Androgenní alopecie

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní  06.04.11 14:29
androgenní alopecie

Ahojte všichni,
mám problém s padáním vlasů, kožní mi diagnostikovala androgenní alopecii, máte někdo zkušenosti s tímto? Postupy, postřehy, co Vám pomohlo, jak to řešíte, tipy…

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:

Ciccone
Stálice 81 příspěvků 06.04.11 14:36

S androgenní alopecií zkušenosti nemám. Už 3 roky se trápím s alopecií areatou. Zkus se podívat na vicevlasu.cz Mě se to teď konečně začalo zlepšovat, tak snad to vydží …ťuk ťuk

Anonymní  06.04.11 15:52
Ciccone píše:
S androgenní alopecií zkušenosti nemám. Už 3 roky se trápím s alopecií areatou. Zkus se podívat na vicevlasu.cz Mě se to teď konečně začalo zlepšovat, tak snad to vydží …ťuk ťuk

Mám to samé-sice ne dlouho,takže velké zkušenosti nemám.Na kožním mě odebrali krev,tam problém žádný.Tak nyní docházím na dusík a vypadá to,že vlasy začínají růst. :lol:

ivik21
Echt Kelišová 8433 příspěvků 06.04.11 18:35

já mám alopecii nevímjakou už potřetí za 10let, v pondělí se chystám ke kožní… Jinak mi vždy zabral dusík a nějaká vodička od kožní :-(

Po porodu mi vlasy padaly ale celkově, tyhle kolečka jsem prý měla ze stresu apod. …

kolje
Povídálka 43 příspěvků 06.04.11 19:29

když vám to vypadá v kolečkách to bude zřejmě areata, mě vlasy slábnou, jemní, celkově zřídly

Ciccone
Stálice 81 příspěvků 06.04.11 20:57

Ano, kolečka jsou areata.
Taky mi brali v nemocnici krev a dělali všechny možné testy a na nic nepřili. Půl roku jsem chodila na světloléčbu a mazala si to gelem s kortikoidy – to nepomohlo.Pak jsem měla vyzkoušet vodičku Neocapil, ta taky nepomohla :nevim:

Mě se ty kolečka pořád stěhovali po celé hlavě- na jednom místě to dorostlo- na druhém vypadalo. V nejhorší fázi jsem na 1/3 hlavy neměla vůbec vlasy. Vždycky se vlas zlomil 2mm od pokožky a pak vypadnul.

Teď beru jenom Revitalon,omega 3 a aloe vera a vlasy mám už 2 měsíce na celé hlavě :dance:

Ta androgenní alopecie je hormonální, vím že u té se doporučeje nasadit hormonální antikoncepci. Držím vám (nám) všem palce ať vlasy rostou.

kolje
Povídálka 43 příspěvků 06.04.11 21:45

jo jo já vím, že se doporučuje hormonální antikoncepce, ale u mě to je složité, mám současně nějaký problém s játry, tak nevím, pak mám strach z trombóz vllivem antiko, já jsem vůbec případ :nevim: 8-o
tak to je super, že Vám narostly, zní to blbě, ale u té areaty je možnost, že se to spraví,a vlasy jsou stejné jak dříve u té andorgenní to slábne, vlas se sztenčuje není to ta kvalita co dříve, doktoři taky nevědí co se mnou, dívají se na mne, jak na cvoka, no uvidíme, každiopádně jsem ráda, za každý nový postřeh na toto téma

Ciccone
Stálice 81 příspěvků 06.04.11 23:57

Kdybych poslouchala doktory, tak vlasy nemám do teď. Asi to chce opravdu hledat informace a zkoušet. Nejhorší je, že než se objeví sebemenší výsledek tak to trvá minimálně 3 měsíce a proto je to běh na dlouhou trať. Mimochodem u mě je i dost možné že právě antikoncepce mi to způsobila, protože tyhle problémy mi začali po jejím vysazení.

kolje
Povídálka 43 příspěvků 07.04.11 12:44

jo to věřím, moje sestra taky vysadila a začaly ji padat, do půl roku se jí to spravilo naštěstí, jo jo doktoři.....no comment, já ten problém mám několik let, už tenkrát jsem to řešila, ale nikdo mi nic neporadil nepomohl, akorát psychologa a nakonce jako, no jak vám to vypadne tak paruka no…taky čtu všemožné, takže o tom problému vím víc než doktoři, teď si vyběhávám doktory od endokrinologie, tam mi vyšl vyšší testosteron, takže mě poslala na CT a td, z toho pak vyplynuly další nálezy jako cysty, takže jsem nabrala směr gynekolog- vyvrátil, že cysty tam nemám, že ve vajéčnících probíhají dynamické jevy a změny co tam jsou teď, tam pak být nmusí, i ty cysty, jsem měla nález kolem 2 cm, žekl, že to je normální, že se řeší cysty od 4 cm, takže po gynekologické stránce zatím prý v pořádku, no na Ct mi ještě vyšla steatoza jater- ztučnění jater, doktor nechápe z čeho, jsem drobná, štíhlejší, …tak čekám na výsledky krve a taky mi řekne názor na antikoncepci a andocur( snížení testosteronu, už jsem o tom četla, docela to zatěžuje játra) z jeho pohledu,…je to běh na dlouho trať, tak jako káždá, si říkám proč zrovná já, jak vidím, jak si někdteré holky barví hlavu všelijak a halvu plnou vlasů by mě trefilo, a já se furt stárám o sebe, jak n ejlépe to jde a asi to je k ničemu, a jsem strašný cholerik a pesimista :-)

Anonymní  22.05.11 12:32
Ciccone píše:
Taky mi brali v nemocnici krev a dělali všechny možné testy a na nic nepřili. Půl roku jsem chodila na světloléčbu a mazala si to gelem s kortikoidy – to nepomohlo.Pak jsem měla vyzkoušet vodičku Neocapil, ta taky nepomohla :nevim:

Mě se ty kolečka pořád stěhovali po celé hlavě- na jednom místě to dorostlo- na druhém vypadalo. V nejhorší fázi jsem na 1/3 hlavy neměla vůbec vlasy. Vždycky se vlas zlomil 2mm od pokožky a pak vypadnul.

Teď beru jenom Revitalon,omega 3 a aloe vera a vlasy mám už 2 měsíce na celé hlavě :dance:

Ta androgenní alopecie je hormonální, vím že u té se doporučeje nasadit hormonální antikoncepci. Držím vám (nám) všem palce ať vlasy rostou.

Chodila jsi na světloléčbu tzv. psor-kamm?Jsem na ní odeslaná,že budu dojíždět 2 x týdně,ale nikdo nesdělil,jak dlouho.
Mám alopecii areta-bohužel kolečko na hlavě,nyní už spíše kolo se zvětšuje.
Odběry krve OK,dusík nezabral.Trošič­ku,pohmatem malinkaté vlásky rostou,ne tak hustě,ale slabounkaté a bílé-za dva měsíce cca 1–2 mm.
A nyní přemýšlím,kde by měl být problém a na co dále pomýšlet.Je pravda,že poslední rok byl hrozně hektický,manžel marodil,byl na několika náročných operacích a můžu říct,že se cítím hodně vyčerpaná.Tak si říkám,že to bude asi ta příčina-ale potom si říkám,co když je problém jinde?
A co zabralo nejvíc?Revita­lon?Takže léčba světlem bez úspěchu?

Ciccone
Stálice 81 příspěvků 22.05.11 12:57

Chodila jsem na PUVA. To jak dlouho tam budu chodit mi dopředu taky nikdo neřekl. I když asi bych nechodila přes léto, protože to není dobré kombinovat se sluníčkem.
Co nakonec zabralo, těžko říct. :nevim: Někde jsem i četla, že toto trvá 3 roky a u mě by to přesně odpovídalo.

Anonymní  22.05.11 13:21
Ciccone píše:
Chodila jsem na PUVA. To jak dlouho tam budu chodit mi dopředu taky nikdo neřekl. I když asi bych nechodila přes léto, protože to není dobré kombinovat se sluníčkem.
Co nakonec zabralo, těžko říct. :nevim: Někde jsem i četla, že toto trvá 3 roky a u mě by to přesně odpovídalo.

Tak to si mě moc nepotěšila. :-(
Za prvé kožní odd. kam budu dojíždět 2 x týdně cca 30 km se koncem června zavírá a nikdo neví,co bude s přístrojema a jestli ta možnost bude i dál.Za druhé-kombinace se sluníčkem bude problém,v polovině června letíme k moři. :-( A za třetí-tři roky?Co když za tu dobu budu plešatá?
A padají mě i chlupy na přirození-tím to začalo,ale nevěnovala jsem tomu pozornost,prostě jsem řekla no co,vypadlo kolečko…a jelikož na těchto partiích mě to nevadí,tak jsem to neřešila.
A padá mě obočí-to bylo druhé stadium,malý kousek vypadaný…nyní už na třech místech.A nakonec to byly vlasy-myslím nakonec,protže asi 2 týdny před objevením jsem byla u kadeřnice a ta by se zmínila.Protože to byla jiná než ke které chodím a předem se mě vyptávala na co si má dát pozor,zda mám mateřská znamínka v hlavě,tak by takové kolo okolmentovala.
Padalo tě také obočí a chlupy?

Ciccone
Stálice 81 příspěvků 22.05.11 16:42

Ne obočí ani chlupy mi nepadali. Na to sluníčko se zeptej, já jsem chodila v zimě, to jsem nosila čepici a potom kšiltovku. Teď mě napadá jestli to spíš nesouviselo s tou vodičkou, kterou mi to potírali :think: , protože jsem si tam pak umývala vlasy.

Anonymní  30.05.11 12:04
Ciccone píše:

Ahoj, to aloe vera myslíš gel na mazání pokožky?
Můžu se ještě zeptat, jak to vypadá s tvými vlásky, jestli líp? Víš mám stejný zdravotní problém tak jsem uvažovala, že bych zkusila taky tu tvoji trojkombinaci, pokud ti pomohla.

Ciccone
Stálice 81 příspěvků 31.05.11 10:59

Aloe vera myslím koncentrát, ten jsem pila každé ráno.
Teď už si ho dám jen asi 3× týdně a Revitalon už neberu 3denně ale jenom 1. Vlasy mi padají o malinko víc než když jsem brala všechno, ale je to už normální vypadávání a nikde žádné kolečka.
Teď asi budu zkoušet postupně vysazovat, začnu s aloe. Myslím, že mi asi pomohlo omega3, protože já moc nemusím ryby a jím je opravdu jen proto, že bych je měla jíst, a nedonutím se k nim tak často jak bych měla. A právě jsem se dočetla, že rybí tuk dobrý proti lámavosti vlasů.

Stránka:  1 2 3 Další »
 Váš příspěvek

TOPlist