Jak jsme se nesnažili o dvojčata

valentinecz  Vydáno: 27.02.11

Budu muset začít od začátku a uvést pár dat: Lucie, 31 let, s přítelem 3 roky. O miminku jsme mluvili a shodli se, že zatím chceme raději vydělávat a dopřát si pár radostí ve dvou. A časem se určitě o miminko pokusíme.

Celé to bylo ovšem jinak. V létě jsem změnila gynekologa, u své doktorky jsem postrádala vybavení (co kdybych někdy v budoucnu byla těhotná a doktor např. s UTZ by se hodil, že? :-)) Našla jsem bezvadného lékaře na doporučení švagrové, ten mi hned při první návštěvě našel bakterii, kterou jsme likvidovali antibiotiky. Po dobrání antibiotik jsem dostala zánět močového měchýře a jinou bakterii a opět antibiotika. Celou dobu jsem brala antikoncepci (pravidelně, žádné chyby) a na těhotenství se rozhodně nepřipravovala. Na začátku září jsem to ale už nedostala.

S hrůzou jsem volala doktoru a bylo mi řečeno, že to nemusí znamenat nutně těhotenství. Občas se prý při antikoncepci stává, že menstruace vynechá. Prý mám pokračovat v antikoncepci a nestresovat se. Nelenila jsem a udělala si první těhotenský test – negativní. Pokračovala jsem v antikoncepci a za dalších 14 dnů si udělala další test, který byl opět negativní. Klidná jsem tedy rozhodně nebyla, ale druhý negativní test mi už na klidu trochu přidal. Přišel říjen a opět žádná menstruace. Zkusila jsem další test od jiné firmy a ten byl opět negativní.

Shodou okolností jsme se domluvili s bratrem a švagrovou na sobotní večeři, která se opravdu povedla a po které bohužel následovala příšerná neděle. Od rána mi bylo tak strašně zle jako snad nikdy v životě, a to mne donutilo k návštěvě chirurgie v nemocnici. Vzali mi krev, vyptali se na obtíže a poslali mne na sono. Paní doktorka byla moc milá a se sondou se poměrně dlouho zdržovala v partiích, které s trávením nemají moc společného.

Pak se mne ptala, jestli náhodou není možné, že bych mohla být těhotná, neb tam vidí dva útvary, ale klidně to mohou být cystčky. Smála jsem se, odporovala, vysvětlovala, že beru antikoncepci a mám za sebou tři negativní testy. Ne, rozhodně nemůžu být těhotná. Ještě jsme se s přítelem při odchodu z nemocnice smáli, že by to bylo velmi vtipné kdybych místo toho všeho byla těhotná a dvě cystičky? To jako dvě dětičky? Haha, no to by se rodiče divili.

Obtíže ustaly a já byla jak na trní. Opět jsem nelenila a hned volala doktoru. Pozvali mne na krev a oznámili termín výsledků. Na ten telefonát v životě nezapomenu. Sestřička už dobře věděla o koho jde a hned mi do telefonu oznamovala: Ale vy jste těhotná :-) Nejsem zrovna slabé povahy, ale tohle mi podlomilo kolena. Druhý den mne pozvali na UTZ kde pan doktor zjistil, že dvě cystičky jsou ve skutečnosti opravu dva prcci.

No, ale jak? Jak se to mohlo stát? Brala jsem antíky, ale podle slov doktora a podle všech studií tato antibiotika funkci antikoncepce neovlivňují :-) Antikoncepci jsem brala pravidelně, nikdy jsem neměla problémy. Nakonec jsem dospěla k tomu, že to tak asi mělo být. Všichni jsme moc šťastní, přítel byl stejně překvapený jako já a rád se teď bije v hruď, že dokázal překonat antikoncepci a ještě se mu povedly hned dva prcci najednou :-)

Jsem v 23. tt., čekáme holčičku a chlapečka, už máme za sebou i amniocnetézu a zatím je vše v pořádku :-)

Moc se na ně těšíme!

Líbil se vám deníček? Máte také co říct? Přidejte na eMimino.cz svůj deníček.
Průměrné hodnocení zápisku v deníčku 5.0 bodů
 Váš příspěvek
 
cher  27.02.11 08:35

:palec: Moc hezké. To, že se bije v hruď, si živě dokážu představit :lol: . Nám se malá zase povedla na první „šťouch“ na což je tatínek taky náležitě hrdý :lol: . Přeji moc zdraví a pohodový porod :kytka:

 
Anulka
Ukecaná baba ;) 2235 příspěvků 27.02.11 08:52

paráda :palec: :potlesk: . A zrovna ti, co se snaží ne ne, aby se povedlo, asi tak jak řákávala moje babička: " odříkaného chleba největší krajíc". Přeji vám hodně štěstí, pohodové týdny těhu a zdravá a spokojená miminka. Moje tchýně před 43.lety byla těhu a až po porodu prvního mimi se po chvíli dozvěděla, že je tam ještě jedno. To byl teprve šok, když už doma měli tři děti.

 
Gladys
Vesmírná mluvilka 31606 příspěvků 27.02.11 09:00

No mě by zajímalo, jaké studie to pan doktor používá, že atb neovlivňují účinnost atb. Když jsem dostala atb na revmatologii, tak jsem se na to ptala, dr na mě koukal jak spadlý z višně, jenže já jsem tak nějak tušila, tak jsem zavolala svého gynekologa, který snad ještě žije na stromech (nemá utz, TP počítá dle prvních pohybů) a ten mi řekl, že atb samozřejmě účinnost HA ovlivňují a že se musíme po dobu braní a pak ještě do ms chránit jinak :nevim:

No hlavně, že vše dobře dopadlo a atb nijak neovlivnila vývoj „cystiček“ :lol:

 
valentinecz  27.02.11 10:36
:-) antíky

No já nakonec u doktora při prvním UTZ dostala informaci, že antikoncepci antibiotika ovlivňují, nicméně pouze ta, která se berou např. na tuberu apod. Z těch, která jsem brala já by se to nemělo stát ani u jedněch. :-) Jenže to pochopitelně nikdo nezaručí. Nu, pro příště jsem maximálně poučená. Navíc, zkoušet to takhle po dvou by bylo poměrně náročné. :-)
Jinak s doktorem jsem maximálně spokojená, je to profík a ordinaci má výborně vybavenou. Neměnila bych.
:palec:

 
valentinecz  27.02.11 10:42

Doufala jsem, že to nevyzní jako provokace pro snažilky. Sama jsem se vždycky obávala, že s postupujícím věkem budu mít možná také problémy s otěhotněním. Ale bylo to jinak. :-D
Naštěstí jsou prcci v pořádku, já taky nemám problémy a jen teď tiše doufám, že je donosím co nejdéle. :roll:
v každém případě děkuji za přání a všem co se snaží držim palce. :palec:

Příspěvek upraven 27.02.11 v 10:52

 
madamecrazy
Zasloužilá kecalka 937 příspěvků 27.02.11 11:40

Ahoj, moc hezký příběh, podobný tomu mému, ale u mě to bylo „jen“ jedno miminko a dnes už mi tu běhá skoro dvouletá slečna ;)
Otěhotněla jsem také přes antikoncepci, také mi ukazoval test negativní výsledek a své těhotenství jsem zjistila až na konci 4. měsíce při rutinní návštěvě gynekologie! :mrgreen:

 
Nafteta
Ukecaná baba ;) 1154 příspěvků 27.02.11 12:17

To se nedivím,že se vytahuje. Je chlapák. Moc gratuluju a ať se mrňousci drží,když už dokázali porazit o antikoncepci. Budou to boxeři.

 
andrejka87  27.02.11 12:17

No já jen hledím co se v životě může stát :-)..Neskutečně moc moc gratuluji k dvojčátkům protže to je dar přímo z nebes :hug: ..Držím pěsičky ať je vše stále tak krásné jako doteď :kytka:

Příspěvek upraven 27.02.11 v 12:18

 
Pasithea
Kecalka 151 příspěvků 27.02.11 13:34

Přeju hodně štěstí s prckama :potlesk:
Já jsem u antibiotik dostala radu, abych se chránila i jinak, že antibiotika ovlivňují vstřebávání antikoncepce. Ale to bylo, když se oba prášky brali polykaly.
Mě překvapuje ten těhotenský test, s dvojčatama a zjistili ti to až z krve, ale hlavně že je vše v pořádku :-D

 
Lééénuša
Závislačka 2802 příspěvků 27.02.11 14:41

To je úžasný a moc vám přeju ať je vše bez problémů a miminka jen rostou a rostou :)

 
AliceP
Závislačka 3622 příspěvků 27.02.11 17:53

jehee tak to je pekny denicek:DD..at se vam dobre dari

 
Sýkorka2
Kecalka 457 příspěvků 27.02.11 19:00

Moc pěkný deníček! Přeju, krásné a zdravé dětičky, které vám pěkně porostou a budou dělat jen radost! :palec:

 
koralina11
Neúnavná pisatelka 16710 příspěvků 27.02.11 19:06

moc gratuluju a přeju at jsou dětičky v pořádku a zůstanou tam až do termínu

 
valentinecz  27.02.11 19:43
doplnění :-)

Všem moc děkuji za přání. :hug:

Ještě bych chtěla doplnit jednu věc. Týká se mojí maminky. Než jsem se dozvěděla o těhotenství, měla jsem různé zdravotní problémy, které jsem přičítala stresu a náročné práci. A kdykoliv jsem mluvila s mamkou, vždycky se mne ptala jestli nejsem těhotná. :-) Pokaždé jsem na základě testů odporovala a divila se co to pořád s tím těhotenstvím má.

V den kdy jsem mamce volala zprávu o tom, že jsem těhotná mne pěkně zaskočila. Nebyla vůbec překvapená! Oznámila mi, že ona už od února ví, že budu těhotná, že otehotním v září a budu mít dvojčata. (to jsem byla před prvním UTZ) Že to bude chlapeček a holčička a oba budou v pořádku. 8-o Už v únoru to prý říkala mému bráchovi a ať se ho zeptám. Za 10 min. mi bratr opravdu volal a všechno potvrdil. Jen prý tomu nepřikládal význam, neb mamce moc nevěřil. :-P Neřeknu vám jak to dělá. Vím, že je schopná najít vodu pomocí virgulí. Jak dělá ostatní věci netuším.
Fakt mne dostala. Teď jí tedy vyšlo, že bych měla rodit 8.5., termín dle PM mám 15.5., dle UTZ 21.6., tak uvidíme. :-)
Sama teď bojuje s rakovinou prsu. Před vánoci byla na operaci, teď podstupuje ozařování a snad bude vše už v pořádku. :-? Držim jí palce a vím, že se s tím určitě porve. :srdce:

 
klara123
Ukecaná baba ;) 1505 příspěvků 27.02.11 20:07

Moooc krásný!!! :srdce: Jak píšeš, asi to tak mělo být :-)

 
KÁJA92
Povídálka 45 příspěvků 28.02.11 17:03

nó jó, to jsou chlapi, nebejt jich, tak se ani svět neotočí :-D jinac zrovna ted bezi ve zpravach, ze antikoncepci antibiotika ovlivnuji a hodne ;-) no ale ted uz muzes byt stejne jen rada, ze cekas detatka ;-)

 
monulka78
Zasloužilá kecalka 772 příspěvků 01.03.11 08:30

Kráásné :hug: Nám se dvojčátka povedla stejně, taky máme holčičku a chlapečka a 20. března jim bude půl roku :hug:
Je to nádhera mít dvojčátka, moc ti to přejeme :mavam:

 
sasennka
Povídálka 14 příspěvků 04.03.11 15:15

Skvelý príbeh :potlesk: Mať dvojičky je naozaj super. My máme 16 m. chlapcov a život bez nich si už neviem predstaviť.
Gratulujeme a prajeme pohodové tehu a bezproblémový porod :hug:

Příspěvek upraven 04.03.11 v 15:16

 
eshta
Nadpozemská drbna 25007 příspěvků 01.05.11 22:59

krásný deníček :srdce: mělo to tak asi být :srdce:
jinak já na předpovědi také nevěřím..ale v lednu minulého roku můj muž s kamarádama odléval olovo(jen tak ze srandy, není Čech a na toto nevěří, dělěl to poprvé v životě a nápad měla jedna má kamarádka z Německa) já jsem byla ten den se synem doma. Dvakrát po sobě můj muž odlil něco a všichni se shodli, že to první je jeden pidík a podruhé to samé :mrgreen: dělali si srandu, že do konce roku porodím dvojčata kluky :mrgreen: já jsem otěhotněla v ůnoru (měsíc na to) a v říjnu toho samého roku jsem porodila dvojčátka kluky :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Vložit nový komentář