Cibulový čaj na kašel a nachlazení

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Nelisa
Neúnavná pisatelka 15143 příspěvků 25.02.10 10:04
cibulový čaj na kašel a nachlazení

Ahoj všem, mám recept na cibulový čaj, dcera díky němu přestala dost rychle kašlat, ale syn mi to už dvakrát vyzvracel (ne vše), tak by mě zajímalo, jestli znáte něco na zjemnění chuti? Podotýkám, že nesmí mlíko.
Můj recept: 15 minut vařit velkou cibuli či dvě malé v půl litru vody, pak scedit, osladit medem, lze zjemnit lžící mlíka (jenže ne v našem případě)
Zkusila jsem na radu přidat hřebíček, nepomohlo to, taky šla část čaje ven.
Někde níž je diskuze na podobné téma, šťáva z cibule + cukr či med, tak přemýšlím, zda to nezkusit, ale myslím, že bude syn nadavovat taky, pokud nenajdu něco, čím to neutralizovat.

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:

domi
Ukecaná baba ;) 1814 příspěvků 25.02.10 10:23

já mám zkušenost jen s tím sirupem z cibule a nikdy jsme neměli problém (nevím, jestli bych zvládla vypít větší množství např. právě v čaji) – ten sirup je sladký (cukru je tam opravdu hodně), takže to tu cibuli dost přebije.

kačka25
Kelišová 6688 příspěvků 25.02.10 10:23

Moje babicka mi dávala nějaký recept, ale už jsi nepamatuju tan poměr. Byla to cibule, med a citron a vařilo se to. A mě to teda chuťově připadolo dobrý

Murka
Ukecaná baba ;) 1181 příspěvků 25.02.10 11:25

Recept přímo neporadím, ale v době nemoci přidávám at už do vývaru (když už se do něj pustím) nebo i do polévky vyvařit pěkné čisté cibulové slupky a před konzumací je vyhodím. Anežka nic nepozná a taky to pomáhá. Cibulový sirup ani čaj mi nepozře :zed:

Gina108
Neúnavná pisatelka 19078 příspěvků 25.02.10 11:30

Jak děláte ten sirup? Mně naučil bývalý nakrájet cibuli na co nejmenší kousky, prosypat cukrem a dát do umělohm. sítka nad hrnek. Do rána z toho vyteče pár lžiček sirupu. Jak to děláte vy, třeba máte lepší metody? :wink:

Jana206
Neúnavná pisatelka 18234 příspěvků 25.02.10 11:35

Já dělám čas z cibule a majoránky..Přivedu k varu asi 2l vody,přidám 1 velkou rozkrájenou cibuli,vařím 10 minut,přidám 2 polevkové lžíce majoránky,odstavím a nechám vyluhovat asi 15 min.Scedím,os­ladím medem.

sandrik
Neúnavná pisatelka 17637 příspěvků 25.02.10 12:23

Gina – já to hodím do plastové krabičky, aby mi to v lednici nesmrdělo :poblion:
a pak postupně ubírám lžičkou šťávu (prostě nakloním mističku, naplocho vmáčknu lžku a sirup nateče)

cibulový čaj jsem ani nezkoušela, přijde mi, že se ty silice varem zničí :nevim:

eviah – čím sirup neutralizovat nevím, možná dát prostě hooooodně cukru :think: :?:

levi
Závislačka 2864 příspěvků 25.02.10 12:28

sirup dělám tak, že nakrájím cibuli na kostičky, zasypu cukrem a mističku přiklopím talířkem.

domi
Ukecaná baba ;) 1814 příspěvků 25.02.10 12:37

sirup – cibuli nakrájím na kostičky a dávám do zavařovací 0,5 litrové sklenky: vrstva cibule, cukr, vrstva cibule, cukr, cibule, cukr… Nechám několik hodin zavíčkované. Až to pustí šťávu, tak víčko trochu povolím, otočím dnem vzhůru a do skleničky nachytám šťávu. Podávám po lžičkách, zbytek uchovávám v ledničce (přiklopené, aby to nesmrdělo :wink: )

Nelisa
Neúnavná pisatelka 15143 příspěvků 25.02.10 12:37

Holky a fakt to trvá přes noc (viz předchozí diskuze tady ), než z toho je použitelná dávka sirupu?

domi
Ukecaná baba ;) 1814 příspěvků 25.02.10 15:23

určitě ne – řekla bych, že šťávu to pouští za 2–3 hodiny

Nelisa
Neúnavná pisatelka 15143 příspěvků 27.02.10 17:22

Vyzkoušeno :-D , děkuji všem za rady :kytka: , po dvou hodinách už jsem měla použitelnou šťávu. :palec:

Monika H.
Extra třída :D 12172 příspěvků 03.03.10 22:25

Moje babička přidává majoránku. A ten čaj děláme trošku jinak, tady posílám recept mojí babičky: cibuli necháme jen tak přejít varem, pak nasypeme majoránku (klidně půlku pytlíku nebo i celý, množství se nelekej) a dohromady to necháme asi těch 15 minut pod pokličkou vylouhovat. Po té zcedíme a můžeme dosladit medem.

Nelisa
Neúnavná pisatelka 15143 příspěvků 04.03.10 12:14

S majoránkou? Manžel ji má moc rád do všeho a zrovna kašle, tak mu ji tam zkusím přihodit. :-D

Monika H.
Extra třída :D 12172 příspěvků 05.03.10 23:52
Eviah, tak jak? Chutnalo manžovi? Ten můj (tedy my jsme se ještě nevzali) se po tom ani moc neušklíbá :-)
eviah píše:
S majoránkou? Manžel ji má moc rád do všeho a zrovna kašle, tak mu ji tam zkusím přihodit. :-D
Stránka:  1 2 3 Další »
 Váš příspěvek

TOPlist