Čestné prohlášení, že jsem v loňském roce nepracovala...

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

tterka
Závislačka 4490 příspěvků 11.01.07 09:45
Čestné prohlášení, že jsem v loňském roce nepracovala...

Ahoj holky, manžel potřebuje do práce mé čestné prohlášení o tom, že jsem si v loňském roce nikde nevydělávala a nepracovala jsem. Nějak nechápu, proč to po něm v práci vyžadují. Já myslela, že si na mateřské můžu přivydělávat, aniž by to mělo na něco vliv 8O .
Vlastně ani pořádně nevím, jak mám takové prohlášení napsat a jaké náležitosti má mít. Můžete mi prosím poradit?

Reakce:

vvik
Zasloužilá kecalka 808 příspěvků 11.01.07 10:06

Ahoj

přesně neporadím, ale myslím, že je to kvůli odečtu daní – neboli po nově – kvůli daňovému bunusu…

Takže bych to formulovala na způsob, že jsi nikde nežádala o daňový bonus…

Věra

Klea
Zasloužilá kecalka 532 příspěvků 11.01.07 10:35

Ahoj Tterko, já čestné prohlášení píšu manželovi každý rok, protože pracuje jako OSVČ a odečítá si mě a dět z daní.
Formuluju to asi takhle:nemám žád Čestně prohlašuji, že za uplynulý rok....... jsem neměla žádný příjem, a ani jsem nikde neuplatňovala daň.zvýhodnění na děti.
Samozřejmě tam musí být tvoje plné jméno+rodné číslo
Mateřská se do příjmů nepočítá, tím je myšleno, jestli nemáš jiný příjem z nějakého zaměstnání. V tvém případě se ale asi bude jednat o to, že neuplatňuješ daň.zvýhodnění na děti.
Doufám, že je to alespoň trochu srozumitelné

emitom
Zasloužilá kecalka 562 příspěvků 11.01.07 11:10

taky myslím, že je to kvůli odpočtům na děti a kvůli tomu, aby si manžel mohl na tebe uplatnit odečet na vyživovanou manželku (tj. že jsi neměla příjem vyšší než těch myslím 38tisíc)

Anonymni  11.01.07 14:11

Tak pokud se nezvýšil odpočet z 38tis.na částku vyšší než je zvýšený RP tak nevím jak to budu příště vyplňovat.Nebo se do toho RP nezapočítává v žádné výši?

EliskaUhlikova  13.02.12 13:21

Ahoj holky.....tak tohle by pomohlo docela i mně, potřebuji na psat čestné prohlášení, že jsem před mojí první prací nikde nepracovala a nevydělávala. Když budete vědět, budu ráda. Díky

Hanula1212
Ukecaná baba ;) 2311 příspěvků 13.02.12 15:09

Čestné prohlášení
Tímto prohlašuji, že jsem v období od… do … neměla žádný zdanitelný příjem. Záleží také na tom, k jakému účelu prohlášení potřebuješ.

mamaemaolda
Povídálka 33 příspěvků 10.09.13 06:21
čestne prohlášení

Ahoj,

prosim kdo mi pomuže…
Momentalně jsem Osvč, a přechazím do pracovního poměru, prosim potřebuju napsat čestne prohlášení(nevim ani co tam ma byt)…asi že mi vše časově navazuje

Děkuji

Hanula1212
Ukecaná baba ;) 2311 příspěvků 10.09.13 14:26

Jako pro zaměstnavatele? Tak ten to může chtít z toho důvodu (pokud nastupuješ v průběhu měsíce), že na stejný měsíc nemáš nikde jinde podepsané prohlášení. Pak taky že nemáš nikde žádné exekuce, apod. To se budeš muset domluvit s ním, co máš čestně prohlásit.

Váš příspěvek

Poslední články

Tipy na nejlepší spodní prádlo pro nastávající a novopečené maminky

Očekáváte příchod nového člena rodiny anebo už jste pyšnou novopečenou maminkou? Pak určitě víte, jak je důležitá pohodlné a praktické spodní prádlo. číst dále >

Podle čeho vybírat náhradní mléko pro miminka?

Mateřské mléko a mateřskou lásku nelze ničím nahradit. Jenže kojení jednou ustane a miminko se dožaduje jídla. Jak vybrat mléko, aby miminko co nejlépe prospívalo? číst dále >

TOPlist