Barva očí

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Petula_
Zasloužilá kecalka 868 příspěvků 22.07.05 22:34
Barva očí

Nazdárek holky,
nevíte náhodou, kdy se mění u mimča barva očí ? V každé knížce je psané něco jiného…
My máme v rodinách barvy rozmanité (hnědá, zelená i modrá), tak jsme děsně zvědaví, po kom asi tak bude :)
Díky za zkušenosti! :D
 Peťula

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

luka
Ukecaná baba ;) 1272 příspěvků 22.07.05 22:45

ahoj,
okolo půl roka bývá jasno.u nás to bylo o něco dřív.
 luka

Anonymni  22.07.05 22:45

Tak na to jsem teda taky zvědavá, jsem na tom podobně, malýmu jsou 3 měsíce a každý den to několikrát řeším, jednou mě příjdou hnědé, pak zase do zelena, nebo do temně modré, podle toho jak zrovna zasvítí sluníčko :) Zůstane mu takováhle všehochuť, nebo se to může ještě proměňovat? Ještě že už se do občanky neřeší barva očí, fakt nevím jakou bych uvedla :D
Mějte se,
 Věrka

Zofik
Nováček 9 příspěvků 22.07.05 22:56

My jsme měli jasno až v roce..z modrých šel do zelena pak v 9 mesících zeleno hneda a az po roce se mu zbarvily uplne do cokoladovo hnede. Na druhou stranu syn me kamaradky mel hnede uz ve 3 mesicich, kdybych to nevidela skoro neuverim…Petra

Vichy
Kecalka 176 příspěvků 22.07.05 22:59

Ahojky,
naše holčička má oči od narození hnědé a čím je starší (teď jí je 8,5 měsíce), tím jsou tmavší.
Asi je to jak u kterého dítěte!
Ale to jsem ti moc nepomohla,co?
Pa Vichy

mysak
Ukecaná baba ;) 1305 příspěvků 23.07.05 04:25

Ahojky,
ja myslim ze se to ustali opravdu az tak v tom roce.
Petulo ale zalezi jenom na barve oci rodicu ne jinych pribuznych. Nicmene jedno je jiste pokud mas ty i otec ditete modre oci tak si bud jista ze dite bude mit modre taky.

Medulienka
Kecalka 354 příspěvků 23.07.05 07:00

Ahojky,
co vím z vlastní zkušenosti, tak u syna i obou neteří se to ustálilo až kolem roku – rozhodně do 9 měsíců měl oči blankytně modré, teď je má jako já – zelenohnědé (a já se těšila na modroočka:-)

Šárka

Lolinka
Kecalka 338 příspěvků 23.07.05 07:54

Míšo, nemáš pravdu. My jsme s manželem oba tmavovlasí a hnědoocí a náš synek je modrooký blonďák! A je mu už dva a půl roku, takže pochybuju, že se to jěště změní. Ale můj táta, i manželova máma jsou modroocí blonďáci, takže geny přeskočily. Stejně tak u starší dcery-zelenoočky:-) A znám takových případů víc!
papa Lola

Jarka
Závislačka 3678 příspěvků 23.07.05 08:53

Ahoj,
změna z modré, kterou mají všechny miminka by se měla udělat do roka, ale nikde není psáno, že se pak ještě může změnit znova. Mě osobně se oči změnily ještě v 10 letech!!! Ze světle modré na zelenou…

Takže konečný výsledek je vždycky nejistý :)

Lucie2507
Kelišová 5036 příspěvků 23.07.05 09:42

ahoj,
moje dcera ma modre oci, a my s manezelem oba tmave hnede, tak jsem po porodu cekala kdy se ji zmeni, prvni do 3 mes. a to byli porad modre, pak jsem si rekla ze to asi bude do pul roka, no a zase jsou modre, a do roka??no jo zustaly modre, a ted ma mala 3 roky a je to modrooka blondyna, a my s manzelem snedi hnedovlasi.
Mala to zdedila po dedovi, pradedecekach, oni maji vsichni modre, takze aspon vime po kom to ma…

Lucie a Adelka 3roky a3 mes…

Anonymni  23.07.05 14:52

Lolinko,
pokud mají oba rodiče hnědé oči, dítě může mít modré. Není to tak, že by se barva dědila po prarodičích, dědí se po rodičích, ale jaksi ta „kompletní výbava“ u rodičů nemusí být vidět, může být skrytá – vpodstatě se to ale dá říct tak, že se barva může dědit i po prarodičích apod.(protoze prarodice predavajio geny svym detem tedy rodicum ..jestli mi rozumis).
Jde o to, že barvu očí určuje gen, od nějž má každýčlověk 2 kopie – a to jsou 2 možnosti. Možnosti jsou jen modrá nebo hnědá, mohou být 2 modré – 2 hnědé a 1 modrá + 1 hnědá. Přičemž ale hnědá překryje modrou! takže rodiče měli oba po 1 genu hnědém a jednom genu modrém. Oba měli výslednou barvu hnědou a oba dali svému potomkovi modrou formu genu. Dítě má dvě modré formy genu a výsledná barva oka je modrá.
U zelené barvy je to trosku něco jiného, ale měla by se dědit tak jako modrá (prostě ji může překrýt hnědá barva). Modroocí rodiče by neměli mít hnědooké dítě. Proč? Tak si to namalujte: oba rodiče mají po dvou modrých genech a žádnou hnědou. dítěti nemohou předat jiný gen než modrý, takže kde se vzala ta hnědá? No asi bohužel..

mysak
Ukecaná baba ;) 1305 příspěvků 23.07.05 14:54

Omlouvam se ze jsem se nepodepsala pod ten posledni prospevek ale nejak me to neprihlasilo.

Smokie
Zasloužilá kecalka 830 příspěvků 23.07.05 15:01

Ahoj holky,

já mám oči zelené a manžel hnědé, první synek se narodil s očima šedomodrýma a kolem půl roku se mu vybarvily do zelena, ale postupně se mu pomalinku vybarvovaly ještě do hnědé a až asi ve dvou a třičtvrtě letech je měl vyloženě hnědé.
U druhého synka to je prakticky stejné, teď mu je 16 měsíců a oči má zelenohnědé, tak čekám, jestli se ještě vybarví do hněda, asi ano.

Ahoj Smokie

Valentynka
Kecalka 378 příspěvků 23.07.05 17:21

Ahojky, malému se začala měnit barva očí kolem třetího měsíce. Teď je mu půl roku a má jasně barvu po manželovi (no, něco po něm taky přece mít musí :wink: )

Lolinka
Kecalka 338 příspěvků 24.07.05 06:26

Míšo, děkuji za vysvětlení.

Už jsem o tom kdysi v základech genetiky četla, ale netušila jsem, že modroocí nemohou mít hnědooké. Aspoň už to vím. Děkuji
 L.

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek

TOPlist