Cesta do Německa

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Šája
Hvězda diskuse 102659 příspěvků 20.07.11 06:14
cesta do německa

ahoj holky, potřebuju radu. za čtrnáct dní jedeme do krušných hor, napadlo mě, že by jsme se podívali do německa. já i manžel máme samozřejmě občanky, ale budeme mít sebou tříměsíční malou, která kromě rodného listu a kartičky pojištěnce žádný doklad nemá. nemám ji ani zapsanou v občance. pas jí udělat nestačím, navíc mi to přijde jako blbost,to miminko bude jinak vypadat za měsíc, natož za pět let, ani si moc nedovedu představit jak ji na pas vyfotit 8-o – že odbočuju od tématu – tohle mi přijde pěkně nedomyšlené, když už se ted nemohou děti zapisovat do pasů rodičů. můžem si do toho německa zajet bez toho, aby měla malá svůj pas? nebo respektive riskli by jste to? vím, že oficiálně by ho asi mít měla. jaké máte zkušenosti při cestě do německa s kontrolama? kontroloval Vás někdo?díky moc

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

nozu
Kelišová 7293 příspěvků 20.07.11 06:41

já jsem srab a s dítětem bez dokladu bych si to neriskla. náhoda je blbec…

Pajule22
Kelišová 6430 příspěvků 20.07.11 06:48

Ahoj,tak my jsme ted byli na Sumave a jeli jsme se podivat do Nemecka do jednoho aquaparku a hranicni prechod jsem pomalu ani nezaregistrova­la,vubec nikdo tam nebyl a uz vubec nikdo nas nikde nekontroloval :nevim:

janine24
Generální žvanilka 23122 příspěvků 20.07.11 07:27

Já byla v Německu včera, kousek za hranicema a přechod OK, ale na silnici jsem potkala asi 5 policejních aut, které krouží dost často kolem cizích aut a kontrolují doklady všech i auta. Nevím, jestli bych to riskla :think:

Stensa
Ukecaná baba ;) 1616 příspěvků 20.07.11 07:33

Ahoj, my jsme z Varů a jednou jsme takhle do Německa vyrazili, vůbec nás nenapadlo, že by měl mít nějaký doklad :oops: No ale nikdo nás nestavil.Jinak doporučuju v Německu vypnout světla, u nich se nesvítí a aspoň nebudete nápadný :mrgreen: Jinak jezdíme tam často a kontrolu jsme neviděli ani jednu

Šája
Hvězda diskuse 102659 příspěvků 20.07.11 08:21

díky holky,ještě uvidíme,myslím,že manžel se nakonec bude stejně bát.mě přijde hrozně úsměvný ten pas pro tak malé dítě :lol: nedovedu si fakt představit, jak ten úředník fotí dvouměsíční mimino na pas :mrgreen: a jak dlouho ten pas může to miminko používat než si nebude podobné? měsíc? :mrgreen: fakt, at žijou prima nápady.

Šája
Hvězda diskuse 102659 příspěvků 20.07.11 08:22

a ještě, děti nemůžou takhle jet ani jen zapsané v občankách rodičů, že? musí mít svůj pas prostě. jiná možnost není :think:

Stensa
Ukecaná baba ;) 1616 příspěvků 20.07.11 08:25

Já myslím, že na občanku jet můžou

jizvíková
Extra třída :D 12413 příspěvků 20.07.11 08:28
Stensa píše:
Já myslím, že na občanku jet můžou

do 30.6. 2012 staci dite zapsane v pase, od 1.7.2012 musi mit vlastni pas
do 30.6.2011 bylo mozne dite do pasu zapsat, ted uz to nejde

OP není cestovní doklad, tudíž neplatí ani pro děti, jako cestovní doklad

Taminka
Extra třída :D 12556 příspěvků 20.07.11 08:29

neriskla bych to, nahoda je blbec, nikdy nevis co se muze stat, muzete se stat svedky nejake udalosti, nebo bude nahodna kontrola a nemci jsou hrozni prudici na takove veci.

Mišuna
Echt Kelišová 8647 příspěvků 20.07.11 08:47

Jezdíme často a nikdy nás nestavěli, na přechodech už nějakou dobu nejsou a ani jejich namátkové kontroly v pohraničí po nás nic nechtěli. Ale to je opravdu náhoda, oni tam maji spoustu civilních aut s hlídkama, když jede manžel služebně tak ho staví skoro vždycky, to samé jeho řidiči když vozí zboží.
Syn měl pas až ve 12ti měsících, vždycky měl s roční platností teď už má ten pětiletý. Vyfotit ročního si představit umím, vyfotit tříměsíční taky ne.
Zvažte nakolik se s nima dokážete domluvit. Ale prostě náhoda je blbec.

buryna
Kelišová 7075 příspěvků 20.07.11 09:12

Já jezdím do Německa jednou týdně a když jsem malého ještě neměla v pase, tak jsem to taky párkrát riskla. Ale umím hodně dobře Německy, takže bych to nějak okecala. Je pravda, že se mi nestává, že by mě někde stavěli a kontrolovali, ale náhoda je fakt blbec :-( taky se může stát, že vás někdo nabourá, nebo tak něco a pak je průšvih.
Jinak po EU se dá jezdit jenom s občankou, takže stačí dítě napsat tam. Ale to trvá – musí se udělat nová občanka.

Jitka L.
Echt Kelišová 9165 příspěvků 20.07.11 09:24

Ahoj, kolegu který jezdí do Německa hodně často teď párkrát stavěli – jsou namátkové kontroly (Krušné hory). Jezdí normálně civilním autem, žádné firemní … Za 14 dní by možná šlo stihnout tu občanku, ne? Zkus si to zjistit a šťastnou cestu :-D

romype
Ukecaná baba ;) 1051 příspěvků 20.07.11 13:45

občanka není cestovní doklad pro dítě do 15 let, rozhodně bych neriskovala, nikdy nevíš co se stane, stačí běžná silniční kontrola, jinak já měla pro syna pas dělaný v 6ti týdnech a v pohodě ho vyfotili.

Raduš.ka44
Kelišová 5276 příspěvků 20.07.11 14:16

Neriskla bych to a do Německa obzvlášť.

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek

TOPlist