Akné - z alergie

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

teeerinka
Kecalka 283 příspěvků 14.06.10 17:06
Akné - z alergie

Ahojte, chcela by som sa veľmi poradiť, s niekym kto sa stretol s niečim ako ja.

Mám 24 rokov a asi pol roka ma trápia extrémne akné na tvári (trochu i v dekolte, na rukách). Úprimne ani v období puberty som takto STRAŠNE nevyzerala.

Môžem povedať, že som vyskúšala všetky možné prípravky na pleť - od Avonu, výrobkov z lekárne až po drahé od Vichy, Herbalife…no nepomohlo nič, ani trošičku. Stav sa mi sície občas zlepší, no zase o chvílu je to rovnaké a možno aj horšie.

Už som to nezvládala a vybrala som sa k doktorke, tá mi dala urobiť kooopu vyšetrení a z výsledkov krvi mi vyšlo, že mám veľký počet určitého typu bielych krviniek, čo hovorí o tom, že mám alergiu (mi to povedala jeden doktor s rodiny). S obvodnou doktorkou som ešte nehovorila, lebo musím ešte na nejaké iné vyšetrenia a ona to zhodnotí komplexne. Na ďalšie vyšetrenie si môžem dovoliť ísť kvôli práci, škole…až min. o týždeň. Do vtedy však nechcem chodiť ako „zviera“ s maličkym sebavedomím… :cry:

Ak ste sa s niečim takým stretli, poraďte čo robiť a čo nie…len nech sa to aspoň trošku zlepší (alebo aspoň nezhorší, kým si nájdem čas zájsť na to kožné, alergológiu, gastro…)

Ďakujem

Reakce:

DonnaNoble
Neúnavná pisatelka 16292 příspěvků 14.06.10 17:23

Ahoj, a nezačala jsi v tom posledním půl roce užívat novou kosmetiku, léky, pravidelně nějaké jídlo/pití? Já třeba mám akné z kávy s cukrem a mastných věcí.

teeerinka
Kecalka 283 příspěvků 14.06.10 17:32

Nie, práveže vôbec nie. Lieky neužívam žiadne, kozmetiku som tiež nezmenila, jem ako obvykle. Ja to sama nechápem, doteraz žiaden problém a zrazu…

vulpes
Závislačka 4054 příspěvků 14.06.10 20:03

Mně se třeba na jaře najednou prudce zhoršilo akné po antib., ale nebyla to reakce na ta antb. samotná, ale projevila se mi jakási „spící“ alergie na stříbro!! Začaly mi i uhnívat ní lalůčky pod stříbrnými naušnicemi,které nosím asi 12let :roll:
Také jsem si uvědomila, že jeden můj krém z řady přírodní kosmetiky má v sobě stříbro… :roll:

Ie  02.12.11 21:20
Ahoj,mám také akné z alergie ,,,nejtěžší je rozpoznat který druh alergie ti akné způsobuje,,když jdu se silnou alergickou vyrážkou která mi zpusobí i akné k doktorce ,píchne mi nějakou injekci a ta mi vždyvky pomuze jenže trvá jen jeden den. ted se podobně jako ty snažím zjistit na co alergii mám.ale určitě je to po antialergikách lepší takže neztraácej hlavu
teeerinka píše:
Ahojte, chcela by som sa veľmi poradiť, s niekym kto sa stretol s niečim ako ja.

Mám 24 rokov a asi pol roka ma trápia extrémne akné na tvári (trochu i v dekolte, na rukách). Úprimne ani v období puberty som takto STRAŠNE nevyzerala.

Môžem povedať, že som vyskúšala všetky možné prípravky na pleť - od Avonu, výrobkov z lekárne až po drahé od Vichy, Herbalife…no nepomohlo nič, ani trošičku. Stav sa mi sície občas zlepší, no zase o chvílu je to rovnaké a možno aj horšie.

Už som to nezvládala a vybrala som sa k doktorke, tá mi dala urobiť kooopu vyšetrení a z výsledkov krvi mi vyšlo, že mám veľký počet určitého typu bielych krviniek, čo hovorí o tom, že mám alergiu (mi to povedala jeden doktor s rodiny). S obvodnou doktorkou som ešte nehovorila, lebo musím ešte na nejaké iné vyšetrenia a ona to zhodnotí komplexne. Na ďalšie vyšetrenie si môžem dovoliť ísť kvôli práci, škole…až min. o týždeň. Do vtedy však nechcem chodiť ako „zviera“ s maličkym sebavedomím… :cry:

Ak ste sa s niečim takým stretli, poraďte čo robiť a čo nie…len nech sa to aspoň trošku zlepší (alebo aspoň nezhorší, kým si nájdem čas zájsť na to kožné, alergológiu, gastro…)

Ďakujem

Akneola  21.08.12 11:32
Akné a kosmetika UNT

Vyzkoušela jsem na akné také kde co, na akné jsem trpěla od puberty, různé přírodní věci, Avon, Oriflame, přípravky z lékárny a problém to moc neřešilo, spíš se mi pleť hodně vysušovala a vše bylo ještě horší. Pak jsem zkusila na doporučení kamarádky kosmetiku UNT - pleť. vodu Acne Control MD Toner, na ráno a na večer sérum Acne Med a večer lokálně na pupínky Acne Control, a nestačila jsem se divit - pleť se krásně vzpamatovala, Acne Med si s mojí smíšenou pletí přímo „medí“ a Acne Control už vůbec nepoužívám, protože se mi pupínky nedělají (ten je dost razantně přes noc vysušoval). Teď jsem už přešla na Pore Refiner Plus, který by měl řešit problém s rozšířenými póry, a Acne Med přenechala pubertální dceři, která měla stejné problémy jako já. Takže já mohu taiwanskou kosmetiku UNT jen doporučit. Zprvu jsem měla strach, že to bude nějaká „čínská“ kosmetika a aby to nebyly jen vyhozené peníze, ale teď už od nich kupuji i balzámy na rty Lip Benefit, které jsou také výborné, když člověk trpí na osychání rtů.

Váš příspěvek

Poslední články

Než jsem měla děti, byla jsem unavená. Jak roztomilé

Maminky pobavila, bezdětné urazila. Americká trenérka Jillian Michaels podráždila před pár dny spoustu lidí. Na své facebookové stránce sdílela zdánlivě neškodnou hlášku, pod kterou se strhla lavina reakcí. "Máme právo být unavení a necvičit," brání se lidi bez dětí. Souhlasíte? číst dále >

Oblečky, oblečky, oblečky. OnaDnes.cz pořádá Dětský Jarmark

Tady nesmíte chybět! Dorazte první červnovou sobotu na velký dětský bazárek na pražském Andělu. Bude tam spousta oblečení pro děti, hračky a botičky za skvělé ceny. Kromě prodejních stánků tam potkáte také eMimino.cz. Akci pořádá OnaDNES.cz, která stojí za legendární prodejním Jarmarkem. číst dále >