Bazální teplota a případné těhotenství

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Lysinka
Kecalka 151 příspěvků 27.06.03 22:15

Ahoj holky! Mám takový problém. S manželem se snažíme už nějaký čas o miminko. Bohužel už mám za sebou 3 samovolné potraty. Stále všude slyším, jak si většina z vás pravidelně měří bazální teplotu. Moc o tom nevím, což bude z mého dotazu patrné. Řekla jsem si, že si tu teplotu taky budu měřit a tak jsem před pěti dny začala. Teplota se mi drží stále nad 37,1 a 37,3 stupni. Navíc mám ted 4 dny zpoždění s MS. Slyšela jsem, že pokud jsem těhotná, tak se teplota drží nad 37. Je to pravda? Test si dělat nechci, protože už jsem byla párkrát zklamaná po tom, co vyšel pozitivně a já brzy potratila, a navíc se chystám přístí čtvrtek na prohlídku, takže se to stejně dozvím. Ale chci vědět, jestli máte některá podobnou zkušenost s tou teplotou. Díky za odpovědi a přeju krásný prázdniny. Lucka ;-)

Reklama

Reklama

Reakce:

Jindra2
Nováček 4 příspěvky 28.06.03 15:32

:-D Ahojky sestřičko,držím palečky,ať ti to vyjde.Kéž by to pravda byla.

Anonymni  29.06.03 22:30

;-) Ahoj Luci, mám podobný problém jako ty, také jsem o této zvšené bazální teplotě slyšela a moc ráda bych věděla co je na tom pravdy. Jsem po prvním IVF a mám teplotu stále nad 37 stupňů. Pořád doufám, že jsem těhotná…ale nevím…:o))

Omlouvám se, že ti moc neporadím, jen jsem se chtěla připojit a poprosit kohokoliv kdo alespoň trošku ví jak to funguje, ať se nám ozve. Díky a krásné léto!

Eva

Anonymni  30.06.03 07:24

Ahoj Evo, BT je lepe sledovat od zacatku cyklu, ale pokud se ti v dobe predpokladane MS drzi stale pres 37st, tak pravdepodobnost ze jsi tehotna je. I kdyz me osobne teplota klesa, az tesne v den MS. I kdyz me osobne se vetsinou nevysplha ani pres tech 37, protoze mam celkove teplotu nizsi a obvykle mi klesne tak 12-15DPO a prijde MS. Kdyz neklesne po tech 15 dnech, tak si teprve zacinam delat nadeje na testovani.

MJ

Lysinka
Kecalka 151 příspěvků 30.06.03 21:12

Tak já už asi poradit nepotřebuju. Mě se všechno s tou teplotou potrvdilo, protože jsem to dnes nevydržela a udělala si test. A byly tam dvě čárečky. Tak doufám, že se test nemýlí a ve čtvrtek mi to doktor potvrdí. A Tobě Eviku přeju, ať to dopadne taky tak. Lucka

Anonymni  01.07.03 13:34

:-]

Luci, to je super!!!!Moc, moc a ještě jednou moc gratuluji. Já s testem ještě musím vydržet minimálně týden. Tak snad to klapne. Držím pěstičky, aby bylo vše OK!!! A zase se ozvi. Mám z toho hroznou radost, připadne mi, že každý lidský život, který vznikne je velký zázrak!!! Paráda!!! Myslím na vás…:o))

Eva

Pusinka
Kecalka 369 příspěvků 02.07.03 08:18

Lysinko, to je nádherná zprávička. Gratuluji. Kdy jsi měla termín MS a za jak dlouho jsi testovala? Já měla termín 29.6. a dnes jsem tedy zatím 31DC, takže si moc velké naděje zatím dělat nechci, ale pokud to vydrží, chtěla bych v neděli nebo v pondělí testovat. Myslíš, že to stačí? Ještě jednou moc gratuluju a neboj tentokrát to vyjde. Musíš být opatrná. Petra

Lysinka
Kecalka 151 příspěvků 03.07.03 07:52

Ahojky Petro! Ja měla termín MS 24.6. a test jsem dělala v pondělí tzn. 30.6. Mám z toho obrovskou radost, protože najednou se u mě začaly objevovat všechny možný příznaky těhotenství, tak nevim, jestli to je tim pozitivním výsledkem. Každopádně dneska ve 14:45 jdu na prohlídku, takže doufám, že se všechno potvrdí. Petro, tobě přeju, at to taky vyjde…a nejen tobě!!! Holky, držte mi pěstičky, budu to potřebovat. Zatim papa, zase se ozvu. Lucka

[ Tento příspěvek byl upraven uživatelem: Lysinka dne 03-07-2003 07:53 ]

Anonymni  28.07.03 03:45

Ahoj všichni,s teplotami v předešlých případech se to koukám vyřešilo,ale já mám taky v této oblasti nejasnost.

V mém případě jde o to,že jsem si ve dvou cyklech měření bazální teploty ani jednou nenaměřila teplotu vyšší než 37,0 st.,což by svědčilo pro anovulační cyklus,ale shodou okolností v jednom z těch cyklů při preventivní prohlídce mi lékař při „vnitřním“ultraz­vuku sdělil,že právě ovulaci mám.Byla jsem z toho celá zpitomělá,že jsem se ho natuto nesrovnalost nezeptala.Což příště udělám.

Máte někdo podobný problém?

Monule
Nováček 1 příspěvek 28.07.03 22:18

Ahojky holky, všem Vám držím pěstičky, aby Vám to vyšlo jak si přejete. Já teď taky čekám jak to semnou dopadne. A mám na Vás dotaz. 11.7. Jsem měla p.styk 26.7. jsem dostala MT, která měla přijít, ale byla hodně slabá. Nevíte za jak dlouho si mám udělat test? Všude říkají až po vynechání MT, ale každé nevynechává. Děkuju

Anonymni  08.08.03 13:39

Ahojky holky,

myslim, ze bazalni teplota pod 37 st. ve druhe casti cyklu neni nic neobvykleho (alespon soude podle me - v prvni casti kolem 36,5 st., ve druhe max 36,8 st., a ted jsem ve 4.TT :)), dulezity je ten vzestup a taky ostatni znamky ovulace. A co se tyce cyklu bez ovulace, tak ten je tusim tehdy, kdyz prvni cast cyklu do zvyseni teploty je mimoradne kratka.

P.S. pokud se chcete dozvedet neco vic o mereni bazalni teploty, popr. ostatnich metodach urceni ovulace muzete zkusit knizku od Sipra, Siprove: Prirozene planovani rodicovstvi (urcite jsou i jine, ale ty jsem necetla)

Mejte se moc pekne, ahojte Alca

Anonymni  11.08.03 23:56

Ahoj holky,pokud vas zajimaji clanky o bazalni teplotr,plodne a neplodne dny,…tak muzu doporucit www.sexus.cz/…dny.html,tam je to docela dobre popsano.ahoj Radka

TEREZKA2312013
Kecalka 117 příspěvků 06.07.13 13:02

Můžete i mě poradit? bazální teplotu měřím od třtího dnes ms (od 19,6) ms došla 16,6 a trvala do 21,6 ale i při té ms něják neklesala prosím poradíte mi? jsem snad těhotná? můj graf - http://www.womenzone.cz/…ka1991/grafy?… moc prosím. do další ms mám cca 8dní.

Anaid37
Nováček 2 příspěvky 15.04.17 06:59
Bazalni teplota pripadne tehotenstvi

Ahoj holky, s pritelem se snazime uz rok o mimco. Zatimbez uspechu. Zacala, jsem si merit bazalni teplotu. Kterou prikladam. Myslite si, ze by se zadarilo. Dekuji. https://scontent-vie1-1.xx.fbcdn.net/…607286_n.png?…

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Na co se zaměřit při pořizování výbavičky?

Termín porodu se pomalu blíží a vy už začínáte pomalu nakupovat výbavičku?... číst dále >

Průvodce dětským táborem: Jak sbalit a překonat stýskání

Tábory jsou místem, kde děti zažívají ta nejlepší dobrodružství. Jsou... číst dále >

Články z Ona Dnes

Kateřina Emmons: Máme mnohem větší rodinu, než jsme plánovali

Je mistryní Evropy i světa a k tomu má doma tři olympijské medaile. Sportovní... číst dále >

Jsem nebezpečná tím, že vím, jak vydělat peníze, tvrdí zlodějka Zuzana

Osm měsíců sledoval televizní štáb život několika vězeňkyň ze tří českých... číst dále >

Reklama