Druhá šance pro život

zdenik1988  Vydáno: 07.02.12

Každý den s nadšením pročítám vaše deníčky, a tak se i já chci podělit o svůj životní příběh. Snad proto, že jsou to dnes 4 roky, co jsem s manželem, a tak trochu bilancuji, zda jsme to všechno ustáli. Nikdy mi moc nešel sloh ani pravopis, tak se předem omlouvám za případné chybky.

Všechno tak nějak začalo v mých 16 letech. Chodila jsme na střední školu, která mě vůbec nebavila a vlastně jsem na ní nastoupila jen proto, že jsem chtěla být na intru. Daleko od všeho a všech. A jak to tak bývá, začala jsem školu flákat a víc se věnovat vysedávání v hospodě na čaji. Tak se tomu tenkrát říkalo :-) Na konci 2. ročníku jsme se s mamkou dohodly, že přestoupím na Obchodní akademii a vrátím se domů. Škola mě začala bavit a já pomýšlela na vysokou školu. Jen jsem pořád nějak nemohla zapadnout do kolektivu. Přeci jen to byla soukromá škola a já, holka z vesnice, jsem neměla to, co ostatní.

Nakonec jsem si porozuměla s Týnou. Byla moc fajn. Začali jsme spolu trávit všechen čas a já byla nadšená, že mám kamarádku, kterou jsem si vždycky přála. Po nějaké době jsem přišla na to, že i ona má své horší stránky. Spíše šlo o jednu, a to drogy. Říkala jsme si, že to nevadí. Kamarádit se s ní můžu i tak. Ale když jsme se ocitly na společné dovolené, podlehla jsem i já a něco zkusila. Od té doby to šlo z kopce. Prospěch a docházka ve škole se začaly zhoršovat, a tak jsem se horko těžko prokousala do 4. ročníku. Problémů přibývalo i doma, a ač dodnes nevím, zda to mamka tušila, jsem jí vděčná za to, jak dobře to zvládla.

V té době jsem se zakoukala do jednoho kluka. Normálně bych asi doufala, že si mě všimne, ale ve všem tom opojení se mé sebevědomí drželo celkem vysoko, a tak jsem ho začala „uhánět“. Dlouho mě nechtěl a já nechápala proč. Až po čase mi kamarádka řekla, že ho nikdy nemůže zajímat feťačka. A tak jsem se rozhodla k radikálnímu řešení. Ze dne na den jsem přestala. Takže dnes s oblibou říkám, že každá závislost je jen o tom, jak si to člověk uspořádá sám v sobě. Chodila jsem za ním každý den a světe div se, začalo moc krásné období. První držení za ruku, první pusa a já byla moc šťastná. Protože jsem ale hodně zanedbala školu, stál přede mnou ještě jeden problém. A to bych nebyla já, aby se mi to opět nevymklo z rukou.

Bylo po Vánocích a já jsem se začala obávat, co na můj školní neúspěch řeknou doma. Nenapadlo nás nic lepšího, než se zabalit a odjet. Doma jsem řekla, že jedeme se školou do Německa. Rozhodli jsme se pro Anglii. Vůbec jsem nedokázala domyslet, co všechno se může stát. Hlavně proto, že jsme odjížděli ve čtyřech, s pár korunami v kapse a ve starém favoritu. Ze začátku to bylo moc fajn, ale přišel osudný večer v sobotu 19.1. Jeli jsme v autě, a pak už si jen pamatuji tmu. Když jsme se probrala, všechno mě bolelo a já jsem ležela na Tomovi, který měl ten nejděsivější pohled, co jsem kdy viděla.

Nemohla jsem se pohnout, koukala jsem na vlastní ruku a netušila, že je moje. Začala jsem zběsile volat o pomoc. Česky i anglicky, co mi hlas dovolil. Pak si jen pamatuji, že mě kdosi začal vyndávat z auta a já se podívala na Toma a řekla mu, že ho miluji. To bylo naposledy, co jsem ho viděla. Pak mám jen zmatek a zmatek. Nevím, kolik dnů to bylo a pak za mnou přišel kamarád z auta. Doktoři mi řekli, že Tom umřel a já nechápala. Snad to bylo tím morfiem, co jsem dostávala… brečela jsem a cítila se tak nějak prázdně.

Dny ubíhaly a já jsem se začala pomalu zotavovat. Měla jsem na rozdíl od Toma velké štěstí. Zhruba deset zlomenin na pánvi a porušené nervy v ruce byly sice velice vážným zraněním, ale protože jsem měla dostatek vápníku, neohrozily mě na životě. Kamarád z auta za mnou chodil každý den a podporoval mě. Mamce jsem se se vším svěřila, a to i s celou mou drogovou minulostí. Myslím, že musí mít svatozář, že to vydržela a odpustila mi, a tohle všechno nás velice sblížilo a dnes vím, že jí můžu říct cokoliv.

Snad právě to, že jsem v Angli nikomu moc nerozuměla a nikdo se mě nechodil ptát na nehodu, byla jsem na tom po psychické stránce celkem dobře. A pomalu jsem se začala upínat na Lukáše, který u mě proseděl celé dny. Před naším odletem do Čech už jsem tušila, že s ním mi bude nejlépe. Nebude se mě ptát na moje zranění, nehodu a další věci kolem. Byl prostě fajn a mě bylo dobře. I když návrat do Čech byl podstatně tvrdší, než jsem čekala, zvládli jsme to už společně.

Čekala mě návštěva Tomovi maminky, která byla v té době těhotná. Hodně jsem se toho bála. Nikdy předtím jsme se neviděly a já nevěděla, jak se tvářit. Protože za ten měsíc jsem se dala poměrně rychle dohromady a po návratu se každý ptal, jak to bylo a co se stalo, začalo to bolet… měla jsem výčitky, že na to vše málo myslím. Rozešla jsem se tedy s Lukášem a začala se hledat. Pomalu jsem už chodila a dělala pokroky. Jen ruka nefungovala a já jsem se nemohla ani podepsat.

Čas ubíhal a mě se pořád po Lukášovi stýskalo… sice za mnou chodil, ale konečně jsem pochopila, co pro mě skutečně znamená. A tak po všech útrapách jsme spolu začali chodit znovu. A protože jsem nemohla moc ven, byl u nás skoro denně, až tam vlastně začal bydlet. Naši si ho hodně oblíbili, a tak by se zdálo, že všechno bylo super. Jenže jsem si v té době nedělala vůbec starosti s antikoncepcí. Popravdě, nebyl ani důvod při mém zranění. To se postupně lepšilo a já za čas zjistila, že jsem těhotná. Ten pocit štěstí byl obrovský.

Vydržel, ale asi jen týden. Doktorka mi řekla, že s mojí pánví a nedávným rentgenem musím hned na potrat, protože mimi by stejně nebylo normální. Hodně mě to zasáhlo. O tom všem věděla jen máma a ve všem nám pomohla. A právě díky tomu, že to nikdo z okolí netušil, jsem mohla a hlavně musela žít normálně dál. Našla jsem si skvělou práci a pomalu jsme se porozhlíželi po nějakém tom bytu. Asi po půl roce jsme se přestěhovali a já byla opravdu moc šťastná. Všechno fungovalo, jak mělo.

Asi po roce jsem opět otěhotněla. Sice jsem se bála, ale mimi jsme si přáli a já jsem doufala, že když to nikomu neřeknu, bude to fajn a dobře to dopadne. V 6. tt jsem začala krvácet a verdikt zněl jasně. Zamlklé těhotenství a okamžitý nástup na revizi. Jako by pro mě celý svět přestal existovat. Uzavřela jsem se do sebe a nechtěla nikoho vidět.

A tak se i náš vztah začal postupně rozpadat. Navíc přišla nemoc, která si vyžadovala dlouhé léčení a já jsem byla ráda, že nemusím nikoho vidět. Asi po půl roce jsme se s přítelem rozešli. Vydrželo to, ale jen 2 týdny a on mě začal zvát na rande a na výlety. A tak začalo snad to nejkrásnější období v mém životě, které ještě zlepšily // na testu a následná svatba. A i přes komplikace jsem měla to nejkrásnější těhotenství, jaké jsem si jen mohla přát.

Dnes už mě doma zlobí 4,5měsíční Šimonek a jsem neskutečně šťastná, že právě já jsem dostala druhou šanci pro život. A zároveň jsem přesvědčená, že každý máme všechno předem napsané osudem. Proto doufám, že všechno co jsme si v životě prožila, mi bylo jen ku prospěchu a velice mě to posílilo a zároveň mi to hodně pomůže při výchově Šimona.

Všem, kteří dočetli až sem, moc děkuji.

Líbil se vám deníček? Máte také co říct? Přidejte na eMimino.cz svůj deníček.
Průměrné hodnocení zápisku v deníčku 5.0 bodů
 Váš příspěvek
 
katula9
Ukecaná baba ;) 1917 příspěvků 07.02.12 06:24

ahojky moc držím palce abys všechno zvládla dle svích představ

 
LadyTommy
Extra třída :D 14791 příspěvků 07.02.12 08:41

teeeda, tak to je pořádně krkolomná cesta životem, přeji teď už jen to krásné!

 
zzuzzinda
Kecalka 263 příspěvků 07.02.12 09:25

Ahoj, ty jsi tedy neměla lehký život, ale klobouk dolů, ustála jsi to. A tvoje máma je prostě máma jak má být, byla při tobě, i když bylo nehůř :) Máš velké štěstí, že jí máš :D A určitě tě tohle všechno naučilo, co je důležitý a jsi určitě bezva máma pro svého lumpka. Držím palce, ať už je jen dobře.

 
lyžařka
Kecalka 362 příspěvků 07.02.12 09:39

Ahoj tvůj deníček jsi nazvala velice výstižně…podruhé jsi se narodila a asi tě má bůh rád :-) tak si toho važ a už žádný blbiny :-) mám za sebou podobný harakiri v mládí a taky si někdy říkam ja jen jsem to ve zdraví mohla přežít a vlastně i moji rodiče :-) doufám že moje dítko nebude po mě :mavam: člověk má někdy víc štěstí jak rozumu. tak přeju jen to nejlepsí

 
Dankár
Kecalka 252 příspěvků 07.02.12 10:20

Velmi výstižně je to pojmenované…Opravdu druhá šance.Přeji už jen vše dobré :)

 
netkaa
Kecalka 211 příspěvků 07.02.12 17:33

:potlesk: :potlesk: :potlesk: Hodne stesti :potlesk:

 
marfušenka
Stálice 72 příspěvků 07.02.12 21:58

jako v pohádce. dobro vítězí nad zlem. :mrgreen: vše co jsi prožila tě určitě posunulo dál a proto jsi tam kde si :lol: a hlavně, měla jsi vedle sebe hned dva andílci,mamku a Lukáše :andel: .

Vložit nový komentář
Poslat
nový deníček