Chovani personalu v porodnici

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymni  18.05.03 17:27

Ahoj holky,

mam takovy hloupy dotaz. Slysela jsem,ze v porodnicich se sestricky a doktori k maminkam chovaji odlisne podle toho, jestli maji vysokoskolske vzdelani nebo ne. Nemate s tim nektera z vas zkusenosti? Dekuji

Dita

Reklama

Reklama

Reakce:

Toffifee
Zasloužilá kecalka 622 příspěvků 18.05.03 20:02

Milá Dito.

Může se to stát, ale říkat to o všech zdravotnících a všech vysokoškolácích mi přijde zcestné.

I zdravotníci jsou lidi se svými pocity a prožíváním. Já sama mohu říct, že se chovám k lidem tak, jak si to zaslouží. Pokud se ke mně pacient chová jako ke služce, nařizuje, ponižuje mě, je vulgární nebo mě i bije (což se opravdu stává), tak ani já pro něj nemám vlídné slovo. :-( Tedy pokud to není způsobeno jeho nemocí, ale je to opravdu jen jeho povaha.

Základní pravidlo mezilidských vztahů je: Chovej se k druhým tak, jak chceš aby se chovali oni k tobě. To platí nejen v nemocnici, ale třeba i na tolik pomlovaných úřadech. Pokud pacient (zákazník) slušně pozdraví, požádá o to, co potřebuje a usměje se, tak má myslím vyhráno.

Tak se na život usmívej a netrap se takovými problémy!!! ;-)

Hodně štěstí.

Zuzka

ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 20.05.03 03:36

K tématu mám úsměvnou historku: ležela jsem na ortopedii s paní, která měla stejné příjmení, ale před ním Ing. (titul z hnojárny). Když jsem první den jako nechodící požádala o mísu, tak sestra zavolala přes celou chodbu na kolegyni: Mísu na trojku. A komu? Té, co není inženýrka. A to označení mi zůstalo po celý týden. Dokonce mě tak představil ošetřující doktor primářovi při velké vizitě.

K paní inženýrce se chovali nadstandartně, ale to bylo dáno protekcí, ošetřující byl její kamarád z rodné vísky. A navíc to bylo milé, protože jsem se s jejím nadstardartem svezla i já - obě podnikavší jsme si zřídily kancelář s laptopem na pokoji, televize, volné návštěvy, když byla prostorová krize a přidávali na pokoje postele, nám se vyhli.

Kdybych ovšem celý život toužila stát se ing., asi bych z toho týdne měla pěknou depku.

Zdraví Romana, ta co není inženýrka.

p.s. v úřednictvu a zdravotnictví se neochotných a nezdvořilých vyskytuje dost a dost a slušnost ani úsměv na ně neplatí.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Na co se zaměřit při pořizování výbavičky?

Termín porodu se pomalu blíží a vy už začínáte pomalu nakupovat výbavičku?... číst dále >

Průvodce dětským táborem: Jak sbalit a překonat stýskání

Tábory jsou místem, kde děti zažívají ta nejlepší dobrodružství. Jsou... číst dále >

Články z Ona Dnes

Jsem nebezpečná tím, že vím, jak vydělat peníze, tvrdí zlodějka Zuzana

Osm měsíců sledoval televizní štáb život několika vězeňkyň ze tří českých... číst dále >

Příběh Jitky: Jsem těhotná. Přítel chce naše dítě vychovávat s jinou

Jsem zasnoubená a čekám dítě. Bohužel jsem se snoubencem nešťastná a nevím,... číst dále >

Reklama