Alergie - léky, homeopatie...

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Ulrika
Zasloužilá kecalka 563 příspěvků 01.10.03 13:31

Holky,

potřebuju radu nebo zkušenost, prostě cokoliv k tématu. Můj problém je alergická (spíš možná už chronická) a astma. Víc mě trápí rýma - zabetonovaný nos. Občas je prostě období, kdy mám takřka pořád zacementovaný nos (nejen na jaře v pylové sezóně). Venku je to kupodivu lepší než v místnosti. Zatím se to dá vyřešit občasným nakapáním Nasivinu v nejhorším případě a jinak přetrpět. Claritin a podobné léky na to nezabírají. Teď bych chtěla otěhotnět (protože mám i pylovou alergii, která se projevuje astmatem) a je tu problém. Potřebuji nějakou alternativu, jak se zbavit ucpaného nosu. Máte zkušenosti s nějakými homeopatickými léky? Nebo s normálními léky, které se můžou brát v těhotenství (takových bude asi málo, pokud vůbec nějaké). Můžou se brát homeopatika v těhotenství? Zatím mám z toho těžkou hlavu. Moje alergoložka tvrdí, že se ty potíže většinou upraví, ale zatím jsem od kamarádek slyšela, že spíš naopak, což není zrovna povzbudivé…

A ještě jeden dotaz - můžu jako astmatik (pokud bude vše ostatní v pořádku) uvažovat o alternativním porodu (třeba v nemocnici ve Vrchlabí)?

Díky za odpovědi.

Ulrika

[ Tento příspěvek byl upraven uživatelem: Ulrika dne 01-10-2003 13:32 ]

Reklama

Reklama

Reakce:

Anonymni  02.10.03 07:50

ahoj,

určitě si zkus sehnat homeopatika, ty můžeš pořád a je to super. Bohužel ti neporadím jaké, ale skoro všude je nějaký homeopat, nebo na netu je i poradna.

A s tím Vrchlabím bude nejlepší, když se informuješ přímo u nich.

Hodně štěstí

Lenka a Lucinka

AJA5
Kecalka 394 příspěvků 01.11.10 11:21
moje zkušenost..

AHOJ,já zatím astma nemám,ale sennou rýmu mám pořádnou,mám alergii i na pyly i na prach,roztoče a vůbec nos mám pořád a neustále plný..normálně jsem používala občas zyrtex,ale v tehotenství se samozřejme klasická medicína nemůže,takže jsem začla s homeopatíí,na záchvaty kýchání jsem mela allium cepa 7,občas i appis melifica7 nebo silnejší 9(spíš na pyli)a do nosa spray luffel nasal spray,můžeš ho používat jak často chceš,mě docela pomáhal,taky mám vyzkoušeno rhinalergy od boironu,vcelku zabírá,nos je důležitý proplachovat aby se alergeny vyplavili,takže pomůže i vincentka ve spreji…
tot jsou volně prodejné homeopatika…
stránky mám oblíbené tyhle
 http://www.kezdravi.cz/…ergicka-ryma

mariannnka  13.10.12 00:04

Homeopatika se dají užívat i v těhotenství. V případě chronické alergie je ale žádoucí konzultace s homeopatem a stanovení celkového léku („na míru“ každému zvlášť).

Mattuliiik
Nováček 3 příspěvky 25.08.15 21:44
Alergie na kočky, těhotenstvi a kojeni ???

Ahoj, a dají se užívat homeopatika i při kojení? Teď mám měsíc do porodu a zatím mám na astma a alergii léky předepsané od alergologa, ale jaksi až při poslední kontrole se zmínil, že při kojení musím léky úplně vysadit což s kočkama v baráku moc nejde a kojení se vzdát nechci :(. Dá se teda nějak řešit i tohle pomocí homeopatie??? Moc díky za každou radu :)

Mája128
Kecalka 173 příspěvků 25.08.15 22:16

Taky kojím, tak jsem se rozhodla atopický ekzém, který se mi po porodu dost rozjel, řešit homeopatii. Vždy jsem byla proti homeopatikům, prostě tomu nevěřím, ale byla jsem zoufalá a mohla jsem buď přestat kojit nebo zkusit toto.
Pohovor s homeopatkou trval 2 hodiny! „Léky“ jsem dostala za týden, mám 4 různé. Užívají se postupně, týden jeden, 2 týdny pauza, týden další atd.
Ze začátku se mi ekzém ještě víc zhoršil, na to jsem byla upozorněná, ale teď mám pocit, že se to zlepšuje. No uvidíme, skeptická jsem pořád. Ale prý věřit nemusím, že to prostě funguje :-)

Mattuliiik
Nováček 3 příspěvky 25.08.15 22:32
Mája128

Já moc nevím čemu věřit nebo nevěřit :D než jsem vůbec otěhotněla tak jsem se radila s alergoložkou ke které jsem chodila předtím a ta mi tvrdila, že tyhle léky které mám jsou ok jak v těhu tak při kojení… a v pondělí mi nový alergolog udělal kázání na půl hodiny jak to, že tyhle léky beru a že při kojení je nesmím brát atd tak jsem z toho jelen a hledám jiné řešení… tak snad někdo poradí dobrého homeopata :)

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Kouzelné Jeseníky: S rodinkou na rozhlednu i do galerie soch pod širým nebem

Léto je perfektním ročním obdobím pro objevování krásných koutů naší... číst dále >

Co s povoleným bříškem po porodu? Cviky na rozestouplé břišní svaly

Některé ženy po porodu vypadají, jako by těhotenstvím vůbec neprošly, jiným... číst dále >

Články z Ona Dnes

Slavná značka kabelek bude muset zavřít až 125 svých butiků, prodělává

Kabelky od designéra Michaela Korse zná snad každá žena, která se jen trochu... číst dále >

Je lepší být hezká než chytrá, tvrdí odbornice na pocity štěstí

Chlap s bourákem je pro dámy přitažlivější. O obézních lidech ostatní... číst dále >

Reklama