Akné - z alergie

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

teeerinka
Kecalka 283 příspěvků 14.06.10 17:06
Akné - z alergie

Ahojte, chcela by som sa veľmi poradiť, s niekym kto sa stretol s niečim ako ja.

Mám 24 rokov a asi pol roka ma trápia extrémne akné na tvári (trochu i v dekolte, na rukách). Úprimne ani v období puberty som takto STRAŠNE nevyzerala.

Môžem povedať, že som vyskúšala všetky možné prípravky na pleť – od Avonu, výrobkov z lekárne až po drahé od Vichy, Herbalife…no nepomohlo nič, ani trošičku. Stav sa mi sície občas zlepší, no zase o chvílu je to rovnaké a možno aj horšie.

Už som to nezvládala a vybrala som sa k doktorke, tá mi dala urobiť kooopu vyšetrení a z výsledkov krvi mi vyšlo, že mám veľký počet určitého typu bielych krviniek, čo hovorí o tom, že mám alergiu (mi to povedala jeden doktor s rodiny). S obvodnou doktorkou som ešte nehovorila, lebo musím ešte na nejaké iné vyšetrenia a ona to zhodnotí komplexne. Na ďalšie vyšetrenie si môžem dovoliť ísť kvôli práci, škole…až min. o týždeň. Do vtedy však nechcem chodiť ako „zviera“ s maličkym sebavedomím… :cry:

Ak ste sa s niečim takým stretli, poraďte čo robiť a čo nie…len nech sa to aspoň trošku zlepší (alebo aspoň nezhorší, kým si nájdem čas zájsť na to kožné, alergológiu, gastro…)

Ďakujem

Reakce:

DonnaNoble
Neúnavná pisatelka 16293 příspěvků 14.06.10 17:23

Ahoj, a nezačala jsi v tom posledním půl roce užívat novou kosmetiku, léky, pravidelně nějaké jídlo/pití? Já třeba mám akné z kávy s cukrem a mastných věcí.

teeerinka
Kecalka 283 příspěvků 14.06.10 17:32

Nie, práveže vôbec nie. Lieky neužívam žiadne, kozmetiku som tiež nezmenila, jem ako obvykle. Ja to sama nechápem, doteraz žiaden problém a zrazu…

vulpes
Závislačka 3265 příspěvků 14.06.10 20:03

Mně se třeba na jaře najednou prudce zhoršilo akné po antib., ale nebyla to reakce na ta antb. samotná, ale projevila se mi jakási „spící“ alergie na stříbro!! Začaly mi i uhnívat ní lalůčky pod stříbrnými naušnicemi,které nosím asi 12let :roll:
Také jsem si uvědomila, že jeden můj krém z řady přírodní kosmetiky má v sobě stříbro… :roll:

Ie  02.12.11 21:20
Ahoj,mám také akné z alergie ,,,nejtěžší je rozpoznat který druh alergie ti akné způsobuje,,když jdu se silnou alergickou vyrážkou která mi zpusobí i akné k doktorce ,píchne mi nějakou injekci a ta mi vždyvky pomuze jenže trvá jen jeden den. ted se podobně jako ty snažím zjistit na co alergii mám.ale určitě je to po antialergikách lepší takže neztraácej hlavu
teeerinka píše:
Ahojte, chcela by som sa veľmi poradiť, s niekym kto sa stretol s niečim ako ja.

Mám 24 rokov a asi pol roka ma trápia extrémne akné na tvári (trochu i v dekolte, na rukách). Úprimne ani v období puberty som takto STRAŠNE nevyzerala.

Môžem povedať, že som vyskúšala všetky možné prípravky na pleť – od Avonu, výrobkov z lekárne až po drahé od Vichy, Herbalife…no nepomohlo nič, ani trošičku. Stav sa mi sície občas zlepší, no zase o chvílu je to rovnaké a možno aj horšie.

Už som to nezvládala a vybrala som sa k doktorke, tá mi dala urobiť kooopu vyšetrení a z výsledkov krvi mi vyšlo, že mám veľký počet určitého typu bielych krviniek, čo hovorí o tom, že mám alergiu (mi to povedala jeden doktor s rodiny). S obvodnou doktorkou som ešte nehovorila, lebo musím ešte na nejaké iné vyšetrenia a ona to zhodnotí komplexne. Na ďalšie vyšetrenie si môžem dovoliť ísť kvôli práci, škole…až min. o týždeň. Do vtedy však nechcem chodiť ako „zviera“ s maličkym sebavedomím… :cry:

Ak ste sa s niečim takým stretli, poraďte čo robiť a čo nie…len nech sa to aspoň trošku zlepší (alebo aspoň nezhorší, kým si nájdem čas zájsť na to kožné, alergológiu, gastro…)

Ďakujem

Akneola  21.08.12 11:32
Akné a kosmetika UNT

Vyzkoušela jsem na akné také kde co, na akné jsem trpěla od puberty, různé přírodní věci, Avon, Oriflame, přípravky z lékárny a problém to moc neřešilo, spíš se mi pleť hodně vysušovala a vše bylo ještě horší. Pak jsem zkusila na doporučení kamarádky kosmetiku UNT – pleť. vodu Acne Control MD Toner, na ráno a na večer sérum Acne Med a večer lokálně na pupínky Acne Control, a nestačila jsem se divit – pleť se krásně vzpamatovala, Acne Med si s mojí smíšenou pletí přímo „medí“ a Acne Control už vůbec nepoužívám, protože se mi pupínky nedělají (ten je dost razantně přes noc vysušoval). Teď jsem už přešla na Pore Refiner Plus, který by měl řešit problém s rozšířenými póry, a Acne Med přenechala pubertální dceři, která měla stejné problémy jako já. Takže já mohu taiwanskou kosmetiku UNT jen doporučit. Zprvu jsem měla strach, že to bude nějaká „čínská“ kosmetika a aby to nebyly jen vyhozené peníze, ale teď už od nich kupuji i balzámy na rty Lip Benefit, které jsou také výborné, když člověk trpí na osychání rtů.

Váš příspěvek
TOPlist