Alergie na mléko

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

2H+M  05.01.10 17:00
alergie na mleko

Ahoj, chtela bych se zeptat, jestli nemate osobni zkusenost s alergii na mleko. Jak se projevuje? Jak se da zjistit? Moc dekuji.

Reakce:

Amynka
Kelišová 6598 příspěvků 05.01.10 17:26

Ahoj,
naše malý holky jí nemají potvrzenou z krve, ale evidentně jí mají a podle slov doktorky je velká šance, že z toho vyrostou. Alergie na kravskou bílkovinu. Projevuje se to tak, že když si i líznou normálního jogurtu, nebo čehokoliv mléčnýho ( tvaroh, tvrdý sýr apod. ) tak se obě kolem pusy červeně osypou, když toho sní víc, tak toho mají mnohem, mnohem víc.Když jim dám bezlaktózový jogurt, sojový jogurt nebo speciální Sinlac kaši, tak absolutně bez problému.
Jinak se dělají krevní testy ( holkám je budem dělat v březnu ) a tam to budeš mít černý na bílým.

Arien
Zasloužilá kecalka 749 příspěvků 05.01.10 17:42

Ahoj,
já osobně mám ve svých 27 letech alergii na kravské mléko, můžu kozí i ovčí ale ne kravské.
Zjistili mi to při vyšetření alternativní medicínou (homeopatie), kde mi dělali testy na různé potraviny kvůli přetvávající špatné pleti a zažívacím potížím.
Akorát vím že u kojenců se to stává a je to pouze dočasné třeba na jeden rok u mě to je asi na stálo, zjistili mi to před třemi lety, byla jsem na testování znovu a pořád mám alergii a tělu to vadí…
U mě to je spíše o čtení etiket a silnému odříkání toho co má člověk rád. Projevuje se mi to znečištěnou pletí a silnými zažívacími potížemi a průjmy, možná i od toho mám astma ale to není potvrzené. U vaření používám různé dostupné náhražky prodávajíse sojová mléka a mezi mé favority patří náhražka z ovsa.

Ajjaa
Závislačka 3491 příspěvků 05.01.10 21:53

Naší malé zjistili alergii na kravské mléko cca před týdnem. Pořád „divně“ a hlavně hrozně moc kakala. Výtěry byly v pořádku jenže se to pořád nelepšilo tak dr. napadla alergie na mléko. Udělali jí odběr krve a z toho se alergie potvrdila. Zátím v tom tápu a budu muset požádat o radu holky tady na emiminu. Podle dr. se to může spravit, ale je to prý na dlouho.

Tamsyn
Povídálka 32 příspěvků 06.01.10 10:12

Naší dcerka cca měsíc kadila zeleně a hrozně málo jedla, ve 4,5 měsících tak kolem 300 ml UM denně (byla na nutrilonu HA). Změna na sunar nepomohla, navíc malá přestala přibírat, ale jiný problémy neměla – tj. žádný exzém nebo tak. Naší dr taky napadla ABKM, takže nám napsala Nutrilon Allergy Care a po něm se to srovnalo. Testy z krve jí ale nedělali.

Founik
Ukecaná baba ;) 1212 příspěvků 10.01.10 15:43

Ahoj, předpokládanou, ale nepotvrzenou ABKM má i moje mrňavá. Od 3. měsíce měla vodnatou zelenou, někdy napěněnou stolici s nitkami krve, byla neklidná, plačtivá, mezi 4. a 5. měsíce vůbec nepřibrala. Byla plně kojená. Zlepšilo se to mojí striktní dietou – to znamená, že žádné mléko ani mléčné výrobky, ale ani dalších X věcí, které mléko obsahují, a že jich je hodně (chce to číst pečlivě etikety a pozor i na pečivo, kam se přidává syrovátka). Teď už přikrmujeme (má 8 měsíců) a v pohodě, ale protože stále kojím, dodržuju dietu. Výborný vysvětlení i rady jsou v knížce Alergie číhá v jídle a pití. Fakt doporučuju.

eliskaanezka
Kecalka 442 příspěvků 13.01.10 13:19

Ahoj,nejjednoduší je trošku potukat ručičku s vatou namočenou v obyčejném mléce,pokud je alergie,tak se za pár minut objeví flíčky nebo z červenání kůže.Máme dceru s touto alergii(plus kočka,pes),pro­kázané krevníma testama,ale na radu alergologa máme tuto vatu zkoušet každý měsíc,protože tato alergie se vytratí věkem.U nás bohužel stále jsou od mlíka flíčky :cry:

patriama
Kecalka 139 příspěvků 02.05.11 18:26

To je ale novina, ze staci to zjistit s vaticky namocene v mlece to ziram, nikdo nam to nerekl.
Predpokladam, ze je to mleko obycejne tudiz s laktozou?
Cetla jsem, ze staci podat jogurt a taky se to zjisti.
Muj Nicolas taky problem s kakanim – prujmy pak zacpa a vzdy obrovske mnozstvi vetsinou po tom co jsem vypila mleko nebo snedla vice peciva ktere davno nejim proste zadny lepek. Nam to na alergiologii ale vyslo negativne pravda je, ze jsem ale ten den moc mleka nevypila a tak to muze byt ovlivnene asi i tim.

beruska7908  02.05.11 18:58

Ahoj, moje dcera ma z krve potvrzenou lehkou alergii na BKM, drive nesmela ani mlecne vyrobky, mela porad prujem, koliky, nadymani, neprospivala…
ma ji od narozeni, ted jsou ji 3, mlecne vysrobky muze,ale nesmi vypit kravske mleko jako napoj, pak je zle. ja mam alergii na BKM taky, ale spustila se mi az po porodu.
je to beh na dlouhou trat, mne se to neztratilo, ale dcerka je na tom lepe a opravdu hodne deti z toho vyroste.

Denisa7
Zasloužilá kecalka 738 příspěvků 02.05.11 19:47

Ahoj, syn to má taky tak. Od narození mléko špatně trávil, často kakal, průjmy, nadýmání. Teď může sýry, tvaroh, jogurty a nic se nestane. když sní svíčkovou, koprovku, to to trošku řidší, pokud si dá kakao nebo mléko, jde hned na WC. Taky neprospíval.

romisa12  17.04.13 21:03

Jsem z toho jelen…ani jeden z priznaku co popisujete moje dcera nema pouze je dusna a obtizne dycha ale na alergologii dr rekla ze ma alergii na mleko takze mi nakazala nedavat ji pecivo a mlecne vyrobky y ani ja nemam jist syry, ajine mlecnne vyrobky nebot stale kojim..napsala nam mleko amfimino…jenze krevni testy nejsou-respektive vysledky nejsou a me se to nezda-opravdu muze alergie na mleko zpusobyt potize s dechem? :think:

Mikys
Kecalka 353 příspěvků 15.03.14 10:50

Tak ja jsem zase jako mala mela alergii na mleko – rekl mi to lecitel (Josef Jonáš) a u me se to projevovalo snizenou imunitou. Byla jsem casto nemocna. Ale obecne se vi, ze mleko zahlenuje organismus (kravske), nejde vylozene o hleny jako takove- ryma atd. Ale jakože zanáší telo.

Váš příspěvek

Poslední články

Napište Ježíškovi, určitě vám odpoví

Santa už nemá šanci. Před devíti lety si však díky celonárodní soutěžní hře české děti určily podobu svého Ježíška a ten je v této podobě provází již šestým rokem v unikátní hře Český Ježíšek odepisuje dětem. Napište mu i vy! číst dále >

TOPlist