Atopický ekzém v těhotenství

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymni  18.09.03 13:02
atopický ekzém v těhotenství

Jsem v 15. tt, od tří měsíců mám atopický ekzém a nyní se mi neuvěřitelně zhoršil. Chtěla bych vědět, jestli také nějaká jiná těhulka měla tyto problémy a jak je řešila. Čím se mazal, co jedla a jestli mátě nějaká přesnější informace o bezalergenní dietě, která by se měla držet v posledním trimestru těhotenství. Budu ráda za jakoukoliv informaci. Martina, 27 let, 15. tt

Reklama

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Reakce:

Anonymni  19.09.03 22:18

Ahoj,

sice ti moc neporadim, ale ja taky mam atopicky ekzem, ktery se mi zlepsuje a zhorsuje (jsem ve 38.tydnu tehotenstvi) a chci jenom upozornit, ze v tehotenstvi by se nemely pouzivat hormonalni kremy (vim, ze jsem takovy na svuj ekzem od kozni doktorky dostala). Jinak se mi ten ekzem zlepsil, kdyz jsem ho mazala kremem, nejlepe tim proti strijim (pajizevkam).

Karolina

Anonymni  22.09.03 20:09

Zdravím, jsem taky těhulka s atopic.exémem a mám stejný problém. Zhoršil se mi a nevím si rady, samozřejmě už nesmím užívat utišující prášky na svědění (Dithiaden,Za­diten), kortikoidy mi taky vždy zabraly (Flucinar,míchané z lekárny)…Dělám si častěji koupele v oleji - Balneum Hermal - promašťuju se vit.mastí Leniens,někdy obyč indulonou a snažím se dodržovat dietu co mě naučili na kožním. O speciální dietě v posl.trimestru jsem neslyšela. Když jsem byla v nemocnici tak mi dávali č.15 (neslaná, nemastná, nic dráždivýho..) Určitě by ti doktorka dala seznámek co jíst a čeho se vyvarovat. Hlavní pravidla jsou příliš nesolit, nekořenit, zapomeň na kyselé věci, čokoládu, nadýmající věci (luštěniny,kvě­ták..) Nedoporučuje se jíst ovoce a zeleninu v syrovém stavu to bych ale nesměla jíst vůbec nic.

Už jsem se naučila ovládat svoje uškrábaný ručičky, ale takový ledování taky pomůže.

Třeba se po porodu exému zbavíme?!

Zuzka

Anonymni  23.09.03 21:22

Ahojte těhulinky, jsem v 16 týdnu a také mě trápí atopický ekzém, naprosto neuvěřitelným způsobem. V těhotenství se mi zhoršil, byla jsem na kožním a samozřejmě jediná hormonální mastička, která mi pomáhala mi byla odebrána. Takže mi dr. poradila, že si mám každý večer převařit vodu a udělat si na postižená místa obklady (bavlněný hadřík vymáchat v převařené vodě) a po těchto obkladech namazat, mám dvě mastičky a docela to pomáhá…je to Pevaryl a Bepanthen. Zkus to, na těch obkladech něco je, krásně to ekzém uklidní po koupání. Je to fakt docela dobrý, sice se mi nezklidnil úplně, ale je to o mnoho lepší. navíc já ho mám nejvíc na bradavkách…takže fakt hrůza, šílím a to ještě nekojím, to se asi zblázním…:o((

Mějte se těhulinky a kdybyste měli ještě něco zajímavého k tomuto pitomému problému tak se ozvěte.

Eva + 2 mrňousci

Anonymni  26.08.04 13:00

Ahoj holky, náhodou jsem při pročítání tohoto fóra narazila na dotaz ohledně atopického ekzému. Já sice těhotná nejsem, ale tento problém mě trápí také, odmalička mám ekzém na rukou. Nevadí mi to a jsem zvyklá, když se to zhorší, tak mažu kortikoidy, jinak jen promazávám třeba měsíčkovou indulonou. Chodím do Sanatoria Dr. Novotného, to je kožní středisko specializované na léčbu ekzémů a lupénky, je to v Praze, Štěpánská ul. 24. Dostávám předpis na mastičku (tu vám vyrobí v lékárně), která obsahuje minimum kortikoidů, navíc se jedná o kortikoidy třetí generace, které nemají nežádoucí účinky, jak tomu bylo dřív. Paní doktorky jsem se ptala, jak se to dělá v těhotenství a tato mastička se může používat i v těhotenství, tedy ne na velké plochy a pořád, ale pokud vás třeba trápí ruce nebo tak, tak se namáznout můžete. Jediný problém je, že o sanatorium je velký zájem, tak někdy nemohou nabírat nové pacienty, ale pokud jste z Prahy, tak to stojí za pokus. Ahoj Katka

Hatlina
Povídálka 40 příspěvků 26.08.04 14:03

Ahoj,
od tri let trpim take ekzemem, ted uz mi zustal nastesti jenom na rukou. Chodim take do Sanatoria prof. Novotneho do Stepanske ulice, kde mi moc pomohli. Davaji mi nejakou michanou masticku, ktera obsahuje male mnozstvi kortikoidu a pani doktorka mi rekla, ze pokud se ji nemazou velke plochy muze se pouzivat i behem tehotenstvi. Jsem zatim v 7tt a ekzem se nijak vyrazne nezhorsil, tak doufam, ze to tak vydrzi.
Hatlina

Anonymni  26.08.04 14:55

Ahoj holky, i mě trápí atopický ekzem už od 5 let. V těhotenství to bylo nejhorší do konce 5. měsíce, potom se ustálil. Alergoložka mi řekla, že v těhotenství můžu natírat Elocomem (samozřejmě jen menší plochy) a promazávala jsem Excipialem a Niveou. Teď jsem 3 měsíce po porodu a ekzem se mi začíná vracet. Taky jsem tajně doufala, že se porodem zlepší, ale nestalo se. Musíme se s tím smířit.
 Mirka

Anonymni  26.08.04 23:06

Ahoj,

také trpím a. ekzémem od malička. Při druhém těhu se mi neuvěřitelně zhoršil. Během těhotenství jsem užívala kapky z grepových jadérek Citrogrep. Čistí krev a po nějakém čase se mi to fakt zlepšilo. Dávala jsem si asi 5 kapek do džusu třikrát denně. Nevím, jestli tam není napsáno, že se v těhotenství nesmí užívat, ale konzultovala jsem to s léčitelem i doktorem a oba mi dali svolení. Mimochodem je to přírodní antibiotikum a doteď je užívám při jakémkoliv nachlazení. Jsou normálně k dostání v lékárně.
Teď mám 16timěsíční holčičku, kterou stále kojím, takže pořád neužívám kortikoidy. Zato jsem Citrogrep vystřídala meltou s čekankou a asi na tři měsíce mi ekzém zmizel téměř 100%. Ale pak si tělo nějak zvyklo a i když meltu piju pořád, je to zase horší.
Co se týká krémů, vyzkoušela jsem téměř všechny volně prodejné krémy na ruce (např aviril s mandl. olejem, zelenou indulonu …), ale dlouhodobě a nejvíce mi zabírá Neutrogena. Je sice dražší, ale vydrží hodně dlouho a opravdu pomáhá. Protože mám ekzém na rukou, tak používám na mytí nádobí a na praní rukavice a to pomáhá také.

Tak doufám, že alespoň něco z toho vám pomůže. Lucka

Anonymni  27.08.04 10:38

:wink: Chtěla bych vám doporučit zinkovou emulsi Miraclean . Pomáhá na akutní formu ekzému ( mokvavý). Když se to zklidní, tak je dobré to promazat emulzí Excipial U Lipolotio .
Oboje je volně prodejné, ale Exipial je lepší si nechat předepsat, pak je doplatek do 20Kč,–. Jinak je dost drahý.
Přeji všem pohodové těhu a krásná a zdravá mimi. :D Míša

Anonymni  27.08.04 16:35

Teď už jsem před půl rokem porodila a musím napsat, že se mi ekzém zlepšil, vůbec ho nemám - to já jsem psala tu 1. zprávu. Sice jsem ho úplně neztratila, ale není. Můžu se mazat jakýmkoliv mlékem atd. Ještě bych chtěla další děti - teď máme dvojčátka - ale představa toho ekzému mě docela děsí a přemýšlím, jak tomu předejít. Ale to asi nic nevymyslím, hormony si potom udělají, co budou chtít. Martina

Hajaja
Kecalka 145 příspěvků 30.08.04 10:06

Ahoj holky,
tak to jsem ráda, že v tom nejsem sama. :)
Atopickým ekzémem taky trpím od dětství, tak střídavě, v pubertě jsem myslela, že už zmizel nadobro, ale bohužel…Po dvacítce se objevil znovu.
Teď v těhotenství (11+6tt) se mi to hoodně zhoršilo, nejhorší je, že ho mám nejvíc na rukách (kde se to dá částečně skrýt dlouhým rukávem), ale hlavně na obličeji! a na krku. Minulý týden mi dokonce i natekly oči, tak to bylo fakt hrozný.
Zkouším všechno možný, doktorka na kožním mi ale moc nepomohla. Dala mi Endiaron(!), kde přímo píšou, že v 1. trimestru se nesmí používat. Jinak doktoři říkají, radši to vydržet (aspoň ten 1. trimestr) (doktoři taky neví, jak to hrozně svědí až bolí, že?) a pak omezeně na malé plochy občas i ty hormony, ale nevím, jestli to risknu. Co kdyby to něco mimiškovi udělalo? :o
Podle vašich rad jsem si koupila Miraclean(těch pěněz! :o ), a nejdřív mě to hrozně drážilo kůži a svědilo, ale teď bych řekla, že to trochu zabírá, rozhodně je to světlejší.

Chtěla bych vám doporučit jediný přípravek na ekzém, který je na trhu - je to homeopatikum a může se dávat i malým dětem, takže v těhu v pohodě: HALICAR. Stojí kolem 60,– Kč.
Mohl by pomoct, je to obdoba hormonálních přípravků. Mně teda ale až tak moc zázračně nepomáhá, jen trošku:(. Je to individuální.

Doufám, že se to brzy spraví a přestane to, ale jak je vidět, k těhulkovství to zkrátka patří :?
Tak se mějte hezky a ať vám těhotenství probíhají v pohodě

Hajaja :D

Anonymni  12.10.05 18:24
Hajaja píše:
Ahoj holky,
tak to jsem ráda, že v tom nejsem sama. :)
Atopickým ekzémem taky trpím od dětství, tak střídavě, v pubertě jsem myslela, že už zmizel nadobro, ale bohužel…Po dvacítce se objevil znovu.
Teď v těhotenství (11+6tt) se mi to hoodně zhoršilo, nejhorší je, že ho mám nejvíc na rukách (kde se to dá částečně skrýt dlouhým rukávem), ale hlavně na obličeji! a na krku. Minulý týden mi dokonce i natekly oči, tak to bylo fakt hrozný.
Zkouším všechno možný, doktorka na kožním mi ale moc nepomohla. Dala mi Endiaron(!), kde přímo píšou, že v 1. trimestru se nesmí používat. Jinak doktoři říkají, radši to vydržet (aspoň ten 1. trimestr) (doktoři taky neví, jak to hrozně svědí až bolí, že?) a pak omezeně na malé plochy občas i ty hormony, ale nevím, jestli to risknu. Co kdyby to něco mimiškovi udělalo? :o
Podle vašich rad jsem si koupila Miraclean(těch pěněz! :o ), a nejdřív mě to hrozně drážilo kůži a svědilo, ale teď bych řekla, že to trochu zabírá, rozhodně je to světlejší.

Chtěla bych vám doporučit jediný přípravek na ekzém, který je na trhu - je to homeopatikum a může se dávat i malým dětem, takže v těhu v pohodě: HALICAR. Stojí kolem 60,– Kč.
Mohl by pomoct, je to obdoba hormonálních přípravků. Mně teda ale až tak moc zázračně nepomáhá, jen trošku:(. Je to individuální.

Doufám, že se to brzy spraví a přestane to, ale jak je vidět, k těhulkovství to zkrátka patří :?
Tak se mějte hezky a ať vám těhotenství probíhají v pohodě

Hajaja :D

Halicar není homeopatikum, ale fytofarmakum. Nevím, proč se vydává za homeopatikum, když vůbec není ředěné. Asi je to móda. Ještě můžete zkusit Rubisan od stejné firmy. Při dlouhodobém používání pomáhá.

Ondra

Anonymni  16.10.05 22:00

Ahoj,

take mam ekzem od cca 3. tydne sveho zivota. Jsem ted tehotna ve 30. tydnu. Chodim k lekari, ktery drive pracoval v Sanatoriu prof. Novotneho a nechava mi michat specialni masticku s nizkym obsahem kortikoidu, pokud vim je tam naredeny Elocom. Mazu ji temer denne na mala loziska na prstech rukou (ruce mne casto vecer pred spanim svedi, ony asi svedi i pres den, ale uz jsem se to za ta leta naucila ignorovat, resp. odvest pozornost jinam, pred spanim to jde hur) a obcas tak 2× za mesic i na hrany chodidel. Mimco je uz po druhem screeningu v poradku a moje gynekolozka mi rikala, ze v pripade ze se mimco narodi predcasne pouzivaji se kortikoidy k urychleni vyvoje plic, takze se hlavne nemam stresovat. Vsechna ta upozorneni na lecich jsou ve trech stupnich zakazu a je to hlavne signal poradit se s lekarem a shodnotit jestli je brani tech kterych leku nezbytne atd. Nejdulezitejsi je pohoda maminky. Jinak mam obecne problem s mastna nebo kremama na promazavani. Ani takovy excipial mi nevyhovuje, svedi. Takze i na promazavani mam specialni michanou mast z lekarny. Kazdopadne se mi dari udrzovat ekzem v mezich. Uvidime jake mne cekaji zmeny az budu kojit, a to doufam budu.
No a v absolutni nouzi pouzivam ledovou sprchu.

Aja

Daniela-Praha
Ukecaná baba ;) 1105 příspěvků 22.11.05 18:21

Ahojky,
já mám exém taky od malička. Dříve jen na rukách- úspěšně jsem ho po 15-ti letech zlikvidovala homeopatikama. Po dvacítce se mi to ale vrátilo- na obličej.
Teď jsem v 27. týdnu. Exém se v těhotenství strašně zhoršil. Na kožním mi řekli-NIČÍM NEMAZAT. A dietka. Na alergologii mi zjistili přecitlivělost na mléčnou bílkovinu. Super,v těhotenství vy:,–(it mléčné výrobky. Takže jím kozí sýry, piju sojové mléko…
Ale musím říct, že je to teď trochu lepší.
Jinak klasicá dietka: nic kořeněného, sladkého, slaného, ostrého, smaženého… to aby se člověk začal pást jako ovce. :D

Kožařka mi říkala, že až bud těhotná, tak exém zmizí- ha ha . Tak to jsem zvědavá, jak to bude po porodu.

Ať vás exem nesvědí a zmizí.

Daniela

kiki
Kecalka 167 příspěvků 02.01.06 18:06

A víte jestli se smí Zyrtec v těhu? Já ho hned vy:,–(ila a teď mě taky pořád všechno svědí, tak se jen promazávám.

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Kouzelné Jeseníky: S rodinkou na rozhlednu i do galerie soch pod širým nebem

Léto je perfektním ročním obdobím pro objevování krásných koutů naší... číst dále >

Co s povoleným bříškem po porodu? Cviky na rozestouplé břišní svaly

Některé ženy po porodu vypadají, jako by těhotenstvím vůbec neprošly, jiným... číst dále >

Články z Ona Dnes

Jsem nebezpečná tím, že vím, jak vydělat peníze, tvrdí zlodějka Zuzana

Osm měsíců sledoval televizní štáb život několika vězeňkyň ze tří českých... číst dále >

Rozčilená Wrightová: Slíbili mi stejné peníze jako kolegovi a dali mi méně

Herečka Robin Wrightová (51) měla za seriál Dům z karet slíbené stejné peníze... číst dále >

Reklama