Anovulační cyklus a menstruace

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Valentine
Kecalka 120 příspěvků 01.09.03 18:59

Ahoj holky,chtěla bych se zeptat vás,u kterých byl prokázán anovulační cyklus,jestli menstruace při tomto cyklu probíhá normálně nebo je menstruace nějak slabší,kratší. Díky za odpovědi.

Reakce:

Anonymni  04.09.03 07:36

Aj ja som mala anovulačné cykly a menzes som mala normálny (ako v čase, keď som bola ešte O.K – anovulácia sa mi objavila až po jednom mimomaternic.te­hotenstve). Trval 7 dní a prvé 3 dni silnejší, potom postupne slabol. Nevšimla som si žiadnu zmenu oproti predošlému stavu. Poznám ženy, ktoré majú anovuláciu a pritom cyklus presný ako hodinky a menzes 4 dni.Závideni­ahodné!

Petulinka
Zasloužilá kecalka 575 příspěvků 08.09.03 14:30

Osobně si myslím že menstruace probíha při anovulačních cyklech naprosto normálně. Beru to už jen z toho pohledu že při braní atikoncepce OVU není vůbec a MS normální. MS je vlastně krvácení děložní sliznice a to pidi vajíčko člověk ani nepostřehne.

Ahoj

Anonymni  08.09.03 14:37

S tim bych nesouhlasila, protoze u HA je toto krvaceni vyvolano vlastne umele; stejne jako cely „menstruacni“ cyklus.

Helena

Anonymni  07.10.03 09:48

Ahoj baby, Bohuzial ja mam tiez anovulacne cykly. A viem to iba na zaklade vysetrenia. A MS je velmi nepravidelna (ked som brala HA tak cyklus bol presny, 30dni), slaba a dlha (naposledy 10dni). Da sa s tym nieco robit? Chcela by som totiz mimco, ale bez ovulace to nejde. Mate s tym niekdo nejake skusenosti? Este by ma zaujimalo, ci bazalna teplota je fakt spolahliva, lebo co som si merala, tak som mala (nie vzdy) „bod mrazu“ a nasledne 37C (cize by mala prebehnut ovulacia), teraz neviem na co sa mam spoliehat. Ci na BT alebo lekara. Mam z toho trochu strach :-[ .

Dancul

Anonymni  08.10.03 16:21

Ahoj, anovulacní cyklus mám několik let. Začala jsem to řešit až teď, protože bychom rádi založili rodinu. Co se týká menstruace, tak se mi jeví normální, ačkoliv nemůžu stoprocentně tvrdit, že přide v přesný termín (+- 2–3 dny), sama bych bez vyšetření nepřišla na to, že neovuluji. Poměrně spolehlivě se dá zjistit, zda jsi ovulovala pomocí bazální teploty, ta by po ovulaci měla být kolem 37°C po dobu několika dní v kuse. Pokud máš teplotu najednou 37 a další den zase ne, pak k ovulaci s největší pravděpodobností nedošlo. Ovulace se dá vyvolat pomocí hormonů dodávaných zvenku. Samotnou mě to teď čeká:)). Myslím, že to není žádná tragédie, ale je potřeba, aby ses k lékaři vypravila. Nemusíš se toho nijak obávat. U mě to probíhá tak, že si mám měřit teplotu, pak výsledky konzultuje s doktorkou a navrhujeme, co dál. Nejdříve jsme potřebovali vyloučit vliv dovolené, stresu ze stvatby atd. Teď mám za sebou měsíc, kdy bylo vše v relativním normálu, ale bohužel ovulace nikde, navíc taky další hormony jsou jinde než v normálních hladinách :). Není to žádná tragédie, jen jestli jste čekali, že o miminko se budete snažit a výsledek bude rychlý, pak to budete muset přehodnotit. Měj se a držím palce Štěpánka

Váš příspěvek

Poslední články

Isomaltulosa – novinka v dětské výživě

Při zadání krkolomného výrazu isomaltulosa do internetového vyhledávače se zobrazí jen několik vysvětlujících odkazů. V mnoha případech se jedná o moderní webové portály, propagující produkty té nejvyšší kvality. číst dále >

Jak své miminko nejlépe ochránit před zimou?

Zimní měsíce jsou časem, kdy každá správná maminka přemýšlí, jak své miminko co nejlépe ochránit před mrazem. Přestože se své nejmenší snažíme zachumlat do teplých oblečků a čepic, častokrát se sami sebe ptáme, zdali to opravdu stačí. číst dále >

TOPlist