anovulační cyklus - co mě čeká?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

klaara
Povídálka 47 příspěvků 26.01.09 22:26
anovulační cyklus - co mě čeká?

Ahoj, byla jsem u Dr. a řekla mi, že mám zřejmě anovulační MS. Mám 2,5 syna a chtěli bychom další. Vy:,–(ila jsem na jaře HA a od té doby mám cyklus 31, 32,…36 dní. Když jsem otěhotněla minule bylo to podobné, ale šlo to rychle, teď se to nějak nedaří. Dr. mě zatím neinformovala co dál..mám přijít za 3 měsíce a donést manželův spermiogram. Máte zkušenost co bude následovat? Hormonální léčba? Jak to probíhá? Máte někdo zkušenosti s homeopatickou léčbou?děkuji

Reakce:

Ditta77
Závislačka 3789 příspěvků 26.01.09 22:44

Ahoj Klárko.....po vysazení HA jsem měla obdobnej problém........teď už mi to připadá, že už to ani není možný :lol: půl roku jsem po vysazení fungovala dá se říct normálně-akorát ty intervaly mezi jednotlivými menses nebyly až tak moc pravidelné-jednou 29, pak třeba 32, a pak zas třeba 35 dní-prostě jsem ovulaci neměla předpisově v půlce cyklu-ale kdo to tak má, že???? 8) :lol:
No a najednou po půl roce-cyklus 50 dní a další nedorazil vůbec…no já v té době už dávno chodila semka na Emimi-takže už jsem byla znalá a sečtělá a věděla jsem, že určitě nemám ovulaci, pač bez ovulace není ani menses...........
Mudr.na mě zkoušel nejdřív na úpravu cyklu nějakej preparát-kterej ovšem funguje na principu toho, že bereš v určité dny hormony a pak je vy:,–(íš a vlivem toho opadnutí hladiny hormonů se dostaví menses-je to v podstatě na stejném principu jako HA…jenže nevím o nikom-komu by tahle metoda kdy pomohla......­..........
Prostě se to takhle standardně dělá, ale je to k prdu.......­.............­......
pak se přistupuje k tomu, že ti doktor dá pilule přímo podporující ovulaci-Clomhexal nebo Clostilbegyt.­....když jsem na začátku těhu vracela doktorce dvě balení Clomhexalu-tak myslím říkala, že se už nedělá-takže asi jen ten Clostilbegyt.­............
No a prý zodpovědný doktor by tě měl nechat-teda partnera-poslat na spermiogram, protože prý je to nutné, aby zbytečně neládoval do tebe nějaký hormony, když by chlap nebyl v pořádku…Ale je fakt, že spoustu doktorů to takhle nedělá.......No a když bereš preparát pro podporu ovulace, tak by tě měl zodpovědný gynekolog zvát na UTZ, aby věděl, jak rostou folikuly a nedělaly se třeba cysty apod........Jenže halt je to doktor od doktora, že???mě si třeba na kontrolu folíků vůbec nezval........No naštěstí jsem otěhotněla hned druhý cyklus.......­.............­..
Tak ať to vyjde, co nejlíp.......... :-)

klaara
Povídálka 47 příspěvků 26.01.09 22:50

Ahoj, moc dík za odpověď, takže žádné měření bazální teploty? to by mě asi zabilo :-). už teď jsem nervózní co bude. Jak ses cítila po těch hormonech?K

Anonymni  26.01.09 23:40

Ahoj, souhlasím s Ditou, jen doplním, že ty preparáty na vyvolání MS – gestageny (Norethisteron, Provera, Duphaston) opravdu nevedou k ovulaci, pokud ano, tak jen nepřímo … tím, že po jejich vysazení přijde MS začne nový cyklus, ve kterém může proběhnout ovulace. Někdy mají opačný účinek – pokud se začnou brát před ovulací, spolehlivě jí zabrání, takže u delších cyklů je to docela dobrá antikoncepce. Ale někdy asi dokáží srovnat cyklus, ale může to trvat dlouho a nemusí to vyjít.

Clomhexal, Clostilbegyt jsou na vyvolání ovulace a pokud proběhla ovulace, tak se dostaví MS. Tudy teda cesta vede, solidní lékař to bez spermiogramu nepředepíše. Vlastní zkušenost nemám.

Zato mi kontrolovali přítomnost ovulace a to se dělá asi třemi odběry krve. Ale už je to straaašně dávno, nevím přesně.

Jinak já mám mnohem delší cykly než ty a přesto většinou ovulační. Klidně můžeš mít ovulaci a pokud ji nemáš, tak se Ti spíš obnoví sama, když u jedno dítě máš a to bez hormonální podpory. Clomhexal apod. se dává hlavně při PCO a o tom bys už nejspíš věděla. Takže závisí na Tobě, jak moc spěcháš, jaký máš vztah k hormonální léčbě, kolik Ti je – mimochodem, ten věk je dost důležitej, protože léky na podporu ovulace se dávají ženám ve vyšším věku, i těm, které ovulaci mají, aby otěhotněly dřív – těch vajíček se pak uvolní víc. Ale abych Tě nestrašila, tak vícečetné těhotenství není při těchto lécích moc časté.

Strelecka
Ukecaná baba ;) 2330 příspěvků 27.01.09 08:43

Ahoj,
chtěla bych Anonymní jen trochu opravit. Není pravda, že když jedno dítě máš, nemůžeš mít PCO (polycystické vaječníky s anovulačními cykly). Vím přímo od lékařů, protože PCO trpím, že řada žen má první dítě a teprve když se snaží o druhé a to nejde, přijde se na to, že žena trpí PCO. Ono i při PCO může být sem tam ovulace.
Držím ti palečky, aby ti to brzy vyšlo.

Ditta77
Závislačka 3789 příspěvků 27.01.09 22:27

Ahojky.....tak jsem se semka vrátila.....a musím souhlasit i s anonymní a i se Streleckou 8) obě mají v určitých věcech pravdu.......­..............

Jinač-jak už jsem psala-už mi to připadá skoro nemožné......­.......že jsem řešila tyhle problémy…řešila jsem to v jednom kuse a teď už si toho moc nepamatuju...­.............­.............­....Takže jsem opomněla ti říct-že bazální teplotu jsem si měla měřit-doktor mi dal přímo takovej kalendářík, se stupnicí, kam jsem to měla zapisovat....­.............­.A to při tom braní těch zatracenejch gestagenů(já měla Orgametril)…přitom je to taky kapitální hovadina(s pro­minutim :oops: ) protože je nad slunce jasný, že když jsem začala zobat ty tabletky(měla jsem je předepsaný myslím od 17.DC) tak vlivem těch gestagenů(je to vlastně to samý jako progesteron-t.j. hormon, kterej působí právě v druhé polovině cyklu po ovulaci) se ta teplota samozřejmě začala na tom grafu zvyšovat.....­.......takže mě pan doktor přesvědčoval, když na ty moje grafy koukal-že prý mám ukázkovou ovulaci :evil: no bejvala byla bych ho kopla fakt někam, pač já na sobě ovulaci neomylně poznám-a prostě vím, že nebyla…no pan doktor byl jiného názoru.......­.............­..no jsem ráda, že mám tohle za sebou........­.............­.........
Teď přemýšlím už jen o porodu :lol: :lol: :lol: :lol:

Tak páááááááááááááááá a klidně se zase ozvi.........­.........
Jinač hormony-ať už jakýkoli mě nic moc nedělají-snáším je dobře…ale abych nelhala-vzpomínám si, že jsem se po nich trochu víc potila a byla jsem podrážděnější :oops: :oops: :oops:

Anonymni  28.01.09 01:00

Jo máš absolutní pravdu i ženy s PCO někdy – zřídka – spontánně ovulují, ale pokud někdo otěhotní rychle a navíc zřejmě ještě po vysazení HA a k tomu jakž-takž pravidelně menstruuje, tak bych to na PCO zase tak moc neviděla.
Ale možné to je, diagnózu PCO určí krevní testy.

Anonymni  28.01.09 01:07

Ditto, nechápu, proč Ti to dávali, přece progesteron se používá buď:

• k vyvolání MS, pokud žena nechce otěhotnět, zejm. u mladých holek bez sex. života,
  • pokud žena potřebuje odložit menstruaci (po dobu braní progesteronu nepřijde, přijde až po jeho vysazení).
    A ty jsi chtěla asi co nejdřív otěhotnět, že?

Mimochodem, já mám ovulaci 22. – 26. den cyklu, pro mě by to byla antikoncepce dokonalá.

Jinak poruchy cyklu jsou po vysazení HA normální a je dobré to vzít v úvahu a dát tělu např. půlrok před žádoucím otěhotněním na zvyknutí si na nové podmínky, tedy začít produkovat vlastní hormony.

Ditta77
Závislačka 3789 příspěvků 28.01.09 21:18

Milá anonymní.....­.............­....
máš naprostou pravdu-taky nechápu, proč se to takhle praktikuje, ale co vím od holek, tak ten postup je skoro stejnej od všech doktorů............
S tím progesteronem si to napsala úplně přesně 8)
A navíc-já mívám ovulaci taky pozdějc, takže jsem vždycky úplně v křeči čekala, jestli jí náhodou stihnu dřív, než ten 17.dcnež začnu do sebe sypat ty gestageny....­....přiznám se, že jsem si je sama naordinovala až na ten 20.dc-ale stejně k prdu-ovu prostě nebyla.......­.......

No je fakt, že ještě poměrně nedávno jsem toho byla plnáa pořád jsem to řešila, četla a já nevim, co.......teď už řeším jiný věci :lol: :wink:
Páááááááááááááááá

Hanscha
Kecalka 110 příspěvků 06.02.09 11:54

Ahoj holky. Mám taky anovulační cykly. Doktor mi předepsal Duphason i Clostibegyt. Teď mi není jasné proč oba? Duphason se má začít brát 10.DC, jenže protože mám ty cylky tak podivně, doktor mi řekla ať začnu za dva týdny a dále už dle rozpisu. Co vy na to říkáte. Myslíte, že to pomůže? Diagnostikoval mi polycystické vaječníky.

yarysha
Nováček 2 příspěvky 08.11.10 13:38

Ahojky, mam také malý dotázek, v srpnu jsem vysadila antikoncepci, prvni dva cykly jsem mela normálne jak mam mit, ale ted uz 3 tydny spiním, tak mi lékař napsal orgametril na 10 dni. Rekl mi že spinení prestane a po pár dnech dostanu MS, ale beru ho uz 6 den a stale silne spinim. Strasne moc si prejeme miminko, proto jsem z toho nestastne, ze se nam nezadari kdyz nebudu mit ovulaci– spis mam obavy ze se to nespravi a muze to trvat dlouho:-(
Dekuji za radu

Kockez
Povídálka 33 příspěvků 08.11.10 17:05

Ahoj Yari, ja bych vzhledem ke snaze o mimi na Tvem miste vzala utokem sveho gyndare, at Ti udela 3. den cyklu (az se teda menses umoudri at uz s dopomoci nebo bez ni) hormonalni obraz a pak folikulometrii – jestli je ovulka a tak. Pripominas mi totiz me. Ja taky po vysazeni antiko fungovala jakz takz a pak najednou menses neprisel, pak dlouhy spineni, proste se to nejak cely zblaznilo a ted chodim do CARu, nemam v poradku hormonky :roll: Nechci delat chytrou ani strasit, ale mne se vyplatilo situaci zacit resit hned a nedat na plky obvodniho gyndare, ze se to vsechno spravi a ze to chce cas, ze telo po antiko se dava dohromady kdovijak dlouho. Mne se teda samo nic nespravilo.:-( :zed: Ale treba jsem moc hrrr :-)

yarysha
Nováček 2 příspěvky 08.11.10 17:50

ja jsem tam ted byla, ale jedine co mi rekl ze je to tim vysazenim HA. To ze se snazime o miminko jsem mu oznamila hned, tak mi napsal orgametril a ze to bude v pohode, tak pockam, doberu je do konce a pokud se do 14 dnu menstruace neobjevi, zajdu tam znovu, vim ze mam byt v psychické pohode ale nic vic nez miminko si neprejeme a k tomu me zlobi stitna zlaza tak mam velke obavy.

Nika25
Kecalka 110 příspěvků 08.11.10 22:48

Ahojky klaara.
Mě dr. taky řekla, že neovuluji. Na půl roku mi předepsala clostilbegyt, pregnyl a duphaston. Nezabralo to a tak poslaly manžela na spermio. To bylo v pořádku a tak sem byla poslána na laparoskopii. hysteroskopii a pruchodnost vejcovodu. To dopadlo taky dobře, tak že mi doktorka doporučila umělé oplodnění.

Váš příspěvek

Poslední články

Isomaltulosa – novinka v dětské výživě

Při zadání krkolomného výrazu isomaltulosa do internetového vyhledávače se zobrazí jen několik vysvětlujících odkazů. V mnoha případech se jedná o moderní webové portály, propagující produkty té nejvyšší kvality. číst dále >

Jak své miminko nejlépe ochránit před zimou?

Zimní měsíce jsou časem, kdy každá správná maminka přemýšlí, jak své miminko co nejlépe ochránit před mrazem. Přestože se své nejmenší snažíme zachumlat do teplých oblečků a čepic, častokrát se sami sebe ptáme, zdali to opravdu stačí. číst dále >

TOPlist