Blížící se tromboza?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

marketa612
Zasloužilá kecalka 875 příspěvků 18.03.12 10:13
blížící se tromboza?

Ahoj holky,
v týdnu jsem zjistila že mám leidenskou mutaci. Dítě mám, potrat nebyl, v rodině trombóza nebyla, ale dr. dal na moje věštecké schopnosti a udělal test :mrgreen: . Od té doby co to vím, mám ale prostě furt strach z toho že budu mít trombozu, embolii, infark, mrtvici atd :roll: :nevim: .
Zítra jdu na UTZ nohou, tak doufám že bude všechno v pořádku, ale bojím se že ne. Už dlouhodobě mě nohy (ale netušila jsem že by se mě nějaké trombozy mohly týkat, tak jsem to neřešila) jakoby tlačí, cítím jako by se nafukovaly (otok není) trošku pobolívají, ale né na dotek a opravdu jenom malinko. Taky v nich cítím stahy, ty jdou cítit i na dotek. Při chůzi nohy nebolí, a to pořádám pěkný pochodáky cca 2 hodky.
Myslím že se mi to zhoršilo i psychikou. Vím, že zítra budu vědět víc, ale vy co ste měly trombozu, jaký byly vaše přetrombozový stavy?
:mavam:

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Reakce:

alusa11
Zasloužilá kecalka 839 příspěvků 18.03.12 10:23

Ahoj,mám Leidena a taky jsem měla pocit že mám trombozu…je to jen psychické,když víš že to máš tak už počítáš s tím že tu trombozu dostaneš......
Když delší dobu sedím taky mě bolí nohy,na sonu jsem byla nedávno(jsem těhu a píchám si Clexane) a všechno bylo ok.
Neboj určitě to dobře dopadne.
Já měla trombozu asi před 15 lety když jsem měla zlomenou nohu a povím ti to byla sakra bolest. Určitě by jsi to poznala!!!!

marketa612
Zasloužilá kecalka 875 příspěvků 18.03.12 10:32

Aluso,
a děláš nějaké preventivní opatření. tzn vitamíny, sprování nohou (jak často?) atd?

marketa612
Zasloužilá kecalka 875 příspěvků 18.03.12 10:33
marketa612 píše:
Aluso,
a děláš nějaké preventivní opatření. tzn vitamíny, sprování nohou (jak často?) atd?

sprchování :mrgreen:

alusa11
Zasloužilá kecalka 839 příspěvků 18.03.12 10:54

Jsem teď doma na rizikovém a snažím se chodit na procházky (moc toho nenasportuji),sprcho­vání nožek taky pomáhá a když se mi zdá že bolí moc tak kompresinví punčochy,no a nesedět,kdyžtak si lehnout s nohama nahoru…
Dej vědět jak to zítra dopadne…
A máš i křečové žíly? Je dobrý Detralex - poraď se s dr.

marketa612
Zasloužilá kecalka 875 příspěvků 18.03.12 11:07

a bolí tě to i na dotek, nebo je ta bolest podobná té mojí? ty punčochy si taky pořídím. ono je ale dost těžký nesedět 8o , pokud nechodím, tak sedím, s 16 měsíčním dítětem toho moc nenaležím..chjo, to jsou situace tohle to :cert:
zítra určitě napíšu. :mavam:

alusa11
Zasloužilá kecalka 839 příspěvků 18.03.12 11:30

Tromboza bolí na dotek…

marketa612
Zasloužilá kecalka 875 příspěvků 18.03.12 11:40

nemyslím přímo tromboza, ale jaks psala že když tě to bolí moc…

alusa11
Zasloužilá kecalka 839 příspěvků 18.03.12 11:43
marketa612 píše:
nemyslím přímo tromboza, ale jaks psala že když tě to bolí moc…

ne na dotek ne.ale je to podobné jak u tebe tak nějak tlačí a jsou těžké.....

berry4
Nadpozemská drbna 27582 příspěvků 18.03.12 11:48

Já měla tromboz několik,na jednu z nich jsem dokonce otěhotněla :mrgreen:
Nohy mi neotékaly,jen jsem cítila „tepání“ v určité části nohy,taky jak mi v lýtku „bublá“ průchod krve, to vše zapříčiněné špatným průtokem. A noha jakoby táhne. Taky mi praskaly vlásečnicové žilky na nohou. Ale jinak bych vůbec netušila,že to JE tromboza,zjistili mi ji až z UZ a výsledků krve Ddimery.
Trombozu jsem pak měla i v těhotenství- v cca 24 tt opět dostavení se těchto příznaků,tak se zvýšily dávky Fragminu,co jsem si píchala a bylo ;) .
Vše dopadlo dobře,mám krásnou dceru, jinak jako prevenci doporučuji stahovací punčochy a mně vyhovuje Detralex.

marketa612
Zasloužilá kecalka 875 příspěvků 18.03.12 11:56

berry, tak to ji mám teda asi taky :-O . Dopr*ele práce :mrgreen: . A holky, když už je tromboza, musí se brát léky na ředění krve doživotně, nebo jen dokud tromboza nezmizí?

berry4
Nadpozemská drbna 27582 příspěvků 18.03.12 12:05

Můžeš mít i zánět žil,těma trpím celej život,já už to ani neumím od sebe rozpoznat :mrgreen:
Doživotně nee,záleží na tom,jestli to bude povrchová,nebo hluboká tromboza,já naštěstí měla rozumného lékaře,dostala jsem pokaždé injekce domů a povinnost první týden výhradně ležet,nejlépe s nohama hore. Ale může se stát,že tě hospitalizují. Pak se po rozpuštění trombu přechází na warfarin ,ten na cca 1/2 roku a když je všechno dobrý,tak se vysadí a pak už jen nějaký léky na žíly. Doživotně.
Nestresuju,uvidíš zítra,nějjak to dopadne,já z toho taky vždycky měla nervy a nakonec to nebylo tak strašný . ;)

Alidan
Extra třída :D 11915 příspěvků 18.03.12 12:17

Marki,bereš antikoncepci? Máš křečové žíly? Nosíš punčochy?

marketa612
Zasloužilá kecalka 875 příspěvků 18.03.12 12:21

antiko neberu už 4 roky, ale předtím 8 let spolu s vášní pro cigára :roll: . Křečový žíly nemám, a punčochy nenosím. O riziku vím od úterý, a zatím se nic moc neřešilo, jelikož mi to zjistil gyndař, a tem sme řešili budoucí těhu. U praktika jsem byla v pátek a zítra ten utz.

berry4
Nadpozemská drbna 27582 příspěvků 18.03.12 12:54

Heledˇhlavně vypust´ ty infarkty,embolky apod . :mrgreen: Pl. embolii předchází dlouhodobě neléčený,nebo zanedbaný tromb,ale to by jsi už jinak skákala,ne s tím,co popisuješ, přichází píchání na prsou,nemůžeš dýchat,teploty apod..... To není hned,tohodle se určitě neboj,myslím,že nemáš ani trombozu,když tě bolí obě nohy. :nevim:

Stránka:  1 2 3 4 Další »
 Váš příspěvek

Poslední články

Škola volá: SIMka za polovic, internet do mobilu zdarma a soutěž o iPhone

Září se blíží a vy už se teď děsíte astronomických výdajů? Na jedné položce můžete přeci jen ušetřit - na účtu za telefon. číst dále >

Zdravé svačiny, které neskončí v koši

Taky jste každý den do školy dostávali chleba s marmeládou? Vybavte vaše školáky něčím lepším. Připravili jsme pro vás rychlé svačiny, které ocení ne jen dětské chutě, ale i ty vaše. číst dále >