Alergie na mrkev?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Koutnakovka
Kecalka 159 příspěvků 23.09.07 15:40
Alergie na mrkev???

Ahoj mamči,tak píši zase:-)tentokrát ohledně příkrmu,malá měla průjem a tak jsme po domluvě s doktorkou začali dávat rýžovo.mrkvový odvar a pak jsem jí dala mrkev.je jí 5.měs a koupila jsem od Hami první lžičku,ale asi po 2dnech jsme našli na krku,takový jako podlitiny,říkala jsem si jestli to neni z autosedačky od těch řemínků jestli neni moc citlivá,no ale mrkvičku jsem jí dala pro velký úspěch znovu a má takovou jako vyrážku podpaždí a trochu na hrudníčku…mys­líte,že je to alergie na mrkev????Díky za odpovědi…

Reakce:

deimoska
Ukecaná baba ;) 1001 příspěvků 23.09.07 20:56

Ahoj, alergie na mrkev to teoreticky být může, ale i nemusí. Můj syn měl po prvním příkrmu (čirou náhodou taky První lžička – mrkev – od Hami) nějaké pupínky (v obličeji – nejvíc na nose).

Ale dočetla jsem se, že je to na první (jakýkoliv) příkrm docela častá reakce. Mrkev jsem tedy dala asi 3 dny po sobě (pupínky mu vyrašily taky po druhé dávce mrkve), pak dala další 3 dny něco jiného, následující 3 dny jsem dala zase mrkev v kombinaci s bramborem a už žádná reakce nebyla.

Patsy
Kelišová 6774 příspěvků 09.03.08 18:36

Moje dcera má atopický ekzém, začínala jsem taky první lžičkou – mrkev a do druhého dne se celá osypala červenými pupínky + jí zrudly ložiska ekzému, takže jasná alergie. Vyzkoušela jsem znovu za dva týdny se stejným efektem, takže mrkve u nás ne.

Eviškaa
Ukecaná baba ;) 1845 příspěvků 20.10.08 11:25

Taky si nevím rady, začnáme s příkrmy, ale Honzík zatím opravdu skoro nic nesnědl.. Zkoušeli jsme mrkev a brambůrku..
A už asi týden Honzíkovi má něco jako vyrážku na tvářích – je to červené, suché a taková jakoby krupička a trošku na hřbetech ruky a na zápěstí, jak má záhyby, tak to má taky celé suché a červené.. myslíte, že to může být třeba z té mrkve.. ale on fakt skoro nic nesnědl.. :?

espina
Nováček 2 příspěvky 16.09.10 17:01

Nemohl by někdo poradit čím nahradit mrkev. Malému taky zrudly ložiška exemu a vyskákaly červené pupínky. Brambora? Co ještě? V každé knížce píšou něco jiného:-( Dík moc.

kacaha  10.02.12 14:08

Ahoj holky, i když je to už starší diskuse, tak se přidávám s podobným problémem a doufám, že mi někdo poradíte tip čím nahradit mrkev?! :,( Už sice nejsme úplný začátečníci v příkrmech (9m) ale zjistila jsem, že máme docela velký problém (zvracení, zácpa, nadýmání) s mrkví (a červenou řepou – s tou sice ne tolik ale i tak :poblion: ), takže se jí snažím při vaření vynechávat, ale dochází mi inspirace a navíc se mi už nelíbí, že výsledek je buď bílý a nebo zelený… :zed: Jediné jinak barevné jídlo které dostává je s dýní :roll: A ve většině prodávaných skleniček je mrkev, takže to ani neumím nahradit z tohoto zdroje. A ani chuťově mě nic podobného nenapadá… a to jsem se těšila jak už budu vařit jedno jídlo pro všechny a mimošovi na začátku odebírat… Za rady předem moc díky!!!!!

SlaJa
Kecalka 427 příspěvků 10.02.12 14:32

Místo mrkve pastinák. S tím, že by mrkev nadýmala, jsem se tedy ještě nesetkala, ale všechno je možné. Je pravda, že může samostatně způsobovat zácpu. V kombinaci s dalšími druhy zeleniny, olejem a třeba těstovinami bývá i v začátcích příkrmování dobře snášená.
Dýně je výborný alternativní zdroj betakarotenu, když mrkev dělá potíže (mě se osvědčila hlavně máslová dýně). Červená řepa nadýmá i mě, takže s tou jsem zacházela opatrně. Ve věku, který uvádíte, třeba jen jeden plátek v celém příkrmu.
Jinak bych zkusila rajčata, batáty.

Váš příspěvek

Poslední články

Napište Ježíškovi, určitě vám odpoví

Santa už nemá šanci. Před devíti lety si však díky celonárodní soutěžní hře české děti určily podobu svého Ježíška a ten je v této podobě provází již šestým rokem v unikátní hře Český Ježíšek odepisuje dětem. Napište mu i vy! číst dále >

TOPlist