alergie

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anka
Kecalka 294 příspěvků 30.04.03 08:47
alergie

Ahoj vsichni, doufam, ze budu mit to stesti a brzy otehotnim. Problem je v tom, ze zacina pylova sezona a ja mam stale vetsi a vetsi potize. Byla jsem pevne rozhodnuta, ze letos nebudu brat zadne leky (za jinych okolnosti beru denne Flonidan), ale ted si nejsem jista, ze to zvladnu. Uvazovala jsem dokonce, jestli pro alergicku neni lepsi otehotnet na zimu. Ma nekdo nejake zkusenosti?

Reklama

Reklama

Reakce:

Anonymni  30.04.03 10:12
alergie

Ahoj,

ja jsem taky dost alergicka, hlavne ted- tj. prelom dubna a kvetna. Otehotnela jsem na podzim a ted v 8. mesici se hodne trapim, protoze nechci zadny antihistaminika brat, takze se dusim, sipu, psikam, coz miminku taky asi moc dobre nedela- takze to mas v podstate jedno… Navic si asi dopredu nemuzes presne naplanovat, kdy se ti povede otehotnet. Nicmene kdyby se to povedlo, tak je to lepsi asi na ten podzim, protoze teoreticky, dle me doktorky, uz se ve tretim trimestru protialergicke prasky brat mohou, aniz by to melo negativni dopad na mimino- ale to bych si radsi overila u tveho doktora- kazdy na to muze mit jiny nazor. Preju hodne neusmrkanych dni a brzke dve carky.

Ahoj

Anonymni  30.04.03 14:34
alergie

Ahoj trpím taky alergií a astmatem a zrovna včera mi lékař

potvrdil těhotenství. Podle něj se tyto projevy mají v průběhu těhotenství zlepšit, ale mě se často špatně dýchá, a potřebuju si dýchnout Ditec, k tomu mi řekl, ať ho používám co nejméně, alespoň první 3 měsíce.

Tak doufám že to zvládnu a vy ostatní alergičky taky.

Ahoj Míša

Anonymni  30.04.03 16:00
alergie

Ahoj,

s alergií se k Vám přidávám. Po celou dobu mám doporučené jen lokální léky. Do jara jsem to nějak přežila za účasti funění a stále ucpaného nosu, ale teď už jsem musela začít užívat alespoň ty lokální léky (kapky do nosu, očí) - ovšem dávkování je jen jednou denně. Dále dr. říkala, že můžu v případě dušnosti použít nějaký ten sprej (zatím se srovnávám klidem), na svědění kůže není možno použít nic.

Evka

Alfinka
Stálice 65 příspěvků 01.05.03 11:36
alergie

Také jsem alergička a astmatička. Zatím těhotná nejsem, ale přemýšlím, co bych dělala bez všech těch léků. Do očí i nosu beru Cromohexal, antihistaminikum Zodac, prevence zachvatu Pulmicort turbuhaler, a při záchvatu Ventolin. Tak nevím jestli vůbec v pylové sezoně přežiju, natož těhotná. Protože mimo Pulmicortu jsou všechny léky v prvním trimestru kontraindikované.

Nikky
Kecalka 336 příspěvků 02.05.03 00:11
alergie

Ahoj,

u mě se alergie objevila až po prvním těhotenství.

Teď čekám druhé mimino a léky jsem vy:,–(ila taky, a myslím si že pokud to jen trochu jde tak by se neměli brát vůbec. Já je nebudu moct brát ani v době kojení, tak to budu muset přežít. Úplně vás chápu jek je to těžké. Vyjdu ven a už ni teče z očí i z nosu.

Že by se mi alergie zlepšila během těhotenství bych neřekla, spíš naopak.

Tak přeju hodně štěstí .

Nikol 31+5

medvide
Stálice 51 příspěvků 05.05.03 12:36
alergie

Ahojky holky,

se zájmem jsem si přečetla Vaše přispěvky. Moc bychom si přáli druhé miminko, ale nějak se nedaří. Už 18 měsíců. Po prvním porodu jsem dostala alergii (podle očního, alergologické testy až na histamin negativní) a rok od roku je to horší. Předloni stačily kapky do očí, loni se přidal sprej do nosu, letos už mám tabletky (Claritine). Bez kapek do očí (Naaxia), ale nevydržím, protože mě od očí silně bolí hlava. I když v kontraindikacích Naaxii píší, že v 1. trimestru jen v závažných důvodech, taky je tam napsáno, že účinné látky jsou tělu vlastní. Když jsem se se svými obavami svěřila gynekologovi, řekl mi, že nejprve musím otěhotnět, pak budeme řešit dál.

Anonymni  05.05.03 14:42
alergie

Ahoj holčiny, hlásí se další alergička.....

Jsem už 20. t. těhotná a mám sezóní alergii (tj.: květen - srpen) a mám sennou rýmu, svědění očí a astma. takže je to hrůza!!

Dr. mi řekl, že nejlepší je pro alergiky jako já rodit na zimu, tj, od září dále… Nemohu brát žádné antihistaminikum, ale mohu brát na astma Symbicort Turbuhaler (tento lék má mezinárodní certifikát pro užívání těhotnými) - ten beru ráno a večer a ještě mohu brát Flixonasu do nosu a kapky do očí.

A astmatičkám se hlavně opravdu nedoporučuje rodit v pilové sezóně. Je to prý nebezpečné. Tak jsem ráda, že mě to vychází na září, ale přeci jenom mám strach.

Tak se mějte hezoučky.

Marťula z deníčku od Ed......... 20tt

Anonymni  26.09.03 14:47
alergie

Marťulo, potěšila mě tvoje informace o Symbicortu. Mám taky alergii a astma a v pylové sezóně nebo při zvýšené námaze se bez Symbicortu těžko obejdu. Nevadí mi, když mám zacpaný nos nebo mi teče z očí, to se dá přežít (i když někdy je to těžké), ale představa, že když se budu během těhotenství ( dusit a nebudu si moct nic vzít, nebyla zrovna lákavá. Těhotná zatím nejsem, ale teď bych ráda během tak tří měsíců otěhotněla, aby se mimčo narodilo právě až po pylové sezóně. No, uvidíme. Držte palce.

Ulrika

Anonymni  27.09.03 22:01
alergie

ahoj holčiny - kýchalky,

jsem taky alergička a měla jsem už náběhy na astma, nemohla jsem se udýchat. Pomohly mi vakcíny, po kterých se stav ustáli zase jen na alergii na jarní pyly a prach. V loni na podzim jsem otěhotněla a jaro bylo strašný - alergie se pěkně zhoršila a do toho žaludek jako míchačka. Když už jsem měla pocit, že se udusím, pomohla mi náhodně známá lékárnice homeopatiky. Názvy si už nepamatuju, ale po čtyřech dnech se mi ulevilo tak, že jsem nepotřebovala ani kapesník, nesměla jsem ale vynechat dávku. Dneska mám už čiperný sladký mimi, vše je v pořádku tak uvidím jaké bude jaro.

Aja

Anonymni  29.09.03 12:48
alergie

Ájo, ta homeopatika, cos brala - byly to tablety nebo sprej? Ulrika

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Kouzelné Jeseníky: S rodinkou na rozhlednu i do galerie soch pod širým nebem

Léto je perfektním ročním obdobím pro objevování krásných koutů naší... číst dále >

Co s povoleným bříškem po porodu? Cviky na rozestouplé břišní svaly

Některé ženy po porodu vypadají, jako by těhotenstvím vůbec neprošly, jiným... číst dále >

Články z Ona Dnes

Šest potravin, které ničí chuť na sex

Stres, únava, hádka s partnerem nebo zdravotní potíže patří mezi známe... číst dále >

Rozčilená Wrightová: Slíbili mi stejné peníze jako kolegovi a dali mi méně

Herečka Robin Wrightová (51) měla za seriál Dům z karet slíbené stejné peníze... číst dále >

Reklama