Zoufalé matky dělají zoufalé věci I.

Šárka  Vydáno: 28.05.06

aneb Chůva v akci

Jsem zoufalá …
Moje představa o manželství a mateřství se zcela liší od reality.

Chlap chodí pozdě domů, nejraději by se jen najedl, umyl a huspnul do postele (kde již očekává moji otevřenou náruč…).
Mě potřebuje pouze abych uklidila, uvařila, vyžehlila, vyprala, postarala se o děti a vítala ho s otevřenou náručí večer v posteli.

Moje dvě děti se pro změnu domluvili, že mě zničí.
Neustále velmi nahlas mluví, teda spíše křičí a piští, s nesmírnou radostí mi odmlouvají a vyslovují své názory a činí jen ta rozhodnutí, které sami uznají za vhodné. Jsou dokonalé v dělat to, co by neměli - když mají jít večeřet tak si malují, když mají se oblékat, tak skáčí po posteli, když si mají uklízet, tak dostanou obrovský hlad a musí se jít hned najíst. A jejich nejlepší záliba je si vzájemně brát hračky, neustále se požďuchovat a bravurně si vzájemně komolit svá jména.
Své děti miluji, každý den z práce letím pro ně do školy a do školky, celá natěšená, jak budeme mít skvělý zbytek dne.
Toto moje nadšení trvá cca 15 minut - pak bych je zase nejraději vrátila zpět, kde jsem je vyzvedla.

Posledně, kdy už toho bylo na mě moc, jsem se rozhodna konat: „Zavolám na vás chůvu v akci" „Bude vás tady vychovávat a já pojedu na dovolenou" „Počkejte, však ona vás ta ježibaba už srovná"

To ale bylo něco na mé děti. Palba otázek - jaká ta chůva vlastně je, co bude u nás dělat, a kde budu já, a … a … a… - to vše způsobilo, že jsem se rozhodla je nechat dívat se výjimečně déle na televizi.

Pořad Chůva v akci sledovali se zaujetí, měla jsem pocit, že to v nich nechalo hluboký dojem a že se sami nad sebou zamysleli.

Konečná znělka „Mami, kdy nám konečně pozveš tu chůvu, ona je hrozně príma !!!!!"

Ach jo, takže žádná chůva, žádné vychované děti, žádná dovolená, .....

Líbil se vám deníček? Máte také co říct? Přidejte na eMimino.cz svůj deníček.
Průměrné hodnocení zápisku v deníčku 0.0 bodů
 Váš příspěvek
 
sesty
Povídálka 21 příspěvků 28.05.06 17:58

Ahojky,
nás mamča strašila tím, že nás pošle do polepšovny. Také jsme se s bráchou ptali, co je to polepšovna, bylo vysvětleno a my jsme asi týden nezlobili.
S maželem to má většina z nás podobné, kdyby se můj drahoušek večer postavil ke sporáku, tak si budu myslet, že onemocněl. S holkama si teda hraje, ale když odchází brzo ráno a vrací se v noci, tak to jde občas špatně. Ještě že jsou víkendy.
Zkus ty rošťáky nějak zodpovědně zúkolovat. Třeba ten starší bude chodit kupovat rohlíky a noviny. Vroste tím u něj pocit potřebnosti a zodpovědnosti.Menší může samo zalévat kytky, nebo vyndat prádlo z pračky. Vem to jako hru a uvidíš. Na nás to fungovalo. Doma to už praktikuji na starší dcerce a je nadšená, že může něco dělat sama.
 EVČA

 
Bubu
Ukecaná baba ;) 1005 příspěvků 29.05.06 16:39

Ahoj ˇˇSárko,
takový článek má občas chuť napsat určitě každá mamina na emiminu. Naštěstí to je jen období, které dřív nebo později přejde a bude líp. Taky mám stavy zoufalství a vyčerpání a to ještě nechodím do práce. Držím pěsti, ať je prostě zase dobře a aby se manža líp zapojil. Děti a úkoly fungují i u nás a zatím je nejlepší je totálně unavit venku, nejlíp s ostatními dětmi - to jsou pak skoro andílci. Třeba už by tvoji prťavci mohli někam chodit do kroužku........?
Bubu a dvě bubačky

 
Šárka
Kecalka 418 příspěvků 29.05.06 17:27

Můj článek berte trochu s nadsázkou :-)
Jinak naše Verča chodí do moderní gymnastiky - 4× týdne - a má stále energie na rozdávání

 
wocinka
Ukecaná baba ;) 1547 příspěvků 29.05.06 18:34

EVČA :Jůůů, polepšovnu si taky pamatuju, moc nás tenkrát s bráchou zajímalo, jestli tam vařeji čočku s párkem, protože jsme jí opba šíleně - a svorně - nenáviděli. Hodné dětičky z nás (dočasně) začaly být až po maminčině prohlášení, že v takové polepšovně se nic jiného nejí. :-)
 Jája

Vložit nový komentář