Červená čočka - recept

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

andrys23
Zasloužilá kecalka 977 příspěvků 18.04.11 08:58
červená čočka-recept

Ahojky,koupila jsem červenou čočku a chci jí udělat malýmu,poradíte nejaký recept

Reakce:

Saxana22
Neúnavná pisatelka 16236 příspěvků 18.04.11 09:04

Já ji tedy jenom uvařím, okořením a dávám k ní vajíčko, nebo z ní dělám polívku – stejně jako z normální čočky.

Carrinka
Extra třída :D 10796 příspěvků 18.04.11 09:15

já ji jen vařím, smíchám to s uvařenou zeleninou – k čočce dávám směs mrkev-kukuřice-hrášek a žloutek místo masa :mrgreen: Holky to milujou :kytka: Když je třeba, tak přidám trošíčku máslový jíšky :palec:

zuzanasinova
Kelišová 5698 příspěvků 18.04.11 09:16

ahoj my milujeme toto:

namočit čočku na 1/2hod do vody. Na cibulce podusit nakrájené červené kapie, rajčata nebo rajský protlak, zalít čočkou i s vodou, ve které se namáčela, uvařit do skororozvaření ;-) Podáváme s těstovinami.
PS: Ta cibulka být pro děti nemusí, já ji dělám na Tefalce na trošince oliv.oleje

Carrinka
Extra třída :D 10796 příspěvků 18.04.11 09:28

Některým dětem cibulka může vadit, ale jde použít pórek ;-)

Eemii
Extra třída :D 10695 příspěvků 18.04.11 09:53

Ja ji pouzivam,jako skvele,zdrave zahustovadlo do zeleninovych polevek..treba bramboracka,trochu te cocky,paradne se rozvari a polivka je vyborna a zdrava-bez jisky

lulje
Kelišová 5472 příspěvků 18.04.11 09:58

Já dělám skvělou podle receptu z Albrert magazínu :-D Pro menší děti vynecháš koření, ale s ním je ot samozřejmě lepší :jazyk:
Rozpálíš ovivový olej, pak stáhneš a přidáš máslo, na kterém osmahneš cibulku, pak přidáš trošku česneku. POtom přidáš nastrouhanou mrkev, celer a rajčátka, po chvilce brambory, kari koření, lžičku citronové šťávy a trošku chilli. Pak zaleješ vodou a přidáš červenou čočku a dáš vařit. Až je hotovo, rozmixuješ a osolíš. Kdo chce, může při podávání přidat zakysanou smetanu a ještě chilli. Je úžasná (ta rajčata, chilli a kari dodají zvláštní chuť.)
Když ji chci dát i našemu malému, tak to koření dám až na závěr po tom, co pro něj porci odeberu.

Další recept je taky fajn, ale zas až pro trošku větší děti, které už můžou rajčaa apod. Uděláš základ jako na lečo a přidáš čočku. Jen pak nedáš vejce jako do klasického leča. Taky vynikající. Dělám hodně v létě, když je čerstvá zelenina.

MarketaJ
Závislačka 3629 příspěvků 18.04.11 10:01

Já dělám jednoduchou polívku, čočka, brambory a červená paprika, přidat nový koření a bobkový list. Uvařit, promixovat, přidat pažitku nebo petrželku a kousek másla nebo oliv. olej.

fram
Ukecaná baba ;) 1037 příspěvků 18.04.11 10:34

ja delam polivku – cervena cocka, pasirovana tomata, mrkev, petrzel. povarit, trosku osolit a snist :-)

Váš příspěvek

TOPlist