Chronický zánět močových cest hospitalizace v nemocnici

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

date
Povídálka 32 příspěvků 15.04.15 15:01
chronický zánět močových cest hospitalizace v nemocnic

Dobrý den,
chtěla bych se zeptat, jestli nemá někdo zkušenosti s chronickým zánětem močových cest. Jedná se o mojí mamku. Ze začátku měla jenom asi 14 dní teploty kolem 38 stupňů…obvodní lékařka na ní zkusila tři druhy antibiotik a nic nepomohlo, teprve pak jí poslala do nemocnice, kde jí okamžitě přišli na chronický zánět močových cest. Nechali si jí tam na hospitalizaci a dostávala antibiotika v kapačce. Po třech dnech jí pustili domu s tím, že ještě musí dojíždět na kapačku každý den. Po testech jí řekli, že se jí sedimentace a všechno zlepšilo, ale pořád, že to není v pořádku. Pár dní po tom, to vypadalo, že jí je už mnohem lépe, ale teď byla na kontrole a řekli jí, že má zase bakterie v moči a ta sedimentace taky není úplně v pořádku. A řekli jí, že když se to do konce týdne nezlepší bude muset opět do nemocnice a to ona špatně snáší. Jinak jí dělali ultrazvuk ledvin a řekli, že je má v pořádku.
Chtěla bych se zeptat, jestli nemá někdo nějaké zkušenosti popřípadě rady, jak si může člověk pomoci sám a jak dlouho může taková nemoc trvat.
Mockrát děkuji za případné odpovědi.

Reklama

Reklama

Reakce:

Apaji
Závislačka 4497 příspěvků 15.04.15 15:10

Tenhle problém se dá docela dobře řešit bylinami (určitě neublíží). Zkusila bych brusinkové šťávy (brusinka zabraňuje usazování baktérii, které se tak vylučují ven). Z bylin kopřivu, lichořeřišnici, přesličku…Kořen šišáku bajkalského působí proti celé řadě baktérií a virů (zasadila jsem si ho na zahradě pro případ, kdy budeme potřebovat všelék).

date
Povídálka 32 příspěvků 15.04.15 15:15
@Apaji píše:
Tenhle problém se dá docela dobře řešit bylinami (určitě neublíží). Zkusila bych brusinkové šťávy (brusinka zabraňuje usazování baktérii, které se tak vylučují ven). Z bylin kopřivu, lichořeřišnici, přesličku…Kořen šišáku bajkalského působí proti celé řadě baktérií a virů (zasadila jsem si ho na zahradě pro případ, kdy budeme potřebovat všelék).

Dobrý den, zkoušeli jsme brusinky sušené, brusinkové tablety i šťávy a urologické čaje.

Majkelka
Ukecaná baba ;) 1380 příspěvků 15.04.15 15:54

Blokurima :palec:

date
Povídálka 32 příspěvků 15.04.15 16:00
@Majkelka píše:
Blokurima :palec:

Teď o tom čtu, koupila jsem jí urinal, tak myslíte, že může to může kombinovat?

zrcadlo
Kelišová 5399 příspěvků 15.04.15 16:36

Mně třeba Urinal ani D-Manosa nezabíraly, a Megabrusinky od Swissu úplně zázračně, někdo to má naopak. Těma brusinkama se podle mě nepředávkuje, na těch Megabrusinkách píšou jednou denně, ale já byla jednou mimo civilizaci a chytl mě zánět (do dvou hodin už viditelná krev v moči) a známá tam právě měla ty Megabrusinky, vzala jsem během dne minimálně pět tablet a pila pořád, a rozehnala jsem to (jinak ale jakmile je krev v moči, tak určitě k doktorovi).

date
Povídálka 32 příspěvků 15.04.15 16:55
@zrcadlo píše:
Mně třeba Urinal ani D-Manosa nezabíraly, a Megabrusinky od Swissu úplně zázračně, někdo to má naopak. Těma brusinkama se podle mě nepředávkuje, na těch Megabrusinkách píšou jednou denně, ale já byla jednou mimo civilizaci a chytl mě zánět (do dvou hodin už viditelná krev v moči) a známá tam právě měla ty Megabrusinky, vzala jsem během dne minimálně pět tablet a pila pořád, a rozehnala jsem to (jinak ale jakmile je krev v moči, tak určitě k doktorovi).

Ona tohle právě vůbec nemá, nemá vůbec bolesti ani řezání ani krev v moči. Akorát jí občas pobolívá lehce břicho. Nevím vůbec, jaké jsou ty brusinky. Ty maxi jsou v něčem jiné?

zrcadlo
Kelišová 5399 příspěvků 15.04.15 17:32

@date
Ty brusinky jsou odstupňované podle množství účinné látky, Megabrusinky jí mají nejvíc, a ta účinnost je v tom, že obsahují látky, které zabraňují bakteriím udržet se na stěně hladkého svalstva, proto bakterie nemohou bujet. Ještě mě napadá, jestli maminka nebo nepije moc kyselého. Záněty podporuje kyselé, takže se nedoporučují džusy, citrusy apod.

date
Povídálka 32 příspěvků 15.04.15 18:30
@zrcadlo píše:
@date
Ty brusinky jsou odstupňované podle množství účinné látky, Megabrusinky jí mají nejvíc, a ta účinnost je v tom, že obsahují látky, které zabraňují bakteriím udržet se na stěně hladkého svalstva, proto bakterie nemohou bujet. Ještě mě napadá, jestli maminka nebo nepije moc kyselého. Záněty podporuje kyselé, takže se nedoporučují džusy, citrusy apod.

Já jsem právě někde jednou četla, že pomáhají veškeré šťávy a i kyselé, tak jsme jí kupovali i džusy, ale už jsem dneska právě taky na více místech četla, že nemá být kyselé, tak teď má jen ten čaj urologický a vodu. Pro ty brusinky ještě dojdu. Mockrát děkuji za radu. :)

date
Povídálka 32 příspěvků 16.04.15 10:25

Jedná se spíš o zánět močových cest bez těch základních příznaků jako je pálení a bolest při močení a velké bolesti břicha. Zajímá mě, jestli se někdo setkal se zánětem močových cest, který probíhal spíš tak, že byla zvýšená teplota kolem 38 stupňů a to celkem dlouhodobě. Jenom opravdu lehké pobolívání v podbříšku a celkem častá potřeba toalety.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Děti a zdravá strava: Pozor, ať jim neškodí

Prakticky každý rodič ví, že velké množství cukru, slazené nápoje a jídlo z... číst dále >

Zpěv dětí, který vás ohromí

Všichni doma máme nadějné talentované hvězdy, které svým vybroušeným hlasem... číst dále >

Články z Ona Dnes

Šest potravin, které ničí chuť na sex

Stres, únava, hádka s partnerem nebo zdravotní potíže patří mezi známe... číst dále >

Rozčilená Wrightová: Slíbili mi stejné peníze jako kolegovi a dali mi méně

Herečka Robin Wrightová (51) měla za seriál Dům z karet slíbené stejné peníze... číst dále >

Reklama