Zdraví na povel

helbell  Vydáno: 31.05.12

Jako malá jsem vyrůstala u babičky, která je zarytým odpůrcem lékařů, nemocnic a celého zdravotnictví. A tak to taky u nás vypadalo, léčilo se bylinkami a vším, co vyčetla ze starých knih. O tom, že je dnes má zdravotní karta jako soudní spis, se nemusím zmiňovat, samozřejmě, že očkovaná jsem téměř nebyla a ani pravidelné dětské kontroly nebyly bez problémů. Ale co je nejdůležitější a vlastně nejhorší, tomuto vzdoru bylo přisuzováno mé zdraví.

Samozřejmě, jako další efekt jsem získala naprostý odpor, až bych řekla hrůzu z doktorů a všeho, co se jich týká. A jeho překonání bylo veliké utrpení. Ale o tom psát nechci, jde o to zdraví, které není vždy takové, jak se tváří.

Začalo to brýlemi. Zjištění, že budu muset nosit brýle, otřáslo mou matkou a babičkou jako by mi diagnostikovali lepru. Jak může být naše „dokonalá“ blondýnečka zohyzděná brýlemi? Máma mi je málem rozšlápla. Diagnóza rodiny: nosit jen občas. Výsledek dnes: no nic, brýle mi zůstaly, zrak se zhoršuje.

Dále přišly ortopedické problémy. Abych to zkrátila, nevím čím to, asi špatnými botami, ale dnes mám chodidla tak domordovaná, že boty jsou u mě veliký problém a ukazovat nohy mi taky není příjemné. A také abych nezapomněla na „kamarádku“ skoliózu. Diagnóza rodiny: masáže a procházky. Výsledek dnes: zatím to neřeším, skoro nic nebolí, ale budou rehabilitace.

Taky zubař. Tam se stal asi skoro zázrak, ale i přes zanedbání pravidelných kontrol mi zuby zůstaly vcelku v pořádku. Sice mám jednu korunku od osmnácti let, ale jinak žádné horší zanedbání není.

A dále štítná žláza. O té se u mě mluvilo již v pubertě, ale protože lékařka věděla, že rodina bude proti léčení tak vsadila na to, že je to jen hormony. No nebylo a teď se to projevilo. Je vlastně zázrak, že jsem bez problému otěhotněla a porodila pod vedením endokrinologa krásného syna. Zato teď mám velmi špatné hodnoty a nasazuje mi léky a další dítě bude obtížnější.

No snad je to vše a nic dalšího nepřijde.

Tímto deníčkem bych proto chtěla apelovat na rodiče, aby nic u svých dětí nepodceňovali. Nechci zbytečně strašit, já sama nejsem hypochondr a u syna se taky budu řídit selským rozumem, ale zanedbat něco nemá cenu, vše se stejně časem projeví.

Líbil se vám deníček? Máte také co říct? Přidejte na eMimino.cz svůj deníček.
Průměrné hodnocení zápisku v deníčku 3.3 bodů
 Váš příspěvek
 
Saroya
Neúnavná pisatelka 17596 příspěvků 31.05.12 09:13

hm chtělo by to zlatou střední cestu..
ať jsi fit :kytka:

 
šárka-m
Povídálka 24 příspěvků 31.05.12 09:56

Milá autorko, myslím si, že tvůj článek je skvělý hlavně v dnešní době, kdy nemoc kouká za každým rohem. Rodiče a nejen ti by neměli nic nechávat náhodě, všichni chodit pravidelně k lékaři. :palec: Vždyť žijeme jen jednou a velmi krátce…

 
Kajuli
Ukecaná baba ;) 1769 příspěvků 31.05.12 12:44

Já jsem tak ráda, že u nás není ani jeden z extrémů… zato přítelova rodina má babičku lékařku, co jim ordinuje léky pomalu na každý prd.
Tudíž přítel je alergik, jeho sestra taky a spolu s maminkou obě dvě chytí, co můžou.
Doufám, že ti zdraví bude sloužit a potíže se zmírní :kytka:

 
xMonča
Povídálka 29 příspěvků 31.05.12 21:23

Pěkný deníček! :) a babičky jsou nej! :hug:

 
werunkaw123
Extra třída :D 14091 příspěvků 04.06.12 19:24

Ach jo :roll:
Tak snad to už horší nebude a bude se vše jen zlepšovat i početí dalšího drobka :hug: :hug: :kytka:

Vložit nový komentář