anovulační cyklus - co mě čeká?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

klaara
Povídálka 47 příspěvků 26.01.09 22:26
anovulační cyklus - co mě čeká?

Ahoj, byla jsem u Dr. a řekla mi, že mám zřejmě anovulační MS. Mám 2,5 syna a chtěli bychom další. Vy:,–(ila jsem na jaře HA a od té doby mám cyklus 31, 32,…36 dní. Když jsem otěhotněla minule bylo to podobné, ale šlo to rychle, teď se to nějak nedaří. Dr. mě zatím neinformovala co dál..mám přijít za 3 měsíce a donést manželův spermiogram. Máte zkušenost co bude následovat? Hormonální léčba? Jak to probíhá? Máte někdo zkušenosti s homeopatickou léčbou?děkuji

Reakce:

Ditta77
Závislačka 3680 příspěvků 26.01.09 22:44

Ahoj Klárko.....po vysazení HA jsem měla obdobnej problém........teď už mi to připadá, že už to ani není možný :lol: půl roku jsem po vysazení fungovala dá se říct normálně-akorát ty intervaly mezi jednotlivými menses nebyly až tak moc pravidelné-jednou 29, pak třeba 32, a pak zas třeba 35 dní-prostě jsem ovulaci neměla předpisově v půlce cyklu-ale kdo to tak má, že???? 8) :lol:
No a najednou po půl roce-cyklus 50 dní a další nedorazil vůbec…no já v té době už dávno chodila semka na Emimi-takže už jsem byla znalá a sečtělá a věděla jsem, že určitě nemám ovulaci, pač bez ovulace není ani menses...........
Mudr.na mě zkoušel nejdřív na úpravu cyklu nějakej preparát-kterej ovšem funguje na principu toho, že bereš v určité dny hormony a pak je vy:,–(íš a vlivem toho opadnutí hladiny hormonů se dostaví menses-je to v podstatě na stejném principu jako HA…jenže nevím o nikom-komu by tahle metoda kdy pomohla......­..........
Prostě se to takhle standardně dělá, ale je to k prdu.......­.............­......
pak se přistupuje k tomu, že ti doktor dá pilule přímo podporující ovulaci-Clomhexal nebo Clostilbegyt.­....když jsem na začátku těhu vracela doktorce dvě balení Clomhexalu-tak myslím říkala, že se už nedělá-takže asi jen ten Clostilbegyt.­............
No a prý zodpovědný doktor by tě měl nechat-teda partnera-poslat na spermiogram, protože prý je to nutné, aby zbytečně neládoval do tebe nějaký hormony, když by chlap nebyl v pořádku…Ale je fakt, že spoustu doktorů to takhle nedělá.......No a když bereš preparát pro podporu ovulace, tak by tě měl zodpovědný gynekolog zvát na UTZ, aby věděl, jak rostou folikuly a nedělaly se třeba cysty apod........Jenže halt je to doktor od doktora, že???mě si třeba na kontrolu folíků vůbec nezval........No naštěstí jsem otěhotněla hned druhý cyklus.......­.............­..
Tak ať to vyjde, co nejlíp.......... :-)

klaara
Povídálka 47 příspěvků 26.01.09 22:50

Ahoj, moc dík za odpověď, takže žádné měření bazální teploty? to by mě asi zabilo :-). už teď jsem nervózní co bude. Jak ses cítila po těch hormonech?K

Anonymni  26.01.09 23:40

Ahoj, souhlasím s Ditou, jen doplním, že ty preparáty na vyvolání MS – gestageny (Norethisteron, Provera, Duphaston) opravdu nevedou k ovulaci, pokud ano, tak jen nepřímo … tím, že po jejich vysazení přijde MS začne nový cyklus, ve kterém může proběhnout ovulace. Někdy mají opačný účinek – pokud se začnou brát před ovulací, spolehlivě jí zabrání, takže u delších cyklů je to docela dobrá antikoncepce. Ale někdy asi dokáží srovnat cyklus, ale může to trvat dlouho a nemusí to vyjít.

Clomhexal, Clostilbegyt jsou na vyvolání ovulace a pokud proběhla ovulace, tak se dostaví MS. Tudy teda cesta vede, solidní lékař to bez spermiogramu nepředepíše. Vlastní zkušenost nemám.

Zato mi kontrolovali přítomnost ovulace a to se dělá asi třemi odběry krve. Ale už je to straaašně dávno, nevím přesně.

Jinak já mám mnohem delší cykly než ty a přesto většinou ovulační. Klidně můžeš mít ovulaci a pokud ji nemáš, tak se Ti spíš obnoví sama, když u jedno dítě máš a to bez hormonální podpory. Clomhexal apod. se dává hlavně při PCO a o tom bys už nejspíš věděla. Takže závisí na Tobě, jak moc spěcháš, jaký máš vztah k hormonální léčbě, kolik Ti je – mimochodem, ten věk je dost důležitej, protože léky na podporu ovulace se dávají ženám ve vyšším věku, i těm, které ovulaci mají, aby otěhotněly dřív – těch vajíček se pak uvolní víc. Ale abych Tě nestrašila, tak vícečetné těhotenství není při těchto lécích moc časté.

Strelecka
Ukecaná baba ;) 2330 příspěvků 27.01.09 08:43

Ahoj,
chtěla bych Anonymní jen trochu opravit. Není pravda, že když jedno dítě máš, nemůžeš mít PCO (polycystické vaječníky s anovulačními cykly). Vím přímo od lékařů, protože PCO trpím, že řada žen má první dítě a teprve když se snaží o druhé a to nejde, přijde se na to, že žena trpí PCO. Ono i při PCO může být sem tam ovulace.
Držím ti palečky, aby ti to brzy vyšlo.

Ditta77
Závislačka 3680 příspěvků 27.01.09 22:27

Ahojky.....tak jsem se semka vrátila.....a musím souhlasit i s anonymní a i se Streleckou 8) obě mají v určitých věcech pravdu.......­..............

Jinač-jak už jsem psala-už mi to připadá skoro nemožné......­.......že jsem řešila tyhle problémy…řešila jsem to v jednom kuse a teď už si toho moc nepamatuju...­.............­.............­....Takže jsem opomněla ti říct-že bazální teplotu jsem si měla měřit-doktor mi dal přímo takovej kalendářík, se stupnicí, kam jsem to měla zapisovat....­.............­.A to při tom braní těch zatracenejch gestagenů(já měla Orgametril)…přitom je to taky kapitální hovadina(s pro­minutim :oops: ) protože je nad slunce jasný, že když jsem začala zobat ty tabletky(měla jsem je předepsaný myslím od 17.DC) tak vlivem těch gestagenů(je to vlastně to samý jako progesteron-t.j. hormon, kterej působí právě v druhé polovině cyklu po ovulaci) se ta teplota samozřejmě začala na tom grafu zvyšovat.....­.......takže mě pan doktor přesvědčoval, když na ty moje grafy koukal-že prý mám ukázkovou ovulaci :evil: no bejvala byla bych ho kopla fakt někam, pač já na sobě ovulaci neomylně poznám-a prostě vím, že nebyla…no pan doktor byl jiného názoru.......­.............­..no jsem ráda, že mám tohle za sebou........­.............­.........
Teď přemýšlím už jen o porodu :lol: :lol: :lol: :lol:

Tak páááááááááááááááá a klidně se zase ozvi.........­.........
Jinač hormony-ať už jakýkoli mě nic moc nedělají-snáším je dobře…ale abych nelhala-vzpomínám si, že jsem se po nich trochu víc potila a byla jsem podrážděnější :oops: :oops: :oops:

Anonymni  28.01.09 01:00

Jo máš absolutní pravdu i ženy s PCO někdy – zřídka – spontánně ovulují, ale pokud někdo otěhotní rychle a navíc zřejmě ještě po vysazení HA a k tomu jakž-takž pravidelně menstruuje, tak bych to na PCO zase tak moc neviděla.
Ale možné to je, diagnózu PCO určí krevní testy.

Anonymni  28.01.09 01:07

Ditto, nechápu, proč Ti to dávali, přece progesteron se používá buď:

• k vyvolání MS, pokud žena nechce otěhotnět, zejm. u mladých holek bez sex. života,
  • pokud žena potřebuje odložit menstruaci (po dobu braní progesteronu nepřijde, přijde až po jeho vysazení).
    A ty jsi chtěla asi co nejdřív otěhotnět, že?

Mimochodem, já mám ovulaci 22. – 26. den cyklu, pro mě by to byla antikoncepce dokonalá.

Jinak poruchy cyklu jsou po vysazení HA normální a je dobré to vzít v úvahu a dát tělu např. půlrok před žádoucím otěhotněním na zvyknutí si na nové podmínky, tedy začít produkovat vlastní hormony.

Ditta77
Závislačka 3680 příspěvků 28.01.09 21:18

Milá anonymní.....­.............­....
máš naprostou pravdu-taky nechápu, proč se to takhle praktikuje, ale co vím od holek, tak ten postup je skoro stejnej od všech doktorů............
S tím progesteronem si to napsala úplně přesně 8)
A navíc-já mívám ovulaci taky pozdějc, takže jsem vždycky úplně v křeči čekala, jestli jí náhodou stihnu dřív, než ten 17.dcnež začnu do sebe sypat ty gestageny....­....přiznám se, že jsem si je sama naordinovala až na ten 20.dc-ale stejně k prdu-ovu prostě nebyla.......­.......

No je fakt, že ještě poměrně nedávno jsem toho byla plnáa pořád jsem to řešila, četla a já nevim, co.......teď už řeším jiný věci :lol: :wink:
Páááááááááááááááá

Hanscha
Kecalka 110 příspěvků 06.02.09 11:54

Ahoj holky. Mám taky anovulační cykly. Doktor mi předepsal Duphason i Clostibegyt. Teď mi není jasné proč oba? Duphason se má začít brát 10.DC, jenže protože mám ty cylky tak podivně, doktor mi řekla ať začnu za dva týdny a dále už dle rozpisu. Co vy na to říkáte. Myslíte, že to pomůže? Diagnostikoval mi polycystické vaječníky.

yarysha
Nováček 2 příspěvky 08.11.10 13:38

Ahojky, mam také malý dotázek, v srpnu jsem vysadila antikoncepci, prvni dva cykly jsem mela normálne jak mam mit, ale ted uz 3 tydny spiním, tak mi lékař napsal orgametril na 10 dni. Rekl mi že spinení prestane a po pár dnech dostanu MS, ale beru ho uz 6 den a stale silne spinim. Strasne moc si prejeme miminko, proto jsem z toho nestastne, ze se nam nezadari kdyz nebudu mit ovulaci– spis mam obavy ze se to nespravi a muze to trvat dlouho:-(
Dekuji za radu

Kockez
Povídálka 33 příspěvků 08.11.10 17:05

Ahoj Yari, ja bych vzhledem ke snaze o mimi na Tvem miste vzala utokem sveho gyndare, at Ti udela 3. den cyklu (az se teda menses umoudri at uz s dopomoci nebo bez ni) hormonalni obraz a pak folikulometrii – jestli je ovulka a tak. Pripominas mi totiz me. Ja taky po vysazeni antiko fungovala jakz takz a pak najednou menses neprisel, pak dlouhy spineni, proste se to nejak cely zblaznilo a ted chodim do CARu, nemam v poradku hormonky :roll: Nechci delat chytrou ani strasit, ale mne se vyplatilo situaci zacit resit hned a nedat na plky obvodniho gyndare, ze se to vsechno spravi a ze to chce cas, ze telo po antiko se dava dohromady kdovijak dlouho. Mne se teda samo nic nespravilo.:-( :zed: Ale treba jsem moc hrrr :-)

yarysha
Nováček 2 příspěvky 08.11.10 17:50

ja jsem tam ted byla, ale jedine co mi rekl ze je to tim vysazenim HA. To ze se snazime o miminko jsem mu oznamila hned, tak mi napsal orgametril a ze to bude v pohode, tak pockam, doberu je do konce a pokud se do 14 dnu menstruace neobjevi, zajdu tam znovu, vim ze mam byt v psychické pohode ale nic vic nez miminko si neprejeme a k tomu me zlobi stitna zlaza tak mam velke obavy.

Nika25
Kecalka 110 příspěvků 08.11.10 22:48

Ahojky klaara.
Mě dr. taky řekla, že neovuluji. Na půl roku mi předepsala clostilbegyt, pregnyl a duphaston. Nezabralo to a tak poslaly manžela na spermio. To bylo v pořádku a tak sem byla poslána na laparoskopii. hysteroskopii a pruchodnost vejcovodu. To dopadlo taky dobře, tak že mi doktorka doporučila umělé oplodnění.

Váš příspěvek

TOPlist