Chripka a Tehotenstvi ???

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

JirikTatik
Nováček 3 příspěvky 05.03.03 07:47

:-( Ma pritelkyne mela chripku behem 5-10 dne tehotenstvi nekdy i s horeckami 39 … ma velky strach miminko … chtel bych vedet jak velke jsou v tomto pripade rizika a zda ji moho nejak uklidnit … bojim se aby jeji strach o miminko nekomu neublizil, doufam ze se dockam co nejvice příspěvků

[ Tuto zprávu upravil: JirikTatik - 05.03.2003 08:15 ]

Reklama

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Anonymni  05.03.03 08:36

Ahoj, chripka sice pry muze byt pro miminko v brisku zaludna, ale slysela jsem (nejsem odbornik), ze v tomto stadiu jeste neni embryo na maminku tolik „napojene“ a proto je sance, ze se k nemu nemoc nedostane. Byla Tva pritelkyne u doktora a rekla mu, ze je tehotna? Take jsem slysela, ze je dulezite pokud mozno srazit teplotu. Drzim Vam palce, aby se Tva pritelkyne chripky brzy a bez nasledku zbavila, Pavlina

Anonymni  05.03.03 08:46

Nezlob se, poradne jsem si neprecetla Tvoji zpravu, takze jsem myslela, ze je Tva pritelkyne stale nemocna. Nevim, ve kterem tydnu je ted, ale myslim, ze kdyby se embryu byvalo neco nelibilo, tehotenstvi by se ukoncilo. Takze jestli uz je v pohode, rekla bych ze se zadnych nasledku bat nemusite, vzhledem k tomu, ze mela chripku v samem pocatku tehotenstvi, jak jsem psala nize. (opakuji, ze nejsem odbornik, ale takhle jsem to cetla v nejake poradne) Pavlina

JirikTatik
Nováček 3 příspěvky 05.03.03 10:12

V dobe kdy byla nemocna a mela horecky … jeste netusila ze je tehotna … shodli jsme se na tom ze to byl tak max 5-10 den tehotenstvi, a doktor … ke kteremu zasla pote ji z toho ze mela horecky radost nemel … takze bych rad vedel … neco vic … co se tyce nemoci v tak rannem stadiu tehotenstvi … hlavne proto aby na to ma mila nemyslela a nebala se .. proste chtel bych ji i sebe uklidni … ale za tvuj prispevek diky

JirikTatik
Nováček 3 příspěvky 05.03.03 10:14

no nejvetsi strach mam s toho ze proste v tom 5-10 tem dni (Po oplodneni rekneme :)) mela opravdu i horecky .. presto ze brala paralen atd … za kazdou dalsi radu dekuji … ale doufam ze snad v dobe kdy to oplodnene vajicko si tak jen plavalo .. jak by melo prvni tri tydny tak nebylo spojene s maminkou ?? tak snad ?? poradite jaka jsou rizika ? nebo jak poznam ze je vse OK ???

[ Tuto zprávu upravil: JirikTatik - 05.03.2003 11:05 ]

Hanulka
Kecalka 184 příspěvků 05.03.03 11:16

No podle mě, je všechno OK. Když to řeknu natvrdo, tak pokud by něco nebylo vpořádku, tak by nastal potrat. Ale to už by se dávno stalo. Takže buďte v klidu a užívejte si těhotenství. Hanka :wink:

Anonymni  05.03.03 18:20

Nevim, v kolikatem tydnu je tvoje pritelkyne ted, ale myslim, ze muzete byt klidni. Ve vyvoji embrya to funguje tak, ze prvnich dni to jede systemem vsechno nebo nic. Takze pokud uz jste byli na UZ a videli miminko, ze je v poradku a ze mu tluce srdicko, tak muzete byt stoprocentne klidni. Co se tyce leku, tak Paralen je snesitelny, nemel by ublizit, je to mensi zlo nez horecka, ktera sama o sobe muze vyvolat potrat. Coz se ale u vas nastesti asi nestalo.

takze ted uz muzu doporucit jenom klid, pohodu, hodne prirozenych vitaminu, tekutin a zdrave miminko. :)

Dagi
Nováček 8 příspěvků 05.03.03 23:39

ahoj,

tak nevim, jestli si z nas chripka nedela srandu, ale ja jsem po 7 dnech po umel.oplodn. taktez pocitila pocatek chripky. Radeji jsem si zadny paralen nebrala, proste jsem jen byla prikryta az po krk a pila teply caj a po 3 dnech to prestalo. Ovsem teplotu jsem si nenamerila, max. 36.9, ale presto jsem se hrozne potila a chvilema jsem mela zimnici. Ovsem jestli jsem pri tom o embryiko prisla nebo ne, se dozvim az v patek. Pravdou je, ze by prasek ted nemel moc vadit, jelikoz zatim se nevyzivuje z tela matky. Ale ja bych to stejne nepokousela. Ale jiny vliv by to nemelo mit. Uz mate jistotu, ze tam porad v brisku je?

Anonymni  06.03.03 20:14

Mam takový pocit, že při teplotách v těhotenství se paralen brát může. V omezeném množství ale. Asi 4× za den. Mě šíleně bolela ze začátku hlava, tak to bylo to jediné, co mi doktorka dovolila brát. Teď mám krásného zdravého kluka. Paralen mu tudíž nijak neublížil. Michala

Anonymni  06.03.03 20:22

Ještě musím dodat, že na serveru doktoronline byl článek o chřipce v těhotenství. Studie byla z Dánska. Účastnilo se jí 24tis žen u kterých byla chřipka v prvních 16ti týdnech těhotenství. Jen ve 4,8% se narodilo mrtvé dítě nebo nastal potrat /po 28 týdnu těhotenství/. Pak tam ale píšou, že spojitost mezi horečkami v těhotenství a potratem či mrtvým miminkem nebyla prokázána. Michala

Anonymni  26.03.03 12:05

Ahoj Jiřiku tatiku. Já jsem na tom skoro stejně jako tvoje přítelkyně. Chřipku s 39°C jsem dostala asi čtrnáct dnů po otěhotnění, to jsem ještě nevěděla, že miminko je na cestě. Vzala jsem si celkem asi 4 Ibuprofeny a ležela v posteli. Samozřejmě, že když jsem zjistila těhotenství, dotazovala jsem se všech možných lékařů i v internetových poradnách, a všichni mi řekli v podstatě totéž. Kdyby se stalo, že k oplodněnému vajíčku pronikly chřipkové viry, došlo by v 99% k samovolnému potratu. Postižení miminka by mohlo nastat tehdy, kdyby můj imunitní systém na tom byl tak špatně, že by viry by k vajíčku pustil a to by se náhodou udrželo. Pravděpodobnost následků v tomto stadiu těhotenství je prý velice malá a statisticky se významně neliší od následků v běžné populaci. Jde hlavně o postižení srdíčka. Záleží především na imunitním systému matky. Mám štěstí, že jsem po téhle stránce v pořádku, z chřipky jsem byla za pět dnů bez následků venku, tak snad je na tom Tvá přítelkyně podobně.

Takže jsem si oddychla (i když červíček samozřejmě hlodá, ale to asi hlodá na každé nastávající mamce, co ani žádné potíže neměla). Dobrou zprávou pro mě byl první ultrazvuk, kde už bylo vidět tlukoucí srdíčko miminka, takže všecho vypadá naprosto v pořádku.

Přeju krásného mimíska a žádné nervy!

Tereza

Anonymni  30.03.03 20:56

Ahoj mela sem uplne stejny problem taky sem mela na pocatku tehotenstvi chripku a teploty celkem vysoke vsechno bylo dobre az

do 26.tydne kdy se mi narodil kluk a tak sem si na to vzpomela

ale nevim jestli to mohlo mit spojitost

kazdopadne paralen urcite nevadi davali mi ho v nemocnici

Katka

Mysa01
Nováček 7 příspěvků 30.04.03 14:08

Kamarádka otěhotněla a za pár dní měla stejně těžkou chřipku (pracovala v lékárně, takže ji po několika dnech chytla znovu, bylo to v lednu) - a miminko je podle všech vyšetření úplně v pořádku. To vám ale potvrdí až ultrazvuk a testy z krve. Oni se po geneticích docela naběhali, ale teď mají klid. Držím palce, Míša

Anonymni  07.05.03 09:09

ahoj,

když tak pročítám vaše komentáře, tak mě napadá souvislost mezi početím a chřipkou :-). Před pár dny jsem dostala chřipku (takovou zvláštní bez teplot, ale hroznou) a ještě pořád je mě nějak divně a nedostala jsem menstruaci. Co si o tom myslíte? Není to hloupost? Těhotenský test vyšel negativně, ale je asi ještě brzy a když čtu ty příspěvky, jak jsou „99%“ spolehlivé, tak na to stejně moc nespoléhám. Musím zajít na test krve. Mějte se mmoc hezky

KARIN

Anonymni  13.05.03 18:54

Ahojky, já jsem byla taky marodná zhruba ve stejné době, o těhotenství jsem nevěděla a brala léky, které v těhotenství nejsou vhodné. Na mé obavy mi pak bylo u gynekoložky řečeno, že je to v pohodě, že do 3. týdne můžeš absolvovat i rengen a nemá to vliv. Takže jsem byla v klídku. V 18. týdnu jsem pak chytila virózu, horečky, zvracení a tak, měla jsem z počátku Paralen a pak i antibiotika Cefaclen. Jsem teď v 27. týdnu, pěkně se kulatím a děťátko intenzivně kope:-) Už se těším, až ho uvidím. Snad jsem aspoň trošku přispěla k vašemu klidu a přeju klidné a pohodové těhotenství! Táňa

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Na co se zaměřit při pořizování výbavičky?

Termín porodu se pomalu blíží a vy už začínáte pomalu nakupovat výbavičku?... číst dále >

Průvodce dětským táborem: Jak sbalit a překonat stýskání

Tábory jsou místem, kde děti zažívají ta nejlepší dobrodružství. Jsou... číst dále >

Články z Ona Dnes

Příběh Jitky: Jsem těhotná. Přítel chce naše dítě vychovávat s jinou

Jsem zasnoubená a čekám dítě. Bohužel jsem se snoubencem nešťastná a nevím,... číst dále >

Jsem nebezpečná tím, že vím, jak vydělat peníze, tvrdí zlodějka Zuzana

Osm měsíců sledoval televizní štáb život několika vězeňkyň ze tří českých... číst dále >

Reklama