Alpiron 2012

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Kesska
Povídálka 31 příspěvků 04.03.12 14:56
ALPIRON 2012

http://www.detske-kocarky.cz/…dacky-p-6428

zkušenosti? :)

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

Kesska
Povídálka 31 příspěvků 05.03.12 14:56

to nikdo nemáte žádne zkušenosti? :,(

74paja
Závislačka 4319 příspěvků 27.03.12 11:01

Nemame ;)
Ale vypada dobre. Jen bych ti doporucila si u te sportovni casti zjistit delku zadove operky. Vetsinou je ta sportovni cast u trojkombinace dost mala a i kdyz vyrobce uvadi, ze je do tri let ditete, tak brzy zjistis, ze se ti do ni nevleze ani 1,5 lete dite, protoze zadova operka je kratka a striska byva dost nizko.
Libi se mi ta chromova konstrukce :palec:

Kesska
Povídálka 31 příspěvků 29.03.12 10:13

POzději hodlám „přesedlat“ na golfky :palec: ale dekuji :potlesk:

Konyvka
Povídálka 11 příspěvků 20.09.12 22:02
Máme zkušenost s Alpironem!

Ahoj,
máme už přes 6 měsíců zkušenost s kočárkem Alpiron (Depemo alpiron). V podstatě pozitivní.
Hledali jsme něco lehkého a zároveň do terénu, což se ukázalo jako neřešitelný problém. Buď malá kolečka, bez pérování nebo váha přes 15 kg (všemi preferovaný Xlander).
Zakoupili jsme tedy zelený model, ale se stříbrnou konstrukcí (odrazovali nás od toho v obchodě, protože s tím neměli zkušenosti, ale vypadá mnohem lépe).
Po půl roce jsme s ním spokojení, i když nějaké drobné mouchy má, ale asi bych volila stejně. Malá váha a dobrá jízda v terénu i ve městě si nás získala před méně kvalitní látkou (u korbičky nevadí, horší je u sporťáku a autosedačky – tam dávám malému plínku pod hlavu). Co nám tedy asi jedině vadilo, bylo horší nacvakávání korbičky na konstrukci, ale už jsem si na to zvykla. Akorát autosedačku na ní raději nedávám, tam to nefungovalo ani při předvádění v obchodě, ale my s autosedačkou takhle nikdy nejezdili, vždycky máme s sebou korbičku a nikdy, ani při narvaném autě na dovolené, nebyl problém ji třeba na chvíli do obchodu nasadit.
Tady jsou konkrétně klady a zápory:

• (klady)
  • výborná skladnost do kufru auta, neznám lepší, v oktávce zabere jen půlku kufru
  • dobrá manipulace, terénní kolečka (do busu a v terénu lze zaaretovat)
  • lehký
  • poměrně dlouhá prostorná korbička (náš syn má 72cm a stále v něj leží)
  • úzký, takže se výborně vejde do dveří, výtahů atd.

(negativa)

• horší látka (spíš estetická záležitost)
  • odírá se koženka z držadla
  • poměrně malý nákupní košík
  • malá obtížněji použitelná brzda
  • nepovedený mechanismus nasazování na konstrukci (obtížnější při snímání korbičky)

Alkynka  23.10.12 10:22

Ahoj, :mavam:
Také o něm uvažuji, líbí se mi ta hnědá kombinace a asi bych zvolila chromovou konstrukci.
Budeme jezdit hlavně terén, Šumava, tento kočárek by mohl splnit mé očekávání co se váhy a odpružení kol týče.
Velké plus vidím v tom, že je otočná sportovní korba i proti směru jízdy. Spoustu kočárků, které by mi vyhovovali, toto nemají. Cena mi přijde přiměřená.
Zaujal mě také kočárek Espiro GTX, jako nedostatek vidím malý košík pod kočárem. Oba kočárky bych chtěla vidět a porovnat..
Pokud máte nějaké zkušenosti, sem s nimi :think:

Ivet871  11.11.12 11:32

@Kesska Mám kočárek alpiron, máme ho od 16. května 2012 takže používaný půl roku a mám takovou zkušenost že včera jsem s kočárkem jela a praskla mi ta konstrukce. Úplně vejpůl. Jinak jsem byla s kočárkem spokojená je super do terénu. Ale z tohoto důvodu už bych tento kočár nechtěla!!! :twisted: zítra ho jdu reklamovat tak doufám že budou trochu seriozní a nebudou něco zkoušet :roll:

Konyvka
Povídálka 11 příspěvků 12.11.12 12:54

Ahoj,
chválila jsem kočárek před cca 2 měsící, ted už máme sporťák a taky nějaké problémy: dvakrát jsme píchli a jednou mi vypadla závlačka z kolečka, kterou jsme museli objednávat přímo od výrobce, ani cykloservis, ani prodejna kočárků nedovedli pomoci. Otrava, ale mohla to být náhoda, nevím. Je fakt, že s ním trajdáme hodně po různých terénech.
Trochu fórový ale bude. Taky košík dole nic moc nevydrží, pořád se mi rozepíná, ale je fakt, že ho dost zatěžuju, ale kam jnam s nákupy?
Takže je takový jetý, druhé dítě asi už nevydrží, ale asi to odpovídá té ceně…

Ivet871  12.11.12 16:47

Ahoj, já jen k tomu košíku, košík vůbec nezatěžuji, dávám tam jen deku i tak jsem košík 2× reklamovala. Jednou s jednim cvočkem a dnes se reklamovala dva cvočky. A jak píšete o ceně, myslim si že za 11tis mohl vydržet více a ne že mi praskne konstrukce. samozřejmě to by se nemělo stát ani u kočárku za minimální cenu. Taky jsem reklamovala kolečko asi po 2měs a mám rozbitý ten zobáček kde se odcvakává korba.

Alpironka  11.12.12 10:08
Alpiron

Ahoj, včera jsem si jela koupit alpiron :srdce: do malviku – za prve chválim obchod a prodavače za přístup, kočárek sice ještě nevyužíváme ale moc nás nadchl.
Je lehoučký a snadno ovladatelny.
ediné minus dávám u korbyčky polohovacímu sedu – řešení je plastové a velmi vachrlate. :think:
Myslím že u každého kočárku je něco a v dnešní době vyberte tu správnou volbu :lol:
Myslím že jsem zvolili správne uvidíme co vydrží.

Jinak je to favorit. tak holky nakupujte myslím že nebudete litovat :dance:

Mimoň
Ukecaná baba ;) 2284 příspěvků 11.12.12 12:12

Ahoj, tak my používáme kočár půl roku a zatím jsem spokojená, je teda fakt, že se sporťákem zatím zkušenost nemám, jezdíme stále v hluboké korbě a myslím, že v ní malá bude jezdit až do konce zimy (stále tam má rezervu). My máme černobílý zebra s bílou konstrukcí a musím říct, že jsem příjemně překvapená tím, že korba není po létě vůbec šislá, což jsem teda fakt nečekala, protože kočár byl přes léto skoro furt venku u baráku. No a s nacvakáváním korby i autosedajdy já nemám problém. Jen teda zatím moc nevyužívám to otáčení po a proti směru jízdy (a to jsem to tak chtěla :lol: ), ale dobře, že to je. Polohování v hluboké korbě zatím vůbec nevyužívám, protože mi nepřijde zrovna ideální mimčo posazovat. Snad jen, kdo má reflux, tak je to dobrý, jinak ne. Leda že by třeba za dva měsíce začala princezna sedět, tak jí to možná zvednu, než se přestěhujem do sporťáku. Jinak v jiné diskuzi dost hanily maminky sporťák, že tam dost táhne, s tím já zkušenost nemám, ale ani si nemyslím, že by to měl být problém – v zimě bude mít jistě mimčo navlečené tělíčko a ve fusaku a čepičku a rozhodně tam nebude jak na větrné hůrce, takže pro mě v pohodě. Pro mě byla důležitá pohodlná prostorná hlubokáá korba, což podle mě je a sporťák mi přijde velkej dost a nemyslím, že bych potřebovala v něm vozit dítě ještě ve třech letech. Pokud v něm vůbec povezu naší princeznu po druhých narozeninách, tak to bude jen na chvíli, třeba když bude unavená a na to mi jistě ten kočár stačit bude.

Mimoň
Ukecaná baba ;) 2284 příspěvků 11.12.12 12:12
@Alpironka píše:
Ahoj, včera jsem si jela koupit alpiron :srdce: do malviku – za prve chválim obchod a prodavače za přístup, kočárek sice ještě nevyužíváme ale moc nás nadchl.
Je lehoučký a snadno ovladatelny.
ediné minus dávám u korbyčky polohovacímu sedu – řešení je plastové a velmi vachrlate. :think:
Myslím že u každého kočárku je něco a v dnešní době vyberte tu správnou volbu :lol:
Myslím že jsem zvolili správne uvidíme co vydrží.Jinak je to favorit. tak holky nakupujte myslím že nebudete litovat :dance:

jo a taky jsme kupovali v malvíku a taky jsme tam spokojení :potlesk:

Alpironka  11.12.12 12:39

Tak tak :palec:

evik118
Nováček 1 příspěvek 31.07.13 23:59

Máme tenhle kočárek, je vazne krasnej ale problém je s koleckama už třikrát jsme stratily šroub z předního kola a nafukování taky žádný šlágr,,nejde se k tomu moc dostat jinak měsíc ježdění je zatím malo na delší zkusenosti:-)

Alpironka  01.08.13 08:32

Kočárek plně využíváme a nemužeme vynachválit. Je pravda, že kolečka jsou třeba dofukovat – rychle se vyprázdní ale to je nejmenší rpoblém. Sporták zatím nevyužívám ale doufám že budem stejne spokojení jako s korbičkou.

Je lehky a snadno ovladatelný, pekne se mi vejde do auta a to že v kufru není moc mista.. Máme černou korbičku a všichni nás varovali, že v ní bude vedro jak bude pařit sluníčko na černou. HOLKY ZADNY PROBLEM. možnás e časem vyšisuje ale na teplotu v kočárku nemá vliv. Kočárek větrá z ostatních stran. :srdce: spokojenost velika :srdce:

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
TOPlist