Alergie na mrkev?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Koutnakovka
Kecalka 159 příspěvků 23.09.07 15:40
Alergie na mrkev???

Ahoj mamči,tak píši zase:-)tentokrát ohledně příkrmu,malá měla průjem a tak jsme po domluvě s doktorkou začali dávat rýžovo.mrkvový odvar a pak jsem jí dala mrkev.je jí 5.měs a koupila jsem od Hami první lžičku,ale asi po 2dnech jsme našli na krku,takový jako podlitiny,říkala jsem si jestli to neni z autosedačky od těch řemínků jestli neni moc citlivá,no ale mrkvičku jsem jí dala pro velký úspěch znovu a má takovou jako vyrážku podpaždí a trochu na hrudníčku…mys­líte,že je to alergie na mrkev????Díky za odpovědi…

Reakce:

deimoska
Ukecaná baba ;) 1001 příspěvků 23.09.07 20:56

Ahoj, alergie na mrkev to teoreticky být může, ale i nemusí. Můj syn měl po prvním příkrmu (čirou náhodou taky První lžička – mrkev – od Hami) nějaké pupínky (v obličeji – nejvíc na nose).

Ale dočetla jsem se, že je to na první (jakýkoliv) příkrm docela častá reakce. Mrkev jsem tedy dala asi 3 dny po sobě (pupínky mu vyrašily taky po druhé dávce mrkve), pak dala další 3 dny něco jiného, následující 3 dny jsem dala zase mrkev v kombinaci s bramborem a už žádná reakce nebyla.

Patsy
Kelišová 6774 příspěvků 09.03.08 18:36

Moje dcera má atopický ekzém, začínala jsem taky první lžičkou – mrkev a do druhého dne se celá osypala červenými pupínky + jí zrudly ložiska ekzému, takže jasná alergie. Vyzkoušela jsem znovu za dva týdny se stejným efektem, takže mrkve u nás ne.

Eviškaa
Ukecaná baba ;) 1845 příspěvků 20.10.08 11:25

Taky si nevím rady, začnáme s příkrmy, ale Honzík zatím opravdu skoro nic nesnědl.. Zkoušeli jsme mrkev a brambůrku..
A už asi týden Honzíkovi má něco jako vyrážku na tvářích – je to červené, suché a taková jakoby krupička a trošku na hřbetech ruky a na zápěstí, jak má záhyby, tak to má taky celé suché a červené.. myslíte, že to může být třeba z té mrkve.. ale on fakt skoro nic nesnědl.. :?

espina
Nováček 2 příspěvky 16.09.10 17:01

Nemohl by někdo poradit čím nahradit mrkev. Malému taky zrudly ložiška exemu a vyskákaly červené pupínky. Brambora? Co ještě? V každé knížce píšou něco jiného:-( Dík moc.

kacaha  10.02.12 14:08

Ahoj holky, i když je to už starší diskuse, tak se přidávám s podobným problémem a doufám, že mi někdo poradíte tip čím nahradit mrkev?! :,( Už sice nejsme úplný začátečníci v příkrmech (9m) ale zjistila jsem, že máme docela velký problém (zvracení, zácpa, nadýmání) s mrkví (a červenou řepou – s tou sice ne tolik ale i tak :poblion: ), takže se jí snažím při vaření vynechávat, ale dochází mi inspirace a navíc se mi už nelíbí, že výsledek je buď bílý a nebo zelený… :zed: Jediné jinak barevné jídlo které dostává je s dýní :roll: A ve většině prodávaných skleniček je mrkev, takže to ani neumím nahradit z tohoto zdroje. A ani chuťově mě nic podobného nenapadá… a to jsem se těšila jak už budu vařit jedno jídlo pro všechny a mimošovi na začátku odebírat… Za rady předem moc díky!!!!!

SlaJa
Kecalka 427 příspěvků 10.02.12 14:32

Místo mrkve pastinák. S tím, že by mrkev nadýmala, jsem se tedy ještě nesetkala, ale všechno je možné. Je pravda, že může samostatně způsobovat zácpu. V kombinaci s dalšími druhy zeleniny, olejem a třeba těstovinami bývá i v začátcích příkrmování dobře snášená.
Dýně je výborný alternativní zdroj betakarotenu, když mrkev dělá potíže (mě se osvědčila hlavně máslová dýně). Červená řepa nadýmá i mě, takže s tou jsem zacházela opatrně. Ve věku, který uvádíte, třeba jen jeden plátek v celém příkrmu.
Jinak bych zkusila rajčata, batáty.

Váš příspěvek

Poslední články

Víte, co doma dýcháte?

Mladí manželé začali řešit problémy s mravenci, přitom se náhodou dozvěděli o možném nebezpečí vysokých koncentrací formaldehydu, tedy látky, která způsobuje zdravotní potíže. číst dále >

Co vám pomůže při infekci močových cest?

Urologické problémy patří mezi témata, o kterých se stydíme mluvit a snažíme se je spíše přehlížet. Přitom jde o velmi nepříjemné potíže, které je nutné řešit co nejdříve, protože jinak mohou přejít do chronického stadia. číst dále >

TOPlist