Čestné prohlášení, že jsem v loňském roce nepracovala...

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

tterka
Závislačka 4549 příspěvků 11.01.07 09:45
Čestné prohlášení, že jsem v loňském roce nepracovala...

Ahoj holky, manžel potřebuje do práce mé čestné prohlášení o tom, že jsem si v loňském roce nikde nevydělávala a nepracovala jsem. Nějak nechápu, proč to po něm v práci vyžadují. Já myslela, že si na mateřské můžu přivydělávat, aniž by to mělo na něco vliv 8O .
Vlastně ani pořádně nevím, jak mám takové prohlášení napsat a jaké náležitosti má mít. Můžete mi prosím poradit?

Reakce:

vvik
Zasloužilá kecalka 808 příspěvků 11.01.07 10:06

Ahoj

přesně neporadím, ale myslím, že je to kvůli odečtu daní – neboli po nově – kvůli daňovému bunusu…

Takže bych to formulovala na způsob, že jsi nikde nežádala o daňový bonus…

Věra

Klea
Zasloužilá kecalka 532 příspěvků 11.01.07 10:35

Ahoj Tterko, já čestné prohlášení píšu manželovi každý rok, protože pracuje jako OSVČ a odečítá si mě a dět z daní.
Formuluju to asi takhle:nemám žád Čestně prohlašuji, že za uplynulý rok....... jsem neměla žádný příjem, a ani jsem nikde neuplatňovala daň.zvýhodnění na děti.
Samozřejmě tam musí být tvoje plné jméno+rodné číslo
Mateřská se do příjmů nepočítá, tím je myšleno, jestli nemáš jiný příjem z nějakého zaměstnání. V tvém případě se ale asi bude jednat o to, že neuplatňuješ daň.zvýhodnění na děti.
Doufám, že je to alespoň trochu srozumitelné

emitom
Zasloužilá kecalka 562 příspěvků 11.01.07 11:10

taky myslím, že je to kvůli odpočtům na děti a kvůli tomu, aby si manžel mohl na tebe uplatnit odečet na vyživovanou manželku (tj. že jsi neměla příjem vyšší než těch myslím 38tisíc)

Anonymni  11.01.07 14:11

Tak pokud se nezvýšil odpočet z 38tis.na částku vyšší než je zvýšený RP tak nevím jak to budu příště vyplňovat.Nebo se do toho RP nezapočítává v žádné výši?

EliskaUhlikova  13.02.12 13:21

Ahoj holky.....tak tohle by pomohlo docela i mně, potřebuji na psat čestné prohlášení, že jsem před mojí první prací nikde nepracovala a nevydělávala. Když budete vědět, budu ráda. Díky

Hanula1212
Ukecaná baba ;) 2378 příspěvků 13.02.12 15:09

Čestné prohlášení
Tímto prohlašuji, že jsem v období od… do … neměla žádný zdanitelný příjem. Záleží také na tom, k jakému účelu prohlášení potřebuješ.

mamaemaolda
Povídálka 33 příspěvků 10.09.13 06:21
čestne prohlášení

Ahoj,

prosim kdo mi pomuže…
Momentalně jsem Osvč, a přechazím do pracovního poměru, prosim potřebuju napsat čestne prohlášení(nevim ani co tam ma byt)…asi že mi vše časově navazuje

Děkuji

Hanula1212
Ukecaná baba ;) 2378 příspěvků 10.09.13 14:26

Jako pro zaměstnavatele? Tak ten to může chtít z toho důvodu (pokud nastupuješ v průběhu měsíce), že na stejný měsíc nemáš nikde jinde podepsané prohlášení. Pak taky že nemáš nikde žádné exekuce, apod. To se budeš muset domluvit s ním, co máš čestně prohlásit.

Váš příspěvek

Poslední články

Isomaltulosa – novinka v dětské výživě

Při zadání krkolomného výrazu isomaltulosa do internetového vyhledávače se zobrazí jen několik vysvětlujících odkazů. V mnoha případech se jedná o moderní webové portály, propagující produkty té nejvyšší kvality. číst dále >

Jak své miminko nejlépe ochránit před zimou?

Zimní měsíce jsou časem, kdy každá správná maminka přemýšlí, jak své miminko co nejlépe ochránit před mrazem. Přestože se své nejmenší snažíme zachumlat do teplých oblečků a čepic, častokrát se sami sebe ptáme, zdali to opravdu stačí. číst dále >

TOPlist