Anti-D-globulin ve 28. týdnu?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymni  31.07.02 23:39
Anti-D-globulin ve 28. tydnu?

Dobry den,

manzelka je 0 RH -, ja jsem A RH + a cekame prvni dite. Dozvedeli jsme se, ze jako prevence proti imunitni reakci je mozne dostat injekci anti-D-globulinu krome po porodu navic uz ve 28. tydnu tehotenstvi, pry se tim dale snizi riziko vzniku imunitni reakce matky. Obavam se, ze vsak takova injekce neni zdrava pro dite, navic je nutne si ji hradit (VZP ji nehradi). Zajimalo by me, zda je opravdu vhodne ockovat matku jeste pred porodem, a jaka jsou mozna rizika obou reseni.

Diky Radek.

Reklama

Reklama

Reakce:

lada
Nováček 2 příspěvky 09.08.02 13:23
Anti-D-globulin ve 28. tydnu?

Vážení,pracuji v oboru gynekologie a porodnictví již 30 let,jako porodní asistentka.V životě jsem neslyšela o takovéto hlouposti.Ke komu prosím Vás chodí Vaše manželka do těh.poradny?Tam by Vám měli vysvětlit zhoubnost této zprávy.Dítě se v matce vlastně v těhotenství chová jako " parazit" a matka vytváří protilátky ve své krvi.Protilátky jsou odebírány až 4× za graviditu.Pokud jsou vysoké,lze graviditu ukončit s prospěchem k dítěti,anebo se děla intrauterinní tz.vnitřně v děloze exanquinace,čili výměna krve.Za svoji éru jsem ovšem nikdy nenarazila na tak vysoký titr protilátek,aby se toto muselo konat.

Snad jsem Vás potěšila a přeji hezký den.

p.as. Vlaďka

Malý Píďa
Povídálka 24 příspěvků 09.03.11 12:01
Anonymni píše:
Dobry den,
manzelka je 0 RH -, ja jsem A RH + a cekame prvni dite. Dozvedeli jsme se, ze jako prevence proti imunitni reakci je mozne dostat injekci anti-D-globulinu krome po porodu navic uz ve 28. tydnu tehotenstvi, pry se tim dale snizi riziko vzniku imunitni reakce matky. Obavam se, ze vsak takova injekce neni zdrava pro dite, navic je nutne si ji hradit (VZP ji nehradi). Zajimalo by me, zda je opravdu vhodne ockovat matku jeste pred porodem, a jaka jsou mozna rizika obou reseni.
Diky Radek.

Ahoj všichni, dnes jsem navštívila pana doktora a mám ten samý problém, který se tu popisuje, jsem A RH negat., doktor mi doporučuje injekci ve 28.tt - protilátku. Chtěla bych se Vás zeptat jestli se s tím někdo setkal v tomto období. Nevím zda-li to mám podstupovat. Děkuji za opověď :-D

Haninac
Kelišová 5424 příspěvků 09.03.11 12:10

jsem take prvorodicka Rh-, do 24. tydne jsem byla v peci lekaru v Nemecku. V Nemecku je to bezne, davat tuto injekci jiz prvorodickam od 28.-30. tydne zhruba a hadam ze i ve vice zapadnich zemi. Nemecka doktorka na me dost apelovala a dokonce mi v prukazce ruzove vyznacila, ze ji mam dostat, at si to v Cechach pohlidam.

V Cechach, ale pan doktor o nicem takovem neslysel, slyseli o tom a divili se, ze jsem injekci nedostala az v nemocnici v Brne v Bohunicich kdyz jsem mela komplikace (souvisejici jeste s jinym zdravotnim problemem)
Pry je jiz pul roku bezne dostavat tuto injekci u prvorodicek i u nas v Cechach. Ovsem jak je obvykle, vsichni jsou strasne malo informovani, takze jak moc velky vliv to ma na dite nevim :nevim:

Příspěvek upraven 09.03.11 v 12:18

IMI
Závislačka 2766 příspěvků 09.03.11 12:13

Jsem Rh-, chlap netusi. Rodila sem obe deti ve Velke Britanii a tehotenstvi sem prozila taky tam. U obou deti mi davali Anti-D v tehotenstvi, delaji to bezne. U prvniho davali dve injekce, u druhyho uz jenom jednu, prej to zmenili a tahle jedna uz staci. Po narozeni zjistovali Rh deti, u prvniho jsem po porodu uz nic nedostala a u druhyho taky ne. Kluci i ja jsme zdravi :palec: Ale je fakt, ze ve VB nehonej na krev 4× v tehu (jenom protilatky), ale byla sem dohromady asi 3× v tehotenstvi (vsechny odbery dohromady).
Jestli se to v CR tak hlida, tak bych se na to asi vyprdla. Navic ja mela anti-D zadarmo, nevim kolik stoji v CR. :think:

Vols  10.01.12 20:03
28. týden injekce

Ahoj,
dnes jsem také dostala očkování anti D globulin, jsem ve 28. týdnu. Prý je to již běždné, ale určitě jsem za ní nemusela platit.

klars1234  11.01.12 00:38

I v Cechach se ockuje anti-D jiz v tehotenstvi.Ale pravdepodobnost,ze by u maminky,cekajici prvni miminko se vytvorily protilatky,je velice mala.Nekde se neockuje-treba prave v Hradci Kralove,protoze je prave ta pravdepodobnost skoro miziva,bohuzel jsem zapomnela procentuelni vyjadreni.Rozhonout se ale musite sami,jrstli injekci podstoupit nebo ne,kdyztak se zeptejte na ty procenta sveho gynekologa,mel by to vedet,kdyz vam ockovani nabizi.

veronika 87
Nováček 3 příspěvky 17.04.13 11:39

Dobry den. Mam 3 letou dceru Adelku a po jejim porodu jsem hnedka dostala davku anti-d globulinu a k tomu i prukazku, kterou se mam prokazat u dalsiho tehotenstvi. Prukazku mi davala po porodu ucenka a nerekla mi, ze po pul roce po porodu se mam dostavit na transfuzni stanici na preockovani. Nedavno jsem si delala poradek v penezence a jen tak jsem si tu prukazku precetla a je tam psane, ze do 6mesicu od porodu se mam prave dostavim na nejblizsi transfuzni stanicí atd…me to opravdu drive ani nenapadlo a ani jsem to po porodu tu prukazku nestudovala. Jen mi to ta studentka dala, tak jsemse nad tim ani nepozastavila. Myslite, ze po 3letech tam ma cenu jeste jit? A nemuze mi to branit nejak v dalsim otehotneni? Chteli bychom dalsi dite. Predem moc dekuji za odpoved

kanapka1  17.04.13 13:14

Ahoj, mě teď anti D očkování čeká. Podle doktora nehrozí nebezpečí v rozdílném RH faktoru teď, ale je to takové pojištění pro další těhotenství. Jinak platit vakcínu nemusím - pouze 30Kč za recept.

veronika 87
Nováček 3 příspěvky 17.04.13 13:17

Takze nevadi, ze jsem se tam nedostavila? Na otehotneni to teda vliv nema, jo? Jak bych otehotnela, tak bych o tom informovala svou gynekolozku at vi.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Zpěv dětí, který vás ohromí

Všichni doma máme nadějné talentované hvězdy, které svým vybroušeným hlasem... číst dále >

Kouzelné Jeseníky: S rodinkou na rozhlednu i do galerie soch pod širým nebem

Léto je perfektním ročním obdobím pro objevování krásných koutů naší... číst dále >

Články z Ona Dnes

Láska se zajíčkem. Velké rozdíly vztahu neprospívají, tvrdí psycholog

Muž si najde partnerku mladší o generaci, a nikoho to nenadzvedne. Zato když... číst dále >

Příběh Martiny: Po dvaceti letech odešel od ženy, ale mně už je to jedno

Ve svém životě jsme měla jen dva vážné vztahy. Ten první byl s manželem. Pár... číst dále >

Reklama