potom preprogramovať redakčný systém by som prirovnala asi najlepšie k tomu, že keď vymaľujem celý byt, v detskej izbe sa na každej stene vyhrám s obrázkami a potom mi stavbári prídu búrať a posúvať priečky… tak je naozaj zbytočné

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 Další »