brzké vstávání

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymni  05.12.03 09:19
brzké vstávání

Prosím o radu. Synovi jsou 4 měsíce a od narození vstávával brzy, tj. 5.30 až 6.00 hod. Posledních několik týdnů už ale vstává mezi 4.00 až 4.30 hod.. V noci kojím okolo 23.00 hod a pak okolo 2.30 hod.. Pak už ale malý vstává. Začne se protahovat, hlad nemá, začíná si broukat, podle čehož poznám že už je vyspaný. Chvíli vydrží sám, pak ale vyžaduje nějakou činnost. Spíme jen při malé temné lampičce, i když mu dám najíst, neusne vůbec nebo jen na 10 min. Když se mu nevěnuju, pomalu ale jistě začne pobrekávat. Znovu jde spát okolo 6.00 až 6.30 hod. na 45 min.. Pak spí tak dvakrát po 2,5 hodinách přes den. Ukládáme ho po koupání okolo 19.30, déle bdít nevydrží, je nepříjemný a rozmrzelý. Poradí někdo jak docílit toho, aby spal ráno déle?

Díky moc,Šárka

Reklama

Reklama

Reakce:

Anonymni  05.12.03 18:29
brzké vstávání

Ahoj Šarko,je mi líto ale s tím asi nic nenaděláš .Máme 5 měsíčního chlapečka a vstává taky v 4.30.Zkoušeli jsme co se dalo a výsledek byl ten,že jsme byli všichni ospalí jak kotˇata a Davídek byl ve 4hodiny stejně vzhůru a v dobrém rozmaru.U nás je jenom ten rozdíl ,že po probuzení usíná znova v 8.00 asi na dvacet minut to abych se mohla nasnídat,potom spí od 11.00 do13.00 a­kurát stihnu uvařit a umýt nadobí a pak okolo 17.00 se jde koupat a spát.Budí se asi v 1.00 nabaští se a dál už to znáš.Nesnaž se mu násilím měnit rytmus dne budete s toho oba nervozní a výsledek žádný.Moje mamka říka že se to časem srovná nejpoději,když půjde do školy haha! Pevné nervy a malé kruhy pod očima přeje spolutrpitelka Pe­tra

Anonymni  05.12.03 20:21
brzké vstávání

Ahoj Šárko, taky Ti nic zvláštního neporadím, jen a pouze TRPĚLIVOST. Já už mám holčičku „velkou“, 21 měsíců, ale zažívali jsme to samé. Byla období kdy vstávala v pět ráno, postupně si to posunula na šestou a asi od jednoho roku (tou dobou taky sama zrušila kojení) vstává mezi půl sedmou a sedmou, výjimečně do čtvrt na osm. Ale už je schopná si nějakou dobu sama hrát nebo v neděli koukat na Kouzelnou školku tak si můžeme aspoň poležet v posteli. Mimčo si zkrátka rytmus upraví podle svého, to si možná dřív zvykneš ty ;-)

Katka

Dusanovi
Kecalka 390 příspěvků 07.12.03 21:19
brzké vstávání

Ahoj,

já mám už skoro 8smiměsíční holčičku, spí mi dobře celou noc. Od 20-7-8 hod.Dřív když se probudila na baštu tak jsem si jí pak dávala na bříško a spala sní. Dělala jsem to spíš z toho že jsem se sní chtěla mazlit, ale Kačenka spinkala. byla spokojená. Možná se i tím naučila spát celou noc. Hladila jsem jí po zádíčkách a houpala jí.

Bála jsem se že si ny to zvykne, ale jakmile začala zvedat hlavičku tak už tak spinkat nechtěla. Ted už spí jen v postýlce.

Jarča

Anonymni  07.12.03 22:48
brzké vstávání

Ahoj,

mne by prislo logicke nenechavat ho spat tak dlouho pres den..Mam trimesicniho syna a pres den spi max 2×1hodina vetsinou v kocarku..Jinak se mu venuji, zpivame si, prohlizime knizky, chodime ven. Dopoledne vydrzi sam v postylce a pozozuje mnou nastrazene zajimavosti…Spi od 20:30 hod do 7:00hod..

Vim, ze kazde dite je jine, ale zkusila bych to..Pres den kojime kazde dve hodiny..

Hodne uspechu!!

ZUzana

Barou
Povídálka 26 příspěvků 09.12.03 01:19
brzké vstávání

Ahoj Sarko,

me muj kluk spinkaval lepe,ale co bych mohla doporucit je:nemit zaplou tu lampicku a zatemnit vice pokoj,neb to dela dojem noci.U nas to fakt fungovalo.Asi bych ho pres den vice utahala.Ze sve skusenosti,kdyz me kazdy den nove vzruso,tak spal lepe.Jit na nakup,na hriste,mezi lidi,nebo mu porad ukazovat nove a nove veci.Mozna to nefunguje na kazde dite,ale zkusit to muzes.

Miminka = pevne nervy! Tak se drz!

Petrafab
Nováček 4 příspěvky 07.01.13 09:33
brzké vstávání

Ahoj Šárko tak jsme na tom úplně stejně mám 13ti měsíčního syna a ted posledních 10 dní mi též vstává ve 4h pokoušela jsem hodně metod nechat vyřvat, chodit do nekonečna opět ukládat, nechat hodku vyhrát a pak zase uspat, dávat ho spát dýl nebo uspat ale to trvalo třeba 2-3h a bez výsledně :-( takže vstaneme a malej zalehne zase tak v 8:30 a kolem 9h ho budím aby mi šel chrnět zase po obědě :-) a to mi spí tak od 12h max do 14h a večer chodí spát kolem 19:30 takže bojujeme bojujeme :cert: tak snad už brzy nastane ten den a malej si to upraví :-) Petra

Petrafab
Nováček 4 příspěvky 07.01.13 09:36
brzké vstávání

Barou věř že to nepomůže malej má uplnou tmu v pokoji nesvítíme a přes den se nezastaví krom po poledního spánku jinak lítá až se divím že ho nebolí nožičky a stejně nespí Petra

Shakti.T
Kecalka 393 příspěvků 07.01.13 10:30

Já si teda myslím, že je přespaný, protože spí ve dne dlouho. Malý mi taky vstával strašně brzo, pak jsem zjistila, že to je tím spaním přes den. Přečetla jsem si knihu „Každé dítě může doře spát“ a tam píšou, že se nemá dítě ukládát ke spánku přív než před půl 10.Nejlépe v 10 ráno či po 10.A před večerním spaním dávat dítě spát hodně unavené, aby bylo alespoň 4 hodiny vzhůru. To sice můj brouček nevydrží, ale 3 hodinky ano.To ho musím ale zabavit. Hrát si s ním, zpívat atd.Je taky dobré dávat dítě spát až kolem 8 večer. Asi 3 dny byl z toho rozmrzelý a pak se to upravilo. Teď mi spí do 8 rána. Dnes jsme vstávali o půl 9 a teď šel zase spinkat. :) Přes den spí 3×-po hodince.(někdy i méně)

marcezi  06.11.13 07:04
brzké vstávání 2 letého syna

Holky od posunu času náš malý 2 letý syn vstává pravidelně ve 4hod. ráno, chodí spát kolem 19.30 - 20.00hod. odpoledne po polívce spí od 11.30-15.00, už jsem z toho úplně vyřízená, nemáte některá nějaké rady, díky :,( :?

kateřina379  06.11.13 07:57

Ahojky, zkoušela bych na odpolední spaní ukládat později. Ale je mi jasné, že některé děti nevydrží, náš malý je taky schopen poklimbávat i u oběda. Ale pokud by se ti ho povedlo udržet vzhůru aspoň do 12.30…? Mně se zdá, že si to prostě dospává v to poledne. Tak dlouho v poledne nespí ani náš 16. měsíční. Ale jak říkám, je mi jasné, že každé dítě je jiné…

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Na co se zaměřit při pořizování výbavičky?

Termín porodu se pomalu blíží a vy už začínáte pomalu nakupovat výbavičku?... číst dále >

Průvodce dětským táborem: Jak sbalit a překonat stýskání

Tábory jsou místem, kde děti zažívají ta nejlepší dobrodružství. Jsou... číst dále >

Články z Ona Dnes

Poradna: Vadí mi, že mé dospělé děti postihla tetovací mánie

Možná vám bude připadat můj dotaz malicherný, ale nemůžu si pomoct. Jsem... číst dále >

Na ulici je poznáte stěží, 7 typů singles: od mamánků po samožery

Nezadaného muže s jistotou na ulici nepoznáte. Špinavé boty mohou mít... číst dále >

Reklama