Alkohol na začátku těhotenství

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymni  14.11.03 12:07

Ahoj holky,

pred par dny jsem zjistila, ze cekam vytouzene miminko, ale zpetne jsem si s hruzou uvedomila, ze jsem asi 6 dni po pravděpodobnem otehotneni byla na oslave kamaradcinych narozenin a radne jsem se tam „upravila“ trvrdym alkoholem. Myslite, ze to muze mit negativni vliv na vyvoj plodu?)

Diky za vase nazory.

Jana

Reklama

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Reakce:

Anonymni  14.11.03 12:24

Ahoj Jano,

byla jsem stejný případ, dokonce (díky nepravidelnému cyklu) jsem se na počátku těhotenství stihla „upravit“ víckrát (silvestrovský týden na horách :).

Dneska mám krásnou zdravou (klepu na dřevo) 15měsíční holčičku. Ptala jsem se i svého gynekologa, který mě ujistil, že kdyby došlo k poškození plodu v takhle ranném stádiu těhotenství, s největší pravděpodobností by samo zaniklo. Počkej na první „velký“ ultrazvuk a uvidíš, že všechno bude dobrý. Nejsi určitě jediná, kdo v době otěhotnění nedodržoval správnou životosprávu :).

Věř přírodě, která si poradí ze všech nejlíp a přeju krásné a pohodové těhotenství a ještě krásnější a pohodovější děťátko.

Iva

esterka
Ukecaná baba ;) 1622 příspěvků 14.11.03 12:42

Ahoj, jsem stejný případ. V posledních 4 letech jsem se opila 2×. Pokaždé někdy tak v prvních 14 dnech těhotenství (před vynecháním MS). Obě děti jsou OK. Až se zase příště opiju, tak mi bude jasné, že jsem v tom :-P

Esterka

Anonymni  14.11.03 19:11

Ahoj.

Já jsem se vdávala a netušila, že už „máme zaděláno“. Takže jsem nejenom pila, ale ještě se fotila venku a nastydla.

Je pravda, že kdyby bylo embryo v tomto stádiu poškozené (alkoholem nebo chřipkou), tak bych potratila. Tak jsem se ani moc nebála. Kvůli té chřipce jsem byla na spec. ultrazvuku.

Všechno dopadlo dobře a holčičku mám zdravou.

Tak neboj! Přeji hodně štěstí!!!

Toffifee - Zuzka

Anonymni  18.11.03 09:16

Holky, dekuju vám vsem za uklidneni. Diky vasim prispevkum uz jsem v pohode a bez nervu. Jesteze takovehle diskuze existuji!

Gaba

PS: Fakt nevim, jak se mi to v prvnim prispevku povedlo, ale chtela jsem se podepsat Gaba - prehodil se mi nejak prstoklad a vyslo mi z toho Jana..... omlouva me jen to ze byl patek:-)

kuberka
Nováček 1 příspěvek 25.11.11 14:16
kuberka

Ahoj holky,mám prosbu jsem 14tt.Zjistila jsem to pozdě a několikrát jsem se napila ze sousedkou.Vínečko ale i rum-který jsem nikdy moc nemusela a ted mi moc chutnal,ale i ted mám naněj několikrát chut,ale mám strach.Je mi 36let.Co myslíte.

floralife  25.11.11 20:03

Moje máma před dvaceti lety ani u jednoho dítěte údajně neveděla do 4 měsíce že je těhotná,dokud nezačlo růst břicho, a pila a jsme OK:)))

klára1234  25.11.11 22:59

No,to záleží na tom kolik toho alkoholu bylo a jak často.Jestli jsi si dala 2dcl vína a jednou panáka rumu,tak to asi nic neuděla.Kdyby to bylo často a hodně,tak by miminko mohlo mít alkoholický syndrom.To je nizké IQ + ještě nějaké další věci.
Tak to moc nepřeháněj.

Anonymní  10.09.12 11:55

Ahojky holky, noirmalne piju jen velice vyjimecne…jednou jsem si ale s kamaradkou po dlouholetem setani dala svarak - nenapadlo me, ze jsem tehu, ale byla jsem a to uz asi v 8.tt…byly to asi tri dvojky, od te doby zase nic (samozrejme!!)…Bo­jim se, ze to zanechalo na miminku velke nasledky, poradte prosim!

eleanoea
Nováček 3 příspěvky 23.04.14 21:26

Ahoj všichni:-)
Podělím se také o svou zkušenost a potřebuji podpořit!:-) První den poslední menstruace jsem měla 5.3.2014. Cyklus velmi nepravidelný, takže když ani v dubnu nepřicházela menstruace a TT byl negativní, přisuzovala jsem to právě nepravidelnému cyklu a říkala si, no co, tak to nevyšlo. No a přišla do toho jedna oslava - vypila jsem 4 deci vína, pak další - to jsem vypila tak 6 deci vína a pak tak ještě dvakrát po deci..no a samozřejmě po tom všem jsem si udělala další test - a ten už byl pozitivní. Na jednu stranu obrovská radost, pak ale hrůza z toho, jestli jsem tomu nebožáčkovi už pekelně neublížila..mám obrovský výčitky..nerada bych na svět přivedla nemocný miminko..

alexsona
Ukecaná baba ;) 1129 příspěvků 23.04.14 21:30

Na začátku tehu je mimco ještě chráněno, takže by se mu nemelo nic stát, není ještě s tebou na 100% spojeno :)

Nsoci
Ukecaná baba ;) 1224 příspěvků 22 inzerátů 23.04.14 21:30

Toho bych se nebála, když to není pravidelná akce. Kamarádka se vdávala - a že ta její svatba byla hoooodně veselá a ona si ji opravdu náležitě užila, co si budem povídat. Potom zjistila, že se vlastně vdávat musela, i když o tom v tu chvíli vůbec nevěděla. Dnes už má opičátko 3 roky a maminčina tehdejší opička (nebo spíš gorila) se na něm ani trochu nepodepsala :palec:

Příspěvek upraven 23.04.14 v 21:39

annaei
Extra třída :D 12797 příspěvků 23.04.14 21:32

@eleanoea Já do 7 týdne netušila, že jsem těhotná a pila jsem toho dost

soney
Zasloužilá kecalka 754 příspěvků 23.04.14 21:33
@eleanoea píše:
Ahoj všichni:-)
Podělím se také o svou zkušenost a potřebuji podpořit!:-) První den poslední menstruace jsem měla 5.3.2014. Cyklus velmi nepravidelný, takže když ani v dubnu nepřicházela menstruace a TT byl negativní, přisuzovala jsem to právě nepravidelnému cyklu a říkala si, no co, tak to nevyšlo. No a přišla do toho jedna oslava - vypila jsem 4 deci vína, pak další - to jsem vypila tak 6 deci vína a pak tak ještě dvakrát po deci..no a samozřejmě po tom všem jsem si udělala další test - a ten už byl pozitivní. Na jednu stranu obrovská radost, pak ale hrůza z toho, jestli jsem tomu nebožáčkovi už pekelně neublížila..mám obrovský výčitky..nerada bych na svět přivedla nemocný miminko..

Neboj, nic se nedeje… priroda vi, co dela :) dokud neni plod pevne spojen placentou s matkou, nemel by to byt problem. A i pote se uvadeji nejake negativni dopady zejmena pri pravidelne a dlouhodobe konzumaci alkoholu. Kdyby to vliv melo, pulka lidstva tu neni, o mnoho z nas mamky nevedely (drive bez testu apod. dele) atd…
Opravdu se neboj, jsi skvela mama :) at vse dobre dopadne

soney
Zasloužilá kecalka 754 příspěvků 23.04.14 21:35

Tim „at vse dobre dopadne“ jsem myslela obecne cele tehotestvi, porod a tak… aby to nevyznelo jinak :)))

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Zpěv dětí, který vás ohromí

Všichni doma máme nadějné talentované hvězdy, které svým vybroušeným hlasem... číst dále >

Kouzelné Jeseníky: S rodinkou na rozhlednu i do galerie soch pod širým nebem

Léto je perfektním ročním obdobím pro objevování krásných koutů naší... číst dále >

Články z Ona Dnes

Nalokalo se dítě při koupání vody? Dejte pozor na sekundární tonutí

Sekundární tonutí je celkem vzácný úkaz, o kterém je ale rozhodně dobře... číst dále >

Příběh Martiny: Po dvaceti letech odešel od ženy, ale mně už je to jedno

Ve svém životě jsme měla jen dva vážné vztahy. Ten první byl s manželem. Pár... číst dále >

Reklama