Tak a jsme čtyři

Porod

Když jsem před 5 lety zůstala se svou prvorozenou Eliškou sama, říkala jsem si, že bude hodně těžké najít si přítele a „nového“ tatínka pro dcerku. Po 3 letech jsem ale našla toho pravého...

Tady mám 2 hodiny :-)

a jedeme domů....v sedačce jsem se skoro ztratil :-D
4 komentářů

s mojí velkou segrou....
1 komentář

s maminkou.......

u ségry je dobře :-)

Před skoro třemi lety jsem nastoupila do nové práce kousek od svého bydliště a šla jsem tam i s tím, že pokud nenajdu přítele tam, tak snad už nikde. Nikam jsem nechodila, většinu času jsem strávila doma s Eliškou a když už jsem někam vyrazila, tak s kamarádkami na nějakou ňamku do restaurace.

Když jsem se v nové práci začala zabydlovat, tak jsem narazila na sympatického muže, s kterým jsme si padli díky bohu do oka. Byl upřímný, dobře se s ním povídalo, byl o půl metru vyšší jak já a hlavně mi s ním bylo dobře! Za dva měsíce už jsme byli jedna ruka, jedna noha a bylo nám spolu dobře. Eliška si ho taky oblíbila, a to bylo pro mě to nejduležitější!!!

V práci jsme byli spolu denně, jelikož jsme byli na stejné směně a po práci taky spolu. Kupodivu jsme se nepovraždili, i když jsme byli spolu 24 hodin denně! :lol: Po 5 měsících se k nám domu nastěhoval a přistavěli jsme si na našem rodinném domku další patro, abychom mohli být spolu sami a v klidu!

Po roce a půl jsem zatoužila po miminku. Řeknu vám, že to byl s tím mým chlapem boj. Chvilku že mimčo chce, potom že ještě počkáme a tak to to šlo pár měsíců. Ale nakonec jsem vyhrála já a rezignoval! :dance:

Vysadila jsem prášky a že uvidíme, buď otěhotním a nebo ne. Prášky byly vysazeny a když ani po třech měsících se nedostavila menstruace, zašla jsem k doktorovi, aby mi menstruaci vyvolal. Dostala jsem injekci a za týden jsem měla přijít znovu, ale během týdne mě začaly bolet prsa. Tak jsem si se zvědavosti udělala test a EJHLE - byly tam //!!! A dokonce i přítel byl nadšený. Objal mě a políbil! Sice čárky šly vidět slabě, tak to nebyla úplná jistota, a tak jsem si chtěla za dva dny udělat kontrolní test. Ale přiznejme si, kolik z nás vydrží dva dny, že?! :pankac: Takže další den nástup na WC…a to čekání! Bože, to čekání…3 minuty uběhly jak 3 hodiny a nervózně jsem se šla mrknou a JUPÍÍÍ! Byly tam a silnější.

Další den jsem letěla jak tajfun k doktorovi, aby mi potvrdil mé těhotenství, ale pan doktor mě hodně rychle zchladil. Na ultrazvuku nic neviděl. S obavami, že je to mimoděložní těhotenství, mě poslal do nemocnice. Celou cestu jsem probrečele, proč já…

V nemocnici mě vyšetřili, taky nic neviděli, ale aspoň se mě snažili povzbudit, že vezmou krev a počkáme 2 dny, jestli se hodnota Hcg zvedne a nebo ne. Že je to možná jen brzy, a proto to nejde vidět a hodnoty jsou nízké. Dva dny utekly, znovu odběry a čekání celé dopoledne na výsledky byly hodně kruté. V poledne přišla mladá sympatická doktorka a s úsměvem na rtech. Hodnota Hcg ze zvýšila… HURÁ!!! :-)

Po týdnu na kontrole už šel vidět žloutkový váček, byla jsem nadšená, že už tam jde něco vidět! A termín byl stanoven na 19.7.2013…na narozeniny mého drahého muže!

Za dva týdny jsem začala krvácet. Ten šílený strach, že jsem potratila. Okamžitě jsme jeli do nemocnice na pohotovost. Vyšetřili mě. Vše bylo naštěstí v pořádku a s předepsanými léky jsem jela domů. Za měsíc se to opakovalo a naštěstí taky vše OK. Řekli mi, že to je asi menstruace a že je to normální…

Nevolnosti jsem měla asi dva měsíce, naštěsti jsem nezvracela, ale v hlavě se mi motalo teda řádně, jako po opici. V 13.tt jsem byla na screeningu, vše OK. A termín byl posunut na 4.8.2013.

Ve 20tt jme zjistili, že čekáme chlapečka a že asi bude pořádný kus chlapa…Ať jsem byla u jakéhokoliv doktora, tak na mě hleděl, jestli jsem si na sto procent jistá, v kterém týdnu jsem, že malý odpovídá tak o 2-3 týdny starší! :-D
Můj doktor mě pořád přesvědčoval, že termín dle screeningu v 13.tt je prostě daný a malý je prostě jen velký. Poté se zjistilo, že mám cukrovku, ale i tak se doktoři divili!

Břicho mi rostlo o sto šest a já se už od 20.tt skoro koulela, břicho jsem měla fakt velké a děsila jsem se toho, jak se budu pohybovat na konci těhu. 31 týdnů uteklo jako voda a já se těšila až to budu mít za sebou…Nějak v podvědomí jsem se bála další kontroly u doktora a bála jsem se oprávněně. V moči jsem měla bílkovinu a tlak mi vyskočil taky nahoru, nohy mi občas otékaly, ale nebylo to tak hrozné. Ale i tak jsem byla poslána pro jistotu do opavské nemocnice. Celé těhu jsem byla na to tak nějak připravená, jelikož s dcerou jsem ležela 2 měsíce v nemocnici. Když jsem dorazila do Opavy, po vyštření se pán doktor rozhodl, že bude lepší, když pojedu raději do Ostravy Poruby. No nadšená jsem nebyla, ale co jsem měla dělat, že? Ale teď rozhodně nelituju!!!

Když jsem se projela v houkající sanitce (zážitek na celý život – ale stačilo) dorazili jsme do Ostravy. Týden jsem si tam poležela s bříškem, ale výsledky nebyly o nic lepší. Takže 3.6. v 32.tt dopoledne mi zavedly první tabletku, druhou v 11 večer. Bolesti nebyly tak hrozné, ale už jsem v noci nespala. Další den 4.6. v 11 dopoledne mě vyšetřili a byla jsem otevřená na 3 cm. Aby to urychlili, praskli mi vodu. Zavolala jsem muži, aby dorazil! Před dvanáctou dorazil a byla jsem šťastná, že ho tam mám. Bolesti začaly být hodně silné, až jsem byla v šoku, už jsem si nepamatovala, jaké to bylo u Elišky.

Píchli mi epidurál, i když teda nevím, jestli mi pomohl, bolesti byly pořád silné. Potom už to šlo tak nějak jako na běžícím páse a v 12:25 na nás vykoukl náš drobeček, kterému jsme dali jméno Daniel. Vážil 2630 g a měřil 46 cm. Takže na 32.tt pořádný chlapák (díky bohu, že jsem nerodila v termínu :P :mrgreen: ). Krásně plakal, dali mi ho na půl minutky do náruče! Byla to nádhera, ani jsem nevnímala, že kolem mě jsou lidi…

Pak mi ho vzali a odvezli na dětskou JIP. Když jsem za ním byla, byl tak maličký a krásný..,a hlavně moc šikovný, vše zvládal! Po 6 dnech ho vyndali z inkubátoru a převezli na neonatologii, kde jsem za 2 dny mohla být už s ním na pokoji! Po týdnu, kdy jsme vegetili spolu na pokoji, tak krásně papal a tudíž i přibíral.

17.6. jsme si našeho drobečka konečně mohli odvézt domů. Byla jsem ze všeho unavená, ale šťastná, že už budeme všichni spolu! :mrgreen:

Nyní má náš Daneček skoro 4 měsíce a přes 4 kila. Konečně jsme kompletní, šťastná rodina. :srdce: :srdce: :srdce:

Díky všem, kteří to přečetly až tady. Doufám, že se to dá i číst… papa :mavam:

Hodnotilo 22 lidí. Score 4.6.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
slavuska1
Vesmírná mluvilka 32742 příspěvků 30.07.13 01:29

Pěkný deníček..ale ty skoro 4 měsíce jsou asi překlep ne? 8o :nevim:

 
Mirca85
Povídálka 28 příspěvků 30.07.13 07:19

@slavuska1 Tam určitě měli být skoro dva měsíce ;) A z jakého důvodu ti vyvolávali porod? Jsi měla preklampsii?

 
samanta2208
Kelišová 5668 příspěvků 30.07.13 08:51

32 tt a 2630g 8o teda muj prdolka podle kontroly ve 32tt mel 1599g :mrgreen: preji hodne zdravicka a at ti dela jen radost.

 
Saroya
Neúnavná pisatelka 17618 příspěvků 30.07.13 09:07

Gratuluju k pozitivnímu příběhu :) synáček to krásně zvládnul a ty také. zdraví celé rodině :kytka:

 
Mirca85
Povídálka 28 příspěvků 30.07.13 09:11

@samanta2208 to je síla, asi ji vyroste velke j chlapak :* já rodila 37+3tt a malá vážila 2.61 a měřila 47cm. Zdeni buď ráda že jsi porodila tak brzo, alespoň jsi si užila malé miminko a chlapeček je i tak v pořádku :srdce:

 
Bibušenka
Závislačka 2738 příspěvků 30.07.13 12:18

Gratuluju ke chlapečkovi :) má narozeniny jako můj přítel, kéž by se takhle zadařilo i mě :) :P

 
Krrysa
Extra třída :D 13920 příspěvků 30.07.13 13:08

Myslím, že věta : Buď ráda, že si porodila tak brzo " je krapet mimo mísu, nikde není daný, jak velký bude mimčo při porodu ( já měla v 31. tt děti takytak veliké a u porodu měly do 4 kg) a za druhé raději rodit větší donošené miminko, než malinké nedonošené…
jinka samozřejmě gratuluju ke zdravému chlapečkovi :))) je super, že se obešlo vyvolávání bez komplikací.

 
Luciet2
Ukecaná baba ;) 1663 příspěvků 30.07.13 13:47

Závidím taky potřebuju někoho potkat:-)

 
Zdeňka86
Zasloužilá kecalka 919 příspěvků 30.07.13 17:33

@Mirca85 omlouvám se, je to překlep. Mají tam být 2 měsíce :mrgreen: porod jsem měla vyvolaný kvůli preeklampsii :kytka:

 
Ninesen
Stálice 80 příspěvků 30.07.13 22:35

Jee majinky prdolka–to muj malej mel 2670g a 47 cm a rodila sem 38+2.. On z něho ten velikanský chlapak stejne vyroste :) hlavne at jste zdravi a maleho a Elisky si uzivej na plny plyn :-)

Příspěvek upraven 30.07.13 v 22:35

 
Anonymní  30.07.13 23:04

Hezké taky jsem se divila, že jsou tam 4 měsíce asi překlep

 
Selfi
Kelišová 5088 příspěvků 30.07.13 23:15

Gratuluji :)… máme hodně podobné osudy :)… taky první holčička s prvním tatínkem, po té chlapeček s teď už manželem :)… taky jsem rodila na fakultce v Porubě a rodila jsem ve 31tt:).– malý byl taky veliký - 2100g a 44cm :)…přeji hodně štěstí krásné rodince :)

 
Zdeňka86
Zasloužilá kecalka 919 příspěvků 31.07.13 06:21

Díky moc, za krásné komentáře :hug: malý je moc šikovný už máme přes 4 kila a o 7 cm navíc :D Eliška je z něj nadšená a nejraději by dělala vše za mně :mrgreen: tak jsem zvědavá jak dlouho jí to vydrží…
PS: ještě jednou se omlouvám za ten překlep, opravdu tam mají být 2 měsíce :*

 
EvaG
Extra třída :D 10624 příspěvků 06.08.13 07:46

Gratuluji, já rodila v 31.tt a míša měl 1430g a 40cm. Hlavní je, že jste to zvládli na jedničku.

 
Zdeňka86
Zasloužilá kecalka 919 příspěvků 06.08.13 14:36

@EvaG Díky moc :hug:

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama