Bolavé bradavky

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

ED
Stálice 64 příspěvků 06.12.04 19:43
Bolavé bradavky

Ahojky všichni,

našemu Alexkovi jsou tři týdny a já mám pocit že nějak nic nestíhám.
Ale to se netýká mého problému: mám docela dost citlivé bradavky, i nějaké ty trhlinky se tam najdou. Myslím ale, že techniku kojení máme správnou. Alex „necucá“ jenom bradavku, ale tak jak správně má mít otevřenou pusinku do široka. Nevím jestli to nemůže být z nočního kojení, protože to se mi skoro vždy podaří usnout a probudím se až když už nesaje a spí vedle mě. Možná totiž než se pustí, tak si jenom tak dudá. Tak snad možná to mám z toho.
No rozhodně to začíná být dost nepříjemné. Bepanten mi vůbec nepomáhá, tak opravdu nevím. Klobouček jsem taky zkoušela, ale myslím že to velký efekt nemá.
Nemáte někdo vyzkoušenou třeba jinou mastičku nebo nějakou bylinku???
A myslíte, že to musí vždycky být jenom ze špatné techniky kojení???

díky za rady

Eva

Reakce:

Anonymni  06.12.04 20:00

AHoj Ed,
pokud máš jen citlivé bradavky, nemusí to mít nic společného s technikou kojení – já taky měla a techniku jsme měly správnou (říkala paní laktační asistentka, když u nás byla na návštěvě :) , ale stačil nám Bepanthen. Pokud se objeví praskliny, tak to už naznačuje, že technika není úplně ok – podle toho co jsem četla a slyšela se praskliny dělají, když dítě na bradavce moc visí, není úplně ve vodorovně poloze či není hlavičkou kolmo k prsu. taky se prý nemá nechávat dítěti prso dumlat místo dudlíku…
Moc jsem ti asi neporadila :oops: , ale přejeme, aby to brzy přešlo.
Petra a Aninka (9m)

Anonymni  06.12.04 21:52
:P

Ahoj ED,

mě pomohlo na noc potřít genciánou + homeopatika NITRICUM ACIDUM 9CH 2×5gran na bolavé bradavky, pokud jsou mokvavé trhliny tak GRAPHITES 15CH také 2×5gran a přes den potírání 50% roztokem glycerin/líh.

Trhliny jsou způsobené špatnou technikou a u mě to způsibilo noční usínání při kojení. Budíme se po dvou hodinách, tak k ránu už tomu nedokáži zabránit. K této kombinaci léčení jsem dospěla až po dlouhé době a několika návštěvách různých lékařů.

Přeji hodně zdaru a brzké vyléčení.

Desty
Zasloužilá kecalka 980 příspěvků 06.12.04 21:57

Ed a nechces si najit laktacni poradkyni na www.kojeni.cz ?
kamaradka ji vyuzila a ted je v pohode – ale ona resila problem, ze nevedela jak kojit a mala nechtela.

Lila002
Ukecaná baba ;) 1719 příspěvků 06.12.04 22:27

smazáno autorkou

anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 06.12.04 23:12

Ahoj Evi,
s krvavýma bradavkama mám bohaté zkušenosti. Moc se přimlouvám za tu laktační poradkyni. Mně moc pomohla. Mrkla na nás, řekla Dítě z peřinky ven ať je co nejblíž tělu a pořádný polštář pod něho (máš kojicího hada? Ten je na to skvělej) Verunka mi totiž na prsu visela – prý ležela moc nízko (jak při kojení v sedě, tak v leže).
Rozhodně doporučuji tu genciánu, pokud máš trhliny. Desinfikuje. Při prvním dítěti jsem ji nepoužívala a mastitida na sebe nenechala dlouho čekat. A protože to fakt byla infekce z trhliny, ne jen zatvrdlina, spravilo se to až po ATB.
Bepanthen ani jiné masti mi taky vůbec nepomáhaly. Jediná metoda (u obou dětí) byla přestat kojit a odstříkávat. Napřed si takhle vyléčit jedno prso, pak druhé. Ale je třeba to dodržet 5 dní, po kratší době se ragáda obnoví – těm sliznicím to 5 dní fakt zabere, než srostou. Laktační poradkyně mi doporučovala mast Solkoceryl (nevím, jestli se to takhle píše), která urychluje hojení sliznic. Ale nakonec jsem ji nepotřebovala. Jo a kloboučky rozhodně nedoporučovala, protože při kojení v nich vzniká strašný podtlak a ta trhlina se ještě zvětší. To mám taky odzkoušené. Ty pomůžou jen na citlivé, nepotrhané bradavky.

S Verunkou jsme to řešily, když měla taky 3 týdny (trvalo to měsíc), dokonce jsem ztratila mlíko, jak jsem ty kojicí intervaly oddalovala. Ale všechno jsme zvládly, znovu rozkojily a bez příkrmu a bolestí jsem obě děti kojila 21 měsíců.

Tak ať se to co nejrychleji spraví
Jana

alice01
Ukecaná baba ;) 1461 příspěvků 07.12.04 11:36

Ahoj Evi!

Bolavé bradavky jsou velice nepříjemné a v prvních týdnech je má spousta maminek. Já to měla u obou dětí. Můžu Tě jen potěšit, že se to časem srovná.

Kromě zmíněného Bepanhen je dobré nechat na bradavkách zaschnout pár kapiček mléka a provětrat. Protože mastička povrch zvlhčí a vlasntě ještě víc zchoulostiví, kdežto po mléce a zaschnutí má možnost pokožka regenerovat.Pokud používáš tampony do podprsenky, jsou bradavky pořád ve vlhku a nemají možnost se zahojit. Některé tampony dokonce pouštějí chloupky a ty pak přisychají na rozpraskaných bradavkách. Takže nechávat prsa volně, větrat – i pořes den, jen občas natřít. Jestli se Ti nespouští mléko, zkus v noci spát bez podprsenky. Ale zase se můžou hodně nalít prsa, pak je dobré trochu odstříkat, aby se mohlo miminko chytit.

Doporučovaná genciánka je také dobrá – v případě trhlinek. Také vysušuje. Miminko pak bude mít krásnou fialovou rtěnku… :o)

Souhladsím s Janou, že kloboučky to mohou spíš zhoršit. Spíš si hlídej to správné přiložení. Jestli kojíš v sedě, zkus miminko položit nebo vyzkoušet jinou polohu.

Já si myslím, že to vzniká hlavně tím, že je kojení nové, bradavky jsou permanentně v provozu (případně ve vlhku) a miminko bývá hodně hladové a vrhá se po mlíku… Určitě to bude časem lepší, vydrž!

Alice

Lucinda
Stálice 92 příspěvků 07.12.04 16:24

Ahoj Evi, mě nejvíc pomáhalo potřít MM a nechat větrat (k taťově velké radosti jsem běhala celé dny s nahýmy prsy:-) ).Po Bepanthenu to bylo spíš horší jak bradavku zjemňoval o to víc pak dostala zabrat. Časem si prsa zvyknou a vše se upraví. Dneska je malé 9m a pořád kojíme (vždycky v sedě, v leže nám to nikdy nešlo).
Lucka a Petra 9m

KristinaO  13.02.12 21:59

Dobrý den, máte někdo zkušenosti s popraskanýma bradavkama při kojení 10měsíčního dítka? Doteď jsem žádné problémy s prasklinama neměla, ale dcera má už 4 zuby a posledních pár dní mě to při kojení hrozně moc bolí. No a zjistila jsem, že mám 1 malou trhlinku na každé bradavce. Asi mě ta potvůrka kousla. Navíc také 2×kojím v noci a obě u toho usneme, takže to tomu také nepřidá. Díky Kristina

Váš příspěvek

TOPlist